Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 05:39   #801
Pamir Pekin

nastavak...

Drugi dio 1/2:

Hulija: Nebitno, najvažnije je zdravlje. Mnogi ljudi pokušavaju. Nekad uspe, nekad ne.
Pamir: Iskustvo.
Hulija: Naravno. Ali drago mi je da čujem da si zavoleo glumu. Jer sam te uvek pratila šta radiš. Izgledaš lepo u seriji „Gonul Isleri“. Dopada mi se i tvoja gluma. Stvarno treba da budeš glumac. I izgledom. A i treba da prođe vreme. Kadir Inanir mi je uvek govorio... Da ne bude sad da hvalim sebe. Ali rekao mi je: „Da mi je videti te nakon četrdesete.“ Kadire, šaljem ti poljupce. Zamisli, imali smo dvadeset godina, snimali smo film i on mi je to rekao.
Pamir: U kom smislu? Zanima ga kako ćeš tad izgledati ili kaže da ćeš nakon tih godina biti prelepa?
Hulija: Da, tako je. Da ću stasati i biti lepša. Naravno, ne želim da kažem da sam takva iako jesam.
Pamir: Jesi.
Hulija: Ali... Hvala Bogu. Ima mnogo takvih kao što sam ja. Ali Kadir mi je uvek to govorio, sad ja kažem tebi isto.
Pamir: Kadir Inanir je snimao filmove jako mlad.
Hulija: I on je takav.
Pamir: Manje nakon trideset i pete. To su već bile osamdesete godine.
Hulija: I sad je prezgodan.
Pamir: Nisam video kako sada izgleda.
Hulija: Ja sam ga videla, imao je skoro reportažu. Dao je reportažu povodom toga što je njegov novi film „Onlar gecesi“ (ako sam dobro čula) dobio prvu nagradu. Neverovatno je zgodan. I ti si takav tip. Trebalo bi da glumiš u filmovima. Nakon četri godina veze nisi ostvario stabilnu vezu ni sa kim. Je li razlog tome što ne veruješ ženama?
Pamir: Poslednja veza nije trajala četiri godine, već oko dve.
Hulija: Ne, pre nje. U dvadesetim godinama.
Pamir: Da, četiri-pet godina.
Hulija: Tad još nisi bio poludeo?
Pamir: Tad sam bio naivan i mlad dečko koji je verovao u život.
Hulija: Nebitno. Šta će na kraju biti s tim što si zgodan?
Pamir: Kad kažeš zgodan ja ne vidim sebe... Nemam baš pravilne crte lica.
Hulija: To je i lepo. Iako su ti crte ispravne. Ali lepo je i kad nisu. Ne misliš da si zgodan?
Pamir: Ma ne! Ja to mislim od detinjstva. Ja sam živeo u Bagdat Aveniji, tamo sam u dvadesetim imao nekoliko dobrih prijatelja. Bilo smo vrlo bliski u detinjstvu, bilo nas je desetoro. Jedan od njih je Izet, sad je tu sa mnom. Šestorica se oženilo. Nas četvoro se idalje opiremo.
Hulija: Nisu zadovoljni brakom?
Pamir: Zadovoljni su, hvala Bogu.
Hulija: Pa?
Pamir: Nisu se razvodili. Imaju i decu.
Hulija: Zar ne želim da budeš otac?
Pamir: Želim. Ali ne želim da se ženim. Ponovo.
Hulija: Ponovo?
Pamir: Malopre sam rekao da želim dete, ali ne brak.
Hulija: Izvini. Bože...
Pamir: Malopre ste pitali da li sam odgovoran. Mislim da jesam, osećam tako nešto. Iako možda delujem kao mangup. Jer kad radim nešto želim da do kraja radim to na ispravan način. Želeo bih da to dete ima najbolje uslove porodice.
Hulija: Bio bi odličan suprug i otac.
Pamir: I tako.
Hulija: Postoji li mogućnost da se kasnije pokaješ?
Pamir: Svakako. Znam to.
Hulija: Rađaju sad decu i van braka. Zar ne? Je li to dobro?
Pamir: Jeste, ako će brinuti o tom detetu. Možda je i bolje. Moji roditelji su se razveli kad sam imao sedam godina. Prvih dve-tri godine su se svađali među sobom. Ali posle sam ima dobro detinjstvo.
Hulija: Da nisi ti takav zbog razvoda roditelja?
Pamir: Moguće. Mada ne verujem da je to puno uticalo na mene.
Hulija: To stanje ludosti.
Pamir: Ne, mislim da smo to genetski nasledili od oca. I brat je pomalo lud.
Hulija: U redu. Ibrahim Čelikol ti je jedan od najboljih prijatelja, zar ne?
Pamir: Vrlo smo bliski.
Hulija: Je li i on takav?
Pamir: Šta više, mogu ovako da kažem. Imam malo prijatelja među glumcima. Jedan od njih je Ibrahim i možda još dvoje-troje. Van toga imam i prijatelje iz detinjstva. Srećan sam ovako.
Hulija: Naravno, slažem se. I ja ih sve poštujem, ali drugarstvo je nešto drugo. Nemam takve prijatelje.
Pamir: I Ibrahim je lud.
Hulija: E to sam htela da te pitam. Kako se sporazumevate?
Pamir: Po ludilu. I on voli prirodu. Idemo i šetamo. Prošli put smo hteli da šetamo po Beogradskoj šumi. Nije bilo skoro, prošle godine. Imao sam neki kompas u autu i kažem mu, ako nastavimo da hodamo ka severu izaći ćemo na more. Ovako me je pogledao. I kaže on meni hajde, ja njemu hajde i počeli smo da hodamo. Četiri sata smo hodali.
Hulija: Četiri sata?
Pamir: Četiri sata i došli smo do mora. Ali nismo imali vozilo i otišli smo do obližnjeg sela, seli u autobus. Tad je Ibrahimova serija pukla. I ljudi gledaju njega, gledaju mene, gledaju se međusobno. Bili smo u selu.
Hulija: Baš lepo.
Pamir: Vratili smo se autobusom.
Hulija: Autobusom? Zar niste imali nekog prijatelja da pozovete?
Pamir: Zvali smo Sedata, Ibrahimovog pomoćnika, nešto poput prijatelja. Ali nismo mogli tad da ga kontaktiramo pa smao došli autobusom.
Hulija: Kažeš razumete se zbog toga.
Pamir: Da, zbog toga.
Hulija: Van toga vam se verovatno poklapa i stil života. I on se bavi sportom?
Pamir: Mislim da i on može da se opusti u određenim situacijama zato što se bavi sportom.
Hulija: I tu se razumete. Znači oboje se nećete ženiti i u budućnosti ćete...
Pamir: Ibrahim je imao mnogo iskustva. On je više...
Hulija: Nije se oženio.
Pamir: Nije se oženio. Ali bira životne partnere, pokušava i tako.
Hulija: Znači on će se oženiti.
Pamir: Moguće.
Hulija: Posle ćeš i ti.
Pamir: Ne, za mene teško.
Hulija: Bože! Pokušavam da shvatim tvoj odnos prema ženama. Ali uvek se tu zaustaviš. Ne razumem zašto imaš takav odnos prema ženama i braku. Nešto drugo se tu dešava.
Pamir: Nisam neprijateljski nastrojen prema ženama. Obožavam majku, baku...
Hulija: To je drugo. Ali brak i žene... Jesi li ljubomoran? Zbog toga je?
Pamir: Moguće. Mačo sam, postajem agresivan.
Hulija: Mačo i moderno doba... Baš nemaš sreće. Možeš da budeš mačo, ali u granicama. Ne veruješ sebi? Nemaš samopouzdanja? Nešto tu postoji.
Pamir: Samo pouzdanje u kom smislu? U vezi?
Hulija: Samopouzdanje. Kažem valjda, ne kažem da je tako...
Pamir: Ne verujem ženama.
Hulija: Ali tu je možda u pitanju i samopouzdanje.
Pamir: Video sam neke stvari.
Hulija: Moguće je. Svi se venčavaju, razvode, svađaju, mire... Ali da kažeš sa sigurnošću: „Sigurno se neću oženiti.“
Pamir: Nisam rekao da je to sigurno. Možda vas pozovem u budućnosti i kažem vam: „Gđo Hulija, venčaću se. Čekam vas na venčanju.“
Hulija: Daj Bože. Ne. Ne daj Bože. Šta se dešava? Sačekaj minut. Hoću da kažem ovo. Čudno mi je što imaš takav odnos prema ženama. „Ljubomoran sam. Da imam ženu mešao bih se u njen stil života...“
Pamir: Nisam ljubomoran. Nisi ni ti... Vi.
Hulija: Ne moraš da mi persiraš. Pitala sam te jesi li ljubomoran.
Pamir. Nije to ljubomora, već nepoverenje.
Hulija: Šta žena može da uradi dok je s tobom u braku?
Pamir: Video sam takve primere i kod sebe i kod prijatelja u okruženju. I zato imam takav stav prema ženama. Kako da vam kažem sad? Devojka mog dobrog prijatelja se meni...
Hulija: Shvatam.
Pamir: I to se nije desilo jednom, već najmanje sedam-osam puta. Prijatelji su se ljutili i trudio sam se da održim prijateljstva.
Hulija: Ali ti si vrlo... Mislim da je tvoja greška tu. Prvo, zgodan si. Drugo, pametan si, sportista si... Imaš sve što bi jedna žena poželela. Ali to nije razlog da ti se žena tvog prijatelja nabacuje ili da doživiš druge stvari. Ali je moguće. Samo treba da kažeš da to nije normalno i da pređeš preko toga.
Pamir: Ispričao sam vam nešto. Nisam hteo sve.
Hulija: Ali to su stvari koje se inače dešavaju u životu. Čudi me zašto to ne prevaziđeš. To je toliko uticalo na tebe.
Pamir: Znači da mnogo razmišljam o onome što se dešava. Iako delujem opušteno, to mi kažu svi koji me upoznaju na setu i dalje. Ali je u meni suprotno.
Hulija: Svakako. Kako ide posao? Da li „Gonul isleri“ nastavljaju?
Pamir: Nastaviće do kraja sezone. Postojao je trač da završavamo za tri epizode. Ali video sam na internetu da ćemo trajati do kraja sezone.
Hulija: Zašto da se završi?
Pamir: Vaš Survajver je malo uticao na nas.
Hulija: Ali Survajver je odličan. Na sve utiče.
Pamir: Tu je i serija „Seref meselesi“ na Kanalu D. Kad smo mi počeli trajala je druga serija na staru, „Ufriyalim Ezelden“ ili tako nešto.
Hulija: Ona se završila.
Pamir: Rejting nam je bio neverovatno dobar. I ja sam bio iznenađen, nisam očekivao. Svi smo bili iznenađeni. Bilo smo na prvom mestu. Kanal D ju je ukinuo bez žaljenja. I odmah je na njeno mesto stavio visokobudžetnu „Seref meselesi“. I ona nas je poljulala. Smenjivali smo se. Nekad smo mi bili prvi, nekad oni. Ali kad se tome dodao i Survajver poljuljani smo.
Hulija: To se dešava...
Pamir: Ali imamo mnogo fanova, vole seriju.
Hulija: Da, to kažem. Serija je dobra. Jesi li se umorio?
Pamir: Dobro sam. Nema problema.
Hulija: Odlično si. Ideš na set, baviš se sportom, šetaš sa Ibrahimom. Vidim po slikama da posećuješ prirodu.
Pamir: Cilj mi je sada, i hteo sam to da uradim, ali nisam mogao jer sam se upustio u posao sa restoranom. Tražim neko veliko imanje. Lep letnjikovac. Da ima oraha, višanja, kivija, konja i pasa. Tražim neko imanje između Jalove i Burse. Nadam se da ću pronaći i napraviti tamo letnjikovac.
Hulija: Odatle verovatno nećeš izlaziti.
Pamir: Provodio bih četiri-pet dana tamo, dva ovde u Istanbulu. Jer Istanbul vidim kao... Da ne kažem loš.
Hulija: Kaži slobodno šta misliš. Nek čuju mladi, nek čuje moja ćerka. Svačija deca.
Pamir: Zanimalo me je nešto pa sam istraživao. Devedeset i treće godine prošlog veka u Istanbulu je bilo sedam miliona stanovnika. Sad procenjuju na 25 miliona. Tri puta više. I više od tri puta. Veliki haos vlada sada Istanbul.
Hulija: Noćni život povećava opasnost. Svaki trenutak je opasnost.
Pamir: Trenutno ne izlazim puno. Jednom ili dva put mesečno. Ranije sam izlazio po četiri puta nedeljno, voleo sam to. Ali sad kad izađem nekako se iznerviram. Osećam se čudno kad vidim ljude. Jedan moj prijatelj je napisao status na fejsbuku. Daću vam kasnije da pročitate. Napisao je iskreno šta oseća.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 05:39   #802
Pamir Pekin

nastavak...

Drugi dio 2/2:

Hulija: Reci, ako nije lično.
Pamir: Tekst je dug.
Hulija: Ukratko.
Pamir: O tome kakav život biraju sadašnje devojke.
Hulija: Kakav? Reci, želim da znam.
Pamir: Na primer u petak ujutru napiše „Srećan vam petak“, a uveče drži šampanjac u klubu. U nedelju ujutru napiše doručak, a uveče je sa sponzorom. U sredu opet stavi nešto vezano za veru. To mi je čudno. Na primer, ujutru napiše „Srećan petak“, uveče stavi na instagramu sliku šampanjca. Meni je to čudno.
Hulija: Jeste čudno. Ali ljudi i to rade. Zar je nemoguće?
Pamir: Naravno. U dvadesetim godinama sam i ja imao takav život, dopadao mi se. Ne krivim nikoga.
Hulija: Naravno, postoje oni koji piju i pišu takve stvari.
Pamir: Ali meni je to čudno. Mnogi ljudi koji imaju noćni život tako razmišljaju.
Hulija: Kažeš da je mnogo teško da u noćnom životu nađeš dobre prijatelje, da se zabavljaš i da se vratiš kući bez problema. Je li tako?
Pamir: Kažem da ima mnogo ljudi u Istanbulu.
Hulija: Znači pobeći ćeš?
Pamir: Ja sam iz Istanbula, moji roditelji takođe, pa njihovi roditelji. I tako više generacija unazad. Ali je bolje da se udaljim.
Hulija: Šta misliš u vezi sa nasiljem nad ženama? Zar su samo muškarci krivi tu ili i žene? Šta to izludi muškarca? Bez obzira na sve ne treba doći do nasilja, ali... Kako gledaš na te stvari?
Pamir: Naravno da ne treba podići ruku na ženu. Ali nemoguće je da se ne svađaju. Svađam se sa prijateljima koje poznajem trideset godina, nakon dva dana ih pozovem.
Hulija: Ne pričam o takvom vrstu nasilja, o raspravama. Mada je i to nasilje. Ali u poslednje vreme ima mnogo nasilja nad ženama. Važno mi je mišljenje nekog poput tebe koji je pomalo mačo, a poznaje i noćni život. Možeš da kažeš: „Viđam takve stvari da muškarac na kraju poludi. Takve stvari se dešavaju u životu. Ili vidim takve stvari...
Pamir: Nema potrebe za noćnim životom. Živite u istoj kući. To se dešava unutar iste kuće.
Hulija: Šta toliko izludi muškarca da digne ruku na ženu? Šta tebe izluđuje? Naravno, tebi to ne bi palo na pamet. Ali od čega poludiš pa postaneš nasilan?
Pamir: Zbog mnogih stvari sam ludeo. Ali sad ne mogu da kažem nijednu. Znam da mi je pesnica uvek bila sa ranama. Udarao sam u zidove. Da bih ikalio bes.
Hulija: Pričam u odnosu na žene. Čim je nekog iznervirala da je udari? Da li zbog toga što mu je rekla nešto loše? Ili zbog ljubomore?
Pamir: Ne mogu ništa da kažem sad. Verovatno zbog ljubomore. Što ne obraća pažnju na tebe.
Hulija: Što ne obraća pažnju...
Pamir: Da ne obraća pažnju na neke stvari, krug prijatelja.
Hulija: Jao! Možeš li imati glumicu za devojku?
Pamir: Devojku?
Hulija: Ali pravu devojku. Da dva- tri dana nedeljno...
Pamir: Teško. Imao sam par iskustva u vezama s glumcima. Ali posle sam ja bio povređen, izgleda. Ne dopada mi se to. Recimo da imam devojku koja je glumica i sad plače preda mnom, tužna je. Ali plakala je i pre pola sata na setu. Može da plače kad hoće. Razumeš me? Gledam i razmišljam da li stvarno plače.
Hulija: Poverenje nula. Nemaš nimalo poverenja u žene.
Pamir: Na primer na setu sam i ona plače. Bude mi žao i zapitam se da li se stvarno nešto desilo i posle vidim scena se završi i gotovo. Žene stvarno mogu biti bolje glumice od muškaraca. Lakše odglume osećanja. I onda se pitaš da li je to istinito osećanje...
Hulija: Isto važi i za muškarce.
Pamir: Mislim da su žene bolje po tom pitanju.
Hulija: Ali postoji mnogo glumaca koji su u braku. Zar i oni razmišljaju: „Plakala si na setu, možda se sad foliraš“? Oseti se to. Zbog toga? Naravno, ne bi joj dao ni da se poljubi.
Pamir: Ne, može da se ljubi.
Hulija: Zezaš me! Samo minut, ne mogu da verujem. Kako? Kažeš da si ljubomoran?
Pamir: Na sceni može. Tako zarađuje. Poludeo bih da to radi dok kamere nisu upaljene. Porušio bih sve okolo.
Hulija: Iznenađuješ me, Pamire. Žačudio me je tvoj stav prema ženama i htela sam da saznam. Nećeš joj reći: „Tamo si ljubila drugog, ne ljubi sad mene.“ Ali rekao bi joj: „Tamo si plakala, sad ovde plačeš“
Pamir: Naravno. Jedno je fizička stvar, a drugo pokrenuta osećanjima.
Hulija: Zar nije mogao da utiče na nju poljubac? Ne razmišljaš o tome?
Pamir: Da je impresionirana poljupcem? Naravno. Ima mnogo razloga. Ne možemo sad o svemu ovde.
Hulija: Zato ne bi voleo da bude glumica. A kakvoj bi veerovao?
Pamir: Neku koja razmišlja kao ja. Recimo upoznam je na surfovanju. I kaže mi otići ću da kampujem u Torusu, hoćeš sa mnom. Pošao bih. Da upoznam nekog u klubu... Mada, može i to biti. Nikad se ne zna. Ali da ima drugačije poglede na svet, uživa u drugačijim stvarima. Da joj ne bude jedina sreća što je prati dve hiljade ljudi na instagramu.
Hulija: Zanimljiv si dečko.
Pamir: Da joj instagram ne bude jedini cilj. Ali to je teško zamisliti za nekog ko je glumac.
Hulija: Ti bi hteo neku da je samo ti zanimaš, da je zanima priroda...
Pamir: Ne.
Hulija: Sigurno je tako.
Pamir: Ne, neka ima i posao. Tek kad nema posao izbijaju problemi. Mora da se zanima nečim. To može da bude priroda ili nešto u okviru grada. Ali mora da ima neke stvari koje joj se dopadaju i kojima bi se zanimala. Nebitno da li ima 20 ili 30 godina.
Hulija: Odakle si?
Pamir: Sa ostrva. Snimali ste film u toj kolibi. Deda je prodao imanje. Veliki deo je bila šuma. Otud moja ljubav prema prirodi. Palili smo vatru toj šumi, kampovali...
Hulija: Imao si lep život zapravo.
Pamir: Naravno.
Hulija: Nadam se da ćeš pronaći nekog da podeliš to sa njim.
Pamir: Ako Bog da.
Hulija: Postoji li nešto što želiš da mi kažeš što ne znam? Neku karakteristiku? Idemo ka kraju emisije.
Pamir: Imam probleme u sketoru. Ali ne bih sad o tome.
Hulija: Zašto ti ne možeš da kažeš nešto što svi drugi mogu? Svi se žale na sektor.
Pamir: Ljudi iza kamera su stvarno drugačiji i iznerviran sam kad vidim to.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 05:44   #803
Pamir Pekin

3. dio 1/2

Hulija: Kažeš to u smislu odnosa među glumcima?
Pamir: Privatni život glumaca. Mislim...
Hulija: Šta se tebe tiče njihov privatni život?
Pamir: Ali utiču na svoju okolinu. Imaju određenu moć koji iskorišćavaju na ljudima... u privatnom životu.
Hulija: Pričaš o producentima?
Pamir: O nekim producentima.
Hulija: Razumem. O nekim producentima, naravno. Šta rade? U seriju ulaze neki koji nemaju veze s njom? Takve stvari?
Pamir: Može doći i do toga. Ili na primer, može prevariti neku devojku koja ima dvadeset-dvadeset i jednu godinu zahvaljujući moći koju ima.
Hulija: Još postoje takve stvari?
Pamir: Postoje.
Hulija: Postojale su ranije. Hvala Bogu, ja nisam naišla na to, niti znam nekog ko jeste.
Pamir: Govorite o sedamdesetim i osamdesetim? Periodu Ješilčam filmova?
Hulija: Da.
Pamir: Ima i sad toga. U čemu je razlika? Opet oni imaju moć.
Hulija: To te nervira, je li tako?
Pamir: Naravno.
Hulija: Možda se zbog toga opiraš glumi?
Pamir: Zapravo jeste. Neke producente treba prebiti ili glumce. Stvarno to traže.
Hulija: Pamire, izaći ćeš odavde, a nećeš nikog ni taći, zar ne? Ne mogu da verujem. Kažeš da si se smiro.
Pamir: I jesam, ništa ne radim. U sektoru sam. Zažmurio sam na to i nastavljam.
Hulija: Sad je preda mnom potpuno drugačiji čovek. Ti izlgeda ne podnosiš nepravdu...
Pamir: Rekao sam ti da je to bio razlog za sve tuče u mojim davdesetim godinama. Rekao sam ti da sam u Televole dobio batine. To je bilo zato što sam se umešao u stvari nepoznatog čoveka. Pitao sam ga šta se dešava i posle su me napali njegovi telohranitelji.
Hulija: Tačno. Ne zaboravljam šta je bilo kad smo ekipa i ja došli u restoran da te vidimo. Neki čovek me je pozvao po imenu i ti si napravio neku facu i on se ućutao. Možda je hteo da se slikamo, a ti si to rekao i ja sam pomislila: „Jao, Bože moj.“
Pamir: Želiš da se pokažeš kao muškarac.
Hulija: Zašto?
Pamir: Da mu stavim do znanja da nisi sama. Ne zato što bih nešto uradio.
Hulija: Bože! Ne mogu da verujem! Možda mnogo muškaraca tako razmišlja. Ti bi izludeo čoveka...
Pamir: Bio sam i pod stresom jer Hulija Avšar dolazi u tek otvoreni restoran.
Hulija: Zato što si ti došao da glumiš u klipu bez ikakvih očekivanja zauzvrat. Trebalo je da ti zahvalimo. I dobro je bilo, jeli smo pasulj i pilav.
Pamir: Ukusno je. Lepo prave.
Hulija: Ne ideš više tamo?
Pamir: Restoran samo zatvorili. A „Fuliju“ smo prepustili kuvaru Džemalu. Dobro mu idu poslovi.
Hulija: Zašto je tebi išlo loše?
Pamir: Nije mi išlo loše, nisam više mogao da se bakćem time. Godinu dana sam vodio to. Treba sedeti tamo, voditi poslove. A ja to ne mogu zauvek. Ja sam za prirodu.
Hulija: Baš lepo. Ako možeš da ispratiš to materijalno. Onda zarađuj malo, zabaljvaj se isto toliko.
Pamir: Nisam u lošoj materijalnoj situaciji i kad ne zarađujem puno. Imam porodicu iza sebe.
Hulija: Svakako. Ti si dete iz srećne porodice.
Pamir: Zbog toga sam i opušten do tridesete godine.
Hulija: Pričao si nam o tome na početku razgovora. Postoji li još nešto što želiš da kažeš, Pamire?
Pamir: Mnogo toga, ali nema vremena.
Hulja: Kad kažeš mnogo toga, da to bude nešto što bi mogao da ispričaš.
Pamir: Na svetu ima mnogo tema za razgovor. Politika, situacija u Istanbulu, to što Istanbul vide kao robu, zato i bežim. Nestaje Beogradska šuma koju posećujete svake nedelje. Šuma koja postoji tamo već pet stotina do hiljadu godina poslednjih deset godina se seče. Navodno zbog aerodroma, ali ko zna šta će biti kad se na kraju završi. Sultani su izdavali fermane da se ta šuma ne dira jer je zaista istorijska, kao i njeno drveće.
Hulija: Ti si privržen prirodi, pa zato pratiš te stvari, zar ne?
Pamir: Nisam aktivista, nemam takav duh. Ali...
Hulija: Da. Nema potrebe da budeš takav. To je ljudska dužnost. Ako ne budemo štitili prirodu, nećemo ni mi moći da živimo.
Pamir: Nek naprave svuda zgarade u Istanbulu. Šta će onda biti? Šta ostaje od Istanbula?
Hulija: Da, posle nam ostaje da se preselimo u male gradove i sela.
Pamir: Treba razvijati i sela, gradove. Lepo je biti pomiren sa prirodom.
Hulija: Verovatno u smislu metropole.
Pamir: Metropole? Koja metropola? Je li Istanbul metropola? Skoro sam prošao kroz Holadiju zbog meča koji sam išao da gledam.
Hulija: Pa?
Pamir: Oni su stvarno razvijeni. Nemaju ni jedan oblakoder. Ima pojedinih zgrada u centru.
Hulija: Što se tiče toga, u pravu si. I mene oblakoderi pritiskaju. Imam klaustofobiju. Tu se u potpunosti slažem s tobom. U kakvom si odnosu sa ocem i majkom?
Pamir: U dobrom s oboje.
Hulija: S oboje, zar ne?
Pamir: Imao sam brod pre tri godina. Volim da plovim po olujnom moru. I otac bi predložio da pođe sa mnom. Takav je čovek.
Hulija: Lepo. Mislim da bi i ti bio takav otac.
Pamir: I malo više pažnje i ljubavi.
Hulija: Shvatam!
Pamir: Jesi li?
Hulija: Uspela sam! Sad shvatam zašto je ovakav. Rekao je.
Pamir: Ne, to nije jedini razlog.
Hulija: To je vrlo važan razlog.
Pamir: Sad će mi reći da sam rekao da nemaju ljubavi i pažnje za mene.
Hulija: Bože... Možda jeste tako.
Pamir: Nisu takvi. Ja ću se ponašati drugačije prema svom detetu, na osnovu iskustva koje sam stekao.
Hulija: Slušaj, možda i ja mislim da pružam ljubav ćerki, a ne pružam. To sve zavisi od njenog shvatanja ljubavi i očekivanja. Pružaš li ti ljubav roditeljima? Imaš i ti dužnosti kao dete.
Pamir: Ljubav? Ja sam divljak po tom pitanju.
Hulija: O čemu onda pričaš? Nemaš onda prava da pričaš. Ta žena stalno trči po bolnicama, zahvaljuje Bogu što joj se sin spasio.
Pamir: Poslednji put kad sam izašao svi su se bili navikli. Za jedan doček Nove godine smo bili u bolnici. Bilo je šampanjca, iako nisam mogao da hodam.
Hulija: Otkud ti onda pravo da ih okrivljuješ?
Pamir: Tu su u pravu, ništa ne kažem.
Hulija: Optužuješ ih. Neke stvari su možda i oni nesvesno uradili. Shvatila sam mnogo toga o tvojoj porodici nakon razgovora s bakom. Ali kažeš da osećaš nedostatka ljubavi i pažnje. Jesmo li mi ljudi drski?
Pamir: Možda ni ja nisam svestan, kao što si rekla.
Hulija: Sigurno nisi. Jer tvoja porodica... Nisam psiholog, ali govorim kao majka. U nekim situacijama se približavam svom detetu sa osećanjima. Ona to ne shvati. Ili shvati pogrešno. Naročito u periodu puberteta. Znaš li šta se onda dešava? Žao ti je kao majci i plus dete ne dobije ono što si htela da mu daš. Na kraju nešto hvali. Nije tako.
Pamir: Svi su u pravu iz svog ugla. Možemo tako da zatvorimo ovu temu.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 05:45   #804
Pamir Pekin- kraj emisije

3. dio 2/2


Hulija: U redu, zatvaramo temu. Reci mi tako otvoreno, to nije sramota. Ako nećeš da razgovaraš, nećemo razgovarati. Želim da pređemo na to što si bio izboden. To je bilo nešto vrlo loše, zar ne? Kako da su te izboli?
Pamir: Loše je.
Hulija: Je li bilo do tebe? Izazvao si tuču? Jer si takav.
Pamir: Jesam. Ali policija nije pronašla snimke sigurnosne kamere. Pitao sam se da li je problem u meni, jer nisam video sebe tada. Pronašli smo snimke i gledali smo. Pre samog događaja deca dolaze tu. Kažem deca jer su imali oko dvadesetak godina. Osmoro dece.
Hulija: Koliko si ti godina imao?
Pamir: Trideset-trideset i tri. Zadirkuju sve koji prolaze tuda, popili malo.
Hulija: Isti kao ti.
Pamir: Dolazimo prijatelj i ja. Ali ne ovaj. Nebitno, hodamo. I čujem glas kako neko kaže: „Šta me gledaš?“ I ja kažem: „Ne gledamo vas“ i nastavljamo. On opet pita isto. I kaže moj drug da će razgovarati s njim. Stojimo. I za to vreme dolazi drugi prijatelji. Nas je četvoro, njih osmoro. Stajao sam tačno u sredini na videu. Gledam u njih jer su se podelili na dva dela. Onda dolazi jedno dete, napada me. I ja više ne vidim ništa. Napadam ih redom...
Hulija: Znači provocirali su vas?
Pamir: Tako je. Ali žao mi je njegove porodice. Viđali smo se za vreme suđenja. Njegovi roditelji su bili mnogo tužni.
Hulija: Otkud nož u toku svađe? Nosio je nož sa sobom?
Pamir: Jedno od deteta je izvadilo nož i ja sam ga pitao: „Šta radiš to? Vrati ga u džep.“
Hulija: Znači video si ga?
Pamir: Jesam. Udaljava se nekoliko metara. Ali posle kad sam se potukao sa ostalima setim se njega, ali eto...
Hulija: Gde te je izbo? Bože sačuvaj.
Pamir: Oštrica je bila unutra.
Hulija: Stvarno si se spasio od smrti.
Pamir: Kad su me izboli deca su pobegla. Ja tržaim automobil jer sam svestan da ću se onesvestiti, gubim krv. Držim se tu. Dolazi taksi. To sam video na snimku sigurnosne kamere. Taman da otvorim vrata on daje gas. Da sam mogao da mu vidim tablice, pronašao bih ga.
Hulija: Bedi Bajkanu se isto desilo. Sećaš se?
Pamir: Gledao sam nešto.
Hulija: Čovek je izboden. Moli za pomoć. Videla sam na snimcima, svi znaju. Niko nije hteo da stane. Je li to zbog straha?
Pamir: Možda ne žele da isprljaju auto krvlju. Hvala Bogu pa je jedan građanin stao, ali on nije poznavao Istanbul. Ja sam mu opisao put do bolnice. Pitao sam lekara je li sve u redu. Posle sam se onesvestio, ne sećam se više.
Hulija: Izdržao si toliko dugo pa još pitaš je li u redu.
Pamir: Da znam mogu li nešto da uradim, pa onda da se onesvestim.
Hulija: Razmišljam da te zatvorimo negde. Možda se taksisti plaše i suđenja, ispitivanja.
Pamir: Možda. Ali bili smo na Bebeku. Pristojno sam obučen...
Hulija: Jednom sam ja otišla u šumu da trčim. I pošla sam kući. Jedan mobilet ispred mene. Dvoje dece od osamnaest, devetnaest godina. Jedan kaže: „Ne radi kočnica“. Drugi kaže: „Ma samo napred. Šta i da ne radi, ovo je šumski put.“ Ja idem polako iza njih. Otvorila sam prozor, vreme je lepo. Posle me je neko pozvao i ja sam stala sa strane da bih razgovarala na miru. Taj poziv je trajao najviše 5-6 minuta. I nastavljam put. Šta sam videla? To dvoje dece su udarili u drvo. Jedno nije tu, verovatno je pobeglo. A drugo ovako stoji sa glavom na drvetu, svuda krvi. Ne mogu da ti objasnim svoja osećanja tog dana. Odmah sam otišla u policiju, objasnila sam im šta se desilo i rekla da odu tamo. A oni su mi rekli: „Ne možemo vas pustiti da idete. Šta ako ste vi krivi tome?“ I u pravu su. Zato se ljudi plaše. Ne znam šta se desilo tom detetu. Daj Bože da se spasilo. Završavam program, Pamire.
Pamir: Mogli bismo da sedimo još. Ali stvarno me čekaju na setu.
Hulija: Program traje sat vremena. Nisi znao kad si dolazio?
Pamir: Imao sam zakazano za jedan, pa su odložili za pola tri.
Hulija: Hvala im što nas čekaju. Pozdravi ih.
Pamir: Ali uvek dosta kasnim.
Hulija: Ne znaju da si ovde? Ovde nisi zakasnio, čestitam.
Pamir: Razlog je ovde preda mnom.
Hulija: Stvarno ti puno hvala, Pamire.
Pamir: Hvala vama.
Hulija: Danas je gost bio Pamir. Vidimo se sledeće nedelje u sredu. Hvala ti puno. Dovidjenja.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:47   #805
Pamira sam prvi put vidjela u Merhametu i pomislila sam, najveća zlica dobila najboljeg frajera (pored Ibre tada) i odjahala u suton! Dalje nisam znala ništa o Pamiru, osim da je Ibrin bestić. Baš me iznenadio ovaj intervju, njegovi stavovi, razmišljanja, iz koje je obitelji, čime se oni bavi, što je studirao itd. Interesantna je skroz. Isti smo horoskopski znak. Ah, Pamire, ah. Nije nam lako sa samima sobom. Želim mu neki kvalitetan projekt, a ne ovo što su obećali, pa servirali sasvim desetu stvar.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:32   #806
Intervju Nur Fetahoglu za Milijet, u kojem govori o svom povratku serijama i gostovanju u seriji "Fi":

http://despine.net/nur-fetahoglu-novembar-2017-milijet/



Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:09   #807
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
Prijevod razgovora sa Hülya Avşar
Emitovano na TV8 (10/04/2015)
Prevela: 'Elena Lejdi Salvatore'

Emisija je trajala sat vremena, moracu postaviti u nekoliko postova.


https://i.cnnturk.com/ps/cnnturk/75/...0a84f2d6c0.jpg
Hvala TheWitch na postavljanju prevoda, ruke ti se pozlatile. Nisam ranije imala priliku pogledati interview u cijelosti samo jedan maleni dio jednog klipa na youtubeu.
On meni tako dobro izgleda ovdje pogotovo ovako sav u crnom.
Svidja mi se što je "riječit" sa rukama. Kako ih koristi kao da priča i objašnjava sa njima.
__________________
❤Did I Tell You That I Love You Today?❤
❤Ferhat & Asli » Open Arms❤ ❤SBA - Aslı ve Ferhat - My kind of love (Aslı version)❤
Miss McLeod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:57   #808
Intervju Elifcan Ongurlar za Hurijet:

http://despine.net/elifdzan-ongurlar...-2017-hurijet/



Ibrahim Celikol:

http://despine.net/ibrahim-celikol-januar-2018-be-man/


Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:09   #809
Elcin Sangu je na međunarodnom festivalu u Dubaiu-DIAFA primila nagradu za naj bolju međunarodnu glumicu,čestitam

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/62...26a03171b7.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DTaECenW4AAtgoH.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DTaEDW7W4AA58jr.jpg

Zadnje uređivanje femir1 : 13.01.2018. at 09:30.
femir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:10   #810
Anil Tetik, intervju za Hurijet sa prevodom:

http://despine.net/anil-tetik-februar-2018-hurijet/

Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 10:39   #811

Melisa Sözen će biti članica kanskog žirija za dodjelu nagrada međunarodnim serijama (7-11 travnja)

Članak

Quote:
* Harlan Coben (Senarist ve yaratıcısı, A.B.D.),
* Paula Beer (Aktris, Almanya),
* Audrey Fouché (Senarist ve yönetmen, Fransa),
* Melisa Sözen (Aktris, Türkiye),
* Cristobal Tapia de Veer (Besteci, Şili/Kanada),
* Michael Kenneth Williams (Aktör, A.B.D.).
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 08:49   #812
Zuhal Oldzaj osudjena na 10 meseci zatvora za 'uvredu Erdoana'

Quote:
Turkish singer, actress Zuhal Olcay sentenced to 10 months in prison for ‘insulting Erdoğan’

ISTANBUL

Turkish singer, actress Zuhal Olcay sentenced to 10 months in prison for ‘insulting Erdoğan’
Turkish singer and actress Zuhal Olcay was sentenced to 10 months in jail for “insulting Turkish President Recep Tayyip Erdoğan” finalizing an indictment approved by the 46th Criminal Court of Peace, daily Hürriyet reported on March 22.

A lawsuit was filed against the artist for “insulting” Erdoğan during a concert last year, with the prosecutor seeking a four-year prison sentence for the singer.

The indictment prepared by the Istanbul Prosecutor’s Office stated that a person told the police that Olcay had made an insulting hand gesture against Erdoğan during a concert in the Kadıköy district of Istanbul on Aug. 5, 2016. An investigation was subsequently launched and footage from the concert was examined by an expert, state-run Anadolu Agency reported on Dec. 12, 2017.

Olcay is accused of revising lyrics to the song “Boş Vermişim Dünyayı” (I Let Go of the World) to criticize Erdoğan, devising a hand-gesture to accompany the melody. According to the footage, the revised lyrics say: “Recep Tayyip Erdoğan, it’s all empty, it’s all a lie, life will end one day and you’ll say ‘I had a dream.’”

In her testimony, Olcay reportedly said she revised the lyrics because the president’s name fit the rhyme scheme and she “had not had any other ulterior or insulting motive.”

The singer also said the hand gesture had targeted an audience member in the front row after they had made a negative comment about her.

The prosecutor’s office had demanded a jail term for Olcay ranging from one year and two months to four years and eight months on charges of “insulting the president.”
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 14:02   #813
Na ovo zadnje ja samo mogu reći, svaka vlast koja zatvara i progoni umjetnike i njihovu misao je kratkog vijeka!!
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 14:20   #814
Farah Zeynep Abdullah & Rıfat Ahmet Şungar


Cihangir, restoran, falan filan...
oni su se smuvali? kad?
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 18:49   #815
Boran Kuzum 1999.!

__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 18:43   #816
Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, pevač Cenk Eren i još neki koji su pre 5 godina uhvaćeni sa drogom, danas su osuđeni na 4 godine i 2 meseca zatvora

Izvor 1
Izvor 2
milky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 20:27   #817
Sedef Avci, Kivanc Kasabali,Emre Karayel, Anil Altan, Pelin Akil, Murat Sekerin trenutno u Beogradu
bum tras is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 00:14   #818
Producenti navodno neko vrijeme već pokusavaju ponovo spojit Kivu i Beren. Pretpostavljam da se radi o Ay Yapim jer Kivo s njima ima novu seriju od jeseni (pisalo se da je u pitanju rimjek Prison Break-a). Elem, navodno je bilo došlo do dogovora između Beren i produkcije koja je pristala na honorar od 130.000 TL po epizodi ali kada je saznala da je Kio trazio 150.000 i dobio, rekla je da ona ne zeli biit manje plaćenna od njega i trazila 160.000 na sto produkcija nije pristala

https://www.gecce.com.tr/fotogaleri-...-rol-alacak-mi

__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 08:33   #819
Elcin Sangu i Engin Akyürek napustili Kanal D (ili su otjerani )....ako sam dobro razumjela to je rekao direktor kanala Murat Saygin u svom int. valjda ovih dana koji je kako kažu harika....hvalim te bože da je istina i da su stvarno napustili kanal đenazu,nači če si oni drugi,bolji kanal
femir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2018., 16:19   #820


Afra Saraçoğlu na setu filma Iyi Oyun, inače prvi film na svetu koji će imati za tematiku E-sport http://www.beyazperde.com/filmler/film-264771/

Ja ovom detetu predviđam blistavu karijeru, ako joj to nešto znači
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.