Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 21:25   #41
Quote:
Roose Bolton kaže: Pogledaj post
Meni nije ni bitno da li ću prelaskom kod novog opetartra uštediti 5 kuna ili izgubiti 5 kuna.
Bitan mi je odnos operatera prema meni.
Na svojoj koži sam osjetio kako T-com postupa sa ljudima s kojim sklapa ugovor.
Zoveš 20 telefonskih brojeva..nitko nema pojma o ničemu.. Nitko ne zna tko je odgovoran za što. Na njihovoj centrali dobiješ odgovore tipa:" Ne možemo vam dati te brojeve. Oni su tajni."
Samo što mi nije rečeno: "Daj ne smetaj!".
Ako netko želi da mu usluge pruža firma koju boli ona stvar za svoje korisnike..nek izvoli.
Mene je jednom netko nazvao sa meni nepoznatog broja. Sad da ne riskiram pozivanje osobe s kojom ne zelim komunicirat nazovem HiTler-Com informacije da ih pitam cijij je to broj (fixni). A ova sa druge strane mi govori da mi to ne smiju dat jer da je to tajna !!!!!!!!
A brojeve pretplatnika mozes nac u bilo kojem papirnatom, CD, web-imeniku (kako sam kasnije i nasao...).
Kakve samo morone HT zaposljava.
Osnivam Anti HT gerilu. Svi novopridosli clanovi moraju dokazat da nemaju HT fixnu, internet ili mobilnu vezu. I da nisu djelatnici Ha Tea.

DOLE HT !!!!
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 01:42   #42
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Kakve samo morone HT zaposljava.
studente...
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 10:14   #43
Mi smo u prvom mjesecu prešli na iskon je da je i on u t-com vlasništvu ali mi se telefonski račun bitno smanjio i to pao s 1000 kn (fixni+internet) na 380-400 kn

~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:37   #44
Neko vrijeme sam razmišljao o fiksnoj telefoniji, isključivo zbog interneta, ali onda je odjednom VIPnet snizio cijene mobilnog interneta za 50% i tako sam se odlučio za mobilnost. Jedna zanimljivost u vezi VIP-a i mobilnog interneta - naime, aktivacija mi je kasnila oko tjedan dana i naravno bio sam ljut, ali kad mi je došao račun - na njemu cijena oko 60% niža od očekivane. Nazovem da pitam o čemu je riječ kad ono: to je u znak isprike za kašnjenje aktivacije. Uglavnom lijepa i konkretna gesta koju čovjek ne očekuje od tako velikih korporacija.
A što se tiče samih operatera, možda pogledati news grupe, svaki ima svoju grupu i tamo se mogu naći iskustva korisnika. Razna su, neki su super zadovoljni s Optimom (tel + ADSL), cijena je osjetno manja. Problem je i dostupnost. Ako si u ZG onda biraš kako hoćeš!
__________________
Are you Airtripster?
Yossarian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:41   #45
Quote:
moses kaže: Pogledaj post

BTW, fiksnu liniju više uopće ne trebam. Ali ADSL trebam. Najradije bih otkazala fiksni telefon i pretplatu za njega. Ali kako onda do interneta?!?!?
Probaj VIP mobilni internet ako imaš mogućnosti.
__________________
Are you Airtripster?
Yossarian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:45   #46
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Htjela bi uvesti novi telefonski priključak?
koja je ponuda trenutno najbolja na tržištu?
Moram li plaćati 610kn priključak HTu?
Trenutno je akcija HT-a, priključak 1 kn. Provjeriti na njihovim web stranicama i na njihovom besplatnom telefonu.
__________________
Are you Airtripster?
Yossarian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 15:17   #47
Necu usporedjivati tarife jer imamo razne navike telefoniranja i najbolja tarifa ne mora svakome odgovarati.
Bili smo kod HT-a kao i svi. Onda se pojavila Optima i kako je telefon na mamu (Penzioner) ovi iz Optime su imali nekakve standove u gradu i uhvatili je na prepad da potpiše. Idući dan sam nazvao njihov besplatni broj, dobio detaljne informacije i rekao, ajde, tri mjeseca moramo ostati pa cemo vidjeti. Od tada sam dobivao dva racuna. Jedan HT-ov za pretplatu i jedan od Optime za impulse. Ispalo je nesto jeftinije pa smo ostali. A onda je pocela kampanja. Operateri iz Optime su me u par mjeseci zvali svakih par dana da imaju novosti, prebaciti i pretplatu, internet itd. Kad sam konacno pristao da dodju kod mene i sve mi objasne, cekao sam taj dan cijelo jutro da se netko pojavi i nigdje nikog. Iduci tjedan zove me na mob covjek i kaze : ja sam iz Optime, sad smo u vasoj ulici, ja bi dosao do vas. Ja odgovorio: a gdje ste bili prosli tjedan? Sad nemam vremena, zovite me za mjesec dana pa cemo dogovoriti termin. Vise mi se nikad nisu javili.

Sad sam izmedju metroneta i iskon dua odlucio uzeti iskon (zbog 5 brojeva u inozemstvu). Ocekujem ih krajem mjeseca (kazu da se na instalaciju ceka 4-6 tjedana)

PS. A mobitele uvijek zovem sa mobitela. Tu je Tele 2 zakon. 49 lipa prema svim mrezama i ne moram razmisljati ko je gdje, pogotovo sad kad je u modi prijenos broja pa zovem nekog na 098 a on u Vipu, ili obrnuto.
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 15:25   #48
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
A mobitele uvijek zovem sa mobitela. Tu je Tele 2 zakon. 49 lipa prema svim mrezama i ne moram razmisljati ko je gdje, pogotovo sad kad je u modi prijenos broja pa zovem nekog na 098 a on u Vipu, ili obrnuto.


ima i tomato za 35 lipa, poruke za 25 lipa.
ja imam tomato i više od toga mi ne treba.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 09:29   #49
Kao sto sam naveo:
" Necu usporedjivati tarife jer imamo razne navike telefoniranja i najbolja tarifa ne mora svakome odgovarati. "

Ali evo zasto sam ja uzeo tele2 a ne Tomato:

" tomato ne nudi uslugu roaminga niti dodatne usluge (MMS, parking...)
PDV je uključen u sve cijene. "

" informacije o obračunu: u početnoj tomato tarifi, prva obračunska jedinica iznosi 30 sekundi dok je svaka sljedeća 15 sekundi. u tomato opciji, prva obračunska jedinica iznosi 60 sekundi, svaka sljedeća samo 1 sekundu. "
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 21:01   #50
Sve opcije su nepovoljne i još uvijek je kod nas mobilna telefonija preskupa... Ipak mogu pohvaliti VIP preko kojeg mogu zvati fiksne telefone za 10 lipa/min i unutar mreže za 10 lipa za cca. 200 kn/mjesečno - a fiksni telefon uopće i ne koristim... A prije su mi računi za fiksni telefon i mob. bili i do 500 kn! Uspio sam prepoloviti tel. račune A za inozemstvo koristim VOiP
Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 23:23   #51
Quote:
Fritz kaže: Pogledaj post
Sve opcije su nepovoljne i još uvijek je kod nas mobilna telefonija preskupa... Ipak mogu pohvaliti VIP preko kojeg mogu zvati fiksne telefone za 10 lipa/min i unutar mreže za 10 lipa za cca. 200 kn/mjesečno - a fiksni telefon uopće i ne koristim... A prije su mi računi za fiksni telefon i mob. bili i do 500 kn! Uspio sam prepoloviti tel. račune A za inozemstvo koristim VOiP
Lose trziste najbolje prepoznajes po tome sto svi kvazi konkurenti raznim smicalicama skrivaju prave cijene. Kod nas se uopce ne postuej zakon jer ga netko ne provodi i sasvim je jasno da nam rade to sto nam rade. Evo vidim plakat od Tele2 u kojem pise - "0 Kuna prema svim mobilnim mrezama". U normanoj EU drzavi bi odmah sljedeci dan stigla naredba od regulatora (vec puno slucajeva) da se zabrani "lazno" reklamiranje a prijetile bi i tuzbe konkurencije. Kod nas te nitko nece tuzit jer svi to rade. Svatko sa zavresnom osvnovnom skolom zna da u toj tarifi nije moguce ostvarit 0 Kuna po minuti prema drugim mrezama ama bas u nikakvim okolnostima. Odabrao sam taj primjer jer je najnoviji i jer je i sa mjeseca jasno da se radi o prevari nad kupcima. Kvazi zastitari kupaca sute ko zaliveni, ljudi se ne bune i onda se svi cude zasto imamo cijene takve kakve imamo.

P.S. reklamirati sa "0 Kuna prema mobilnim mrezama" bi bila sukladna zakonu kada bi se barem malim slovima ogranicilo na koga se to sve odnosi, ali u ovom slucaju ama bas nitko pod nikakvim uvjetima ne moze telefonirat za 0 Kuna - dakle 100% manipulacija.
P.P.S. mislim da i Vip ima istu prevaru.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 13:05   #52
Imam pitanje ako netko zna odgovor/savjet:

Frendica je s mužem uselila nedavno u novi stan. Poslali molbu Iskonu za telefon/internet i čekali da HT to odobri, ali HT ih je odbio! Ista stvar se dogodila kad su pokušali s Amisom! Zbog čega ih je HT odbio? Naime, čitava stvar je još nerazumljivija kad su saznali da susjed u njihovoj zgradi ima Iskon.
Mogu li uložiti kakvu žalbu ili što? I zašto HT to radi??? Meni se to čini kao totalni bezobrazluk

On topic: mi imamo Amis 2u1 i zadovoljni smo. Internet je flat rate, telefon: pozivi prema fiksnim linijama unutar države naplaćuju nam se samo 7lipa, a i inozemni pozivi (ne znam da li prema svim državama, ali da za one koje mi zovemo) su nešto jeftiniji od HT-a.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 15:27   #53
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje ako netko zna odgovor/savjet:

Frendica je s mužem uselila nedavno u novi stan. Poslali molbu Iskonu za telefon/internet i čekali da HT to odobri, ali HT ih je odbio! Ista stvar se dogodila kad su pokušali s Amisom! Zbog čega ih je HT odbio? Naime, čitava stvar je još nerazumljivija kad su saznali da susjed u njihovoj zgradi ima Iskon.
Mogu li uložiti kakvu žalbu ili što? I zašto HT to radi??? Meni se to čini kao totalni bezobrazluk

On topic: mi imamo Amis 2u1 i zadovoljni smo. Internet je flat rate, telefon: pozivi prema fiksnim linijama unutar države naplaćuju nam se samo 7lipa, a i inozemni pozivi (ne znam da li prema svim državama, ali da za one koje mi zovemo) su nešto jeftiniji od HT-a.
tako su nas j***** 3 mj. kad smo prilazili na optimu, iako mi je cudno jer iskon je njihova firma, ht im odobri prikljucak i onda, par dana prije nego sta ce oni naravit prikljucak, im javi da nema tehnickih mogucnosti, optima salje drugi zahtjev na koji ht ima rok od 2-3 tjedna da odgovori i opet ista prica. to ti je u strucnim knjigama poznato kao "konkurentnost u hrvata" jer po zakonu ht mora dati novim operaterima pristup svojoj infrastrukturi ali... jedino sta mozes napravit jest reci operateru da vrti zahtjeve i cekat.


inace iman optimu i zadovoljan sam internet flex 89 kn + preplata 61 kn, sekundni obracun, 150 min besplatno za pozive na fiksne telefone (platis 6 lipa za uspostavu poziva).

sad su mi napravili gresku i umisto flex stavili su mi paket od 2 GB i u racunali mi 20 GB dodtnog prometa, nazva san ih rekli su mi nakon provjere da je greska do njih i da ne placan racun dok oni to ne rijese, zvali se me iduci tjedan i skinili mi taj dodatni iznos s racuna, dok od ht mozes u najboljem slucaju ocekivat da moras platit i onda ti dadu recimo popust na iducem racunu

ove "duple" racune za preplatu i potrosnju ja ne dobivan, sve mi je na jednom racunu, nikakve probleme neman ni sa tlefonom ni sa internetom (osim gorenavedenog koji je rjesen brzo i zadovoljavajuce)
ijnek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 16:10   #54
Quote:
ijnek kaže: Pogledaj post
tako su nas j***** 3 mj. kad smo prilazili na optimu, iako mi je cudno jer iskon je njihova firma, ht im odobri prikljucak i onda, par dana prije nego sta ce oni naravit prikljucak, im javi da nema tehnickih mogucnosti, optima salje drugi zahtjev na koji ht ima rok od 2-3 tjedna da odgovori i opet ista prica. to ti je u strucnim knjigama poznato kao "konkurentnost u hrvata" jer po zakonu ht mora dati novim operaterima pristup svojoj infrastrukturi ali... jedino sta mozes napravit jest reci operateru da vrti zahtjeve i cekat.


inace iman optimu i zadovoljan sam internet flex 89 kn + preplata 61 kn, sekundni obracun, 150 min besplatno za pozive na fiksne telefone (platis 6 lipa za uspostavu poziva).

sad su mi napravili gresku i umisto flex stavili su mi paket od 2 GB i u racunali mi 20 GB dodtnog prometa, nazva san ih rekli su mi nakon provjere da je greska do njih i da ne placan racun dok oni to ne rijese, zvali se me iduci tjedan i skinili mi taj dodatni iznos s racuna, dok od ht mozes u najboljem slucaju ocekivat da moras platit i onda ti dadu recimo popust na iducem racunu

ove "duple" racune za preplatu i potrosnju ja ne dobivan, sve mi je na jednom racunu, nikakve probleme neman ni sa tlefonom ni sa internetom (osim gorenavedenog koji je rjesen brzo i zadovoljavajuce)
upravo tako,ht odugovlaci cjeloukupnu stvar.kad te konacno i prebace u centrali onda ti ne rade dolazni pozivi ili ti ne radi dsl ili nema nikog da pripoji parice na izvodu.ljudi usred tih odugovlacenja koja mogu potrajat i po 2 mjeseca ljutiti u neznanju odustaju od npr. optime i vracaju se ht-u zbog kojeg su ustvari i cekali cijelo vrijeme.govorim iz vlastitog iskustva.a onda kad ih das u novine nekim velikim cudom ti iduci dan prorade telefon i internet!
cdkc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:40   #55
Pokušavam naći podforum ili temu koja odgovara onome što me zanima, nadam se da sam pogodio.

Ima li netko preporuku za operatera ISKLJUČIVO za fiksnu telefonsku liniju? Roditeljima doma internet nije potreban, a iskon ne može ugasiti internet i ostaviti telefon na mojoj lokaciji, nego isključivo idu u paketu

Naravno, bitna je i cijena, i makar 100-200 minuta u tuzemstvu. Gledao sam malo i čini mi se da sam izgubljenih nego prije proučavanja
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:22   #56
moja preporuka ti je samo mobitel i neka tarifa cca 30-50 kn mjesečno... em ga ima posvuda em je manje nego fixni (t-kom i dalje uzima pretplatu + min. razgovore)
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 08:07   #57
Stariji su ljudi navikli na telefon mislim, ima mobitel za po vani, ali nije toliko bitno tih 100kn za telefon, ali zašto još 100 plaćati net koji ne koristi nitko? Ono, za 135kn može i mob isključiti(neograničeni pozivi). I pritom ne mora paziti na ništa baš.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 09:22   #58
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Stariji su ljudi navikli na telefon mislim, ima mobitel za po vani, ali nije toliko bitno tih 100kn za telefon, ali zašto još 100 plaćati net koji ne koristi nitko? Ono, za 135kn može i mob isključiti(neograničeni pozivi). I pritom ne mora paziti na ništa baš.
Kupiš im GSM DESK PHONE

https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...p2045573.m1684

neku tarifu na bonove ili preplatu sa puno minuta ima ih 50 kn mjesečno 1000 minuta
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:36   #59
Broj je onda iz fiksne mreže, ili mobilne?

Edit: sad sam pogledao link. Kužim što hoćeš, ali mama ima mob, za van. Bitna je fiksna linija i isti broj.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.