Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2012., 23:50   #81
Vjerovatno zavisi od grada i potražnje za tim kadrom. Znam da su ovu zimu u Splitu nudili to ljudima.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 14:53   #82
konobar ili posluzitelj jela i pica

Pozdrav,

Evo imam jedno pitanje...
Zbog nezaposlenosti sam se odlucio za prekvalifikaciju, i nedavno sam bio u jednoj skoli da se upisem i da izaberem smjer, tj. tecaj i sad od svih tih smjerova i zanimanja, nekako mi djeluje da cu kao konobar moci najlakse do posla (sad vjerujem da konobar mogu biti i bez te skole, ali nema veze ja to bas ocu, i zelim imati papir da sam konobar), ali to je nebitno, nego mene zanima jedna druga stvar. Tamo sam vidi isto tako da pise i posluzitelj jela i pica, e pa mene sad zanima koja je tu razlika (izmedju konobara i posluzitelja jela i pica)????

Pa eto ako ima neko tko zna nesto vise o tome, bio bih mu jako zahvalan na informacijama...
dani90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 17:35   #83
Prekvalifikacija u obrtničko zanimanje

Ispričavam se ako otvaram temu koja već postoji,no međutim nisam našao sličnu temu.
Imam brata koji ima 23 godine i naravno nezaposlen je sa završenom tehničkom školom. Pošto već neko vrijeme traži posao i nemože ga naći počeo je ozbiljno razmišljat o prekvalifikaciji u neko obrtničko zanimanje.
U razgovoru s njim shvatio sam da je on zainteresiran za neko područje gdje se radi s "rukama",da je u pokretu tj da nije zatvoren u uredu i da može otvoriti svoj obrt.
Tako smo smanjili izbor na slijedeće djelatnosti: autoelektričar, instalater grijanja i klimatizacije, serviser plinskih bojlera i centralnog grijanja i vodoinstalater.
Ja sam ga sam upozorio da su to poprilično "teški" poslovi tj da treba uložit puno fizičkog napora no on kaže da je toga svjestan.
Po mom nekom razmišljanju ukoliko bi se odlučio za autoelektričara smatram da bih mogao naći posao (kolka god da je kriza u autoindustriji) i mogao bi raditi u fušu al smatram da otvaranje autoelektričarske radione bi moglo biti poprilično skupo i tražiti velika ulaganja.
Što se tiče instalatera grijanja i klimatizacija i servisera plinskih bojlera i centralnog grijanja nemam nekakvih iskustva pa neznam što misliti o tome.
E sad zašto sam se ja raspisao,mene zanimaju Vaša mišljenja o ovim djelatnostima koje sam gore naveo i što bi bilo bolje za raditi??
Uvijek se kaže da su 100 glava pametnije od jedne.
Hvala puno i lijep pozdrav.
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 09:58   #84
Bajica 1

Covijek ako ima namjeru otvoriti obrt onda mora pomogucnosti otvoriti cega nema u njegovom i susjednom povecem kvartu. Zasto ?
Bas zato sto nemos otvoriti cega vec ima na svakom koraku jer ces prije propasti zbog zasicenja.
Banalan primjer otvoris kafic na trznici, a vec ih ima prije tebe njih 20. Jasno je da budes ubrzo propao zbog prezasicenosti koje dovodi do pada prometa koje nepokriva sve troskove i zarade koje inace placa obrtnik.
Ako vec ima namjeru otvoriti nesto neka prvo istrazi u svom i tudem kvartu cega ima i cega nema i dal je to posao koji namjerava otvoriti biti trazen.

Inace ovako bezveze otvoriti bez razmisljanja nebu bilo dobro.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 15:30   #85
dobro je odabrati jedno od zanimanja u kojima možeš zaraditi i u fušu...mislim da nije loše ovo instalater...ali dobro je provjeriti na Zavodu..iako su i ti podaci nerealni...jučer sam baš gledala da je među najtraženijima zanimanjima bilo učiteljsko iako svi znaju da su ti oglasi bezveze, da su ta radna mjesta već popunjena...
vanna222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 10:44   #86
jesi li saznao kakve korisne informacije?
vanna222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 09:30   #87
Quote:
vanna222 kaže: Pogledaj post
dobro je odabrati jedno od zanimanja u kojima možeš zaraditi i u fušu...mislim da nije loše ovo instalater...ali dobro je provjeriti na Zavodu..iako su i ti podaci nerealni...jučer sam baš gledala da je među najtraženijima zanimanjima bilo učiteljsko iako svi znaju da su ti oglasi bezveze, da su ta radna mjesta već popunjena...
Podaci na zavodu o trazenim poslovima su nis koristi, evo ja sam informaticar i nenalazim posao vec dvije godine, a kao informaticari su svo vrijeme kakti jako trazeni. Nebih nista rekao da nisam preko razgovora udovoljio kriterije poslodavca, no problem je kaj sam dosada uspio samo jednom doci do razgovora i to na onaj razgovor di me bila burza poslala na natijecaj za Mrsicevih 1600kn u nekom ministarstvu.
Frend mi je zavrsio specijalisticku uz vezi logistike i jos je inz. informatike te je poslao 70 molbi na raznim natijecajima i nikad ga nisu zvali na razgovor.
Znaci njemu nisu nikad pruzili sansu da se uopce preko razgovora dokaze da se radi o ok covijeku i mogucem buducem dobrom radniku. I jos obojica zivimo u Zagrebu !
Npr. nisam niti ja los radnik vec sam radio na crno i u fusu onako na par mjeseca za sicu. Ja kad se primim posla to traje dok ga nezavrsim naravno, ako ga je moguce zavrsiti u tom kracem roku. Ja ga jednostavno zavrsim pa makar ostao bez gableca s prekovremenim satima, uopce nema frke, glavno da je posao brzo i kvalitetno odraden.
No eto "legalni" poslodavci neznaju prepoznati da se radi o mogucem kvalitetnom radniku i onda radije posezu za vezicama koji rade s pola snage i/ili nikak.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 19:39   #88
razmišljam o prekvalifikaciji....

živjla jako dugo u Njemačkoj, završila srednju školu, ekonomsku, nešto kao referent u administraciji, radila dugo u njemačkoj od 2007 sam u Zagrebu, radila u raznim njemačkim, austrijskim firmama u nabavi, administraciji, asistentica direktora, većinom ugovori na određeno, recesija neke firme propale (dobila 2 djece u međuvrmenu) i sada već 2 god. tražim posao bezuspješno...malo je oglasa, prijavljujem se najviše gdje traže znanje njemačkoj jezika ali za jedan oglas se prijavi njih 400 i na kraju ne dobijem posao...sad mi nema smisla samo sjediti doma i slati cv nego se htjela prekvalificirati

razmišljala sam za sudskom tumača za njemački jezik
ili za računovodstovo, knjigovodstvo...

koji su vaši savjeti, sa kojim smjerom ću naći lakši i bolji posao ili možda sama nešto otvorit (iako bi to bila zadnja opcija zbog opće lošeg stanja u zemlj)
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 08:34   #89
bloond lady

Steta je uopce kaj si se vratila iz njemacke u hrvatsku. Prosto da kazem pala s konja na beton, a ne na magarca. U ovo vrijeme kada vlada bijezanje iz domovine u drugu zemlju kao za vrijeme rata bilo da imas osnovnu/srednju/faks posve nebitno. Ja sam zavrsio informaticku skolu i imam napredno znanje u IT-u i isto tako po radnom mijestu se jave vise od 50-60 ljudi. Pa u vecini slucajeva niti nedojdem do razgovora, a ako i dojdem onda cekam u redu i po redu ima vise od 50 ljudi.
Zbilja neznam za kaj bi se mogla prekvalificirati, a da ti bude od koristi.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 10:30   #90
a kad sam se ja vratila u hr, to je bilo 2006, nije bilo još ovako stanje kao sada i radila sam jer je bilo dosta firmi koji su tražili znanje njemačkog jezika...

a sada nam je izgleda svima isto, svi smo u istom
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 18:42   #91
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
a kad sam se ja vratila u hr, to je bilo 2006, nije bilo još ovako stanje kao sada i radila sam jer je bilo dosta firmi koji su tražili znanje njemačkog jezika...

a sada nam je izgleda svima isto, svi smo u istom
Ma ak u ovoj drzavi nemogu naci posao informaticari, elektrotehnicari, ekonomisti i pravnici koji su do nedavno bili jako trazena zanimanja onda znas koliko je sati i da se ovi ostali poslovi svrstaju pod egzotiku.

Evo mene savijetnica s burze vec duze vrijeme maltretira da se javljam na one natijecaje za mrsicevih 1600kn. I kad dojdem na razgovor cekam 2-3h da dojdem na red za razgovor i to ni vise ni manje nego na 5min za jedno radno mijesto jer se javilo nas vise od 50 ljudi. I onda me pita da kaj ja hocu ? A svima je poslala te natijecaje koje ima u svojoj bazi nezaposlenih i nek se onda za to jedno radno mijesto borimo ko gladne zvijeri za tu jednu golu kost. A u isto vrijeme trosis tudi novac kaj kopiras i saljes postom dokumente na njihovu adresu.

Iskreno ja nevidim u ovoj drzavi izlaz iz krize osim da se ode van i da najdes normalan posao koji ce biti uredno placen i zivis ko covijek. Jer si mozes priustiti placanje rezija i hranu, a dijeci skolovanje.
Znam da ti ovime nisam puno pomogao, osim kaj sam ti dao do znanja da u drugoj drzavi mos naci vise srece nego ovdije.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 03:38   #92
Zna netko kakvo je stanje sa zavarivacima, tj tecajevima za zavarivace. Koliko sam upoznat da je to jedno od deficitarnih zanimanja, a zanima me i siguran sam da bih to znao raditi. Inace sam vjest s alatima, po struci sam elektrotehnicar, iako nisam nikad radio u struci, ali bih zelio ovo raditi. Zna netko da li burza placa ovakvu prekvalifikaciju? Ako ne, koliko bi kostalo i gdje se treba javiti?
torrentz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 09:35   #93
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ma ak u ovoj drzavi nemogu naci posao informaticari, elektrotehnicari, ekonomisti i pravnici koji su do nedavno bili jako trazena zanimanja onda znas koliko je sati i da se ovi ostali poslovi svrstaju pod egzotiku.

Evo mene savijetnica s burze vec duze vrijeme maltretira da se javljam na one natijecaje za mrsicevih 1600kn. I kad dojdem na razgovor cekam 2-3h da dojdem na red za razgovor i to ni vise ni manje nego na 5min za jedno radno mijesto jer se javilo nas vise od 50 ljudi. I onda me pita da kaj ja hocu ? A svima je poslala te natijecaje koje ima u svojoj bazi nezaposlenih i nek se onda za to jedno radno mijesto borimo ko gladne zvijeri za tu jednu golu kost. A u isto vrijeme trosis tudi novac kaj kopiras i saljes postom dokumente na njihovu adresu.

Iskreno ja nevidim u ovoj drzavi izlaz iz krize osim da se ode van i da najdes normalan posao koji ce biti uredno placen i zivis ko covijek. Jer si mozes priustiti placanje rezija i hranu, a dijeci skolovanje.
Znam da ti ovime nisam puno pomogao, osim kaj sam ti dao do znanja da u drugoj drzavi mos naci vise srece nego ovdije.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
a nije toliko problem financiski jer muž mi dobro zarađuje ali mi je već dosta biti doma i ništa ne radit...

malo mi je čudno da kao informatičar nemožeš već tako dugo naći posao...moj muž je java programer i nije bio ni dana bez posla u hr, radi u firmi već 4 god. i ima jako dobro plaću
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 13:16   #94
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
a nije toliko problem financiski jer muž mi dobro zarađuje ali mi je već dosta biti doma i ništa ne radit...

malo mi je čudno da kao informatičar nemožeš već tako dugo naći posao...moj muž je java programer i nije bio ni dana bez posla u hr, radi u firmi već 4 god. i ima jako dobro plaću
Nije isto završiti informatiku ili računarstvo i znati programirati. Isto kao što ne znači ako si prošao vozački ispit da znaš voziti auto. Programiranje se uči godinama i jebeno je teško, a situaciju nimalo ne olakšavaju oni koji izmišljaju non stop neka govna od programskih jezika tako da nema nikakvog standarda već moraš poznavati pun kjurac tih jezika. Uvijek si u nekom začaranom krugu.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 10:05   #95
Prekvalifikacija-farmaceutski tehničar

Pozdrav!
Zanima me jel se netko prekvalificirao u farmaceutskog tehničara na Zdravstvenom učilištu!?
Jel teško upasti u program prekvalifikacije?
Koliko traje?
Cijena?
Osobe te struke....jeste li zadovoljni poslom?
Lijep pozdrav
plavušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 17:19   #96
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
a nije toliko problem financiski jer muž mi dobro zarađuje ali mi je već dosta biti doma i ništa ne radit...

malo mi je čudno da kao informatičar nemožeš već tako dugo naći posao...moj muž je java programer i nije bio ni dana bez posla u hr, radi u firmi već 4 god. i ima jako dobro plaću
Eh to je programski dio koji je jako opsiran jer osim jave imas c, c+, c#, xml, php, flash itd. da sad dalje nenabrajam kaj ima sve aktualnoga. I sad tu imas grane u kojima je programer najbolji jer nemre biti u svemu jako dobar previse je to kompleksno i preopsirno. No ocito da ti je muz jos prije 4 god. uhvatio posao ko da je uhvatio zlatnu koku samo s javom.
Jer danas poslodavci traze da znas najmanje 4 programska jezika i jos ktomu neki pretijerivaju pa traze da znas i bazu podataka mysql i flash isto se programira pa tek tada se mos kandidirati za posao.

Bio je jedan natijecaj da kandidat mora biti programer i it strucnjak, a to su dva potpuno razlicita smijera !
Ja sam ti vise it strucnjak nego programer iako znam raditi u c-u i c+ no nedovoljno da bi poslodavac bio presretan mojim znanjem jer nisam u tome profic.
Vec vise naginjem kao amater do napredni korisnik no nevidim se bas u tome jer nemam zelju za time da tipkam kodove u nedogled i do 2000 linija i onda zbog jednog errora tocka zarez program neradi.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 11:09   #97
Zar nema ni jedan farmaceutski tehničar? Nitko nezna nikoga tko se prekvalificirao?
Suuuuper....manja konkurencija
plavušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 10:36   #98
Quote:
plavušica kaže: Pogledaj post
Zar nema ni jedan farmaceutski tehničar? Nitko nezna nikoga tko se prekvalificirao?
Suuuuper....manja konkurencija
Ok....ako će nekoga zanimati.
Završila sam gimnaziju i pošto nemam financijskih mogućnosti za studiranje, odlučila sam se prekvalificirati u Zagrebu na Zdravstvenom učilištu.
Prekvalifikacija traje oko godine i pol i košta u mom slučaju 14 000kn.
Tu su uključeni svi ispiti, sve knjige i skripte...
Prekvalifikacija se održava svake dvije godine i u mom slučaju se prijavilo 75 zainteresiranih,a prima ih samo 24.
Ja sam upala i za sada je sve kako sam i očekivala.
Ako nekoga zanima nešto više, neka se slobodno javi.
Lp
plavušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:09   #99
Ima li netko iskustva s tim da li poslodavac gleda na prekvalifikaciju kao manje vrijednu u odnosu na redovno završenu srednju školu?
Pada mi na pamet da bi ovi potonji po nekoj logici bili u prednosti pri dobivanju posla..
rezanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 20:19   #100
Prekvalifikacije

Ljudi zanima me mišljenje ljudi koji znaju nešto više o učilištima koja nude prekvalifikacije,tečajeve,edukacije itd...
Koja u Zagrebu nude najbolji omjer uloženog i dobivenog,Algebra,Ivora,Otvoreno...
Vidim da skoro svi nude upis zanimanja u radnu knjižicu ali zanima me koja su od strane poslodavaca najcjenjenija?

Unaprijed hvala
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.