Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2007., 04:54   #81
Ja sam u Koprivnicu doselio prije osam godina... I ne bi sad nikud iz nje, pa da mi oruzjem prijete. Najljepse mjesto na planeti...
__________________
My bass can kick your guitars ass...
BassQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:58   #82
Quote:
osobaA kaže: Pogledaj post
do sada sam citala i citala... sad kad sam procitala ovaj post, moram se i ja javiti.... i ja sam otisla prje 5-6 godina u zagreb... zivim, radim, sve 5, ali.... tek sad kad se vracam, zadnjih godinu, dvije, osjeti se razlika, vidi se razlika... to je grad puno kvalitetniji za zivjeti, s puno boljom atmosferom, s puno boljom infrastrukturom nego prije.... i sad imam zivot u zg, organiziran, s dobrom placom, i sve to bla bla, ali kad dodjem vikendom, sad mi bude zao sto sam otisla.... sad je proslo dosta truda da si osiguram mjesto pod suncem u metropoli, ali da mogu dobiti ovakav posao kakav imam tu, vratila bih se sutra... djelujem ko patetik iz dijaspore, ali jednostavno, desava se da sam ljubomorna na sve moje sto su ostali.... sve one stvari koje ti izgledaju privlacne kad si daleko od zg, postaju glupe.... kazaliste 2-3 puta jeftinije u kc, a sve kvalitetno dodje u kc, isla sam na slaven, na podravku, tu mi ne pada na pamet ici u maksimir ili prazni dom sportova, vadim osobnu u kc, treba mi 20 minuta otici, obaviti i vratiti se doma, u zg, cijeli dan poslije posla cekam red za osobnu.... u zg, ides u kafic, u 11 isto zatvaraju, u zg idem u shopping centar bilo koji, billa, lidl, merkator, konzum, plodine, koji vrag vec idem, treba mi cijeli dan poslije posla, ne , ja dodjem i to obavim vikendom na brzinu u kc.... biciklom u zgb mogu samo na nasip pa do jaruna, u kc, mogu gdje hocu... i meni je zao sto sam otisla..... htjedoh reci da je koprivnica puno napredovala u ocima nekog tko dolazi rjedje pa vidi pomake i da neznas sto si izgubio dok se ne zajebbes i mrle, svaka cast.
Drago mi je da nas ima još istomišljenika.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:28   #83
Quote:
pediculis pubis kaže: Pogledaj post
Poznam jednu zensku, zena je kao GROM
tebe ocito jos uvijek proganja podravski GROM. smradu, lijepo te je sresti. pitam se otkud ti ovdje
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 20:14   #84
dobar frizer

može li mi netko preporučiti dobrog frizera/ku u koprivnici? hvala!
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 01:29   #85
kopricnicki frizerski saloni:

http://koprivnica-01.***************/
Zodiac53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 13:21   #86
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
može li mi netko preporučiti dobrog frizera/ku u koprivnici? hvala!
nisi naglasila za koju fruzuru
malu ili veliku
__________________
covjek je samo radio i nije postao nista a majmun se samo penjao po drvecu i postao covjek
pediculis pubis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 13:22   #87
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
tebe ocito jos uvijek proganja podravski GROM. smradu, lijepo te je sresti. pitam se otkud ti ovdje
tebe treba zakaciti u prolazu da me primjetis
__________________
covjek je samo radio i nije postao nista a majmun se samo penjao po drvecu i postao covjek
pediculis pubis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 19:58   #88
u esaneli je šišanje 20 kuna.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:21   #89
I ja sam iz Koprivnice.
Ne mogu zamisliti da živim u nekom drugom gradu.
Ono kaj mi je super je to da možeš sve obaviti pehaka
jer je sve relativno blizu.
Bez obzira kaj grad nije velik kao npr. Zg, nije ništa manje interesantan.
coornny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:26   #90
Talking

Ja sam iz KC!!!!
pa,ima nas dosta
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:47   #91
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
može li mi netko preporučiti dobrog frizera/ku u koprivnici? hvala!
emina, tj. frizerski salon madonna u west centru... super je cura, super šiša, jeftino... br tel: 048 644 230


a inače, vidim da sve svi tek nakon 5-6 godina žale što su otišli iz kc... ja sam u zagrebu tek 4 mjeseca i više ne mogu izdržati... toliko me nerviraju te stalne gužve, to što toliko treba samo da najmanju sitnicu obaviš, to što nema čak ni nekog poštenog kafića, a oni koji i jesu super, tamo nikad nema mjesta... moja kc je zato super, imamo par kafića, al uvijek je super atmosfera, naravno većinu pozaš kamo god da dođeš al bar nisi sam nikad...
šetat se možeš u beskraj, bilo tek toliko i gledat kućice, ili malo veća tura do starigrada ili jadnjedovca... ili samo i po centru...
ma nema ljepšeg i boljeg grada od kc... majke mi, nemam ni riječi protiv koprivnice
kriya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 19:55   #92
www.koprivnica.com.hr

Napokon pri kraju, i ono, ako bude sreće malo ćemo upotpuniti IT portfolio koprivnice.

Vrlo smo mladi (sajt) no, ono...bu nekaj valjda

Forumček je postavljen pa ko voli - bude nam drago dobiti kakve članove.

Nadam se da se vidimo
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Nosf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:51   #93
Dragi moji koprivničanci, ljubitelji životinja,

koprivničko sklonište za pse treba vašu pomoć.

Koprivnička udruga za zaštitu životinja u 2008. godini brine o tridesetak napuštenih pasa bez ijedne kune financijske pomoći od strane grada, što postaje sve teže i teže.

Svakodnevni trošak predstavlja nam hrana, liječenje bolesnih pasa, cijepljenje, sterilizacija kujica kako bi lutalica u budućnosti bilo što manje.

Snalazimo se koliko možemo kako bi našim štićenicima pružili sve što im je potrebno, ali bez financija to jednostavno nije moguće.

Ukoliko imate nešto s ovog popisa ili biste bili voljni to donirati kupnjom nekih od navedenih stvari znatno biste nam pomogli:

1. Dehidrirana hrana za pse – svakako najvažnija stavka. Situacija je hitna i ozbiljna jer na zalihi imamo još par vreća, a donacija niotkuda. Naravno, pseća hrana bilo kojeg proizvođača dolazi u obzir. Konzerve nam trebaju za dva jako stara psa koja imamo u skloništu, pa nam zato trebaju u manjoj količini nego dehidrat, ali uvijek su dobro došle. Potrebna je i hrana za štence jer nam se događa da u dvorištu skloništa pronađemo kutiju sa par štenaca kojima onda treba posebna hrana za njihov uzrast.
Grickalice i keksići bi bili potrebni u nekoj idealnoj situaciji kad bi imali dosta novaca, ali ovako je bolje za te novce kupiti baš hranu.

2. Stari sušeni kruh – psima za grickanje i zabavu

3. Riža

4. Tijesto

5. Kartoni – štencima i bolesnim psima za ležanje. U tu svrhu trebaju nam i deke ili popluni.

6.Ampule protiv buha, ogrlice protiv buha

7. Tablete protiv glista i paste protiv glista za štence

8. Ogrlice

Ukoliko možete donirati bilo što od toga, možete se javiti na slijedeće brojeve telefona:

Maja 098-906-85-27
Jelena 098-655-588

Isto tako, hranu možete ostaviti u košarama za donacije u dućanima Kaufland i DM, ili je donijeti direktno u sklonište na adresi Herešinska 57, usput pomaziti naše prekrasne peseke i razmisliti o udomljenju.

Ako se nekim slučajem nalazite u Zagrebu, tamo radite ili studirate pa niste često u Koprivnici, možete se javiti našoj volonterki Aleksandri na 098-967-85-75 i s njom se dogovoriti oko preuzimanja vaše donacije u Zagrebu.

Kako nam je za troškove veterinara neophodno potreban novac, svaka i najmanja donacija znači spas za naše pse. Ako možete odvojiti nešto novca za naše štićenike, uplatite ga na broj žiro računa Udruge:

020-0760-5100001829 (Podravska banka)

Udruga traži i volontere za brigu o psima u popodnevnim satima svaki dan, te u nedjelju u jutarnjoj i popodnevnoj smjeni po par sati. Ukoliko biste mogli i željeli pomoći volontiranjem, također se možete javiti na gore navedene brojeve mobitela.

Unaprijed zahvaljujemo!
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 11:30   #94
Ja bi vam dao ali imam doma jednog od 60 kg! Kaj veli grad, koliko ja znam oni imaju takvu stavku u proračunu.
Koprivnica HR www.koprivnica.com.hr je dobra stranica za razliku od službenih koje moraju takve biti, ima u Koprivnici još dobrih stranica sa raznom tematikom, ja sam napravio za ribolovce www.ribolov-koprivnica.com u međuvremenu je postala najjači ribički portal u Hrvatskoj a i na youtube sam stavio nekoliko filmova o Koprivnici i rijeci Dravi i podravskim vodama!
www.youtube.com/hanzakc
Ako se ne snađete u play listama
http://www.youtube.com/profile_videos?user=HanzaKC
Hanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 17:08   #95
Što se grada tiče, oni ne daju novce nama kao udruzi koja brine o psima, ali isto tako zadnja dva mjeseca nisu plaćali ništa niti veterinarskim tehničarima koji pse love i dovode u azil. Tako da nam psi u principu više ne dolaze, osim ako ih netko ne ubaci preko ograde u azil. Ostali se eutanaziraju odmah.

Time se očito krše Zakon prema kojem sklonište mora postojati i mora ga financirati lokala samouprava:

Osnivanje skloništa za životinje

Članak 56.

(1) Sklonište za životinje može osnovati fizička ili pravna osoba.
(2) Sklonište za životinje ne može početi obavljati djelatnost bez rješenja o udovoljavanju uvjetima koje donosi nadležno tijelo.
(3) Nadležno tijelo vodi upisnik skloništa za životinje.
(4) Ako nije osnovano sklonište za životinje u skladu sa stavkom 1. ovoga članka, njegovo osnivanje i rad financira jedna ili više jedinica lokalne ili područne (regionalne) samouprave u skladu s njihovim potrebama, odnosno Grad Zagreb.
(5) Obavljanje poslova skupljanja napuštenih i izgubljenih životinja financiraju jedinice lokalne samouprave


....a nitko im ne može ništ jer kao grad nema novaca za to.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:32   #96
Ja nažalost nisam iz Koprivnice. Rado bi da jesam. Muka mi je od Zagreba u kojem sam rođena i živim 20 godina i vidla sam sve što sam htjela vidjet i upoznat. Sad gledam i upoznajem samo ono šta ne želim ... Tučnjave, napade na nevine prolaznike, otimačinu, pijane klince na cesti u 5 ujutro...

To je jedino novo u Zagrebu... !!!!

Ne znam dal je uopće moguće nać miran kutak u ovom gradu di bi se čovjek usudio odgajat svoje dijete. Ja ne bi. Nemrem si to zamislit, kao što je rekel jedan forumaš tu prije mene, želim da mi dijete odrasta u kolko-tolko normalnom i ljudskom okruženju, to bi mu voljela pružit... Ovdije je opća ludnica, a ludnicu ne želim ni za sebe ni za svoju obitelj. Želim da mogu negdje doć bez auta i bez plaćanja mjesečne karte od 300 i kusur kn. I da mogu izać van jednom i ne ovisit o nečijem prijevozu, jer svoj neam a bus ne vozi cijelu noć. I da se ne bojim da će me netko opljačkat čim za sobom zatvorim kućna vrata i izađem na ulicu.

Sve bi dala da mogu živjet u Koprivnici. Dečko mi je odande i jedva čekam ljeto da dođem tamo na par dana...

Vi koji ste iz manjih gradova, nadam se da znate kolko ste sretni i da znate to cijenit, što ipak imate nekakvo zdravije okruženje, a tu mislim i na društvo i na prirodu, od nas iz Zagreba. Biti Zagrepčanin možda je bila povlastica nekad davno, kad je Zagreb još zbilja bio bijeli grad, ... ali danas...

Baš ne volim svoj grad, eto...
__________________
Cuddy: "I need you to wear your labcoat."
House: "I need two days of outrageous sex with someone obscenely younger than you. Like half your age."


http://zrakasvjetlosti.blog.hr
~B.Davies~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:51   #97
pozz..i ja sam iz KC
Manchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 17:36   #98
Evo i ja se pridruzujem ovome topicu. Naime i ja sam jedan od onih koji planira doseliti i zivjeti u Koprivnici. Doduse rodjen sam u Ludbregu, ali puno mi je rodbine nedaleko Koprivnice, a i svi rade u Koprivnici i klinci idu u skolu. U biti mogu reci da sam jako vezan za taj predivan grad.

E sad i kod mene je slucaj da na zalost Zagreb vise nije Zagreb i da se u njemu ne moze zivjeti kao nekad. U stvari grad je postao nepodnosljiv, a mislim da ide sve gore i gore. Tesko da se zivot u gradu koji puca od siline guzve, nacickanih zgradetina, etabliranog kriminala i visoke koncentracije negativne energije moze normalno provoditi. Kako ipak zelim svoj zivot provesti u miru i nekoj harmoniji, negdje gdje je pozitivnije i suptilnije, smatram da je Koprivnica u tom smislu pravi dragulj.

Evo bas traje faza kupnje kuce blizu centra, a i tu je pocetak akcije trazenja posla. Vrlo sam optimistican i sretan sto selim.

Lijep pozdrav svima
Amman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 01:35   #99
Quote:
Amman kaže: Pogledaj post
a i tu je pocetak akcije trazenja posla.
e pa za ovu će ti akciju trebati puno puno sreće. a ako i kada ga nađeš imaš samo jedan smjer - podravka. a to je dead end.
evo, ja sam iz Mačkovca, ali u Koprivnici niko nema šanse naći posao. u kc se posao ne traži. Iz Koprivnice se generalno bježi.
Uspoređivati sa Zagrebom se može samo sa nepostojanjem gužvi i sa većim mirom. Sa ničim drugim. Sve ostalo moš zaboravit. No, svako ima drugačije faze i prioritete...
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 22:25   #100
Evo i da se nadovežem na Brogana, s de facto podacima iz vlastitog iskustva;

Kc umire potiho što se tiče puno stvari. Nažalost.
Ne čini se tako autsajderima ali tak i ja imam dojam da je npr. Osijek super grad a vjerujem da bi ljudi iz Osijeka rekli drugačije.

Uglavnom, radim u Vž što je sramota na neki način, ko i svi "purgerski gastarbajteri" što moraju ići nekud drugdje. I to radim u kvalitetnoj firmi, jakoj, internacinalnoj, i to još odnedavno na dobroj poziciji u IT. Ali, u Kc znam da za mene ima možda mjesto-dva na godinu ili tacna u kojem od boljih kafića.

I evo, usamljen krik na račun ljudi koji drže konce; pustite ljudi izvana investitore, napravite radna mjesta ili će to postat grad samo težaka, autolimara, skladištara, političara i managmenta podravke.
Žalost. Eto. Nek me kritiziraju stariji ljudi, ali mlad čovjek ovdje nema kaj tražit.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Nosf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.