Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2007., 09:42   #1
Alergična trudnica

Alergicna sam na ambroziju i jos nesto (nisam isla na testiranje pa neznam na sto tocno).. pocela me hvatati alergija strasno.. kisem stalno, smrcam, kasljem..
E sad, da nisam trudna uzela bi tabletice protiv alergije i bilo bi sve ok... no sada ne zelim uzimati bilokakve ljekove da se sto ne desi mojoj maloj bebi... a i trudna sam 12+2.
Moja dok. opce prakse (kao i ginekologica ) je na g.o., a ova u suprotnoj smjeni koja je mjenja mi je.... nemam povjerenja u nju (jedanput me zaribala i sad se bojim ici k njoj).

Uskoro idem na more pa ce nestati privremeno sve moje muke sa alergijom, no moram do tada preziviti odlaske na posao i nazad.

Cure, da li je koja od vas imala (ili ima) istih problema? Kako ih rijesavate?
Mogu ja tu alergiju izdrzati sa papirnatim maramicama, samo se bojim za bebu. Postala sam paranoicna.. sta ako ja previse kisem, kasljem, itd.....
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 10:14   #2
Ono što znam je da nije preporučljivo uzimati Claritine niti Dimidrile i slične tijekom trudnoće, osim ako to ne odredi doktor.
Možda bi se ipak trebala posavjetovati sa dr. opće medicine koja je na zamjeni pa neka vidi jel to samo alergija u nosu ili, s obzirom da kašlješ, da se slučajno ne radi o astmi ili nečem drugom. nadam se da ne pušiš.
Ne želim te plašiti, ali za ovo ti ipak treba savjet i pregled doktora.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 10:23   #3
Ne pusim. Nemam astmu. Svake godine je ista stvar u isto vrijeme. Onda krenem sa Claritinama svako jutro i sve je ok (propisane od doktorice).

Mislila sam mozda znate neka, bezopasna za djete, alternativna rjesenja.
Ne zelim piti ljekove dok sam trudna... ako stvaaarno to nije nuzno... pa radi toga me odlazak dr. opce prakse ni ne privlaci (pogotovo ne ovoj na zamjeni).
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 10:58   #4
ja sam alergična na sve konzervanse.. prirodne i umjetne.. salicilacetilnu kiselinu.. vinobran..
dobijem urtikariju..
u trudnoći se nisam usudila niš pit od takvih stvari.. ali u ovom pogledu mislim da imam sreću jer koliko - toliko mogu kontrolirati unos tih alergena.. a ti nemreš pobjeć od ambrozije..
mislim da bi trebala razgovarati sa dokom..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:22   #5
ja sam alergična na ribu (kontaktno i kao hranu) i na to mi se priljepila ambrozija.. one povećane osjetljivosti na gljive, grahorice, zeleno povrće, kavu, čaj i čokoladu, pelud breze i još nekog vraga neću ni spominjati..

osjetim ovih dana da je draga ambrozija počela ali meni bude gori kraj kolovoza pa još čekam.. pitala sam na početku trudnoće doktoricu u slučaju alergije što da napravim (jer sam imala i gušenje u slučaju ribe) i rekli su mi da šibam direktno na pulmologiju u bolnicu i javim se tamo na hitan alergološki prijem.. da uopće ne idem općoj praksi i ako treba jedino na hitnu po uputnicu i ni u kojem slučaju ništa na svoju ruku.. inače na svim tableticama i sprejevima piše da se ne preporučavaju u trudnoći.. ipak oni na alergološkom mogu bolje procijeniti što trudnici smiju dati..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:27   #6
Leonee ja ti to predlažem s idejom da te dr. na zamjeni, nakon razgovora i ev. pregleda pošalje recimo otorincu na pregled ili u alergološku ambulantu, a sad ti ju pokušaj na to navesti ako se odlučiš otići.
Postoje lijekovi protiv alergije jer i žene koje boluju od astme ostanu trudne i uzimaju svoju redovitu terapiju. Samo za adekvatnu terapiju koja može biti kratkotrajna, tim više što ideš na more i tamo nemaš simptoma, treba ti doktor . Možda ti niti ne prepiše lijekove nego te samo umiri.
Sto se alternativnih rješenja tiče, nemam ideja, no ne preporučam ti ništa od homeopatskih niti bilo kakvih drugih preparata zbog upitnog sastava itd. da sad ne duljim.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:38   #7
ne vjerujem da bi ti ni dali lijekove. ja sam se proljetos napatila od alergije, obišla Rijeku i Zagreb (isto alergična na pelud), čak na hitnoj završila od gušenja i nitko mi nije ništa htio dati. Tek kad sam ušla u deveti mjesec su mi odobrili claritine.
Sad isto ne uzimam ništa jer dojim.
Isto sam bila uplašena zbog kihanja, ali smatrali su da nema opasnosti da se od kihanja nešto desi.
A ti ipak posjeti doktora pa vidi šta će ti reći.
Od prirodnih metoda ne znam što bih ti savjetovala, slani sprej za nos i kalcij piti, to znam da smiješ.
Znam kako ti je, sretno!
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:48   #8
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Alergicna sam na ambroziju i jos nesto (nisam isla na testiranje pa neznam na sto tocno).. pocela me hvatati alergija strasno.. kisem stalno, smrcam, kasljem..
E sad, da nisam trudna uzela bi tabletice protiv alergije i bilo bi sve ok... no sada ne zelim uzimati bilokakve ljekove da se sto ne desi mojoj maloj bebi... a i trudna sam 12+2.
Moja dok. opce prakse (kao i ginekologica ) je na g.o., a ova u suprotnoj smjeni koja je mjenja mi je.... nemam povjerenja u nju (jedanput me zaribala i sad se bojim ici k njoj).

Uskoro idem na more pa ce nestati privremeno sve moje muke sa alergijom, no moram do tada preziviti odlaske na posao i nazad.

Cure, da li je koja od vas imala (ili ima) istih problema? Kako ih rijesavate?
Mogu ja tu alergiju izdrzati sa papirnatim maramicama, samo se bojim za bebu. Postala sam paranoicna.. sta ako ja previse kisem, kasljem, itd.....
Evo ovako...I mene ambrozija mući toliko da svake godine dobivam injekcije kortikosteroida da mogu preživjeti kada Telfasti, kapi za nos, inhalacije i sva ostala čuda prestanu djelovati. ove godine me još nije uhvatilo, tek nešto malo kihanja, pa odmah ušpricam Flixonase u nos (on je lokalni kortikosteroid koji ne ide dalje od tvoga nosa) preporučio mi ga je i dr. opće prakse i gin. i magistra u apoteci. Dakle, samo i jedino to...Zabranili su mi i bilokakve kapi u nos, samo ispiranje sa fiziološkom ili Aquamaris ili Sterimar...Tabletice apsolutno nikakve!!!!! Nisam sigurna kako će to izgledati kada me alergija uhvati kako treba, onak za pravo, ali ionako ništa ne smijemo kao trudnice uzimati (osim gore navedenog) tako da sam se sa time pomirila i pokušati ću nekako izgurati do kraja trudnoće. Inače ja sa ti u 35-tom tjednu!!
Nadam se da sam ti pomogla!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:57   #9
Cure hvala puno na savjetima

mislim da cu pokusati sad zdurati do mora.. a poslije ako ce me i dalje muciti (toliko da necu moci iz kuce..) otici cu doktorici po uputnicu ili sto vec..
pokusati cu zdurati dok se ne vrati moja doktorica..
Dobro je da se bebi nemoze nista desiti.. (cak ako joj ni moje kihanje ne smeta ) ..ako to samo mene muci, izdurati cu!

Glupa alergija..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:59   #10
Pred par mjeseci sam pronašla znanstveno utemeljene informacije o antialergijskim lijekovima u trudnoći, prvenstveno antihistaminicima. Budući da još nisam skužila kako staviti link, preporučam ti da malo prošvrljaš po ovom pdf-u, negdje na 5. ili 6. stranici ti je topic lijekovi u trudnoći i tamo imaš te informacije. Ukratko, prvi korak je izbjegavanje alergena. Budući da to često nije moguće, onda lokalna terapija, npr. kortikosteroidi u nos. I onda, ako n i to nije dovoljno, idu antihistaminici i to oni starije generacije (DImidril, npr) jer ovi noviji (Letizen, Claritine) nisu toliko ispitani kao ovi stariji.
Pozdrav!
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 00:09   #11
i mene muči ambrozija i sl sitnice. koristim Nasaleze,to je nekakav prah koji se uštrca u nos,prirodan je i smiju ga koristit trudnice. mislim da ima u svakoj ljekarni. da djeluje kao i tablete baš i ne,ali svejedno pomogne
 
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 12:10   #12
izgleda da cu stvarno danas morati nesto uzeti (najvjerojatnije taj Flixonase i Aquamaris koji je Škiljo preporucila)..
jutros sam se probudila u 4:00 i nisam mogla spavati koliko me nos mucio.. pa najvjerojatnije necu moci izdrzati do puta na more..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 21:57   #13
Jedno pitanjce ako može
Ja sam alergična od rođenja, imam neurodermitis i to prilično jak i zanima me da li je netko možda probao kremu od Dr. Wolfa "Linolla Fett" i kava su vam iskustva?
Hvala vam
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 20:08   #14
I mene hvataju alergije na pelud sad kad sve cvjeta i iako je neugodno, mogu za sada bez ljekova i to mi nije problem...ono sta me brine je da cu ovolikim kihanjem nekako nastetit bebici ne daj boze...kaze doktor da to ne utjece na bebicu, al me isto zanimaju vasa iskustva (iako se nadam da vas nema puno ovaj problem)...neki dan sam tako kihnula da me i sad zna bolit na tu stranu koji put...ja se nadam da su samo ligamenti.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 20:15   #15
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
I mene hvataju alergije na pelud sad kad sve cvjeta i iako je neugodno, mogu za sada bez ljekova i to mi nije problem...ono sta me brine je da cu ovolikim kihanjem nekako nastetit bebici ne daj boze...kaze doktor da to ne utjece na bebicu, al me isto zanimaju vasa iskustva (iako se nadam da vas nema puno ovaj problem)...neki dan sam tako kihnula da me i sad zna bolit na tu stranu koji put...ja se nadam da su samo ligamenti.
ja sam počela na nešto bit alergična prije 2-3 godine (kako sam tad taman prominila posa, rekla sam novom gazdi da je to od njega ). i cijelo proljeće kišem (i tako plašim ljude u blizini), šmrcam, oči mi suze...al, zbilja me ništa ne boli, nemam osipe, ništa me ne guši i sl. pa računam, proć će... vjerovatno te boli od naglog rastezanja, al zbilja ne znam šta bi drugo rekla... možda će tko znat više
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 03:24   #16
Quote:
vista kaže: Pogledaj post
ja sam počela na nešto bit alergična prije 2-3 godine (kako sam tad taman prominila posa, rekla sam novom gazdi da je to od njega ). i cijelo proljeće kišem (i tako plašim ljude u blizini), šmrcam, oči mi suze...al, zbilja me ništa ne boli, nemam osipe, ništa me ne guši i sl. pa računam, proć će... vjerovatno te boli od naglog rastezanja, al zbilja ne znam šta bi drugo rekla... možda će tko znat više
Vise ne znam tko je lud a tko pametan. Danas mi je ljecnik dao recept za belodin. U sedmom mjesecu sam trudnoce i rekao mi je da smijem te tablete. Svrbi me grlo, nos i oci i otezano disem. Ludim zbog ove peludi. Spavam u hermeticki zatvorenoj sobi i ne znam sto je gore: To sto nemam zraka u njoj i sto mi je vruce ili sto se gusim kad otvorim prozore.

Zvat cu nekog drugog ljecnika za drugo misljenje prije negoli pocnem konzumirati te tablete...
__________________
Special today - no ice cream.
mimoza rules is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 10:37   #17
Quote:
mimoza rules kaže: Pogledaj post


Vise ne znam tko je lud a tko pametan. Danas mi je ljecnik dao recept za belodin. U sedmom mjesecu sam trudnoce i rekao mi je da smijem te tablete. Svrbi me grlo, nos i oci i otezano disem. Ludim zbog ove peludi. Spavam u hermeticki zatvorenoj sobi i ne znam sto je gore: To sto nemam zraka u njoj i sto mi je vruce ili sto se gusim kad otvorim prozore.

Zvat cu nekog drugog ljecnika za drugo misljenje prije negoli pocnem konzumirati te tablete...
Aj napiši šta je bilo, i ja sam sad ušla u 7mj, baš me zanima.
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 13:31   #18
I ja sam alergičar na pelud breze, topole i ostala čuda i do sad sam to svake godine uspješno rješavala uz Claritine i sprej za nos Nasonex. Međutim, budući da sam sad trudnica, moja dokica je rekla da ne smijem ništa uzimati, bez obzira na to koliko trudnoća traje (sad sam u 22-om tjednu). Jedino rješenje koje mi je ponudila je izbjegavanje šetnje po danu kad je vjetrovito ili nošenje maske preko usta i nosa. Pitala sam i za često kihanje - ne šteti bebi.
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 14:12   #19
Hvala na odogovorima, lakse mi je kad znam da nisam jedina...i ja sam uzimala claitine i slicne tablete i sprej za nos, ali sad necu nista....a za kihanje se toplo nadam da ne steti...eto ako svi dr kazu da nije, onda im valjda trebamo vjerovat.pusa svima
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 14:33   #20
ja sam svojim kihanjem i kasljanjem, koje je stvarno bilo jako jako cesto (svake valjda 2-3min), doprinjela kontrakcijama maternice.. tj.maternica mi se uleknula. Kasnije sam izbjegavala izlaske koliko sam mogla, a kada nisam mogla vise izdrzati ili kada sam morala van, spricnula sam Nesonex.. po preporuci lijecnika.
Drzte se..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.