Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2007., 10:11   #1
Rodilište Vinkovci - iskustva

pozdrav!
mi se polako spremamo,još 2 tjedna ...a pošto nam je vinkovačka bolnica najbliža, a beba ne pita kad odluči provirit nosić,zanima nas ima li tko iskustva s vinkovačkim rodilištem u posljednje vrijeme?
pusa svima
mamica? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 10:14   #2
Quote:
mamica? kaže: Pogledaj post
pozdrav!
mi se polako spremamo,još 2 tjedna ...a pošto nam je vinkovačka bolnica najbliža, a beba ne pita kad odluči provirit nosić,zanima nas ima li tko iskustva s vinkovačkim rodilištem u posljednje vrijeme?
pusa svima
ja sam iz vk ali živim u zg i tu ću roditi. nisam čula ništa ni dobro ni loše za vinkovačko rodilište. ma bit će sve dobro. sretno!
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 10:17   #3
Quote:
mamica? kaže: Pogledaj post
pozdrav!
mi se polako spremamo,još 2 tjedna ...a pošto nam je vinkovačka bolnica najbliža, a beba ne pita kad odluči provirit nosić,zanima nas ima li tko iskustva s vinkovačkim rodilištem u posljednje vrijeme?
pusa svima
moja kuma ti je u zadnje dvije godine dva puta rodila u Vk rodilištu i nije se nešto puno bunila, kao sestre nisu najbolje na svijetu, ali ona je dojila i prvu i drugu bebu, mislim da su joj sa prvom dosta pomogle (s drugom je već znala)... ajde samo hrabro....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 12:35   #4
sad mi je jedna susjeda koja je rodila prije mjesec i pol prepričavala svoja iskustva...kaže da ima jedan doktor koji je bože sačuvaj,ali da su ostali ok,pogotovo babice da su skroz ok i da se trude oko dojenja...i da su to malo sredili,ne samo infrastrukturu nego i na higijenskoj razini i svijesti osoblja..naime,moja mama je prije 9 godina rodila sestru tamo,mala pokupila bakteriju na porodu i jedva živa ostala...smigol moj mali...kaže da je sestra telefonirala čas prije nego ju je porodila,ni ruke oprala nije ni ništa...ali je baba dobila otkaz,tako sam čula
hvala vam curke!!!!
mamica? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:33   #5
moja sestra je rodila u VK... nije joj se bas svidjelo, jer kaze da su se jako malo brinuli o njoj (mami)... da im je svejedno bilo kako se ona osjeca,dal je dobro itd... sad neznam mozda su bas ta tri dana babice imale M pa nisu bile dobre volje a i za tog doktora mi je pricala i kaze uzas...

ma bit ce sve ok nebrini se
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 15:03   #6
Quote:
mamica? kaže: Pogledaj post
pozdrav!
mi se polako spremamo,još 2 tjedna ...a pošto nam je vinkovačka bolnica najbliža, a beba ne pita kad odluči provirit nosić,zanima nas ima li tko iskustva s vinkovačkim rodilištem u posljednje vrijeme?
pusa svima
blago tebi kad si takav kuler pa se raspituješ dva tjedna prije poroda...
ja , paničar, bi već u 6. tjednu izgnjavila sve žive o mojoj bolnici, potplatila doktora i babicu i sastavila plan poroda...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 15:24   #7
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
blago tebi kad si takav kuler pa se raspituješ dva tjedna prije poroda...
Ma i ja sam paničarka,ali sve do sad je bio plan da ću roditi u osijeku...al planovi se promjenili...
možda i bolje,svašta sam čula za os
mamica? is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 14:15   #8
Quote:
mamica? kaže: Pogledaj post
Ma i ja sam paničarka,ali sve do sad je bio plan da ću roditi u osijeku...al planovi se promjenili...
možda i bolje,svašta sam čula za os
ajd sretno bilo! nadam se da će sve proći ok!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 12:53   #9
Dižem malo ovu temu o našem rodilištu. Ako ima kakvih novijih iskustava iz vk rodilišta, bilo bi lijepo da netko nešto napiše.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 09:03   #10
bok, ja sam dvoje rodila u vinkovcima, iskreno imam loša iskustva, jedino bi pohvalila doktora juzbašića. njemu svaka čast. ali nemoj da te to obeshrabri nemora i tebi tako biti. samo hrabro!
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 18:26   #11
Ja ću imati iskustvo kroz mjesec i pol-dva nadam se da će do tad još netko nešto napisati
__________________
03/2009 Pišulja
09/2010 Pišonja
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:05   #12
meni je kuma tamo rodila prošle godine u veljači i nije baš bila sretna. Koliko se sjećam, dijete je bilo u inkubatoru tjedan dana jer se nagutala plodne vode u koju se prije pokakila i nije baš bila dobro. E sad, nisam sigurna, ali mislim da su oni predugo čekali.. pričam sve po sjećanju i kako mi je ona pričala

Ja više nisam tamo, ali ne bih išla u Vk. Radije bih do Sl.Broda.. ali ja znam hrpu loših priča o vk bolnici, ne samo o rodilištu, još od djetinjstva, pa sam jako pristrana za davati bilo kakvu preporuku..
__________________
I'm sensitive and I'd like to stay that way
sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 21:35   #13
Za dva mjeseca me čeka opet porod u vinkovačkom rodilištu i već se lagano pripremam na to,...Prije 15 mj sam rodila i iskustva su uglavnom loša.
Što konkretno?
Moglo je biti pogubno za bebu jer dan kad sam rodila, stavili su me na ctg (imala sam trudove već 5-minutne dok su se sjetili) i aparat nije pokazao niti jedan trud. Sestra mi je oprala nos pričom kako bespotrebno paničarim kao svaka prvorotkinja i da joj ne pada na pamet zvati dr da me pregleda. Da skratim- ostala sam bez plodne vode, ne znajući jer sam popodne provela na wc-u povraćajući i tiskajući!
Na porodu je bio mužek, pa su bili ok, a od Boga sam valjda izmolila dr.Juzbašića,... U rodilištu nema mira, stalno nekakva mjerenja, pipanja, vizite, čišćenja. Čistačice fušare prodajući grudnjake i steznjake. Sestre su uglavnom neljubazne i drske po svim pitanjima. Jedna sam od onih koja se ježi na nekulturu, no primjetila sam da su prema ženama koje su "tirani" bili bolji i "pokorni". Od svih sestara tri sam zapamtila kao ljubazne i empatične.
Ima tu još dosta toga,...
Mojoj poznanici je sve bilo super, sa svime zadovoljna itd.
Mislim da sve ovisi i o nama kao osobama. Nisam zahtjevna, ali većini osoba i stvari prilazim ljubazno i očekujem isto za uzvrat. Zaboravljam da to tako ne funkcionira u stvarnosti.
Za dva mjeseca novo iskustvo, nadam se bolje...
jednamalaiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 21:36   #14
Nisam napisala- aparat za ctg NIJE RADIO dobro!
No, važnije je vjerovati stroju, nego ženi koja se savija od bolova,...
jednamalaiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 11:36   #15
Hvala cure! Sad bar znam što očekivati, pa ću se pripremiti.
jednamalaiva jel muž smije cijelo vrijeme biti s tobom na porodu ili ga pozovu pred kraj?
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 12:09   #16
ja sam rodila prije 10 mjeseci tamo, i mogu reci da je bilo ok...sestre su bile ljubazne kolko tolko, mjenjale posteljinu, pokazivale kako dojiti (meni pokazivale kako da izdajam a da izadje vise mlijeka)...moje cure su zavrsile u inkubatoru i na respiratoru, a kako kod nas ima jaako malo respiratora , prebacene su u osijek...
muz moze biti s vama cim udjete u boks,u predradjaoni ne...radjaona izgleda kao mala čuza ....kupatilo je fuuj...savjerujem vam da ponesete one maramice za brisati wc skoljku, meni se gadilo (zahrdjalo totalno, nije ni prljavo kolko je ...ne znam-odbojno) ....
i ako mozete bjezite od dr.kolaka ....porodio je moju cimericu iz sobe, cijelo vrijeme je pricao, kenjao, ubijao ju u pojam, da ga je babica na kraju zamolila da izadje i rekla da ona moze to sama obaviti (ova je tek onda i rodila)...hrana je isto fuuj...

gle, nemojte puno ocekivati, nigdje nije savrseno, pa tako ni ovdje, ok su, ovisi o danu i na koju nogu ustanu...zalosno ali istinito..nije ni u sl.brodu puno bolje...mislim da vam je porod najvazniji, a babice su ok zenskice (znam 3 i ) i sto se toga tice, nema problema, nisam jos cula da se ista tako strasno dogodilo...
sto se tice sestara, savjet-ponesite kavu, keks, sto god, i odmah nakon poroda im dajte, pa da vidite kak ce bit ljubazne
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:47   #17
Muž je bio cijelo vrijeme uz mene, pa i dok me dr šivao jedno vrijeme-iako su mi prije rekli da to nije praksa, al možda ovisi i o dr. Može birati gdje će stati (meni je bio uz glavu), a u slučaju da mu bude loše (savjet su na tečaju dali-nek se slobodno ispruži na pod ). Od dvadesetak muževa koji su do tada bili na porodu tek je jednom bilo loše (previše filmova gledamo ), a dvojica su bila malo agresivna kad su sestre ili liječnik bili "glasniji" pa su ih udaljili (rečeno na tečaju).
jednamalaiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 10:38   #18
Ajde bar nešto dobro ako muževi smiju biti s nama. Samo je problem u tim tečajevima. Koliko znam, zadnji je bio u 4. mjesecu prošle godine. Stvarno se rijetko održavaju. Nije istina da nema zainteresiranih trudnica. Pitala sam u bolnici na ginekologiji, pa su rekli da će biti uskoro, ali se još ne zna točan termin. Na kraju ću ga propustiti.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:04   #19
Mislim da danas počinje tečaj u Vk bolnici. Bila sam u ginekološkoj i kao da mi se učinilo da sam pročitala na plakatu. Ili je to kod Lele,...
jednamalaiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 15:41   #20
Mislim da je to za vježbe disanja. To mi je još rano. Prije 5 dana sam bila u ambulanti i bio je onaj prastari plakat. Ništa novo.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.