Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2018., 22:26   #4361
Danas se odguslala prva stotka u ovoj godini, a godina jedva da je započela. Stotka se odvozila u ugodnom društvu dva forumaša i prijatelja koji nije na forumu. Postoje
Sam dan je bio za poželjeti, previsoke temperature za ovo doba godine, koje više odgovaraju ranom proljeću nego siječnju. Kaže Bryton kako temperatura nikad nije pala ispod 10°, a na mahove je dosegnula 17° dok smo vozili vjetrom šibanom ravnicom kraj Pisarovine. Bilo je čudno vidjeti okićene borove po takvom vremenu.

Ruta nas je vodila od Novog Zagreba do Samobora, preko Plješivice do Jaske i na kraju smo se od Pisarovine i Starjaka vratili kući. Nakupilo se između 95 i 127 km, kako je tko krenuo na vožnju. U Jaski smo jedva našli birtiju po mjeri biciklista. Već smo bili spremni otpisati taj grad kao mjesto gdje nema ničeg kad smo opazili mali birc s terasom, gdje smo mogli ostaviti bicikle te ih imati na oku dok srčemo kavu/sok i tračamo forumaše. Nije bilo bjeločarapejaca u našoj grupi pa se nisu konzumirala alkoholna pića. #samozdravo #živjetćemovječno

Uspon na Plješivicu je pravi gušt, veći od Sljemena jer ne moram gaziti preko 15 km gradske vreve da bih se dočepao uspona. Radije ovako odvozim 50 km otvorenih cesta do Samobora pa onda na uspon. Barem se čovjek dobro ugrije pred uspon.

Primijetio sam jednu zanimljivu stvar kod G-flasha, na više vožnji. Gdje god stanemo taj nađe neku potencijalnu hranu. Kada smo se danas zaustavili radi fotkanja Jaskanskog kraja, Flash je otkrio jabuke koje su odavno trebale biti pobrane ili pasti na pod i struliti. Za divno čudo nije ih konzumirao iako se motao oko njih kao mačak oko vruće kaše. Da koji slučajem je konzumirao, onda moja današnja havarija s prednjom gumom ne bi bio jedini problem koji smo danas imali. Eto, Michelin Pro4 Endurance, koje sam više puta pohvalio na forumu, su nakon 4950 km pri kraju svog životnog vijeka. Prednja, sada stražnja, mi se lagano probila u 10. mjesecu i gubila je tlak. Uzrok je bio trn. Danas je prednja, donedavno stražnja, imala eksplozivnu dekompresiju malo poslije Pisarovine. Sva sreća cesta je bila kao tepih, prazna i ravna, pa sam uspio polagano zakočiti i zamijeniti zračnicu. Bojim se da je guma kaput jer je bušenje podrapalo sama vlakna u njoj. Neću se žaliti, jedno polubušenje i bušenje u 5000 km je super rezultat za razliku od Contija, posebice s obzirom po kakvim cestama se vozim(o).

Kada sam već spomenuo konzumaciju, u Konzumu u Donjem Stupniku sam kupio najzelenije banane ikad. Toliko su bile zelene da sam ih zubima morao guliti. U dućanu nije bilo drugih pa sam ih bio prisiljen kupiti. Banane su sunca vidjele valjda samo kada su ih kamiona pretovarivali u skladište i to je to.

Na kraju vožnje sam više bio gladan nego umoran što je utjecalo na brzinu. Vjerujem da se u mrvicu boljim uvjetima moglo skinuti 20tak minuta s naše današnje epopeje u trajanju od 5h 20min.

Par slikica:











__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 23:36   #4362
Napokon mi je DR Gajger potamanio sve bakterije, puževe, stonoge i ostale zvijeri kojima nije mjesto u meni, bar za života.
Što će reći, napokon sam napravio đir biciklom.
5 tjedana ništa. Koliko mi je bic nedostajao, neopisivo.
Vozio sam laganini, pa sam mogao promatrati okolicu.
Snimio jednu zanimljivu reklamnu kampanju:



p.s.
Ako neko neko baš vjeruje u besmrtnost svoje duše, neka nazove broj pa nam javi kaj je bilo.
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 02:11   #4363
Ako vam se ovi donji jave na gornji broj, odmah poklopite i crta u Mongoliju, strogo čuvan zatvor na Novom Zelandu ili neki pacifički neoznačeni ali radioaktivni otok. Nađe se neki bunker koji nije jako zagađen.

https://youtu.be/UceA_iYCq2Y?t=1865
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 09:45   #4364
bravo acheron i ekipa.
ja ove god naganjao 250km, nadam se danas prebaciti 300. ne mogu na stravi pohvatati tko je tko s foruma, al vidim da se vozi. samo deri, pogotovo dok nas vrijeme služi.
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:33   #4365
Baš mi je žao što jučer nisam vozio u kratkim bickama dok sam naganjao gran fondo. Nisam se sjetio nego ono automatski obukao duge.

22 °C na cesti


Ali sam zato danas vozio u kratkima i nisam požalio i to još kroz Petrovce u kojima mi je lik platio cugu. Božić im je, pa časti. Tu žive
većinom Rusini i Ukrajinci. Čovjek uvijek nešto novo nauči. Eto ja mislio da svi u Petrovcima slave 7. siječnja Božić no lik
kaže da je većina Grkokatolika i da slave kada i mi iako ima ljudi koji slave na oba datuma. Još mi nije jasno po kojim običajima .

Današnja vožnja je bila baš opuštajuća. Čak sam sreo u Bogdanovcima tri biciklistice (valjda su bile sve one ili je to moja mašta proradila).
Mahnem, pozdravim i produžim. Stisnuo sam pedalu strahujući da me ne sustignu. Što bih ja onda? Imale su specke parkirane
na odmorištu i kacige, znači brze su.





Pi(n)kinja ja tebe znam .

PS
Perodeformero ne vidim fotografiju niti broj na koji nazvati. Mjenjaj servis za upload.
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:38   #4366
https://photos.app.goo.gl/g5YycQIgtU1AVoTl1
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 23:25   #4367
Evo novi Cube konacno pusten u pogon. Prvih 50ak km uspjesno odradjeno. Imao sam samo jednu nesrecu, volan mi se poceo klimati. Decki u servisu valjda nisu dobro zategnuli. Srecom imao tetka par kilometara dalje pa mi je covjek dao imbuse. Koji peh za novi bicikl.

Inace iscrpilo me ovo do kraja. Nikakva kondicija nakon 2 godine pauze od bajka. Slikano danas na podrucju Stuttgarta u Njemackoj gdje zivim. Nadam se da se necete ljuti jer slike nisu iz Hrvatske.
Pogledajte samo ove putokaze u raznim smjerovima. Njemacka je stvarno raj za bicikliste. Uglavnom ste odvojeni od automobila i prometa, u samim centrima gradova morate gurati bicikl tj u pjesackim zonama. Nocu je obavezno svjetlo imati. Ali ta kultura i gledanje vozaca automobila prema vama kao jednakim sudionikom u prometu, nema trubljenja ni jebanja matere kroz prozor. Mozda sam malo previse uzbudjen, ali to je sada prvi dojam. Inace jedan dio puta sam isao lokalnim vlakom, imate fino mjesto za odloziti 2 bicikla u svakom vagonu i to je to. Zbilja pohvalno.
Najveca mana ovog Cube je sic. Ubija me jer je tvrd. Moram ga mijenjati podhitno. Nisu toliki problem upaljeni misic, sto je za pocetak logicno, ali dupe odrveni i bude bolno.



silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 23:51   #4368
probaj prvo promijeniti polozaj sica i kut , malo se igraj s time , ako ni nakon toga nebude bolje onda trazi novi sic , jer cesto se ljudi zeznu pa traze druge siceve a u biti razlika u visini i kutu sjedala moze biti jako velika uloga .
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:35   #4369
Osim navedenog - novi bajk, prva voznja. Bolit ce te dupe bez obzira koji kupio. Napravi 500+ km, ako i dalje ne valja tad mijenjaj...

PS: minitool + zracnica + pumpa. Bez tog ne kreces na voznju.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:48   #4370
Tvrdi sic je najbolji sic, naučit ćeš to s vremenom.
Za početak, kupi si donje rublje bez šavova (seamless), bit će mrvicu ugodnije
Ako i ne pomogne, barem ćeš imati koji extra primjerak gaća.
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:11   #4371
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Ubija me jer je tvrd. Moram ga mijenjati podhitno. Nisu toliki problem upaljeni misic, sto je za pocetak logicno, ali dupe odrveni i bude bolno.
dupe zaboli i ako je pauza od bajka 2mj kamoli 2god
g-flash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 05:49   #4372
vožnjica u krugu 500m od kuće sa zanimljivijim visinskim profilom

https://www.strava.com/activities/1353502620
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 09:14   #4373
Tko zbog obaveza ne vozi na +16°C (ili više), vozi na +1°C ...

Mislim si jučer gdje ću, na Sljeme mi se nije išlo, skijaški vikend me odgovorio od Slovenije pa rekoh idem se malo gubiti po Vukomerečkim...
I uspio sam se izgubiti

Došao do Donjeg Dragonošca, rekoh ajde ravno pa na Pisarovinu...
Kod Dva volana skrenuo desno, pa desni zavoj, pa opet desno i dođem u... ... Donji Dragonožec



Tu pogledam na sat, mislim si da li da provjerim da li je ekipa išla na hodočašće na Sveto brdo, ali onda pomislim: "Budalo jedna, čak i da jesu tamo, garant ne bi sam uspio pronaći put do tamo", pa je to ostalo za neki drugi put...

Drugi put sam skrenuo lijevo za Markuševec Turopoljski (@MM; psine kraj birca su još uvijek tamo) pa preko Vukomerića i Lukavca došao do Pisarovine i Krašograda.
Malo pred Krašogradom mi ispred ceste prešlo 5 srna koje su trčale za divljim zecom, ali dok sam skinuo rukavice i izvadio mobitel, već su bili predaleko

U Krašogradu turizam.hr:

Ja: Molim Vas palačinke sa Griottama
Konobar: Žao mi je, Griotte imamo sam preko tjedna, ne i vikendom. Želite li sa Dorina čokoladom?

Izgleda da su Griotte jako kvarljiva roba pa ih ne mogu držati preko vikenda


Uobičajeni povratak preko Klinča sela i Samobora (uz neizostavnu kremšnitu u Medenku) i sve u svemu malo preko 100km.
(Pre)debele rukavice su uzrokovale da mi se nije nešto slikalo i da sam u Krašogradu umjesto pauziranja vožnje stisnuo zaustavljanje tako da je vožnja snimljena u dva dijela

Što i nije tako loše jer sad imam dodatni motiv za odvesti 100-tku slijedeći (ili onaj iza) vikend
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:18   #4374
Konacno nakon 2 mjeseca pauze sjeo na bajk.

https://www.relive.cc/view/g17206734783

Fali snage i kondicije, al je osmjeh na licu.
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:08   #4375
Jučer dok je bilo još sunčano i nekih 5 do 8 °C na suncu. Još uvijek ispitujem obleku. Dugi baselayer, kratka majca i duga. Taman.

Prkovci


Danas kiša=dekica.
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:26   #4376
Mi danas potegnuli do Pokupskog, temperature ok, ali neki nevidljivi vjetar je karao.
Naravno, dok smo šibali na jugozapad nismo ga skužili, a stabla nemaju lišće da ga čovjek opazi. Ali zato pri povratku, ajde još nekako do Kravarskog, a kad tamo me glad ulovila i vjetar krenuo dobro šamarat.
Došao doma i smazao pola protvana tiramisua

Na kraju 75 km po slinavim cestama uz 7°C
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:49   #4377
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
Mi danas potegnuli do Pokupskog, temperature ok, ali neki nevidljivi vjetar je karao.
Naravno, dok smo šibali na jugozapad nismo ga skužili, a stabla nemaju lišće da ga čovjek opazi. Ali zato pri povratku, ajde još nekako do Kravarskog, a kad tamo me glad ulovila i vjetar krenuo dobro šamarat.
Došao doma i smazao pola protvana tiramisua

Na kraju 75 km po slinavim cestama uz 7°C
Treba pratiti u kojem će smjeru puhati. Inače, lijepi đir! Planirao sam đir tvojim krajem, ali su me slinave ceste odbile od cestovnjaka jer mi se ne pada opet! Tebe nije strah slinavih cesti na cestovnjaku?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:03   #4378
Howdy ekipa,

Slabo pišem, što zbog obveza, što zbog toga što više ne vozim ni pola koliko sam prije vozio, a ne bih ni sada pisao da se ne ljutim na novi bicikl. Spomenuo sam ovdje prošle godine u kolovozu da mi je na starom Treku 3900 pukla rama nakon samo 82177 km, tj., pukla je prije, bilo mi je čudno što toliko škripi, a nabio sam sigurno 15-ak tisuća sa puknutom ramom. Da sam znao, šutio bih i nastavio ga voziti do 100000 km. Uglavnom, na tom Treku prvi problem na biciklu je bio rasklimana naba zadnjeg kotača, na nekih 14000 km.
Na ovom novom (Trek Marlin 6) sa 29" kotačima počele su mi pucati žbice na 2300 km I to dok stojim OK, nije baš da ga štedim, ali opet, nekako prerano.



Danas 54.6 km
Prosječna 24.09 km/h
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:04   #4379
@SUN888
Nema straha frend... zgrabiš rogove, zagrizeš lulicu i pogled pravo, i sve ostalo je kao ples sa ženom... tango passionato... pure sex...

Edit: e da... to nemreš sa singlespidom... moraš imat bajs..
to3cutter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:29   #4380
Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
Treba pratiti u kojem će smjeru puhati. Inače, lijepi đir! Planirao sam đir tvojim krajem, ali su me slinave ceste odbile od cestovnjaka jer mi se ne pada opet! Tebe nije strah slinavih cesti na cestovnjaku?
Vozio sam kao baba na spustevima, zavoji sa 20-25 kmh a po ravnom ne preko 45
To3cutteru nije smetalo, ali on je prije jašio motore pa je navikao nositi glavu u torbi.

PS: Michelinke Pro4 Endurance su nakon ravno 5k kilometara dale svoje pa sam sada za probu uzeo Continental Grand Prix.
Šokiralo me koliko su uže od Michelinki. Conti su 24.9mm, a Michelin 27.6 mm a obje gume 700x25.
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.