Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 12:15   #1341
pozz. zna li netko koliko otprilike nakon testiranja i intervjua se kontaktira one osobe koje su primljene? u mom slucaju testiranje bilo prije cca 20ak dana.

hvala
minela2123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:21   #1342
Drustvo jel mozda znate kolika je placa za informatickog referenta u bolnicama ?
Klajiceva bolnica bila raspisala natjecaj na koji sam se javio i pozvali su me na testiranje pa na razgovor. Uvjet je bio da imas zavrsen SSS ili VŠS smjer informatika i godinu dana staza za informatickog referenta.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:27   #1343
Pozdrav ekipa, trebam informaciju. Može li se osoba s VSS zaposliti na radnom mjestu koje zahtjeva VŠS ili čak SSS? Odnosi se na drž. i javne ustanove. Može li to biti razlog (ili mora?) za diskvalifikaciju sa natječaja?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:54   #1344
Ljudovi, pozvana sam drugi tjedan na razgovor s komisijom u ured pučkog pravobranitelja. Javila sam se na mjesto referentice-tajnice. Zna li tko koliko je plaća tamo?
unruly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:10   #1345
Dali poziv na ljecnicki znaci prijam u sluzbu?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:52   #1346
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
Dali poziv na ljecnicki znaci prijam u sluzbu?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Rijec je o ministarstvu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 21:48   #1347
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, trebam informaciju. Može li se osoba s VSS zaposliti na radnom mjestu koje zahtjeva VŠS ili čak SSS? Odnosi se na drž. i javne ustanove. Može li to biti razlog (ili mora?) za diskvalifikaciju sa natječaja?
Bojim se da je to dovoljan uvjet za diskvalifikaciju kada je upitanju državna i javna ustanova jer si prema papirima prekvalificiran. Nije to privat gdje stupanj obrazovanja nije bitan, čak što više imaš više škole to bolje, al nije uvjet.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:16   #1348
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Bojim se da je to dovoljan uvjet za diskvalifikaciju kada je upitanju državna i javna ustanova jer si prema papirima prekvalificiran. Nije to privat gdje stupanj obrazovanja nije bitan, čak što više imaš više škole to bolje, al nije uvjet.
Da, ali što ako netko priloži svjedodžbu iz srednje škole? Ili npr., što je s osobama koje rade na radnom mjestu sa SSS ali u međuvremenu završe fakultet? Ne dobiju unaprijeđenje, ali koliko ja znam ne dobiju niti otkaz, prema tome ne vidim razloga zašto netko ne bi mogao konkurirati na mjesto gdje se traži SSS/VŠS, a osoba ima VSS.

No u biti, treba mi konkretna informacija, može li se ili ne?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:20   #1349
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
Dali poziv na ljecnicki znaci prijam u sluzbu?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Da, al naravno moraš proći liječnički što naravno nije nikakav problem. Čestitam.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:23   #1350
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, trebam informaciju. Može li se osoba s VSS zaposliti na radnom mjestu koje zahtjeva VŠS ili čak SSS? Odnosi se na drž. i javne ustanove. Može li to biti razlog (ili mora?) za diskvalifikaciju sa natječaja?
Koliko ja znam možes raditi na radnom mjestu za koje si prekvalificiran. Takvih slučajeva u državnoj upravi ima puno. Znam da se i meni savjetovalo da se javim za mjesta koja su tražila niži stručnu spremu od moje.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:53   #1351
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Da, ali što ako netko priloži svjedodžbu iz srednje škole? Ili npr., što je s osobama koje rade na radnom mjestu sa SSS ali u međuvremenu završe fakultet? Ne dobiju unaprijeđenje, ali koliko ja znam ne dobiju niti otkaz, prema tome ne vidim razloga zašto netko ne bi mogao konkurirati na mjesto gdje se traži SSS/VŠS, a osoba ima VSS.

No u biti, treba mi konkretna informacija, može li se ili ne?
Ako budeš priložio samo svjedožbu srednje škole onda će to proći jer ne vide drugi papir.
Praksa je po novome da ako radiš na SSS radnom mjestu i onda završiš VŠS/VSS znaju napisati interni natječaj (državne/javne) da te stave na drugo radno mjesto, naravno ako za to ima volje i želje od šefova. Inače sam primjetio da mnogi poslodavci izjednačavaju SSS i VŠS, znam to jer sam završio VŠS pa onda u natječaju napišu uvjet SSS ili VŠS.

Kod nas ti nije ništa 100% zato ima ona priča probaj, nemaš što izgubiti. Mnogi s SSS rade šefovske poslove i zapovijedaju ovima s VŠS i VSS i još imaju veću plaću. A meni realno to nema nikakve logike jer ispada da su se ovi badava dalje školovali za ozbiljniji posao od posla za SSS.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:31   #1352
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, trebam informaciju. Može li se osoba s VSS zaposliti na radnom mjestu koje zahtjeva VŠS ili čak SSS? Odnosi se na drž. i javne ustanove. Može li to biti razlog (ili mora?) za diskvalifikaciju sa natječaja?
Znam osobu koja s postdiplomskim radi na mjestu za VŠS tako da ne vjerujem da ćeš imati problema. Radi se o ministarstvu.
StvarnoNeznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:40   #1353
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ako budeš priložio samo svjedožbu srednje škole onda će to proći jer ne vide drugi papir.
Praksa je po novome da ako radiš na SSS radnom mjestu i onda završiš VŠS/VSS znaju napisati interni natječaj (državne/javne) da te stave na drugo radno mjesto, naravno ako za to ima volje i želje od šefova. Inače sam primjetio da mnogi poslodavci izjednačavaju SSS i VŠS, znam to jer sam završio VŠS pa onda u natječaju napišu uvjet SSS ili VŠS.

Kod nas ti nije ništa 100% zato ima ona priča probaj, nemaš što izgubiti. Mnogi s SSS rade šefovske poslove i zapovijedaju ovima s VŠS i VSS i još imaju veću plaću. A meni realno to nema nikakve logike jer ispada da su se ovi badava dalje školovali za ozbiljniji posao od posla za SSS.
Vjerojatno je to onda zakonski dozvoljeno. Jer cak i ako prilozim samo diplomu o završenoj srednjoj školi, u potvrdi o radnom stažu će se vidjeti da sam do sada radio s poslovima koji su zahtjevali VSS, ali se nadam da to nije dovoljno da me se makne s natječaja.

Quote:
StvarnoNeznam kaže: Pogledaj post
Znam osobu koja s postdiplomskim radi na mjestu za VŠS tako da ne vjerujem da ćeš imati problema. Radi se o ministarstvu.
Hvala na informaciji

Pretpostavljam da je onda tu sve čisto.
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:48   #1354
@wawrinka1

Gle meni je savjetnica s burze rekla da se javim na svim natjecajima koji mi odgovaraju. A svi poznanici koje ja poznam, a zaposleni su rekli probaj nemas sto izgubiti. Mnogi su na radnim mjestima kojima to nije u struci. Npr. imas puno sefova s SSS, kako i na koji nacin mogu obavljati tako visoku funkciju i zapovijedati ovima s visom i fakultetima ?
Lijepo su se javili na natjecaj, prodali su se poslodavcu na razgovoru i sad imaju natprosjecnu placu i zapovijedaju ovima s fakultetima.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:43   #1355
Jel se po novom više ne piše ustav na testiranjima? Vidim zadnjih par natječaja u državnoj geodetskoj upravi više nema ustava na popisu. A nije potrebno ni priložit uvjerenje o nekažnjavanju prilikom javljanja na oglas, već kasnije ako te izaberu, onda im moraš poslat.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:42   #1356
Dal je netko imao slucaj da u drzavnoj upravi nije rasisan poziv za testranje nego da vas samo telefonski nazovu? Dal je to znak da je samo jedan kandidat?
malamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:44   #1357
Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Jel se po novom više ne piše ustav na testiranjima? Vidim zadnjih par natječaja u državnoj geodetskoj upravi više nema ustava na popisu. A nije potrebno ni priložit uvjerenje o nekažnjavanju prilikom javljanja na oglas, već kasnije ako te izaberu, onda im moraš poslat.
Nema. Vise ustava na testiranju
malamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:06   #1358
Quote:
malamama kaže: Pogledaj post
Dal je netko imao slucaj da u drzavnoj upravi nije rasisan poziv za testranje nego da vas samo telefonski nazovu? Dal je to znak da je samo jedan kandidat?
Mali broj prijavljenih kandidata , kratak rok od poziva do testiranja( tebe su zvali danas da dođeš u četvrtak ili petak , poštom bi to bilo naknap , makar
pošta danas stiže za 3 radna dana od kad je predana u pošti bilo gdje u RH, poštom se u pravilu zove minimalno 10 dana ranije) neznanje ili neimanje web stranice za objavu .
Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:51   #1359
Bok ekipa! Jel itko bio na testiranju u ministarstvu mora prometa i infrastrukture te kakva su pitanja?! Pomoc bi mi bas dobro dosla!
juandmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 18:46   #1360
Pozdrav, objavljen je poziv za testiranje u uredu državne uprave ali nisam dobila poziv ni bilo kakav odgovor da znam zadovoljavam li uopće uvjete... Nisam se do sad prijavljivala za posao u državnoj upravi pa nemam iskustva. Može li se provjeriti telefonski kod njih ili da čekam poštara...
oranges is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.