Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 21:18   #1
Koliko suhog mesa mogu pojesti dnevno, a da ne crknem?

Brine me unos soli,...
Najviše jedem domaću kulinjaču. Nije jako slana. Pojedem 100-200grama, ali mogao bih još.
Vidim da bilderi unesu i do 400grama proteina dnevno.
To mi je previše, ali kad bi mogao jesti oko 500-600grama kulinjače, bio bih zadovoljan.
Postoji li neki način da se neutralizira unešena sol?
kapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:57   #2
Nije stvar soli: https://www.youtube.com/watch?v=LibAMjVGK4g Meso je kancerogeno
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:53   #3
opce je poznato da su svi mesozderi puni raznih karcinoma.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:05   #4
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Brine me unos soli,...
Najviše jedem domaću kulinjaču. Nije jako slana. Pojedem 100-200grama, ali mogao bih još.
Vidim da bilderi unesu i do 400grama proteina dnevno.
To mi je previše, ali kad bi mogao jesti oko 500-600grama kulinjače, bio bih zadovoljan.
Postoji li neki način da se neutralizira unešena sol?
Meso unosi jednom na dan i nema nikakvih problema. Po mogućnosti da je domaće. Neke osobe podnose prehranu bez mesa, a nečiji organizam to traži. Ja ako jedem meso pokušavam ne miješati s ugljikohidratima, nego s povrćem (recimo kupus).
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 07:36   #5
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
opce je poznato da su svi mesozderi puni raznih karcinoma.
To nije u potpunosti istina, najviše se to odnosi na kupovno koje nakon isteka roka umačeju u razne kemikalije da bi opet imao sviježiji izgled. Ma da ga ja ne jedem često ali organizmu je ipak nesto potreban.

Tu su komentirali ljudi koji su prešli na vegetarijanstvo i nakon nekog vremena oboljeli jer im je u organizmu falilo meso.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 20:31   #6
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Brine me unos soli,...
Najviše jedem domaću kulinjaču. Nije jako slana. Pojedem 100-200grama, ali mogao bih još.
Vidim da bilderi unesu i do 400grama proteina dnevno.
To mi je previše, ali kad bi mogao jesti oko 500-600grama kulinjače, bio bih zadovoljan.
Postoji li neki način da se neutralizira unešena sol?
Sva sol koja se ubaci u organizam u nekakvom ˝višku˝ se profiltrira kroz bubrege i ode van ALI sve zavisi kako tvoji bubrezi podnose taj unos viška soli i proteina a to moraš odraditi kod Dr izvadiš krv i testiraš mokraču prije te prehrane i npr za mjesec dana i vidiš što se događa
Ako imaš povišene vrijednosti suho meso je tvoja prošlost ili udaraj po kulenu pa dok ide ide uvijek možeš na dijalizu ili čekati transplataciju bubrega ali nečeš odmah krepati prvo ćeš se malo mučiti
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.