Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 23:44   #6541
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
e, sad lijepo molim usporedbu s propolis efektorom i scinic AIO honey.

propolis mi je pri kraju (vec druga bocica po redu), obozavam ga i nemam ga potrebu mijenjati, OSIM ako tosowoong nije izvanserijski dobar i neusporedivo bolji od efektora.
efektor mi je jos uz to duplo jeftiniji (pakiranje manje sto preferiram) i provjereno dobar.
za AIO se sjecas da mi nije bila dobra, kao ni farmstay.
gledam ovaj jeftini tosowoong, ali preveliko mi je to...:
Tosowoong sam stavila samo dvaput, ali odmah ih mogu poslagati po hranjivosti (za mene):
Efektor
Tosowoong
Scinic aio

S tim da propolis nisam stavljala vec neko vrijeme pa se ne sjecam mogu li nakon njega ne staviti vise nista. Nakon tosowoonga mogu.
Scinic aio mi je onak...sad ljeti cak i prolazi ali zimi ni slucajno, preslab mi je.

Netko je spomenuo da je tosowoong kao toner. Ja ga stavljam kao ampoule, dakle nakon cca 3 tonera i to je to.
Evo veceras cu zavrsiti rutinu sa efektorom, bas da vidim.

Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Evo par razlika (osim cijene) .
1.Miris - efektor ima kao sintetički miris, tosowoong prirodniji i ugodniji, svježiji, AIO je najsladji.
2.Tosowoong i efektor, za razliku od AIO, nisu nimalo ljepljivi.
3.Hidratacija - tosowoong puno bolje hidratizira od efektora, a AIO ima hranjivosti dok tosowoong nema.
4.Kao ampula meni je AIO kompletnija od tosowoong-nakon efektora obavezno slijedi još jedan korak u obliku emulzije/kreme, nakon tosowoonga ujutro ne, ali navečer da, a nakon AIO mi u principu nije ništa potrebno.
Ako budem ponavljala kupnju to će biti tosowoong. Iako bih vjerojatno ponovila i AIO da postoji manje pakiranje.
Sad da čujemo Xenu
Evo me
1. Efektor mi mirisi poput njeznog cvijeta, tosowoong kao da ne mirisi uopce
2. Efektor je meni malo ljepljiv, aio isto, tsw nije
3. Aio ima malo hranjivosti i to ljeti zimi je u svakom pogledu. Tsw je hidratantniji, efektor hranjiviji
4. Nema sanse da mi ne treba nista nakon aio. Tsw moze kao kraj rutine, efektor testiram veceras

Zakljucak: ono sa zenama i cicama
@frupy, mislim da ces morati probati pa vidjeti kako je kod tebe

Quote:
BellaMare kaže: Pogledaj post
Xena, isprazni sandučić da ti pošaljem pp
Jesam!


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 12.08.2017., 23:49   #6542
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je jedan s ceramidima dovoljan.


Fora je da je ovo moja ljetna rutina, a vec dok tebi stignu proizvodi svi cemo krenuti u jesensku rutinu. A i meni ce onda trebati drugacija rutina.
Točno, ali ipak istražujem proizvode koje si spomenula. Trenutno koristiš cosrx a sol ili bha liquid? Može mala usporedba ako si probala jedan i drugi?
Uvela bih nešto od tog dvoje za početak cca 3-4 puta tjedno, da vidim kako će mi koža reagirati a da mi ipak skine taj površinski sloj.

Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Nakon dugo vremena koristim Etude house colagen kremu i odlicna mi je sad na moru bas fino hranjiva.
Mene su njihov toner i emulzija jednu zimu baš spasili od dehidracije, što me sjeti da ih moram staviti na wish listu i za ovu zimu. Ili možda kremu, vidim da ima dosta testera na ebayu.

Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Neću ti pomoći, ali ja mislim imati jedan i drugi. Effector mi je nešto poput seruma, dok Tosowoong mislim baš imati u svrhu tonera. Dakle, trebaš oba
Jel i ja trebam imati oba? Bankrotirat ću, a tek sam počela


Zahvaljujući vašim sugestijama slažem novu rutinu i imam sto pitanja. Treba li mi i meishoku i hada labo i kiku? Ako sam dobro shvatila, nanose se tim redosljedom? Nakon toga bih ubacila tosowoong propolis koji je izgleda ipak toner? Što dalje?

Edit: A Muji?
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 12.08.2017., 23:56   #6543
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post


Jel i ja trebam imati oba? Bankrotirat ću, a tek sam počela


Zahvaljujući vašim sugestijama slažem novu rutinu i imam sto pitanja. Treba li mi i meishoku i hada labo i kiku? Ako sam dobro shvatila, nanose se tim redosljedom? Nakon toga bih ubacila tosowoong propolis koji je izgleda ipak toner? Što dalje?
Ti za početak ne trebaš oba, ali palo mi je na pamet da trebaš Benton snail bee essence kad se već voliš s pužotinom i imaš problematičnu kožu Mislim da bi mogla to za sad umjesto propolisa.

Meishoku trebaš, a uz njega možeš ili Kiku ili Hada labo, čini mi se
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 13.08.2017., 00:07   #6544
Vidiš, sad si me sjetila da sam imala benton snail essence i kremu i ako se dobro sjećam nije mi bio ništa spektakularno Znam da ste pisale da je odličan za upale i slično, ali kod mene je valjda taj efekt izostao. Doduše, nisam ih koristila u rutini već samo essence+cream, pa bih mu možda mogla dati još jednu šansu. I nisam imala full size nego sampliće, sve skupa cca 20ml, možda i to igra ulogu.
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 13.08.2017., 10:27   #6545
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Vidiš, sad si me sjetila da sam imala benton snail essence i kremu i ako se dobro sjećam nije mi bio ništa spektakularno Znam da ste pisale da je odličan za upale i slično, ali kod mene je valjda taj efekt izostao. Doduše, nisam ih koristila u rutini već samo essence+cream, pa bih mu možda mogla dati još jednu šansu. I nisam imala full size nego sampliće, sve skupa cca 20ml, možda i to igra ulogu.
A ne znam, ako ti je bilo meh, možda preskoči...

Inače, ako imaš baš gadnih problema - KAL Blemish guard tablete, kombinacija vitamina, minerala i prirodnih stvari koja mi je pomogla kad su me naši vrli dermatolozi htjeli staviti na Roaccutane (a nisu mi akne bile toliko strašne, objektivno). Ima veću dozu vitamina A (ne prepretjeranu, samo povećanu jer je korisno za akne) pa zanemari savjet ako planiraš trudnoću uskoro
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 13.08.2017., 11:08   #6546
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Bas sam sinoc stavila dr jart liquid i jutros mi dva potkoznjaka (koja su mi izbila prije dan-dva) manje vidljiva i manje bolna! I mislim si jel moguce da ih je on sredio, a sad vidim da je

Boldano: sto si lijepoga narucila?
Moguće da je Dr.Jart, tj alkohol to riješio

Uzela sam malo OHUI Miracle Moisture testerčića, Sulwhasoo Radiance Energy Mask i njihovu Essential Balancing Emulsion koju sam već imala i jako mi se sviđa.
Još je puna košarica "whitening" stvari

Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Meni sum flawless okoloocna na zalost nije bila dobra ali meni treba bas jaca krema.
A ja sam mislila da meni treba najjača, dobro, sad mi je lakše!

Quote:
menni kaže: Pogledaj post
meni taj alkohol baš godi. imam prije toga pet ili šest tonera ujutro, a isto tako i navečer. on mi dođe kao šesti ili sedmi korak. i to sve izgura unutra.
ako da sam alkohol i nema priliku isušiti me jer je koža već ful hidratizirana, a nakon toga nahranjena pa je eto - jedini efekt to "guranje" u kožu.
žao mi je da ti ne odgovara.
Ne mogu reć da je loš proizvod, ali ja nemam puno slojeva u rutini i zato takav rezultat.

Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Meni to zvuci nesto kao Whamisa? Ako je onda mi ne treba..
Ne bih ja nikako usporedila sa Whamisom. Poslat ću ti malo propolisa kad budem slala puža
Dalmatinaa is offline  
Old 13.08.2017., 11:30   #6547
ajme, Xena, bas "zene i cice", pa mi imamo totalno drukacije dojmove i o efektoru i AIO

meni efektor skoro uopce nije hranjiv, mooozda mrvicu, dok mi je AIO previse hranjiv i uvijek sam sjajila kao spek, nikad se to nije upilo kako treba.
efektor mi ni malo nije ljepljiv, AIO mi je pak kao ljepilo.
efektor mi nema nikakav miris, AIO mi je pak mirisala po medu (pogotovo farmstay) - to joj je od mene bio jedini plus.
i ne trazim nesto nakon cega ne bi stavljala nista - ipak mi je za to jos uvijek najdraza krema (zimi) i emulzija (ljeti).
kad zavrsim nekakvim rjedjim stvarima, to nikad nije to.


dakle...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 13.08.2017., 11:49   #6548
Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post
Uzela sam malo OHUI Miracle Moisture testerčića, Sulwhasoo Radiance Energy Mask i njihovu Essential Balancing Emulsion koju sam već imala i jako mi se sviđa.
Još je puna košarica "whitening" stvari
Super stvarcice daj samo reci jel ti balancing emulsion regulira lucenje sebuma?

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ajme, Xena, bas "zene i cice", pa mi imamo totalno drukacije dojmove i o efektoru i AIO
......

dakle...
E da...... ipak ces morati probati cini mi se

Inace, sinoc sam zavrsila rutinu s efektorom i moze i tako, ali mi se cini da je tsw ipak hidratantniji, kao sto i cure kazu.


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 13.08.2017., 12:36   #6549
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
A ne znam, ako ti je bilo meh, možda preskoči...

Inače, ako imaš baš gadnih problema - KAL Blemish guard tablete, kombinacija vitamina, minerala i prirodnih stvari koja mi je pomogla kad su me naši vrli dermatolozi htjeli staviti na Roaccutane (a nisu mi akne bile toliko strašne, objektivno). Ima veću dozu vitamina A (ne prepretjeranu, samo povećanu jer je korisno za akne) pa zanemari savjet ako planiraš trudnoću uskoro
Čitala sam dosta pozitivnih recenzija za Kal, svakako ću kupiti, ne planiram trudnoću u skorije vrijeme

Iako ne bih se usudila reći da imam baš gadnih problema, pogotovo kad vidim neka tuđa stanja na guglu.

Tokom cijelog puberteta moje je lice bilo divno, prištića vidjela nisam. Što se dogodilo tamo negdje oko 21e, stvarno ne znam. Lice mi je preko noći buknulo, cijeli obrazi su mi bili prepuni upala i komedona Obavila sam naravno sve pretrage, hormoni ok, jajnici ok, sve ok, a lice u nikad gorem stanju. Dan danas saniram posljedice, imam te sitne rupice od istiskivanja i tako. Prošla sam sve moguće dermatologe, probala sve i svašta i ništa, smirilo se kad sam digla ruke od svega.

Kad sam se preselila u Seoul otkrila sam misshin snail treatment i moisturizer i tu počinje moja ljubav prema pužetini Lice mi je bilo pod kontrolom odnosno nove upale su se svele na minimum.

Sad baš proučavam lice i usudila bih se reći da je čak ok Uz te sitne rupice imam par sitnih bijelih prištića, ali ništa strašno. A koristim samo balein aqua serum i kremu sa salicilnom. Nevjerojatno, toliko sam novaca dala na sve i svašta, a ispada da mi jedna balea drži lice pod kontrolom

Tokom svih ovih godina petljanja sa kiselinama primjećujem da sam se fino isušila, baš mi koža traži hidrataciju i jedva čekam da mi stigne propolis. Naručit ću još i te japanske tonere, a onda postupno uvoditi još proizvoda.

Upravo sam isčitala cijelu Skintegra temu, naravno da mi sad treba i Clarion
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 13.08.2017., 12:50   #6550
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Čitala sam dosta pozitivnih recenzija za Kal, svakako ću kupiti, ne planiram trudnoću u skorije vrijeme

Iako ne bih se usudila reći da imam baš gadnih problema, pogotovo kad vidim neka tuđa stanja na guglu.

Tokom cijelog puberteta moje je lice bilo divno, prištića vidjela nisam. Što se dogodilo tamo negdje oko 21e, stvarno ne znam. Lice mi je preko noći buknulo, cijeli obrazi su mi bili prepuni upala i komedona Obavila sam naravno sve pretrage, hormoni ok, jajnici ok, sve ok, a lice u nikad gorem stanju. Dan danas saniram posljedice, imam te sitne rupice od istiskivanja i tako. Prošla sam sve moguće dermatologe, probala sve i svašta i ništa, smirilo se kad sam digla ruke od svega.

Kad sam se preselila u Seoul otkrila sam misshin snail treatment i moisturizer i tu počinje moja ljubav prema pužetini Lice mi je bilo pod kontrolom odnosno nove upale su se svele na minimum.

Sad baš proučavam lice i usudila bih se reći da je čak ok Uz te sitne rupice imam par sitnih bijelih prištića, ali ništa strašno. A koristim samo balein aqua serum i kremu sa salicilnom. Nevjerojatno, toliko sam novaca dala na sve i svašta, a ispada da mi jedna balea drži lice pod kontrolom

Tokom svih ovih godina petljanja sa kiselinama primjećujem da sam se fino isušila, baš mi koža traži hidrataciju i jedva čekam da mi stigne propolis. Naručit ću još i te japanske tonere, a onda postupno uvoditi još proizvoda.

Upravo sam isčitala cijelu Skintegra temu, naravno da mi sad treba i Clarion
Sve znam, nažalost. Ni ja nisam imala ni približno problema kao neki, ali krenulo je s pubertetom i nikad kraja. Dermatolozi su mi samo uništili kožu svojim terapijama bez naglaska da je potreban SPF, hidratacija i sl.

Čim sam počela ignorirati prišteve i posvetila se njezi kože općenito, postalo je bolje. Ulupanih novaca, živaca i suza kao u priči.

Clarion sam uzela neki dan na forumskoj prodaji i jučer koristila prvi put
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 13.08.2017., 13:12   #6551
Divno, onda željno iščekujem tvoju recenziju:klap:

O da, dermatolozi i klindamicin i slična veselja, bez SPF-a ofkors

Općenito mi se jako sviđa Skintegra koncept, pričekat ću još malo na više recenzija, ali svakako bih ubacila nešto (odnosno sve) u rutinu.

Pitanje za vas koje koristite hada labo, kiku i pstale japance, koristite samo navečer ili i ujutro? Mislim da sam pri kraju sa slaganjem večernje rutine i sad sam na sto muka što ujutro.
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 13.08.2017., 13:16   #6552
Evo my 2 cents o propolisu...
Scinic honey aio sam prodala relativno brzo nakon kupnje. Osim sto je prekrasno mirisao i bio ljepljiv, nisam primijetila da mi ista radi, bez obzira na kolicinu. Tosowoong stavljam nakon 4 tonera (meishoku, HL premium, kiku, farmstay puz) i cosrx galactomyces. Dovoljne su mi 3 kapi z cijelo lice i vrat. Ne da nije ljepljiv nego imam filing da mi pogura sve prethodne slojeve pod kozu jer mi koza ostane onako fina suha i cista nakon njega. Ne suha u smislu da mi fali hidratacije nego u smislu da ne osjetim prethodne slojeve pod prstima. E sad.... Neku wow hidrataciju zbog koje je ovdje hajpan ne osjetim, ali ja ili sam tupava ili imam jako kompliciranu kozu jer kod ni jednog prizvoda ne osjetim nista, saml primijetim nakon nekog vremena da mi koza izgleda bolje / gore / jednako. Od tosowoonga vidim da mi se koza popravila pa mislim da cu ga nastavit kupovat. Nakon njega stavim jos neku essence ili u zadnje vrijeme tony moly bamboo water gel kremu (dobila tester od Xene, ful ga malo ide pa traaaajeee) i nakon toga crnu mizonku
Maria Flores is offline  
Old 13.08.2017., 13:20   #6553
Lauren, ja ih koristim i ujutro i navecer, redoslijed imas u mom prethodnom postu
Edit: ako zelis, mogu ti poslati malo kikumasamune da probas? Nekima pase, neke brejka pa da ne zapnes s pola litre ako ti ne pase. Ostali toneri su nam svima ili wow ili meh pa nije problem, ali kiku je bas specifican pa svakako preporucam probu prije kupovine. Ako ti ne bude pasao, to sto ti posaljem mozes potrosit na kosu ili tijelo

Hada labo premium mi je pri kraju i probala bih mujicu. Da li on ima hijalurona u sebi? Ne znam da li da ga uvedem umjesto premiuma ili mi trebaju oba... Imam jos meishoku, kiku i farmstay puz i necu ih potrositi tako skoro a nisam bas sigurna da mi treba 5 tonera
Maria Flores is offline  
Old 13.08.2017., 13:35   #6554
E, i sorry na trecem postu za redom ali zaboravila sam na salux mrezicu za pranje... HVAAAAALA menni!!
Naruceno ovdje 31.07., poslano 03.08. uz poruku isprike zbog kasnog slanja a stiglo u petak 11.08. Rekla bih da je original jer je na omotu link na Salux web stranicu

Na omotu je sve na japanskom ali ima neka skala na kojoj je oznacen broj 5, pretpostavljam da je to "grubost" (?? ) mrezice. Meni je taman, da je meksa ne bi valjala a da je grublja bilo bi previse. Do sad sam ju tek jednom koristila ali cini mi se da je bas onako kako ju je menni opisala - fini piling, fino pjenjenje i super mi je sto s njom mozes fino izribati ledja. Bas cu se probat nakon saluxa spricati kikuom da vidim kako funkcioniraju u sinergiji
Maria Flores is offline  
Old 13.08.2017., 13:38   #6555
Ja sam jučer isprobala Salux i meni je to grubo

Dobra je za piling, pogotovo za leđa, ali koža mi se ježila od tog plastičnog materijala...
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 13.08.2017., 13:55   #6556
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Lauren, ja ih koristim i ujutro i navecer, redoslijed imas u mom prethodnom postu
Edit: ako zelis, mogu ti poslati malo kikumasamune da probas? Nekima pase, neke brejka pa da ne zapnes s pola litre ako ti ne pase.
Ajmeee, to bi bilo divno, hvala ti
Nadam se da će mi odgovarati i da će mi u tom slučaju najveći problem biti čekanje 40 dana da stigne iz Japana
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 13.08.2017., 13:57   #6557
Posalji mi adresu u inbox pa ti ga saljem sutra ili u srijedu, samo da nabavim ambalazu
Maria Flores is offline  
Old 13.08.2017., 15:06   #6558
Meni je kiku genijalan. Prvo sam kupila meishoko,potrosila ga i ja nista nisam vidjela na svojoj koži,nikakav vau pomak,kao da sam vodom spricala lice.
Nakon toga sam kupila kiku i odusevila se,koza je mekana,nahranjena i planiram ga zauvijek kupovati.
Jedine 3 stvari koje ne mijenjam u rutini su kiko,toswoong enzim.puder i scinic medene ampule

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
aaatina is offline  
Old 13.08.2017., 15:17   #6559
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Hada labo premium mi je pri kraju i probala bih mujicu. Da li on ima hijalurona u sebi? Ne znam da li da ga uvedem umjesto premiuma ili mi trebaju oba... Imam jos meishoku, kiku i farmstay puz i necu ih potrositi tako skoro a nisam bas sigurna da mi treba 5 tonera
mujo ima nesto malo hijalurona, ali vise sluzi za zalijevanje onih extra hijaluronskih losiona tipa hada labo.
proziran je i bez mirisa, potpuno tekuc - identican vodi po svemu osim po efektu.
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Meni je kiku genijalan. Prvo sam kupila meishoko,potrosila ga i ja nista nisam vidjela na svojoj koži,nikakav vau pomak,kao da sam vodom spricala lice.
Nakon toga sam kupila kiku i odusevila se,koza je mekana,nahranjena i planiram ga zauvijek kupovati.
i ovdje vrijedi ona o zenama i cicama.
dok mi je meishoku nezamjenjiv i osjetno i vidljivo mi poboljsa izgled koze, kiku mi nista ne valja.
na kraju ipak ispada da svatko mora probati na vlastitoj kozi, koliko god recenzije bile genijalne.
zato se i za ubuduce, za nova jesenska otkrica u obliku litrenih boca, biljezim sa stovanjem za dekante.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 13.08.2017., 15:40   #6560
jučer i jutros sam i tosowoong i whamisu malo uspoređivala (koristila sam ih i ranije, ali sad baš u svrhu da ih mogu usporediti).

whamisa mi je nekako kao gusta, gusta voda, a tosowoong je ipak rjeđi ali gelast
whamisa mi ima baš zemljani miris, baš pravo mahovinasto zemljast i malčice se zadržava - ništa predugo, a tosowoong je blaaago citrusni do nikakav i ne zadržava se
whamisa se brzo upija, tosowoong još brže
whamisa ostaje na koži i lagano se upija, tosowoong kao da pogura sve unutra i upija se ekstra brzo
ne ostavljaju film na koži ni jedan ni drugi
ekstra hidratiziraju oboje
whamisa je dvaput skuplja od tosowoonga

ne mogu donijeti konačni sud, oboje imam na licu sad, imala sam i sinoć.
nisu proizvodi iste kategorije u smislu sastojaka, mirisa i konzistencije, ali možda po pitanju učinka na kožu jesu malčice slični.

no, ovo što @frupy kaže - sto žena, dvjesto jer YMMV.

mislim da ću ovu hiper što mi se pojavila oko očiju rješavati s ovim, dugo sam tražila nešto s mandeličnom kiselinom, et voila - mandelic acid prep toner by wishtrend:

mislim ga stavit na vaticu koja će glumiti lokaliziranu masku, pa staviti na hiper.

a za podočnjake koji su mi se u zadnje vrijeme ponešto više izrazili, ulovila sam ovog ljepotana, non-AB, dr feelgood roasted coffeebeans arabica oil:

koristit ću ga tako da kap ili dvije umiješam s okoloočnom.

@Maria Flores, drago mi je da ti se sviđa salux sve što ga više koristim, više mi se sviđa
@Nagrišpana, žao mi je da ti se ne odgovara salux možda je samo pregrub taj koji si uzela? prenamijeni ga za piling stopala!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.