Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Trump Nobelovu nagradu za mir?
Da 55 35.03%
Ne 102 64.97%
Glasovatelji: 157. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 16:44   #3021
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
recite vi kaj hoćete ali ne bi ja dva puta rekla da ova ideja sa oprah nije moguća..trump jest pomaknuo granicu da je sve moguće, da se ne treba biti (profesionalni) političar da bi se postalo predsjednikom, da to može postati i show zvijezda..kako sam već rekla, ljudi ju vole, sama je sebi reklama, demokrati su ionako u rasulu, i da, dodatan plus, žena je, crnkinja je (srebrni, bez rasizma)..ne bi rekla da se polako javnost/podsvijest ne priprema na tu mogućnost i ideju..
Hollywood je taj koji radi pripremu za izbore, bilokad, bilogdi...

TV je tu da ljude podsjeti na krutu realnost, a ponekad ljudi, svjesni ili nesvjesni, razmišljaju i o Orwellu, bez obzira na to dal su čuli za njega il nisu...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Old 21.01.2018., 16:45   #3022
aticus, a što ti misliš, kada smo već u sljedećim izborima, znam, rano je reći ali opet, kad već pričamo o tome; s obzirom na to da si ti sama glasač demokrata, pratiš ih, poznaješ, živiš tamo, svakako imaš više saznanja nego mi, koga bi demokrati mogli iznjedriti za kandidata?
čisto tvoje predviđanje u ovom trenutku..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 21.01.2018., 16:50   #3023
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
aticus, a što ti misliš, kada smo već u sljedećim izborima, znam, rano je reći ali opet, kad već pričamo o tome; s obzirom na to da si ti sama glasač demokrata, pratiš ih, poznaješ, živiš tamo, svakako imaš više saznanja nego mi, koga bi demokrati mogli iznjedriti za kandidata?
čisto tvoje predviđanje u ovom trenutku..
Ma o tome je debelo rano za razmisljati. Treba prvo prezivjeti ove midterme.

Bas nikakvih zelja nemam, osim sto mi se ne gleda Sandersa (ni Bidena) u toj ulozi.

Oprah kao ideja me nasmijava. Sto ne onda LeBrona, pa da bar komotno uberes Ohio.

Cujem da se Hillary donori okupljaju oko Harris.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 21.01.2018., 16:53   #3024
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ma o tome je debelo rano za razmisljati. Treba prvo prezivjeti ove midterme.

Bas nikakvih zelja nemam, osim sto mi se ne gleda Sandersa (ni Bidena) u toj ulozi.

Oprah kao ideja me nasmijava. Sto ne onda LeBrona, pa da bar komotno uberes Ohio.
A sto fali Beyonce?
Meni ona bolja od Oprah.... iako, moram priznati da mi je LeBron prvi izbor.
bubi mir is offline  
Old 21.01.2018., 16:57   #3025
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A sto fali Beyonce?
Meni ona bolja od Oprah.... iako, moram priznati da mi je LeBron prvi izbor.
A onda treba i koji intervju dati a znamo da Bey to ne voli.

LeBron se vec navjezbao s novinarima, a zna se i svadati na classy nacin. Stoga ima prednost. Plus, Ohio. :klap:
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 21.01.2018., 16:59   #3026
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Povijest je pokazala da se to nece dogoditi.

Imas one cuvene Reaganove izbore 1984 u kojima je pobijedio u 49 od 50 drzava sa skoro 60% glasova.
Crnci su sa 91% glasali za Mondale-a
Nisam znao za taj podatak, mislim na ovaj o postotku glasova crnih glasaca.

Istina, povijest je pokazala jedno, ali to ne znaci da ce se ona opet i ponoviti u buducnosti. Buducnost ne ovisi uvijek o ishodu proslih dogadjaja. Evo recimo primjer s latino glasacima na ovim izborima, na kojima su u vecem postotku glasali za Trumpa koji je govorio kako su mnogi Meksikanci koji ilegalno dolaze u SAD silovatelji i kriminalci, nego sto su cetiri godine ranije glasali za Romneya koji takve stvari nije govorio. Tako da, stvari se mogu okrenuti, iako mislim da su latino glasaci tu fleksibilniji po tom pitanju od crnaca. Crnce je jako tesko preokrenuti jer oni i dalje sve promatraju kroz tretman bijalaca prema njima od prije 100 i vise godina. Latino glasaci ne nose to breme ropstva i segregacije na ledjima i zato im se lakse odluciti za bijelog kandidata.
John_Wayne is offline  
Old 21.01.2018., 17:02   #3027
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A sto fali Beyonce?
Meni ona bolja od Oprah.... iako, moram priznati da mi je LeBron prvi izbor.
Sto fali? Mozda to sto je to ipak izbor za predsjednika drzave, a ne za Grammy award ili Oscara... tako da, nista ne fali Beyonce ako razgovaramo o pjevacima, dapace.
John_Wayne is offline  
Old 21.01.2018., 17:04   #3028
I tako ... Trump je dao vrtiti po medijima svoj novi propagandni video u kojem zastrašuje Amerikance objašnjavajući im tko su unutarnji neprijatelji, tko ih ugrožava i protiv koga se trebaju boriti. U pitanju su naravno Meskikanci, imigranti i demokrati.



Ovo je tipično za "zavadi pa vladaj" indoktrinaciju za budale koje je lako nahuškati, pranje mozga uz pomoć stvaranja razdora i mržnje među ljudima, umjesto da ih slijedom svoje pozicije povezuje, objedinjuje, bude predsjednik svima, a ne samo svojim glasačima, republikancima i svojoj rasi ....
__________________
Cherie is offline  
Old 21.01.2018., 17:05   #3029
Latinosi su voljeli Busha, dali mu kakvih 40 posto potpore. Kao grupa su bitno skloniji Republikancima od crnaca.

Nesto mi ne spominjete Azijate, uzornu rasnu manjinu , koja takoder glasa za Demokrate.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 21.01.2018., 17:05   #3030
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
A onda treba i koji intervju dati a znamo da Bey to ne voli.

LeBron se vec navjezbao s novinarima, a zna se i svadati na classy nacin. Stoga ima prednost. Plus, Ohio. :klap:
Do 2020. ce LeBron, sudeci prema tome kako mu momcad igra ovu sezonu, i otici iz Ohia, a i da ne ode, nisam siguran da bi dobio.

Ali zabavno je promatrati rasulo medju Demokratima, koji se radi silnog broja kvalitetnih kandidata za izbore 2020. ne mogu odluciti izmedju Oprah, Beyonce i LeBron Jamesa...
John_Wayne is offline  
Old 21.01.2018., 17:07   #3031
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Latinosi su voljeli Busha, dali mu kakvih 40 posto potpore. Kao grupa su bitno skloniji Republikancima od crnaca.

Nesto mi ne spominjete Azijate, uzornu rasnu manjinu , koja takoder glasa za Demokrate.
Azijata je jos uvijek premalo za neki odlucujuci utjecaj... ali jednom kada im broj naraste, niti ne sumnjam da Demokrati i za taj scenarij vec imaju spremnog kandidata u vidu Azijatkinje naravno.
John_Wayne is offline  
Old 21.01.2018., 17:08   #3032
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Sto fali? Mozda to sto je to ipak izbor za predsjednika drzave, a ne za Grammy award ili Oscara... tako da, nista ne fali Beyonce ako razgovaramo o pjevacima, dapace.
Ako moze Oprah moze i Beyonce

Edit: Ja bi ipak LP
bubi mir is offline  
Old 21.01.2018., 17:12   #3033
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Do 2020. ce LeBron, sudeci prema tome kako mu momcad igra ovu sezonu, i otici iz Ohia, a i da ne ode, nisam siguran da bi dobio.

Ali zabavno je promatrati rasulo medju Demokratima, koji se radi silnog broja kvalitetnih kandidata za izbore 2020. ne mogu odluciti izmedju Oprah, Beyonce i LeBron Jamesa...
Ili ti mozda ne pratis, sto nije cudno posto ih toliko ne mozes smisliti.

2020 ce biti mess upravo zato jer baza vec sto kandidata ima na umu. Bilo bi bolje da ih je manje, da se laganini okrenu k trenutno bitnijem dogadaju zvanom midtermi 2018, umjesto sto unaprijed debatiraju gro kandidata.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 21.01.2018., 17:12   #3034
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
I tako ... Trump je dao vrtiti po medijima svoj novi propagandni video u kojem zastrašuje Amerikance objašnjavajući im tko su unutarnji neprijatelji, tko ih ugrožava i protiv koga se trebaju boriti. U pitanju su naravno Meskikanci, imigranti i demokrati.



Ovo je tipično za "zavadi pa vladaj" indoktrinaciju za budale koje je lako nahuškati, pranje mozga uz pomoć stvaranja razdora i mržnje među ljudima, umjesto da ih slijedom svoje pozicije povezuje, objedinjuje, bude predsjednik svima, a ne samo svojim glasačima, republikancima i svojoj rasi ....
U cemu je problem? Kao sto smo mogli vidjeti u ovom kratkom videu, u njemu je valjda pet puta ponovljena rijec ILLEGAL, sto znaci da je on usmjeren protiv ilegalnih imigranata koji cesto dolaze sa kriminalnim motivima i kriminalnom proslosti iza sebe. Kao primjer je naveo jednog takvog, osudjenog za ubojstvo dvoje policajaca, koji govori kako je jedino sto zali to sto ih je ubio samo dvoje. Dakle protiv TAKVIH je usmjeren ovaj video, i protiv takvih se ide sa gradnjom zida.

Mislim, zalosno je da se uopce nekome jos mora objasnjavati razliku izmedju uzornih imigranata koji uredno dodju preko granicnog prijelaza, sa papirima, koji legalno rade, prijavljeni su kao rezidenti, placaju porez i sve ostalo, od onih poput ovog iz videa koji dolaze ilegalno kako bi cinili kriminalna djela. A i rad na crno je jedno od kriminalnih djela, to ne mora biti samo ubojstvo.

Tako da, ne znam nad cime se ti zgrazavas, nad time sto ovaj video govori kako ce zid sprijeciti da takvi poput ovog ubojice ilegalno udju u SAD?
John_Wayne is offline  
Old 21.01.2018., 17:12   #3035
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
I tako ... Trump je dao vrtiti po medijima svoj novi propagandni video u kojem zastrašuje Amerikance objašnjavajući im tko su unutarnji neprijatelji, tko ih ugrožava i protiv koga se trebaju boriti. U pitanju su naravno Meskikanci, imigranti i demokrati.
hm, bold, pa u biti i ne, naglasak je na ilegalnim imigrantima..
u 30 sekundi videa, tri puta se naglasilo: illegal immigration..
a video je čisto nabrijavanje na build the wall..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 21.01.2018., 17:14   #3036
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ili ti mozda ne pratis, sto nije cudno posto ih toliko ne mozes smisliti.

2020 ce biti mess upravo zato jer baza vec sto kandidata ima na umu. Bilo bi bolje da ih je manje, da se laganini okrenu k trenutno bitnijem dogadaju zvanom midtermi 2018, umjesto sto unaprijed debatiraju gro kandidata.
Ima, sto. Beyonce, Oprah, Meryl Streep, LeBron... ne znas tko ima vise veze s politikom. Samo top kvaliteta je isplivala.
John_Wayne is offline  
Old 21.01.2018., 17:20   #3037
Nego, evo nesto iz danasnjih dogadjanja u Americi.

Holivudske glumice protiv Trumpa

Danas je bio nekakav marš za prava zena, odnosno bolje receno protiv predsjednika Trumpa, na kojemu se okupila sva krema Hollywooda, onih koji su tako vazni i bitni i koje obicni biraci moraju, ali MORAJU slusati kada govore, jer oni zaista znaju sto govore. Tja, nisu oni bilo tko, oni su famous actors za boga miloga, pa naravno da znaju vise o politici od nekakvog no-name average Joea koji radi od jutra do mraka i ne stigne pogledati niti jedan hollywoodski film. Strasno, sto propusta...

Kaze jedna jako bitna hollywoodska glumica, koju svi moramo slusati:

Quote:
“Vaš je glas najmoćnije sredstvo koje pojedinačno imate na raspolaganju”, kazala je glumica Eva Longoria na prosvjedu u Los Angelesu na kojemu se okupilo oko 600.000 žena i muškaraca. “Svatko tko ima privilegiju glasati mora to učiniti”.
Glas je najmocnije sredstvo, jeste li culi ??? Svatko mora glasati, MORA. I to za demokratskog kandidata, jasno. Nema tu prava na izbor.


I tako, Trump je njima svima posvetio jednu lijepu twitter objavu:

Quote:
"Divno vrijeme širom naše velike zemlje, odličan dan da sve žene marširaju", napisao je. "Izađite kako biste slavile povijesne prekretnice i ekonomski uspjeh bez presedana i stvaranje bogatstva koje se dogodilo proteklih 12 mjeseci. Najniža stopa ženske nezaposlenosti u 18 godina!".
I sad se ja pitam... hoce li za tri godine zenskim glasacima biti bitnija najniza nezaposlenost zena u zadnjih 20 godina, ili ce im bitnije biti sto im Eva Longoria ima za poruciti???
John_Wayne is offline  
Old 21.01.2018., 17:26   #3038
@ The Provense @John Wayne

stvar je u tome da je u videu od 30 sekundi 10 sekundi, trećina vremena, posvećena psihopati da bi se onda svi Meskički ilegalni imigranti izjednačili sa njim. Recimo to ti je isto kao da je neki iz Bosne ovdje silovao neku curu, pa onda Plenković napravi propagandni film u kojem sve Bosance izjednačava sa tim sileđijom..... to je ta razina.

To je čisto huškanje na ljude koji su tu došli trbuhom za kruhom a nisu psihopatske ubice nego su ljudi kao i svi, kao i naši - koji u stranu zemlju dođu sa turističkom vizom pa se onda pokušaju nekako uvaliti da ostanu.

Nije to hajka koja bi bila ni od dobrih ljudi ni od Boga, kao npr ovo

Detroit man deported to Mexico after 30 years in US

čovjek je došao u Ameriku iz Meksika kao devetogodišnjak i sad ga vraćaju. Gdje to točno ... gdje se taj ima vratiti, gdje je njegov dom i kako on pripada Meksiku kad je kao dijete došao u Ameriku. To isto ta budala sprema za DACA imigrante. I kocka se sa njihovim životima da bi podigao glupavi zid kao spomenik samom sebi.

Sva sreća da ima glasa razuma među demokratima, da još uvijek ima suosjećanja i da ne daju da uništi i preokrene doslovno milion života, svih onih koji su u SAD dovedeni kao djeca kao i životi njhovih obitelji.
__________________

Zadnje uređivanje Cherie : 21.01.2018. at 17:37.
Cherie is offline  
Old 21.01.2018., 17:31   #3039
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ima, sto. Beyonce, Oprah, Meryl Streep, LeBron... ne znas tko ima vise veze s politikom. Samo top kvaliteta je isplivala.
Isplivava jedino tvoj nedostatak smisla za humor.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 21.01.2018., 17:33   #3040
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ti si skroz zabrijao.

Nitko nije rekao da su šljam vec da je igranje iskljucivo na minority card ono sto Demokrati u ovom trenutku jedino nude, moguce zato sto misle da je to jedina sansa da dobiju izbore.
Ja tebe pitam što je loše u minority card? Loše je kad manjine glasaju za nekog?

Demokrate su zaslužne što američka ekonomija stoji dobro, nije baš da su im manjine jedini adut
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.