Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2007., 18:23   #1
Rad u knjižnici

znam da je ovo glupo i jadno pitanje, ali ono.. završila sam društvene znanosti, pa me to zanima.. da li ima smisla ići dalje na bibliotekarstvo. ako zarađuju nekih 3 tisuće kuna, onda nema šanse. znam da će me sad svi napasti, kako je tri tisuće super i da moram biti sretna i zadovoljna, ali hebiga, do sad sam živjela na poprilično visokoj nozi, da pokucam o drvo, pa da sam ono nemam niti za kruh mi baš i nije nekak super. i da ovisim čitav život o starcima u obliku financijske pomoći.. sad mi je uopće žao kaj sam ovaj drek završila!
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:30   #2
[QUOTE=rianne;9217049]znam da je ovo glupo i jadno pitanje, ali ono.. završila sam društvene znanosti, pa me to zanima.. da li ima smisla ići dalje na bibliotekarstvo. ako zarađuju nekih 3 tisuće kuna, onda nema šanse. znam da će me sad svi napasti, kako je tri tisuće super i da moram biti sretna i zadovoljna, ali hebiga, do sad sam živjela na poprilično visokoj nozi, da pokucam o drvo, pa da sam ono nemam niti za kruh mi baš i nije nekak super. i da ovisim čitav život o starcima u obliku financijske pomoći.. sad mi je uopće žao kaj sam ovaj drek završila![/QUOT

Mislim 3,500 kn, kao i profesori. Ne isplati se, studiraj nešto drugo.
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:32   #3
Quote:
rianne kaže: Pogledaj post
znam da će me sad svi napasti, kako je tri tisuće super i da moram biti sretna i zadovoljna
mislim da ipak neće.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:33   #4
[QUOTE=hanas;9217138]
Quote:
rianne kaže: Pogledaj post
znam da je ovo glupo i jadno pitanje, ali ono.. završila sam društvene znanosti, pa me to zanima.. da li ima smisla ići dalje na bibliotekarstvo. ako zarađuju nekih 3 tisuće kuna, onda nema šanse. znam da će me sad svi napasti, kako je tri tisuće super i da moram biti sretna i zadovoljna, ali hebiga, do sad sam živjela na poprilično visokoj nozi, da pokucam o drvo, pa da sam ono nemam niti za kruh mi baš i nije nekak super. i da ovisim čitav život o starcima u obliku financijske pomoći.. sad mi je uopće žao kaj sam ovaj drek završila![/QUOT

Mislim 3,500 kn, kao i profesori. Ne isplati se, studiraj nešto drugo.
o maj!!!!!!!!!!!! pa jel ima uopće išta nakon društvenih znanosti, da se može živjeti od toga? čovjek se do kraja života uz ovakve plaće ne može odseliti od roditelja!!!!!!!!!!!
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:34   #5
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
mislim da ipak neće.
drago mi je fakat da neće! već sam mislila da sam ja jedina luda, koja nije zadovoljna sa 3 tisuće nakon jebenih 7 i pol godina fakulteta!
uopće ne znam koji mi je k.. bio da sam si brijala da ću se nakon tog faksa zaposliti na normalnom mjestu i ne umirati od gladi. to je bilo naivno do kraja. a svi bježe na društvene fakultete i evo vam, kak nam je..........
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:40   #6
Quote:
rianne kaže: Pogledaj post
drago mi je fakat da neće! već sam mislila da sam ja jedina luda, koja nije zadovoljna sa 3 tisuće nakon jebenih 7 i pol godina fakulteta!
to je kriminalno mala plaća i za sss.. mislim, tko s tim može normalno živjeti.


moram se bogato udat.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:41   #7
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
to je kriminalno mala plaća i za sss.. mislim, tko s tim može normalno živjeti.


moram se bogato udat.
ti studiraš ili si nešto završila?
toliko sam se sad uzrujala oko traženja posla, da mi se strašna perut stvorila. to znači da sam pod stresom. tek mi je sad jasno
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 23:45   #8
Quote:
rianne kaže: Pogledaj post
ti studiraš ili si nešto završila?
toliko sam se sad uzrujala oko traženja posla, da mi se strašna perut stvorila. to znači da sam pod stresom. tek mi je sad jasno
sto si zavrsila?
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 00:54   #9
Quote:
Barica kaže: Pogledaj post
sto si zavrsila?
ne pitaj.. kao da i nisam. sad ću se ja specijalizirati za drugo. u ovome mi nema života! shvatila sam to. a nisam tak jadna da ću crknuti od gladi. pa učiniti ću ja sve što je u mojoj moći, da uspijem onda sama, budući mi nitko ne želi pomoći, a znam i neke stvari koje drugi ne znaju, tako da ću vjerojatno nekoj firmi biti od pomoći. i to će uvažiti.
znam neke sjajne stvari i jedino se njima mogu posvetiti. standardan način traženja posla i nestandardan poput veza mogu zaboraviti. moram se posvetiti ovome što znam, a što drugi ne znaju i onda tek mogu uspjeti. inače se mogu obesiti za prva vrata.
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 00:57   #10
a daj mi reci tak da znam da to ne upisujem. moze i na pm
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 01:09   #11
Quote:
Barica kaže: Pogledaj post
a daj mi reci tak da znam da to ne upisujem. moze i na pm
he he he. ako želiš mene slušati, nikako ni pod milim Bogom ne upisuj Filozofski fakultet ili Hrvatske studije! jedino ako ti društvene znanosti idu genijalno i ako ćeš imati prosjek 4.6 koji će ti poslije garantirati mjesto na fakultetu ili u nekom Institutu. ma ni onda.. to je besmisleno. jer nakon fakulteta društvenih znanosti, jedino što ti ostaje su državne firme, a u njima će ti plaća biti uvijek mala. u drugom slučaju ti ostaje samo da budeš profesor i to ponekad na zamjenama. ako uspiješ neku debelu vezetinu naći, onda ćeš uspjeti možda dobiti i stalno radno mjesto profesora. bit je u tome da ako ti mjesto profesora ne voliš neće ti ostati da radiš ništa. eventualno kao tajnica u nekoj firmi. uglavnom će ti plaća uvijek biti bjeda, kako god. sa tim fakultetima. a sad su uveli i novo pravilo, da ako nisi barem među 10 posto najboljih na fakultetu bila, pa završila ti i doktorat, opet nemreš dobiti nikad u životu mjesto na nekom Institutu. znači jedino ti ostaje školstvo ili da ti roditelji nađu najdeblju moguću vezu na svijetu, da se zaposliš u nekoj državnoj firmi, u kojoj će ti plaća nakon 35 godina posla biti možda 4 tisuće. zato ako mene hoćeš slušati, nikako na društvene. sociologija, filozofija, kroatistika, kroatologija, sve je to govno.
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 01:11   #12
jel ti znaš koliko profesor nakon 35 godina posla i natezanja sa djecom zarađuje? 4 tisuće kuna? pa izrigala bi mozak odmah!
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 04:08   #13
svi u inženjere, to se isplati
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 11:48   #14
Quote:
rianne kaže: Pogledaj post
he he he. ako želiš mene slušati, nikako ni pod milim Bogom ne upisuj Filozofski fakultet ili Hrvatske studije! jedino ako ti društvene znanosti idu genijalno i ako ćeš imati prosjek 4.6 koji će ti poslije garantirati mjesto na fakultetu ili u nekom Institutu. ma ni onda.. to je besmisleno. jer nakon fakulteta društvenih znanosti, jedino što ti ostaje su državne firme, a u njima će ti plaća biti uvijek mala. u drugom slučaju ti ostaje samo da budeš profesor i to ponekad na zamjenama. ako uspiješ neku debelu vezetinu naći, onda ćeš uspjeti možda dobiti i stalno radno mjesto profesora. bit je u tome da ako ti mjesto profesora ne voliš neće ti ostati da radiš ništa. eventualno kao tajnica u nekoj firmi. uglavnom će ti plaća uvijek biti bjeda, kako god. sa tim fakultetima. a sad su uveli i novo pravilo, da ako nisi barem među 10 posto najboljih na fakultetu bila, pa završila ti i doktorat, opet nemreš dobiti nikad u životu mjesto na nekom Institutu. znači jedino ti ostaje školstvo ili da ti roditelji nađu najdeblju moguću vezu na svijetu, da se zaposliš u nekoj državnoj firmi, u kojoj će ti plaća nakon 35 godina posla biti možda 4 tisuće. zato ako mene hoćeš slušati, nikako na društvene. sociologija, filozofija, kroatistika, kroatologija, sve je to govno.
To si rekla super. Faks je žali bože truda (mislim na ove humanističkog tipa), osim, ako naravno nemaš super prosjek i nastaviš dalje, magisterij, doktorat, itd.. onda ok. A ako si prosječan, ne piše ti se bajno. Plaća max do 5 000, od živaca ti neće ostati ni ž i tako, a ni posao ti neće biti lako naći.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:56   #15
lupetate. s društvenim fakultetom se itekako može dobro zarađivati, ovisi o smjeru.
prevoditelji po stranim kompanijama, veleposlanstva, marketing, odnosi s javnošću, novinarstvo i human resources su samo primjeri propulzivnih i dobro plaćenih poslova na kojima se zapošljavaju ljudi s društvenim faksovima.
ovisi i o tome koliko je čovjek sposoban, zainteresiran raditi određeni posao(ne mora se raditi u životu samo točno i isključivo ono što si studirao - znam, primjerice, nekoliko komparatista koji mlate pare u marketingu ili organiziraju filmske festivale).

al, jbg, sa stavom 'završila sam krivi faks, nema mi kruha' i nemreš bit uspješan
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:53   #16
[QUOTE=rianne;9217173]
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
o maj!!!!!!!!!!!! pa jel ima uopće išta nakon društvenih znanosti, da se može živjeti od toga? čovjek se do kraja života uz ovakve plaće ne može odseliti od roditelja!!!!!!!!!!!
Možeš voljeti knjige i znati raditi na kompjutoru. No, što ako te stave u školsku knjižnicu gdje ćeš najvjerojatnije sjediti i razmišljati, a nakon nekog ćeš vremena samo razmišljati.
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:09   #17
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
lupetate. s društvenim fakultetom se itekako može dobro zarađivati, ovisi o smjeru.
prevoditelji po stranim kompanijama, veleposlanstva, marketing, odnosi s javnošću, novinarstvo i human resources su samo primjeri propulzivnih i dobro plaćenih poslova na kojima se zapošljavaju ljudi s društvenim faksovima.
ovisi i o tome koliko je čovjek sposoban, zainteresiran raditi određeni posao(ne mora se raditi u životu samo točno i isključivo ono što si studirao - znam, primjerice, nekoliko komparatista koji mlate pare u marketingu ili organiziraju filmske festivale).

al, jbg, sa stavom 'završila sam krivi faks, nema mi kruha' i nemreš bit uspješan


Istina, ali koliko je takvih. Cirka 5%. I nije to baš tako jednostavno kao što misliš. To su iznimke. Ja govorim o većini.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:17   #18
hanas:
Quote:
Možeš voljeti knjige i znati raditi na kompjutoru. No, što ako te stave u školsku knjižnicu gdje ćeš najvjerojatnije sjediti i razmišljati, a nakon nekog ćeš vremena samo razmišljati.
Misliš, sjediti.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:33   #19
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Istina, ali koliko je takvih. Cirka 5%. I nije to baš tako jednostavno kao što misliš. To su iznimke. Ja govorim o većini.
ja sam studirala na filozofskom. i imam super posao i više nego dobro zarađujem. i svi ljudi s faksa koje znam normalno žive i zarađuju. ok, nemaju svi 10.000 kuna plaću, ali bome nitko nema tri tisuće. i, da, nisu/nismo svi ravno s faksa postali uspješni, ali malo-pomalo itekako se da stvoriti dobar život i može se imati pristojna karijera sa završenim filozofskim faksom.

naravno da oni koji su studirali engleski i filozofiju ne zarađuju s filozofijom ili da se diplomirani kroatolozi nisu zaposlili u struci. ali nitko ne kuka, štoviše.

naravno da ako si završila, primjerice, filozofiju i etnologiju ćeš teško naći dobro plaćen početnički posao u struci, a i dobro plaćen posao općenito. no, to nije razlog da kažeš da nitko tko diplomira na filozofskom fakultetu ili nekim društvenim znanostima nema šanse imati dobar posao i karijeru. jer to je laž.
ali, opet, ako si to studirala, onda si puno puno prije trebala postati svjesna da ti je studij neprespektivan.

ponavljam, sa stavom 'završila sam krivi faks, jadna ja, nema mi budućnosti' ni ne možeš biti uspješna.
imaš li drugih interesa? bi li voljela raditi u nekoj drugoj djelatnosti koja ne zahtijeva strogu kvalifikaciju (novinarstvo, marketing, nešto u kulturi)?

znaš li ti uopće što bi ti htjela raditi u životu? (meni se čini da nemaš blage veze pa ti je najlakše optužiti faks).
i, koliko imaš godina..čudno mi je da kažeš da si diplomirala, a toliko si neupućena da ne znaš koliko je bibliotekarstvo perspektivno?

posla uvijek ima. za sposobne i one koji hoće radit. govorim iz prakse. za one kojima se kuka posla nikad ni nema.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:35   #20
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Istina, ali koliko je takvih. Cirka 5%. I nije to baš tako jednostavno kao što misliš. To su iznimke. Ja govorim o većini.
evo, baš slučajno znam tri psihologa koja su diplomirala u zadnjih godinu dana. svo troje se zaposlilo u human resourceu!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.