Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2017., 23:30   #6541
Quote:
Ja!! kaže: Pogledaj post
poslušaj me, jer i previše iman iskustva sa ovom mukom...nema smisla da troši se novac na kreme il losione samo da bi se ljuske makle...dakle, umisto tuširanja, odležiš lipo u kadi, uru vrimena i sve će se ljuske natopit i kad ih istrljaš rukom odlaze najbolje...nakon izlaska iz kade se namažeš najbolje bi bilo kokosovim uljem, jer upije brzo i nije masno, ali možeš i recimo, kao ja, pravom svinjskom masti, čak ni ne smrdi...jer sve šta je industrijsko je umjetno, triba se držat šta prirodnijih preparata...
ja kad iman po vlasištu koristim elocom, koji se pokaza jako dobar, s time da san ima glavu punu ogromnih crvenih fleka..al ja stavim i maslinovo ulje i držim ga sat, dva..dakle, pošto smo s ovom bolešću, jedni od najboljih mušterija farmaceutske bande, šta manje industrijskih ljekova koristite, to pomažete sebi...ovo govori osoba od 35 godina, sa stažom od 29 godina ove napasti a isproba san miljun stvari..
ulje konoplje bi tribalo biti najbolje, ali je ilegalno kod nas a i cijena mu je velika.bilo je na provjerenom da ga netko pravi u sloveniji, možda bi se vridilo isprobat i to.kanađan, koji ga je i otkrija, prognan je iz kanade upravo radi njega, ima na youtube o tome dosta za pogledat..
eto ja san iz Dalmacije, pa mi more i sunce još samo više sranja naprave i ne pomaže mi uopće...al dobro je dok artritis ne uvati, e onda je ajme
Probao, meni nije pomoglo. Čak se nije ni minimalno povukla.
violine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 15:53   #6542
Moja supruga ima tu psorijazu alergija nije jer smo radili sve moguće testove Jel postoji kakva lijek da to u potpunosti prodje moja supruga prima injekciju flosteron i nema ništa na rukama poslije 21 dan opet se pojavi pomozi te kako izliječiti ovo? http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...d39b578ff5.jpg

Sent from my E5603 using Tapatalk

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.05.2017. at 17:05. Reason: prevelika slika
kunicmario49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 20:25   #6543
kunicmario49 imao sam slican problem na prstima lijeve ruke pomoglo je to sto sam pio cink i omegu 3
meni se sad glava prhuta strasno + svrbez jel neko probao kokosovo ulje ili maslinovo trljat na vlasiste ili dajte neki savjet probao bi prirodnim putem to ublazit
Leni_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 23:52   #6544
Bog ljudi

Nije me bilo odavno jer nisam ima ništa pametno za reć ,koristim još psorex koji je bia odličan u početku (prije 12-13 godina) a onda sve lošije i lošije(valjda se tijelo naviklo ka i na sve drugo) mada se slažem sa Ja! jedini koji je valja od svih gluposti .Davno sam presta koristi kortikosteroide i razumin ljude koji to moraju jer su vjerovatno teži slučaj od mene(ja imam psoriazu guttate) pa moraju oće neće radi eventualnog ne daj Bože artritisa i ostalih problema.Probaću sa psorifixom jer je i meni sve gore(jedino me sunce i more za razliku od nekih spašava) ali čim dođe jesen ajme opet se vrati.
Neću puno davit kad budem proba javim rezltate,mada sam čita na forumu prije da psorifix ima kortikosteroide ali probaću na jedno misto pa ću vidit šta će ispast.

Ljudi držite i uživajte u litu ko može!!
bato69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 16:38   #6545
Krema Kartalin

Godinama sam se mučio s psorijazom dok nisam saznao na kremu Kartalin iz Rusije. Mislim da je krema na bazi nafte i nekih biljaka. Nakon 4 mjeseca liječenja psorijaza se potpuno povukla. Jedno vrijeme sam na tim mjestima imao tamnije pigmentne mrlje, ali su i one vremenom nestale. Danas mi se nekad pojavi koja mrlja...namažem par puta i žarište nestane. Ako imate nekoga u Rusiji bilo bi super, jer krema tamo košta 70 kuna, a kod nas 300 kn. Ispočetka, kad počnete mazati, čini se da se psorijaza pogoršava, ali to je samo prividno. Nakon par tjedana crvenilo se povlači, a koža postane potpuno čista, bez znakova psorijaze. I takoveć 7 godina živm bez psorijaze, koju sam imao od svoje devete godine. Dakle kojih tridesetak godina. Ništa nije pomoglo osim Kartalina. Moja iskrena preporuka. Btw, krema je i za ostale kožne bolesti kao što su kontaktni dermatitis itd..
duddo68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:42   #6546
Da li je netko koristio Tar sapun na bazi katrana? Nabavila sam da iz Rusije pa me zanima iskustva.
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 16:24   #6547
pozdrav,ja imam psorijazu na desnom i lijevom laktu i ispod desnog koljena, probao sam sve i svasta i nsita nije pomoglo,rekla mi je jedna prijateljica za kremu BUTAVATE to je na bazi kortikosteroida i jedino mi je to pomoglo nakon 4 dana mazanja, sada sam narucio kremu iz Rusije pod nazivom KARTALIN i jedva cekam da mi stigne i da isprobam to,navodno da djeluje , isto tako sam narucio sapun TAR tako da cemo vidjeti kada to stigne ,do sada je djelovalo samo kortikosteroidi ali se stalno vraca nakon mjesec dva
Maverick05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:13   #6548
Quote:
Maverick05 kaže: Pogledaj post
pozdrav,ja imam psorijazu na desnom i lijevom laktu i ispod desnog koljena, probao sam sve i svasta i nsita nije pomoglo,rekla mi je jedna prijateljica za kremu BUTAVATE to je na bazi kortikosteroida i jedino mi je to pomoglo nakon 4 dana mazanja, sada sam narucio kremu iz Rusije pod nazivom KARTALIN i jedva cekam da mi stigne i da isprobam to,navodno da djeluje , isto tako sam narucio sapun TAR tako da cemo vidjeti kada to stigne ,do sada je djelovalo samo kortikosteroidi ali se stalno vraca nakon mjesec dva
Mozete mi reci posto je krema u Rusiji , vidim da j kod nas 325,00 kn

Ja isto iz Rusije narucujem neke stvari kojih kod nas niti nema a i cjenovno kostaju manje nego kod nas neke stvari
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:51   #6549
Quote:
dancika kaže: Pogledaj post
Mozete mi reci posto je krema u Rusiji , vidim da j kod nas 325,00 kn

Ja isto iz Rusije narucujem neke stvari kojih kod nas niti nema a i cjenovno kostaju manje nego kod nas neke stvari
Ja inače živim u Švedskoj narucujem preko interneta i s postarinom dvije kreme me iziđu oko 290kn

Poslano sa mog BV8000Pro koristeći Tapatalk
Maverick05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 02:03   #6550
Quote:
bato69 kaže: Pogledaj post
Bog ljudi

Nije me bilo odavno jer nisam ima ništa pametno za reć ,koristim još psorex koji je bia odličan u početku (prije 12-13 godina) a onda sve lošije i lošije(valjda se tijelo naviklo ka i na sve drugo) mada se slažem sa Ja! jedini koji je valja od svih gluposti .Davno sam presta koristi kortikosteroide i razumin ljude koji to moraju jer su vjerovatno teži slučaj od mene(ja imam psoriazu guttate) pa moraju oće neće radi eventualnog ne daj Bože artritisa i ostalih problema.Probaću sa psorifixom jer je i meni sve gore(jedino me sunce i more za razliku od nekih spašava) ali čim dođe jesen ajme opet se vrati.
Neću puno davit kad budem proba javim rezltate,mada sam čita na forumu prije da psorifix ima kortikosteroide ali probaću na jedno misto pa ću vidit šta će ispast.

Ljudi držite i uživajte u litu ko može!!


Samo da javim- psorifix 0 bodova ili ti beskoristan
bato69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 06:43   #6551
Da ne čitam sve, ima li netko da mi nešto djelotvorno i ne previše skupo preporuči za psorijazu??? Plis. Koma su mi ruke.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 17:24   #6552
ovo sto spomenuto u par postova iznad je stvarno odlicna krema doduse ima intezivan miris no covjek se brzo navikne

KARTALIN

https://www.ebay.com/itm/KARTALIN-BO...wAAOSwz7JZgGl1
Leni_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:26   #6553
Nakon koristenja Kartalina, psorijaza se skroz po uklanjanje na lakovi ma di sam je imao i vec 2 mjeseca nema promjena koza je uvijek kao i prije sto je bilo niti puca niti nista sve normalno kao i svugdje drugdje na tijelu... Ma zao sam 2 puta na dan ako nekoga zanima s vise informacija sto i kako neka mi se slobodno javi u inbox
Maverick05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:22   #6554
Ima li ovdje netko problem sa psorijatičnim artritisom i koje simptome ima. Borim se sa psorijazom skoro 30 godina a unazad nekoliko godina imam problema sa bolovima u stopalima i kostima.
Hvala na eventualnim odgovorima.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:45   #6555
Pozdrav,

imam psorijazu na zglobovima već punim 33 godine i nema što nisam probala.... od najeftinijih krema pa do najskupljih
Sad kad sam rodila drugog klinca stanje se baš pogoršalo da niti more a ni sunce ne pomaže....... do krvi se svrbim.... pogotovo iznad peta i na laktovima
Zadnje što sam probala je psorion i od njega nikakve koristi....
Nevenova mast koja je najbolja di kupiti... pomozite

hvala i pozdrav svima
Maja i Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:29   #6556
Mene ljudi za to pitaju procitao sam uvodne komentare. Pa da pitam i vas.

OVO su moje ruke :/ i ovak izgledaju u zimsko vrijeme od kad ja znam za sebe. ( 25 god imam ) i sad nije da to meni smeta koliko smeta ljudima oko mene. Ja naravno mazem kremom 1x mjesecno. Pretpostavljam da trajno rjesenje za to ne postoji ?

P.s. ovo je slika nakon mazanja kremom i tek sad kroz sliku vidim kako to odvratno lose izgleda :S
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 00:47   #6557
Psorijaza [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

Jesi siguran da je to psorijaza (tko je dijagnosticirao?). Meni čak izgleda kao dermatitis. I ne kuzim sta mazes jednom na dan ili jednom mjesecno. No poanta je da uopce ne izgleda toliko loše kao što ti misliš

Btw trajno riješenje je takvo da je s obzirom na tvoje godine i izgled sa slika nepotrebno. A ako te bas jako iritira. Uzmi uputnicu od doktora opce praxe za Naftalan. Pa fino na terapije u Ivanić.
Sent from my iPhone using Tapatalk
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:52   #6558
Quote:
karolo kaže: Pogledaj post
Uzmi uputnicu od doktora opce praxe za Naftalan. Pa fino na terapije u Ivanić.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kaj se u Naftalan može i sa uputnicom doktora opće prakse?
Naime ja imam psorijazu na laktu i zglobu noge te na zapešću jedne ruke. Ja sam mislila da uputnicu može dati samo specijalist dermatolog.
Ako netko ima pouzdanu informaciju bilo bi super da ne lutam. Hvala.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 17:30   #6559
pozdrav, da li znate koje su mogućnosti liječenja u hr? do sad sam koristio beloderm koji mi je pomagao redovito, ali zadnje vrijeme samo malo popoljšava stanje i bolest se ne povlači do zadovoljavajuće mjere. Budući da sam primjetio da mi sunce pomaže i ponekad solarij ( valjad ima veze s tipom uv lampi) mislim da bi mi uvb fototerapija pomogla pa me zanima, prije nego se konzultiram s liječnikom da li ima neko iskustva i da li je upoće dostupno lliječenje preko hzzo ili preko privatnih klinika i koje su cijene?
PS: primjetio sam da ove više uva lampe za brzo tamnjenje i nemaju neki zadovoljavajući učinak, a ove druge ( pretpostavljam uvb) kojima duže treba da se razvije boja bolje djeluju. s tim da mi nije baš jeftino redovito ići pa razmišljam o alternativi, a i ne znam kolko je dugoročno rizično da se razvije karcinom jer sam vidio na netu jednu curu koja je liječila u solariju, razvio se melanom pa sad ima i rak i psorijazu....
PS": na nekom američkom forumu našao da silimarin pomaže pročistit jetru i onda s tim i psorijaza se povuče. Da li ima ko još tako pozitivna iskustva?
pizzamajstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 04:19   #6560
Jedino sto ce ti pravo pomoci je (relativno) novi medikamend cosentyx
Ali cjena je previsoka... oko 2200-3000 eura 2 inekcije (treba ti 8 prve 4 jednom sedmicno,druge 4 jednom mjesecno). Razvijene su u Japanu (prva zemlja koja ih je odobrila) i to su jedini pravi pravcati mediamenti.Djeluju na gen IL-17 i direktno napadaju uzrok boleseti,sve ostalo je vise-manje lijecenje samih posljedica,ali druga strana maca je da smanjuju imunitet,imas oko 12% sansu za infekciju respiratornog sistema

Od `jeftinih` metoda najbolje ce ti pomoci pravo suncanje,ali prvo se namazes kremom beloderm (omekani kozu) onda suncanje dok ne dobijes opekotine drugog stepena,onda ces primjetiti da to nisu pravi plikovi,vec nesto kao zaglavljen znoj...Uglavnom nakom 10ak dana brutalne terapije na mjestu gde je bila psorijaza bit ce novi sloj koze (zdrav) izgledat ce kao neosuncani dio tijela.
Samo suncanje bez beloderma ili nekih drugih kortikosteroida smanjuje efikasnost oko 80-90%
Suncanje bez opekotina (prvo nastaju na ramenima i mjestima gde beloderm omekani kozu) isto je neefikasno

Medjutim taj nacin moze dovesti i do raka koze,kad sve saberes nema napretka bez maca sa 2 ostrice
waque is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.