Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 07:41   #881
Može mi netko preporučiti neku knjigu o osnovama ekonomije i osnovama trgovanja dionicama?
PassionLaugh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:53   #882
https://www.investopedia.com/article...-investors.asp
http://www.businessinsider.com/the-1...rs-2016-8?IR=T

Graham i Kiyosaki za početak.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 12:29   #883
Pozz, ekipa zanima me kak najlakse kupit par dionica vidim da je sve palo pa treba kupit dok je low.
Jel ovo uredu? http://www.fima-vrijednosnice.hr/def...kupiti_dionice
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 04:25   #884
da, al ne na zse.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 07:14   #885
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
da, al ne na zse.
A gdje onda?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 13:00   #886
Zanima me na koji nacin bi bilo najbolje uloziti u s&p 500 ETF ($) ukoliko sav novac koji posjedujem je u € ili HRK a da me pritom ne oderu na konverziji valute?
wizardof is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 16:57   #887
Quote:
wizardof kaže: Pogledaj post
Zanima me na koji nacin bi bilo najbolje uloziti u s&p 500 ETF ($) ukoliko sav novac koji posjedujem je u € ili HRK a da me pritom ne oderu na konverziji valute?
Mozes ETF koji prati S&P500 kupiti i za eure, a koliko znam ne mozes direktno za kune
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:33   #888
Pozdrav. Imam neke dionice koje ništa ne vrijede,pa bi ih prodao,iako ništa ne vrijede,jer neće ni vrijediti. Kako prodati? Kako odabrati brokera? Hvala unaprijed.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:15   #889
Koje?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:09   #890
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Koje?
Hoteli Podgora i HTP Korčula. Neda mi se više čekat eventualni oporavak. Ionako je eventualan.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:47   #891
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Hoteli Podgora i HTP Korčula. Neda mi se više čekat eventualni oporavak. Ionako je eventualan.
zanima me dali za držanje takvih dionica plačaš neke naknade? i kako se uopće rješava dionic koje ne vrijede i s kojima se ne trži?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:13   #892
Osobno ne plaćam ništa. Ove moje su na tržištu.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:25   #893
Na zse piše da danas ide isplata dividende u novcu za moje dionice. Hoče li to sjesti danas ili u ponedjeljak?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:21   #894
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Hoteli Podgora i HTP Korčula. Neda mi se više čekat eventualni oporavak. Ionako je eventualan.
Ne pratim ZSE ali svaka turistička dionica ima iza sebe min. zemljište + Zgrade.
Min. book value svaka vrijedi, minus dugovi.
Taj sektor je u investicijskoj fazi i treba im gotovo rješenje koje će preurediti.
Drži.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:22   #895
Ja isto mislim kao i Aljehin. Hold. Nikad se ne zna kada će nekome biti na radaru.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 17:15   #896
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Hoteli Podgora i HTP Korčula. Neda mi se više čekat eventualni oporavak. Ionako je eventualan.
HTP je sada 62, a krenuo je sa 50,u dva navrata ulagano je po 50milj kn u renoviranje hotela i kampa,ovu godinu završili su pozitivno.U RH jedino je turizam rastuća grana, čemu prodavati, drži ništa te ne košta (možda te jedino svrbi)
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 13:11   #897
Quote:
PassionLaugh kaže: Pogledaj post
Može mi netko preporučiti neku knjigu o osnovama ekonomije i osnovama trgovanja dionicama?
Jedan od najednostavnjih i najbolje objasnjenih osnova naci ces u kratkom videu od Ray Dalia - how the economic machine works (https://www.youtube.com/watch?v=PHe0bXAIuk0&t=3s), Takodjer opsirnije objasnjeno u samom istrazivackom radu https://www.bridgewater.com/research...machine-works/
Svakako procitaj Reminiscences of a Stock Operator - koja prati zivot livermora (takoder njegova knjiga How to trade in stocks kvalitetnije objasnjava njegovu strategiju).
Svakako jedan od najjacih u ovom polju je Mark Minervini - jedan od market wizarda (takodjer odlicna serija kjniga od Jacka Schwager) - obje knige od marka - Trade like a stock market wizard i Think and trade like a champion - odlican cross bezvremanske strategije koja koristi vec iskusanu metodu Oneila(Canslim) i Davida Ryana - takodjer znam puno trejdera koji veoma uspjesno koriste svoje spinove iste strategije.
Sama psihologija je najbolje objasnjena u radovima Van Tharpa, Douglasa i Steenbergera. Kvalitetan management riska naci ces u radovima Petera Brandta, Van tharpa, Ed Thorpa.
Ukoliko emotivno ne mozes pratiti svoju strategiju kao diskrecionarni trejder (investitor) takodjer mozes pogledati sistematicne strategijed - dobar pocetak su Perry Kaugman, Covel, Seykota...
Preporucam da si das nekoliko godina truda da shvatis osnove i pronadjes strategiju koja je kongruentna sa tvojom osobnosu i naravno da si kvalitetno kapitaliziran jer bez toga i sa najboljim sistemom nemas velike matematicke sanse.
Sretno
zego88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 13:30   #898
Quote:
wizardof kaže: Pogledaj post
Zanima me na koji nacin bi bilo najbolje uloziti u s&p 500 ETF ($) ukoliko sav novac koji posjedujem je u € ili HRK a da me pritom ne oderu na konverziji valute?
Jedan od nacina je da imas racun kod brokera koji prihvaca razlicite valute - usd vecina njih prihvaca, koliko znam od kvalitetnijih retail brokera IB prihvaca vecinu svj valuta pa tako i E. Ukoliko kupujes ETF S&P-a poput SPY-a - svakako ce ti broker automatski novac konvertirati u usd - ne znam kakva je situacija sa IB-em u Europi - da li nudi forex konverziju - tada si sam mozes promjeniti novac po priblizno "srednjem" tecaju (puno bolja opcija od bilo kojeg tecaja banke). Problem nastaje kada zatvaras trejd - ostaje ti USD - kojeg ukoliko zeis koristiti u E moras opet konvertirati sto nije problem - ukoliko se radi o vecoj poziciji moras takodjer paziti na samo kretanje Eur.usd - tada bi preporucio otvaranje hedge pozicije ukoliko se planiras fokusirati samo na long pozisiju S&P-a. Takodjer trenutno mislim da je jedan od najriskantnijih trejdova long na USD indexe - prema mnogim matematickim modelima njegov povrat u idcih 10 godina je oko 0%. Tehnicki modeli su jos u 2017 godini dosegli tvoje targete - no naravno nitko ne zna gdje je tocno sami top.
Sretno
zego88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 18:43   #899
Pozdrav ekipa!

Da li bi mi netko mogao reci sto se dogodilo s dionicama “na donositelja”?
Shvaćam da se one više ne izdaju, već samo “na ime”.
Da li su ove prve sve zamijenjene u dionice na ime? Da li su dionička društva imala obvezu u nekom roku zamijeniti ih u dionice na ime? Ili ipak postoji još dionica na donositelja koje su izdane još prije izmjena zakona?

Znam da bi vama stručnjacima pitanje moglo biti smiješno, ali ja o ovome stvarno pojma nemam.

Unaprijed zahvaljujem!
Direktna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:06   #900
Da li tko zna sto ja sa prognanickim dionicama Dom fonda? Da li su to danasnje Rivp - Valamar Riviera?

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk
danijelples1992 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.