Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2008., 20:15   #101
auuu pa ja sam onda gora od madone. SO0JU u ovnu u 12. kuci, sve to u kvadratu sa Ne (jarac 9. kuca) i Ur (ali je orbis veci). SO je vladar 5. kuce, a JU vladar 8., 9. i 12. kuce. pritom su orbisi prilicno mali. Ma je dupli vladar i u 1. kuci u biku je (slab).
__________________
MOJA NATALNA
electras is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 10:14   #102
evo da se i ja osvrnem na egzibicionizam

vladar 1. Mars u osmoj u konjunkciji s Uranom - međutim nisam egzibicionist, ne volim isticati samu sebe, niti pokazivati vlastito tijelo da bi šokirala druge.

Presramežljiva sam za tako nešto vjerojatno zbog Mjeseca u Jarcu, a i Sunce je u Vagi, dakle slabo Sunce, nije usredotočeno na sebe.

Osim toga, Venera je slaba (6. kuća, Djevica), a Mars dominantna planeta pa to valjda objašnjava kako to da nisam s obzirom na aspekte
blanka m is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:18   #103
Strah:






Strah je negativan osjećaj, strah je primarna emocija, urođena, genetski programirana reakcija koja nastaje usred opažanja ili očekivanja stvarne ili zamišljene opasnosti.

Strah se javlja u mnogim oblicima, nelagoda, zabrinutost, nervoza, napetost, tjeskoba, slabost tijela, nedostatak zraka, fobija, a ima jako puno vrsta strahova, strah od neuspjeha, strah od gubitka, strah od poraza, povrede itd.



• Kako je opreznost odlika zemljanog elementa, a strah je povezan s opreznošću, plašljivi ljudi često imaju naglašenu zemlju u natalnoj karti (posebno znak jarca i djevice). Također voda je iznimno osjetljiva na utjecaje iz okoline pa u strašljive znakove pripadaju i znaci raka i ribe.


• Plašljivost je vezana uz strah. Astrološkom simbolikom strah je domena Saturna.


• Kako je strah primarna emocija jer se s njime i rađamo (strah od gubitka podloge, snažnog zvuka, napuštenosti) on je u prvom redu vezan i uz Mjesec. Upravo aspekti s Mjesecom pokazuju unutarnje pouzdanje, stupanj sigurnosti i što je najbitnije - instinktivnu reakciju na sva emotivna iskustva. Zato je napeti odnos između Mjeseca i Saturna u korjenu svake plašljivosti...on pokazuje nedostatak samopouzdanja i povučenost jer osoba u biti razvija obrambeni mehanizam na sva prošla loša iskustva. Razvija neki vid "samosputavajućeg načina reagiranja". Dakle, može reći da plašljivost u prvom redu proizlazi iz napete veze Saturn (strah) - Mjesec (emotivna reakcija).


• Kvadratom Mjesec - Saturn kod inidividue se razvija u obrambeni obrazac ponašanja što povremeno izgleda kao potpuno instinktivno izbjegavanje situacija koje izazivaju strah - plašljivost. Konjunkcija također donosi duševnu potištenost i težnju k samoći što je odlika plašljivih ljudi. Ovo je posebno naglašeno kada je uključeno 12. polje je je ono povezano s potragom sa izolacijom, ograničenjima i zatvorenim prostorima.


• Strah je nepovjerenje u život. Sunce je primarni pokazatelj povjerenja u život i samopouzdanja, a plašljivost je u biti osobina suprotna tomu. Sunce u kvadratu s Saturnom čini osobu vrlo svjesnom svojih ograničenja, jednom riječju - strah ju ograničava.


Sunce u 6. polju potiče razvoj u skučenoj okolini, ovo je aspekt zagušene životnosti, jer 6. polje predstavlja iskustvo ograničenja vlastitog tijela.


• Nadalje...strah proizlazi iz neznanja, jer se ljudi boje onoga što ne razumiju. Strah je projekcija uma, a budući da emocija nije ništa drugo doli reakcija tijela na um....eto nam jednog znaka jako vezanog uz strah - znak djevice. Djevice su vrlo kolebljive, probirljive, nepovjerljive i oprezne što je sve odlika straha. Također, strah usljed nepovjerljivosti proizlazi iz napetog aspekta Merkur – Neptun, a djevica je znak koji u sebi ujedinjuje te dvije energije (Merkur u sjedištu, Neptun u izgonu). Kod plašljivih osoba često je znak jarca ili djevice na ASC.


• Mars je simbol hrabrosti, odlučnosti i reakcije na opasnost, pa je odlika plašljivosti slabi Mars, prije svega u vagi jer je u izgonu (kukavičluk). Te Mars u padajućim poljima. Strah stimulira nervni sistem da bih ga osposobio za maksimalne učinke npr. kroz povišenu opreznost, koncetraciju i spremnost na djelovanje (astrološki Merkur/Mars)....a to upravo sadrži Mars u znaku djevice. Pa je Mars u djevici odlikaš u plašljivosti ..tj. iznimno oprezan Mars, pravi taktičar i strateg čime u biti prikriva strah od poraza.


• Kako su svi strahovi u osnovi samo jedan jedini strah...strah od smrti, tako je Mjesec u 8. polju strašljiv i tjeskoban jer je u njemu sadržan instinktivni osjećaj (Mjesec) u vezi s strahom od smrti fizičkog tijela (8. polje).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 13:46   #104
Sad za Mars u Djevici se nikako ne mogu složiti. I sam imam Mars u Djevici.

Julije Cezar - Mars 15 Djevice, general Gotovina - Mars 28 Djevice, čini mi se i G.Patton - Mars u prvoj polovici Djevice.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:01   #105
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Sad za Mars u Djevici se nikako ne mogu složiti. I sam imam Mars u Djevici.

Julije Cezar - Mars 15 Djevice, general Gotovina - Mars 28 Djevice, čini mi se i G.Patton - Mars u prvoj polovici Djevice.
I Napoleon.

No učinkovitost Marsa u djevici izvire iz perfekcionizma, ne iz hrabrosti. I toga što ima snažan nagon dužnosti. No u osnovi je pun straha i samokritičan. Evo virni pa komentiraj ako hoćeš.


P.S. Za Cezarov sam vidjela razne varijante.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.12.2008. at 14:56. Reason: izričaj
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:08   #106
E sad iz čega god proizlazio Mars u Djevici se ponio hrabro, neovisno da li je u prirodi takav

Cezarov ću pronaći i staviti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:12   #107
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
I Napoleon.

No učinkovitost Marsa u djevici izvire iz perfekcionizma, ne iz hrabrosti.


P.S. Za Cezarov sam vidjela razne varijante.
apropos hrabrosti: junak i kukavica imaju jednu zajedničku osobinu - a to je strah...

nitko ne kaže da se hrabar čovjek ne boji...i da zato što se nečeg boji nije hrabar...nego naprotiv
tim više što se nečeg bojiš, a svejedno to napraviš - time si hrabriji

tako da ovo odakle izvire snaga marsa u djevici - perfekcionizam, a ne hrabrost, malo ti ne drži vodu

ja bi to oblikovala ovako: mars u djevici se boji da će njegove akcije biti išta manje od perfekcije - i tu leži njegov strah; a hrabrost se očituje u tome što pobjeđuje taj strah i daje sve od sebe da bude perfektan a pošto je u djevici - to mu i uspjeva (budimo realni)
__________________
a možda su u šumi..

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.12.2008. at 14:56. Reason: quote
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:13   #108
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
E sad iz čega god proizlazio Mars u Djevici se ponio hrabro, neovisno da li je u prirodi takav
Jest...a samo on zna kako mu je bilo unutra.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:16   #109
mislim da bezglavo jurišanje glavom kroz zid po metodi APP - nije neka hrabrost, više glupost...ali to je samo razmišljanje jednog marsa u djevici
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:19   #110
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
apropos hrabrosti: junak i kukavica imaju jednu zajedničku osobinu - a to je strah...
E to.
Quote:
tako da ovo odakle izvire snaga marsa u djevici - perfekcionizam, a ne hrabrost, malo ti ne drži vodu
Hrabrost i snaga Marsa se očituju u njegovoj osnovnoj prirodi - djelovanju, a djevica je vrlo oprezna i nimalo spontana. To što Mars u djevici luči reze jest iz perfekcionizma, taktike i staloženosti, ne hrabrosti...barem ne onakve kakvom je Mars vidi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:23   #111
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Hrabrost i snaga Marsa se očituje u njegovoj osnovnoj prirodi - djelovanju, a djevica je vrlo oprezna i nimalo spontana. To što Mars u djevici luči reze jest iz perfekcionizma, taktike i staloženosti, ne hrabrosti...barem ne onakve kakvom je Mars vidi.
a mi sada možemo započeti debatu oko toga što je hrabrost i što je hrabrije u životu; kada se nečega bojiš ili ne bojiš
ali još uvijek me nisi uvjerila
mislim da ta zemlja, ta staloženost, taktika i perfekcionizam nije ništa strano marsu, pardon Marsu..sjetimo se samo Jarca - znaka u kojem je Mars ushićen, upravo zbog tih osobina koje dobiva u tom zemljanom znaku;

kažem, mislim da je mars u djevici najpodcjenjeniji od svih marsova!

to što se boji, i to čega se boji, ne čini ga manje hrabrim od nekog drugog marsa...koji se npr. boji taktizirati i razmišljati
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:25   #112
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
kažem, mislim da je mars u djevici najpodcjenjeniji od svih marsova!

to što se boji, i to čega se boji, ne čini ga menje hrabrim od nekog drugog marsa...koji se npr. boji taktizirati i razmišljati
Sve stoji što si napisala, samo što sam gore pisala o strahu, ne hrabrosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:31   #113
Hrabrost

Kako je Fish pisala o strahu ja ću pisati o hrabrosti i to na primjeru generala Gotovine.

Ante Gotovina rođen je 12.10. 1955 (i prema mojoj dugoj rektifikaciji) u 11.30 minuta. Naravno tko želi može ju osporavati, ja ću je samo kratko obrazložiti jer to nije sukus ove teme.

Prije svega podznak Strijelac sa vladarem u 8 Jupiterom mora biti. Prvo zato što je kao mladić otišao u Legiju stranaca, bez kune u džepu, i tamo ga čeka Pluton ja Regulusu u Lavu. Jupiter u Lavu u 8 pa još Pluton na regulusu govori o velikoj vojnoj slavi i uspjeu u stranoj zemlji. Da se radi o borbi za francuske interese govori i baš znak Lava - a Francuska je Lav u horoskopu. Vladar 8 polja u 10 - stječe slavu putem ratovanja i to baš Sunce. Kako je Sunce u Vagi u 10 odmah tu vidimo da ćemo ga pamtiti i kao čovjeka kojemu su drugi sudili, Vaga - suditi.

Kako je Mars ratovanje biti će zanimljivo vidjeti kako naš general (baš kao i moja malenkost) ima Mars na 29 stupnju Djevice. Osim polusextila sa Venerom koji ovdje obavezno treba uzeti u obzir ovaj Mars nema niti jedan drugi aspekt.

Suprotnog sam uvjerenja od drugih o slabosti neaspektiranih tijela.

Neaspektirana planeta ima maksimalnu slobobu djelovanja. Ona nije sputana niti jednim aspektom, no problem se nalazi u integraciji, jer životno područje prikazano Marsom ne želi dozvoliti sebi ograničenja.

Mars na 29 Djevica indicira na savršenu ratnu taktiku, 29 stupanj znači da je nešto dovedeno do savršenstva, do perfekcionizma. Na žalost ja ću se morati boriti sa Neptunom koji kvari taj moj Mars dok naš general nije imao tih problema

kako mu se Merkur - odlučivanje, nalazi između Sunca i Neptuna to jasno pokazuje da su drugi izigrali njegove odluke i radili mimo njegova znanja.

No što je bitno za ovaj topic - hrabrost.

Dupor je sam nejasno mnogo puta isticao da aspekti Venere i Jupiter naglašavaju hrabrost, međutim nikada to nisam shvatio do kraja.

Međutim , činjenica je da se profili vage, među kojima ima i mnogo zločinaca ali i poštenih ali hrabrih ljudi - ne boje ničega. Druga je priča ako je Mars u Vagi. To je nešto drugo. No vaga je jedini predmet u Zodijaku i nema toliko veliku svijest i pojam važnosti vlastitog ega tako da joj nije problem umrijeti.

S druge strane je tu Pluton - Pluton je uvijek fatalista. Ni on se ničega ne boji, ide i gine ako treba. Ako netko ne poznaje strah onda je to zasigurno znak Lava.

Da naš general ipak nije bio ludi fanatik svjedoči i Mjesec u Djevici koji vrlo jasno zna što može a što ne.

Eto toliko za sada.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:35   #114
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Dupor je sam nejasno mnogo puta isticao da aspekti Venere i Jupiter naglašavaju hrabrost, međutim nikada to nisam shvatio do kraja.
Mislio je valjda kao aspekt optimizma i otvorenosti koju je podrazumjevao da ide s hrabrošću.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.12.2008. at 14:43. Reason: riječ
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:36   #115
ok strah...mislim da je strah nešto što pokreće čovjeka
to je najbolji motiv za akciju, bilo na ljubavnom, zdravstvenom, socijalnom, poslovnom ili bilo kojem drugom planu..
ako nije najbolji, onda je svakako najučinkovitiji

tako se ljudi od straha od samoće okružuju prijateljima, ulaze u vezu
od straha od starosti polažu mnogo vremena i novca na preparate, zahvate, način života

da ne duljim

čovjek niti ne mora biti svjestan svog straha, da bi djelovao na svim životnim poljima kako se ne bi doveo u tu situaciju od koje strahuje

mislim da niti jedan mars (pa čak ni oni u ovnu/škorpionu/lavu) ne može dati vlasniku toliki impuls kao recimo neposredna opasnost (naganja te pas, saobraćajka, netko te prati po mračnoj uličici, dijete ti je palo od nekud...) u takvim situacijama čovjek čupa toliko snage da je ustanju izvesti nemoguće kako bi preživio on / ili netko njegov..
i takva (herojska) djela nisu ništa manje herojska - zato što se čovjek bojao...mislim uopće mi je neshvatljivo da je jedna i druga osobina došla u takvu povezanost da se poništavaju, tj isključuju jedna drugu

ako baš pričamo o tim primarnim, self-preservihg momentima u ljudskoj prirodi, jel ima smisla govoriti o refleksima?
to su mehaničke radnje potpuno lišene ljudske svijesti...jel onaj tko ima dobre reflekse bojažljiviji od onog koji nema?!


p.s. možda te sad već i pilam, ali totalno mi j zanimljiva ova tema i filozofska rasprava na istu
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:37   #116
on je naveo kvadrat i opoziciju. to je problem.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:40   #117
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
on je naveo kvadrat i opoziciju. to je problem.
U kojoj knjizi?

On je pod hrabrost naveo Jupiter trigon Uran što je vrlo razumljivo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:44   #118
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
p.s. možda te sad već i pilam, ali totalno mi j zanimljiva ova tema i filozofska rasprava na istu
A da samo znaš kako je meni teško pisati na ovu temu....ubijem se od dualiteta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:44   #119
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post

Mars na 29 Djevica indicira na savršenu ratnu taktiku, 29 stupanj znači da je nešto dovedeno do savršenstva, do perfekcionizma.
svi smo mi ante neki više, neki manje
evo i moj mars je na 29 stupnju djevice...joooj


Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Na žalost ja ću se morati boriti sa Neptunom koji kvari taj moj Mars dok naš general nije imao tih problema

kako mu se Merkur - odlučivanje, nalazi između Sunca i Neptuna to jasno pokazuje da su drugi izigrali njegove odluke i radili mimo njegova znanja.
joj i meni je Ma u kvadratu sa So / Me / Ne... i meni je Me između So i Ne...
ufff
za sada sam primjetila samo oštru/sarkastično - ciničnu jezičinu Ma kvadrat Me
koju ipak znam kontrolirati kada je to potrebno Me sekstil Sa
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:50   #120
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Dupor je sam nejasno mnogo puta isticao da aspekti Venere i Jupiter naglašavaju hrabrost, međutim nikada to nisam shvatio do kraja.
to ti ja imam Ju/Sco kvadrat Ve/Aq, i mogu reći da nije taj Dupor daleko od istine...očituje se u neograničenim salvama optimizma, tako da u najcrnjem scenariju mogu naći put da voda krene na moj mlin...mnogo puta mi je o tim mojim razmišljanjima neugodno pričati drugima, jer stvarno znam pretjerati
pa sama sebi zvučim kao nebulozna narcisa...

lakoćemo&co...mnogo puta nisam ni svjesna u što se upuštam...pa me onda moj mars u djevici sa 29 stupnja mora čupati van

eto, jel jasnije?
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.