Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2015., 17:51   #1741
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Uopće nije stvar, ima li ga ili nema, već KAKVO je ono što postoji!

Mi prenašamo svoje iluzije, slike i prilike kako bi ono trebao biti i iz toga stvaramo religije.


Ja mislim da je to jer čovjek im potrebu nalaziti istomišljenike . Mislimda sve treba biti kako je i kako je bilo . Ako uopće ovo ima smisla što pričam . Petak je
JA u biti ni nebi trebao tu vama trklejati jer nisam pročita knjigu ali upoznat sa njegovim radovima i dosta često sam znao pogledati ga . Nije mi sjeo ali dajem mu priliku svaki puta ga nekritički salušati.
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 18:13   #1742
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što znaš i što si rekao za Židove i kako si shvatio (ako jesi) moj post?



Nonsens.



Netočno. I on je imao doživljaj transcendentnoga, koji opisuje u knjizi, ali to ne tumači tako da mu se Krist Bog ukazo.




Oprosti malo sam se našalio za židove , malo crnog humora , nadam se da nije grijeh . Nije to moj ozbiljni stav

A gle njegova logika razmišljanja ti je tipa : Ako ideš gradit kuću onda vjeruješ da češ je sagradit . Ideš napavit djete vjeruješ da češ ga napravit . TAko da njegova logika nije nosens ( u njegovoj glavi, u tvojoj i mojoj druga priča)

Još jednom isprike , ja nisam pročita knjigu ali sam upoznat sa njegovim radom . Upravo to on ni nemože vidjeti jer nije u njegovoj paradigmi vjerovanja. Zato je iznimno važno da istraži područje psihodelika (LSD, DMT i sl . dao bih mu prvo ketamin za pocetak da se malo odvoji od glave (šalim se ).
http://en.wikipedia.org/wiki/Terence_McKenna
Ovaj lik je radio upravo na tome . Žao mi je što nije ni prismdio takvim idejama , jer nije sagledao iz svih kuteva . I tu mislim da bi trebao raditi. Eto to je moje neko mišljenje .
Kažem za krokodile jer su neki ljudi imali takva iskustva ( dr.Rick Strassman -prouči ga malo i njegovu knjigu ako te zanima , interesantna svijedočanstva) .a mozak nemože bez DMT-a .
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 18:45   #1743
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
A gle njegova logika razmišljanja ti je tipa : Ako ideš gradit kuću onda vjeruješ da češ je sagradit . Ideš napavit djete vjeruješ da češ ga napravit . TAko da njegova logika nije nosens ( u njegovoj glavi, u tvojoj i mojoj druga priča)
"Pogrešna logika". Građenje i planiranje kuće nije nikakva vjera, nego ljudi imaju određene podatke i na osnovu njih pretpostavljaju da će im uspjeti izgraditi kuću. Nije vjera. Vjerovanje da ćeš izgradit kuću nema veze s vjerom.

Quote:
Upravo to on ni nemože vidjeti jer nije u njegovoj paradigmi vjerovanja.
Naravno da neće vidjet Djevicu Mariju, kao niti Hindus.
Možda osjeti apstraktno jedinstvo s Univerzumom. Nije li to čišće iskustvo od da mu Jahve šapuće u uho nekakve zapovijedi kako Ga treba obožavati, ili da Marija veli: "Hvala vam djeco što ste se odazvali mom pozivu. Molite!"? lol

Quote:
Zato je iznimno važno da istraži područje psihodelika (LSD, DMT i sl . dao bih mu prvo ketamin za pocetak da se malo odvoji od glave (šalim se ).
http://en.wikipedia.org/wiki/Terence_McKenna
Ovaj lik je radio upravo na tome . Žao mi je što nije ni prismdio takvim idejama , jer nije sagledao iz svih kuteva . I tu mislim da bi trebao raditi. Eto to je moje neko mišljenje .
Pa da. Misteriji ljudske psihe su neograničeno polje istraživanja.

Izvini na bljuvi, nisam te razumio.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 19:00   #1744
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
"Pogrešna logika". Građenje i planiranje kuće nije nikakva vjera, nego ljudi imaju određene podatke i na osnovu njih pretpostavljaju da će im uspjeti izgraditi kuću. Nije vjera. Vjerovanje da ćeš izgradit kuću nema veze s vjerom.




Naravno da neće vidjet Djevicu Mariju, kao niti Hindus.
Možda osjeti apstraktno jedinstvo s Univerzumom. Nije li to čišće iskustvo od da mu Jahve šapuće u uho nekakve zapovijedi kako Ga treba obožavati, ili da Marija veli: "Hvala vam djeco što ste se odazvali mom pozivu. Molite!"? lol



Pa da. Misteriji ljudske psihe su neograničeno polje istraživanja.

Izvini na bljuvi, nisam te razumio.
a ovo za Sudca je logika da ti ako misliš (njegova logika "vjeruješ" odnosno ne vjeruješ ) odnosno znaš da će ti na pola gradnje otvoriti rupa , onda ti sigurno nečeš počet raditi kuću (čak i ako moraš) , ali ako "vjeruješ" odnosno misliš da neće biti problema nda ćeš je raditi
neznam meni njegova logika ima smisla (sad možda ja i ti imamo drugčije terminologije, ali ja ga mogu shvatit)

Sve 5 stari .
Istina upravo te iskustvo kroz život dovede kroz neku paradigmu vjerovanje (kultura religija) . Žao mi je što ima ljudi koji vjeruju u nešto zbog straha da će doći sudnji dan . Ja vjerujem u Isusa (osoba,viša razina svijesti) jer želim . (bar mislim možda duboko u sebi imam strah od smrti ) .
Živio

Zadnje uređivanje LisenSvihPrava : 20.02.2015. at 19:12.
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:00   #1745
Pitanje za Dawkinsovce ?
Pročava sam malo "sebični gen" . Ako sam dobro shvatio lažni altruizam. Znači hipotetska situacija. Otac sa svoja dva sina (jedan je njegov , drugi posvojen, u znanju toga ) odlučuje spasiti svoju krv znači pravoga sina.
A što ako je ovako znači Otac mora birati kojeg sina će ostaviti da umre . E sad ako je odgajao sina koj nije njegov cijeli život , i tik kad mora birati kojeg će sina spasiti sazna da drugi sin (kojeg nikad nije poznavao ) mu je pravi sin sa njegovim genetskim materijalom.
Kojeg će sina spasiti ? Onog kojeg je odgajao cijeli život kao njegov (da bi saznao da nije njegov) ili će spasiti onog kojeg cijeli život nije vidio ni upoznao (ali je u znanju da je njegov genetski materijal u njemu ). Radujem se vašim razmišljanjima LP
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 18:35   #1746
proslo ljeto sam procitao knjigu, jako mi se svida! definitivno ju preporucam za citanje, i zelio bit citati knjigu od Ayaan Hirsi Ali iducu
BlaireWhiteFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 18:45   #1747
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Pročava sam malo "sebični gen" .
...

Quote:
Ako sam dobro shvatio lažni altruizam. Znači hipotetska situacija. Otac sa svoja dva sina (jedan je njegov , drugi posvojen, u znanju toga ) odlučuje spasiti svoju krv znači pravoga sina.
Sasvim pogrešno je kruto preslikavati neke otkrivene biološke mehanizme na socijalno ponašanje ljudi.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:50   #1748
Neočekivana reklama:

__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:54   #1749
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Neočekivana reklama:

Proslavo se u ulozi mladog čarobnjaka, a u RL je ateist. To se zove podjebavanje.
https://vukajlija.com/podjebavanje
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 01:41   #1750
dawkins bi mogao biti dobar musliman.
neke stvari dobro rezonuje. malo mu treba!
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:24   #1751
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
dawkins bi mogao biti dobar musliman.
neke stvari dobro rezonuje. malo mu treba!


Evo po čemu Dawkins je vrlo nemila pojava muslimanima:

Richard Dawkins "Islam je jedno od velikih zala u svijetu"

Richard Dawkins "Islam Is One Of The Great Evils In The World"

https://www.youtube.com/watch?v=yyNv8kvd2H8


******

http://www.express.co.uk/news/uk/611...086.1506104006


Novinar je javno na TV izjavio da vjeruje da je Muhamed uzjahao u nebo na krilatom konju. Na to je Dawkins protestno napustio studio. Njegovo objašnjenje:

Rekao je: "Otišao sam kad je rekao da je Muhammed jahao na krilatom konju. Novinar na kojega bi se imalo vremena utrošilo, trebao bi imati barem MALO razumijevanja stvarnosti."

Dodao je: "Ismjehavanje vjerovanja u krilatog konja nije "zadrta netolerancija ", nije ni "islamofobija ", niti "rasizam ". To je trijezan, pristojan, blag, znanstveni realizam."

74-godišnjak je nastavio: "Ako vjeruješ da si ti Napoleon ili jaje na oko, vode te u ludnicu."

"Ako vjeruješ u krilate konje, onda si "New Statesman" novinar."

****

https://www.youtube.com/watch?v=-8b3vhTO248

https://www.youtube.com/watch?v=tk8etQmKBH8
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:26   #1752
Meni se, npr. svidjela ova njegova misao.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 03:14   #1753
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Meni se, npr. svidjela ova njegova misao.
"Ako misliš da je kritiziranje islama rasističko, moraš misliti da je Islam rasa . A ako misliš da je islam rasa, onda si rasist."

"If you think criticising Islam is racist, you must think Islam is a race. And if you think Islam is a race you are a racist."


Po čemu ti se to "sviđa", kao muslimanu?

To je izjavio kada su ga neki optužili da je "rasist prema muslimanima", jer ih žestoko i nemilice kritizira, javno izvrgava ruglu.
Pa je to napisao (da je apsurdno nazivati ga "rasistom" radi kritike islama, jer islam nije nikakva "rasa").
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 08:11   #1754
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
"Ako misliš da je kritiziranje islama rasističko, moraš misliti da je Islam rasa . A ako misliš da je islam rasa, onda si rasist."

"If you think criticising Islam is racist, you must think Islam is a race. And if you think Islam is a race you are a racist."


Po čemu ti se to "sviđa", kao muslimanu?

To je izjavio kada su ga neki optužili da je "rasist prema muslimanima", jer ih žestoko i nemilice kritizira, javno izvrgava ruglu.
Pa je to napisao (da je apsurdno nazivati ga "rasistom" radi kritike islama, jer islam nije nikakva "rasa").
Naravno da muslimani nisu rasa, kao što to nisu kršćani.

Kako da nazovem uvjerenje kako su pripadnici jedne (zapravo, bilo koje ! ) religije "manje vrijedni" ?

I to baš svi, od prvog do zadnjeg...

Lijepo je vidjeti Dawkinsa, šeće po ulicama sa onim izrazom prezira koji mu izbija na svaku poru ala lord Kitchener prije sto i nešto godina.
Zašto nije prošetao Londonom, Manchesterom, sigurno bi našao nekog sličnog...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:28   #1755
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Kako da nazovem uvjerenje kako su pripadnici jedne (zapravo, bilo koje ! ) religije "manje vrijedni" ?

I to baš svi, od prvog do zadnjeg...
Hoćeš ustrditi da je Dawkins ikada izjavio da su muslimani (svi ili većina) manje vrijedni ljudi?

To si izmislio.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:12   #1756
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Neočekivana reklama:

Kao da si stavio neku karakternu osobu kojoj bi se netko divio na uzoritosti.
Mogao si staviti i glumicu iz sapunice, isti efekt.
Baš me zanima da li je ta izjava nakon dawkinsove afere blagog dodirivanja djece, ili prije.
Jer su zbog nje tog mutikašu prezreli i mnogi ateisti.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:32   #1757
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Hoćeš ustrditi da je Dawkins ikada izjavio da su muslimani (svi ili većina) manje vrijedni ljudi?

To si izmislio.
Ridikulizaciju religija je teško, rekao bih nemoguće, odvojiti od ridikulizacije vjernika.

Religije su temeljni dio mnogih ljudskih života i agresivni ateizam, tj. antiteizam, to nikada neće promijeniti.

Humanistički pristup koji zagovaraju mnogi ateisti, osigurava da ljudi slijede svoja religijska uvjerenja bez izrugivanja.
Netolerancija prema drugim gledištima je opasna - svejedno radi li se o religioznoj ili ateističkoj netoleranciji.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:06   #1758
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ridikulizaciju religija je teško, rekao bih nemoguće, odvojiti od ridikulizacije vjernika.
Ismijavanje vjerskih nonsensa zapravo pomaže vjerniku da se pročisti i orjentira.

Quote:
Religije su temeljni dio mnogih ljudskih života i agresivni ateizam, tj. antiteizam, to nikada neće promijeniti.
Deluzija Bogom je stvar svakog pojedinca, što će učiniti sa svojim jedinim životom. Nikakvo nasilno mijenjanje ne može učniti ništa bitno niti trajno. To je unutarnja i osobna odluka.

Quote:
Humanistički pristup koji zagovaraju mnogi ateisti, osigurava da ljudi slijede svoja religijska uvjerenja bez izrugivanja.
Humanistički pristup daje svima mogućnost da dođu do informacija, čak i preko ismijavanja. Nisu vjernici od šećera, da će se odmah rastopiti od očaja ako netko ismijava čudnovate dogme u Djevice i krilate konje, u koje su ih uveli još dok su većinom bili djeca.

Quote:
Netolerancija prema drugim gledištima je opasna - svejedno radi li se o religioznoj ili ateističkoj netoleranciji.
Najnetolerantnije su religije, jer drže da su Boga uhvatili za...bradu, i imaju najveću puninu spoznaje i istine. A oni ostali su od "iskonskoga zloga" i idu putem prema vječnom gorućem jezeru.

Sekularizam je rješenje.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:52   #1759
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Sekularizam je rješenje.
Mao Ce Tungovski sekularizam ili onaj od Pola Pota?
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:55   #1760
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti Dawkinsa, šeće po ulicama sa onim izrazom prezira koji mu izbija na svaku poru ala lord Kitchener prije sto i nešto godina.
Zašto nije prošetao Londonom, Manchesterom, sigurno bi našao nekog sličnog...
Kad čovjek sjedne i pročita misli jednog Schopenhauera, Sartrea, Fromma, pa i Nietzchea, onda shvati na koliko niskim granama Dawkins sjedi.

Sve redom ateisti, ali mentalno bar 500 god ispred dotičnog.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.