Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2009., 14:57   #241
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
nista lose
tako se cesto obracam ljudima kad sam "kao ljuta" na njih

(ok, mislila sam da imas neke "kombinacije")
Aa...kužim.
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
a kako se vidi u karti neurednost?
(neredovno tusiranje i slicne pojave)
Mislim da ovo ne bi spadalo pod osobinu karaktera, već više kao loš odnos prema tijelu i loše higijenske navike. Jer ako je vezano uz karakternu osobinu onda ta "neurednost" više ima veze s samopoštovanjem nego s ičim drugim.


No ipak postoji jedan znak koji ako je jak činioc temeljna karaktera jako opisuje usmjerenost na higijenske navike. To je naravno znak djevice jer što se tiče urednosti znak djevice je najprimarnije vezan uz pedantnost, probirljivost, kategorizaciju i općenito težnji usavršavanju naročito u pogledu vlastitih navika i stvari (odjeća, tehničke stvarčice ili pak knjigice).

Upravo u tom znaku stoji i izvor opsesije u smislu prihvaćanja vlastitih fizičkih ograničenja jer u djevici čovjek uči vidjeti vlastite mane. Djevica je uvijek zauzeta kritičkim procjenjivanjem svoje osobnosti pa kada je to usmjereno na polje higijene (6. polje) onda nema da se ne blista. No da bi bila što jasnija što se pod tim podrazumjeva, napisati ću sažetije - znak djevice često sam u životu napravi nereda da bi imao što slagati. Dakle, u tom znaku stoji najjača poreba za redom i jasnoćom, pa bila to ona mentalna ili pak da se radi "o prašini na ormariću iznad glave". Tj. "nered" kod tog znaka uvijek je vrlo simptomatičan pokazatelj njenog unutarnjeg stanja (unutarnjeg nereda).



Neurednost:


Dakle, neurednost-urednost je pitanje higijene i odnosa prema tijelu pa bih izdvojila tri najbitnija činioca (Mjesec, 6. polje, ASC):








  • Prvi je Mjesec jer Mjesec uvijek pokazuje kakve su navike. Stabilan Mjesec govori o stabilnim navikama, a kako je ovdje to vezano uz fizičko tijelo u tom smislu za pitanje urednosti je dobar zemljani Mjesec (bik, djevica, jarac). Odnos između vladara ASC (samoizražavanje, ustroj fizičkog tijela) i Mjeseca najdirektnije opisuje odnos između navika i onoga kako ih osoba ispoljava.

  • Same higijenske navike se gledaju kroz 6. polje, jer ono najdirektnije govori o brizi za vlastito tijelo, ali i o snazi predanosti.

    Budući da je fiksna kvaliteta vezana uz stalnost, fiksni znak na vrhu 6. polja u osnovi usmjerava energiju prema stabilnim i stalnim higijenskim navikama. Ljudi koji imaju kardinalan kvalitet naglašen u karti i kontekstu 6. polja više imaju navike u onom stilu niš', niš' pa generalka i ho ruk i tako... dok su oni s promjenjivom kvalitetom najviše "nehajni". Nemar najčešće proizlazi iz aflikacija na relaciji Mjeseca prema Merkuru/6. polju.

    Od planeta - ljudi koji imaju u 6. polju Saturna vrlo su kruti po pitanju higijenskih navika, ali su i metodični i spremni uložiti maximalan trud. Mars u 6. polju govori o radišnosti, ali i "silovanju" po pitanju reda i higijene. Slab afliciran Mars često govori o lijenosti, a Venera o osjetljivosti i probirljivosti...

  • Odnos vladara ASC i 6. polja (vladar 6. polja) govori o načinu na koji osoba ispoljava svoje higijenske navike.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 15:31   #242
Moram pohvaliti ovaj topic.Evo baš gledam naslovnu stranicu i neke osbine koje su tamo izdvojene..odlično su opisane

U pojedinim opisima baš sebe pronalazim,naravno uz određene aspekte.
Fish,svaka čast ...samo nastavi tako
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:35   #243
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... nepovjerenje - sumnjičavost?
Ovu osobinu smo već dotakli pri opisu pesimizma i straha.





Sumnjičavost - nepovjerenje:







Povjerenje označava težnju da će razvoj situacije ili događaja imati pozitivan ili očekivani tok, dok mu je nepovjerenje suprotno.


Ako nepovjerenje i sumnjičavost promatramo kao odliku karaktera i odliku temeljna životna stava pojedinca onda bi to astrološki bilo kroz fokus na slijedećim odrednicama:



Sunce je stvaralačka energija, ono je izvor života i izvor primarne životne sile. Može se najsažetije reći da element Sunca predstavlja onu vrstu goriva koja je pojedincu potrebna da bi se osoba osjećala živom. Sunce sjaji, ono daje uvid u čovjekov temeljni vrijednosni sustav - uvid u to kako osoba gleda na život općenito i što od života očekuje. U Suncu je sadržan osnovni podstrek za samoostvarenje, u Suncu je sadržana potreba da budemo samouvjereni.

Sunce jest povjerenje, povjerenje u život kao takav pa je Sunce uvijek i osnovni faktor pri procjeni individualnog povjerenja u život. U tom smislu bih istaknula:

  • Vatreni znaci su najmanje sumnjičavi jer je vatra puna energije i vitalnosti, spontana, osvajačka, puna entuzijazma i "zapaljivosti" što je u potpunoj suprotnosti s nepovjerljivošću.
  • Od znakova općenito uz sumnjičavost i nepovjerljivost izdvojila bih znakove jarca, djevice i škorpiona.
  • Jarac je općenito znak koji živi sumnju jer njim vlada Saturn te se taj znak najteže prepušta novom iskustvu, dok znak djevice ima iznimno razvijenu kritičku svijest i sklonost samonadzoru. Djevica prije prihvaćanja neke ideje osjeća potrebu da ispita sve njezine vidove kako bi stekla osobni stav što je odlika sumnjičavosti i nepovjerenja. Škorpion je posebno sklon sumnjičavosti jer je kao znak s jedne strane sklon dubokom istraživanju psihe a s druge projekciji vlastitih karakternih slabosti na druge. Posjeduje paranoičnu opsjednutost od gubitka nadzora koja se ogleda u borbi za samoodržanjem.



Dakle s jedne strane je Sunce (povjerenje), a s druge strane je planeta Saturn koji u natalnoj karti za pojedinca predstavlja funkciju spoznaje neophodnih granica i ograničenja. Funkcija koju Saturn proizvodi vezana je uz sažimanje, hlađenje, restrikciju, kontrolu, usporavanje i izazivanje zaostajanja, nepokretnost, koagulaciju i kristalizaciju iskustva.

Saturn jest sumnja, Saturn jest nepovjerenje, a budući da osnovna priroda Saturna naglašava kontrolirani razvoj upravo ona dovodi do osjećaja odvojenosti, osobne izolacije i osobne nedovoljnosti. Zato su nepovjerljivost i sumnjičavost kao osobine karaktera u prvom redu opisane aspektom Sunce (život, povjerenje) - Saturn (ograničenje, strah, kočnica) = nepovjerljiva osnovna priroda. Ovo je općenito obrambeni stav prema životu.


Također - kako je Saturnovo načelo posve suprotno vjeri u osnovi svaki Satunov napeti aspekt ili njegova pozicija u polju pokazuju područje života u kojem nedostaje povjerenja. Tj. Saturn uvijek sumnja, a povjerenje razvija isključivo vremenom i iskustvom i to je ujedno i osnovna razlika između Saturnovih skladnih i napetih aspekata. Jer je u slučaju skladnih aspekata osoba je "i dalje nepovjerljiva" jer je takva Saturnova priroda no lakša je prilagodba - u slučaju skladnih aspekata osoba lakše se prilagođava životnoj realnosti.



Nadalje, ovdje moramo razgraničiti sumnju kao mentalnu kategoriju (zračni element) od sumnje koja predstavlja osjećajnu kategoriju (vodeni element).
  • Sumnja kao mentalna kategorija jest sadržana u napetu aspektu Merkur - Saturn i to je ona vrsta mentalne kategorije vezane uz Saturna (sumnju) koja se može najkraće opisati kao grižnja savjesti. Sumnja ograničava um i stvara predrasude, ali um ovdje i uviđa da dok god sumnja postoji kao razumno biće. Ovdje um uvijek traži dokaza.

  • Sumnja kao emotivna kategorija sadržana je u napetu aspektu (i konjunkcija) Mjesec - Saturn. No kako emotivna sumnjičavost ujedno i jest ono što ljudi obično podrazumjevaju pod pojmom sumnjičavosti i nepovjerljivosti, može se reći da nepovjerljivost slijedi usljed neskladne veze Meseca i Saturna, tj. kada se ove planete nađu u aflikciji ili je npr. Mesec u Jarcu, a Saturn u Raku.


Ovo je posebno istaknuto kada je aflicirani Saturn u slijedećim poljima:
  • Saturn u 4. polju (IC) - ovo je sumnja koju osoba nosi u genima, utisnuta, nasljeđena i vezana uz porodičnu priču. Ovdje sumnja podriva same temelje postojanja, ovdje je sumnja vezana i prati sami proces odrastanja.
  • Saturn u 6. polju - stvara naglasak na podređenom položaju, znak je neprilagodljivosti i prevelika truda oko sitnica što su redom odlike istinske nepovjerljivosti.
  • Saturn u 9. polju - kako je Saturnovo načelo posve suprotno vjeri, a 9. polje ukazuje na našu "životnu misiju" ovo je općenito dogmatski pristup životu i općenito kočnica u razvoju svijesti, ovo je nepovjerljivost koja rađa praznovjerje. Ovaj položaj govori o onome što je jednom rekao njemački teolog i filozof Paul Tillich....Sumnja nije u suprotnosti sa vjerom, ona je njen sastavni dio. I ja, čak i kad sumnjam, ustvari samo novi oblik i dokaz vjerovanju tražim.



I na kraju mala preporuka na temu - film Doubt. U filmu je dotaknuta bit sumnje, a ona je da sumnja nikada ne prestaje. Čovjek koji potpisuje režiju, scenario (i cijeli projekt je u potpunosti njegovo djelo) u svojoj natalnoj karti ima Merkur 0º Saturn u djevici 90º s Mjesecom (John Patrick Shanley).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 12:52   #244
... a povodljivost ili copy/paste ljudi?
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 23:39   #245
Može li nešto o ambicioznosti? Pretpostavljam- da treba gledati vrh 10.polja, mars i pluton?

Zadnje uređivanje ERIKA 2 : 04.12.2009. at 00:05.
ERIKA 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 11:34   #246
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
... a povodljivost ili copy/paste ljudi?
Baš si zanimljivu osobinu karaktera stavila i makar si tu navela dvije osobine one se kod povodljivosti često uklapaju.





Povodljivost:











Povodljivost najjasnije možemo označiti kao osobinu onoga koji se lako povodi za drugim, tj. koji lako podliježe tuđem utjecaju. Prema Anićevu rječniku, utjecaj je djelovanje na nekoga tako da mijenja postupke i uvjerenja. Utjecaj može bit direktan ili indirektan no u najkraćoj definiciji bi mogli reći da je povodljivost podložnost utjecajima drugih (ili općenito okoline).




• Budući da je promjenjiva kvaliteta vrlo adaptivna i fleksibilna i da vrlo lako asimilira iskustvo kod povodljivosti je u prvom redu naglasak na promjenjivoj kvaliteti u osnovnom karakteru. Najmanje povodljiva je fiksna kvaliteta.



• Povodljivost je u osnovi stvar slabe individualne volje (Sunce). Kako je Sunce u astrologiji simbol utjecajnosti i simbol snage samoprojekcije u smislu povodljivosti se ističu Sunce u znacima vage (pad) i vodenjaka (egzil).



• Također važno je naglasiti da se uz povodljivost često veže i izraz oponašati u smislu copy/paste-a (koji si navela) kao uobičajenog načina djelovanja onoga koji je potpao pod utjecaj. Tako oponašati znači ponavljati nečije ponašanje kako bi mu se postalo sličnim. Pa ako govorimo o povodljivosti u smislu oponašanja tu svakako glavnu ulogu igra znak blizanca jer je upravo taj znak vezan uz dvoličnost i kopiranje....sam znak blizanca u sebi sadrži simboliku duplog, znak blizanca je znak koji imitira duplikat.



• Kod procjenjivanja karakterne osobine povodljivosti najvažniji su položaj i aspekti Mjeseca jer je Mjesec vrlo osoban i podložan - osjetljiv na utjecaj okoline. No on je i tijelo koje pokazuje instinktivne reakcije i kako se osoba spontano prilagođava okolini. Mjesec je vezan uz nestalnost, promjenjivost i podložnost dojmu..stanje Mjeseca najdirektnije govori o stupnju nutarnje sigurnosti i stabilnosti. Od aspekata bih naglasila Mjesec u konjunciji s Jupiterom jer je vrlo "tolerantan" (popustljiv). Dakle, za povodljivost je važan položaj Mjeseca, a u tom smislu mogu se istaknuti tri položaja:


  • Najpovodljiviji je Mjesec u znaku ribe, jer u sebi ujedinjuje veliki stupanj senzitivnosti i slutnje kako se okolina osjeća, ali i potpuno nesvjesne sposobnosti da uđe u tuđu psihu i tuđe nutarnje psihičke sadržaje, sposobnost da se nalijepi na tom jednom psihičkom levelu. Sličan tip energije ali kudikamo jače fokusiran sadržan je u aspektu konjunkcije Mjesec/Neptun. On govori o velikoj receptivnosti i moći prilagodbe, te velikom stupnju autosugestije. O velikoj pasivnoj prijemčljivosti, ali i potrebi i moći za stupanjem u kontakt na podsvjesnom i dubljem nivou. U napetim aspektima ovo je bujna mašta koja nema samonadzora niti fokusa u sebi pa uvijek traži focus u nečemu oko sebe.
  • Mjesec u znaku vage je vrlo prilagodljiv, a njegova povodljivost proizlazi iz s jedne strane velike potrebe da se svima dopadne i da im ugodi, a s druge strane iz velike zavisnosti o reakcijama okoline (drugih). Sličan tip energije sadrži konjunkcija Mjesec/Venera koja govori o velikoj osjetljivosti i velikom stupnju spontane prilagodbe.
  • Mjesec u znaku blizanca je s jedne strane brzoopažajan jer posjeduje veliku sposobnost usvajanja, a s druge se spremno prilagođava promjenama...pa je stoga vrlo lakouman (mentalno povodljiv).


• Osim Mjeseca važno je pogledati Veneru jer je Venera uvijek spremna na ustupak čak i po cjenu da promjeni vlastitu prirodu kako bi postigla kompromis ili uzajamno razumjevanje. Venera je prijem, opuštanje, diplomacija, suradnja, Venera pokazuje kako osoba daje sebe...Venera u vodenim znacima ima veliku potrebu za osjećajnim stapanjem.


• Kod povodljivosti je Mars slab i općenito slabo izraženi znaci u kojima je on jak (ovan, škorpion, jarac). Posebno se ističe Mars u znacima vage (kolebljivost, podilaženje drugima, ubjedljivost, treba razvijati sposobnost oslanjanja na vlastite snage) i ribe (izbjegavanje konfrotacije).



• Važno je da Uran (individualnost) ne aspektira (ili aspektira u što manjoj mjeri) osobna tijela.



• Od polja naglasak na tome da su elementi osnovnog karaktera/trisa u 7. polju (ja oponent).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 09:36   #247
Evo, ja sam odmah išla pogledati karte tri osobe koje ja smatram povodljivima. Imaju nekoliko tvojih signifikatora . Uz sve što si navela, ja bi izdvojila ovu konjunkciju Mjesec/Jupiter kao tolerantnu, definitivno zanimljiva osobina ove konjunkcije. Mjesec u Vagi kod jedne pshihički labilne osobe, baš si lijepo napisala ovo zavisnost od reakcije drugih ljudi. I blizanci sa ovim copy/paste

Primijetila sam jedan aspekt (hahh okej, kod ovih troje) koji mi se čini kao logična podrška navedenom - Sunce u aspektu sa Neptunom - podložna volja, ali ne znam da li sam u pravu...

Jedino za Urana nisam skontala... Misliš kao Uran predstavlja društvo, pa utjecaj društva? Ja sam razmišljala obrnuto, odnosno da dodir Urana sa osobnim tijelima naglašava individualizam i daje revolucionarnost, neovisnost.

Puno hvala!
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 12:10   #248
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
Primijetila sam jedan aspekt (hahh okej, kod ovih troje) koji mi se čini kao logična podrška navedenom - Sunce u aspektu sa Neptunom - podložna volja, ali ne znam da li sam u pravu...
Jesi, potpuno si u pravu ....no to ovisi više o tome kako definiramo povodljivost. Tj. to sam naravno razmišljala napisati, a onda na kraju nisam. Zato jer si u stavljenom pitanju povodljivost vezala uz copy/paste pa sam cijeli svoj članak napisala u tom smjeru.
Quote:
Jedino za Urana nisam skontala... Misliš kao Uran predstavlja društvo, pa utjecaj društva? Ja sam razmišljala obrnuto, odnosno da dodir Urana sa osobnim tijelima naglašava individualizam i daje revolucionarnost, neovisnost.
Da, zato i napisah "važno je da Uran (individualnost) ne aspektira (ili aspektira u što manjoj mjeri) osobna tijela".


No usput da napišem jednu zanimljivu stvar koju sam također htjela gore pojasniti, no još bolje ovako jer se jako tiče ovoga što si istaknula. Teško je možda to pretočiti u riječi...ali probati ću dotaknuti srž:

Napisano astrološkim riječnikom u znaku vodenjaka je sadržana jedna zanimljiva oprečnosti: izgon Sunca i sjedište Urana. Uran je transpersonalno tijelo i kao takvo Sunce u znaku vodenjaka uvijek vuče "višem", vuče "naprednijem". No isto tako zbog izgona Sunca u tom znaku živi jedna individualnost koja svoje interese uvijek veže uz opće "čovjekoljubne interese" - Sunce u vodenjaku uvijek "poklanja drugima" i sve bi dao za "prijatelja".

No u njemu živi i vid jake oprečnosti...u Suncu u vodenjaku stoji veliki stupanj unutrašnje nesigurnosti, koju ono pokušava pretvoriti u osjećaj sigurnosti tako što će za sebe naći potvrdu u/kroz društvenu zajednicu (okolinu)...tu leži njegova povodljivost.

Tj. Vodenjak uvijek gleda šire, uvijek gleda u širem društvenom kontekstu, ali uvijek će i svoju vlastitu osobnost identificirati u tom kontekstu. Zato se Sunce u vodenjaku uvijek najugodnije osjeća u grupi. Sunce u vodenjaku posjeduje istinski smisao za demokratičnost, no ono često ni nema lični (osobni) život...svu energiju i sve je sposobno utrošiti da bi se posvetilo "grupnom cilju". Sunce u vodenjaku ima tako malo smisla za "lično"....to smatram istinskom povodljivošću.
Quote:
Puno hvala!
Hvala i tebi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 14:45   #249
priznajem povodljiva sam

lako drugi utječu na mene svojim mišljenjem

mjesec konjukcija jupiter,mjesec konj. venera
sunce trigon uran
mars u vagi
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 14:57   #250
imam pitanje za fish,zapravo neznam kako bi uobličila tui karakteristiku.

nisam povodljiva,dakle nisampovodljiva u smislu,da cu se oblačiti nekako kako se svi oblače,misliti isto,jesti isto,slusati istu glazbu,tu sam jako na svoju ruku
ali sam nekako impresionable,ljudi jako utječu na mene,u smislu sto kažu,lako utječu tuđa raspoloženja na mene,lako me prestrašiti:-D,staviti mi bubu u uho,pokolebati me
neznam koja je to karateristika,možda sumnjicavost opcenito?ili što bi to bilo,kko bi se to nazvalo i objasnilo?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 15:25   #251
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
imam pitanje za fish,zapravo neznam kako bi uobličila tui karakteristiku.

nisam povodljiva,dakle nisampovodljiva u smislu,da cu se oblačiti nekako kako se svi oblače,misliti isto,jesti isto,slusati istu glazbu,tu sam jako na svoju ruku
ali sam nekako impresionable,ljudi jako utječu na mene,u smislu sto kažu,lako utječu tuđa raspoloženja na mene,lako me prestrašiti:-D,staviti mi bubu u uho,pokolebati me
neznam koja je to karateristika,možda sumnjicavost opcenito?ili što bi to bilo,kko bi se to nazvalo i objasnilo?
Razumijem u potpunosti što pitaš , to pitanje sam i na ovom forumu nekoliko puta dotaknula. Ovo što ti osjećaš je tipično za Sunce u ribi. Vrlo je suptilna razlika i baš mi je drago da si ovako napisala jer mislim da upravo to dodiruje točku onoga što sam pisala u posljednjem postu.

No, to je zato jer...Ljudi koji u natalnoj karti imaju istaknutog Neptuna imaju sposobnost nesvjesnog upijanja emocionalnog stanja ljudi oko sebe i poistovjećivanja s njima. Neptun ima problem kada stvari treba učiniti osobnima - Neptun je kolektivna psiha.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 17:13   #252
trenutno sam u modu,građenja ega(valjda zbog tranzitnog uran na sunce i merkur),i jednostavno želim ispraviti svaku manu karaktera
i broj jedan problem je taj problem,tj kako jedna riba/i uz to promjenjivog karaktera,uopce može izgraditi svoj stav,izgraditi osobnost?

imam kopleks,da sam slaba osoba,da nemam svoje ja,da me lako pogaziti,itd.
jednostavno bude ti dosta svega,i samo zelis naci tu unutarnju,vlastitu snagu
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 20:07   #253
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...u Suncu u vodenjaku stoji veliki stupanj unutrašnje nesigurnosti, koju ono pokušava pretvoriti u osjećaj sigurnosti tako što će za sebe naći potvrdu u/kroz društvenu zajednicu (okolinu)...tu leži njegova povodljivost.
Ovo je pomoglo razumijevanju Vodenjačko-Uranovske prirode (iako se moj Mjesec u Vodenjaku i Merkur u konj. sa Uranom bune , ali to je već do nečeg drugog)

I tako, mislim da ovaj primjer može poslužiti kao relativno školski : Sunce u ribama, AC blizanci, Sunce/Neptun (i Merkur/Neptun), os 1-7 polje - Uran u 7 polju u opoziciji sa AC-om... Zanimljivo da je kod ovih troje prvo polje dosta slabo, nema planeta, a vladar slabo aspektiran. A može li se Mars/Uran povezati sa kopipejstanjem, većinom se ovo odnosi na nešto drugo, ali u smislu kako rade(Mars) drugi (Uran)?

ccc za tvoju posljednju rečenicu
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:36   #254
Nije i je osobina....možemo to svrstati pod odluku, a s druge strane i ta odluka mora imati podlogu u karakteru...Da ne duljim, zanima me požrtvovnost...osoba koja je sklona sebe staviti u drugi plan za drugog ili za neku ideju. Koja bi planeta simbolizirala baš tu osobinu? I da li ovisno o kući, ovisi i u kojem će području života osoba žrtvovati sebe za drugog.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:18   #255
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Nije i je osobina....možemo to svrstati pod odluku, a s druge strane i ta odluka mora imati podlogu u karakteru...Da ne duljim, zanima me požrtvovnost...osoba koja je sklona sebe staviti u drugi plan za drugog ili za neku ideju. Koja bi planeta simbolizirala baš tu osobinu? I da li ovisno o kući, ovisi i u kojem će području života osoba žrtvovati sebe za drugog.
Dersette,

već masu puta istaknuh koliko je važno pojam definirati - nemoguće je nešto astrološki opisati ukoliko se ne definira neastrološki. Tj. pojmu treba dati točno značenje da bi se tom značenju moglo dati i astrološko značenje. U protivnom se ne zna na što se točno misli i u čemu je uopće bit kod te i te osobine.

Npr. hrabri ljudi su također skloni staviti sebe u drugi plan za drugog, a također postoje brojne druge osobine u kojima je netko u stanju sebe staviti u drugi plan za drugoga...iz raznoraznih razloga. Kako ćemo znati razliku između npr. hrabrosti i požrtvovnosti ako ne napišemo što je to požrtvovnost?

Nadalje, znak koji se najuže veže uz rečenicu (da citiram L. Greene) "rađaju da bi služile i trpile" je znak ribe...no to je generalno i to točno u ribama ima svoje zašto i svoje obrazloženje, ali ono samo po sebi nikako ne opisuje osobinu požrtvovnosti.

Dakle, pronađi definiciju "požrtvovnosti" pa da znamo na što se točno misli pod tim pojmom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 09:21   #256
... evo još jedna osobina - sklonost umanjivanju vlastite bitnosti ( " self undoing " )? Što je zapravo pozadina i cilj ove osobine?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:04   #257
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... evo još jedna osobina - sklonost umanjivanju vlastite bitnosti ( " self undoing " )? Što je zapravo pozadina i cilj ove osobine?
Kućice, definiraj osobinu neastrološki (npr. pogledaj u riječnik hrvatskih ili stranih riječi ili slično...)
Pogledaj gore post od Fish !
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:09   #258
Quote:
Libra 25 kaže: Pogledaj post
Kućice, definiraj osobinu neastrološki (npr. pogledaj u riječnik hrvatskih ili stranih riječi ili slično...)
Pogledaj gore post od Fish !
... napisala sam: self undoing ( pojam ) - sklonost umanjivanju vlastite bitnosti ( definicija ).
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:19   #259
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... napisala sam: self undoing ( pojam ) - sklonost umanjivanju vlastite bitnosti ( definicija ).
A što je to vlastita bitnost?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:26   #260
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A što je to vlastita bitnost?
... ime, pojava, upečatljivost, status, značaj, ego. Sve ono što osobu, isticanjem navedenih osobina na neki način stavlja u prvi plan.
A osobina koju bih htjela da opišemo jest zapravo potreba da se sve to ne ističe, da se značaj svega toga umanji.

Pronašla sam jedan članak o tomu no možda bismo mogli to astrološki malo dublje obraditi.

Članak: http://www.aquariuspapers.com/astrol...doing_beh.html

Zadnje uređivanje 12.kuća : 10.12.2009. at 10:35.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.