Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2015., 10:50   #181
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ajde super. Ako baš želite inzistirati na jogurtu pričekajte još cca tjedan dana pa onda dajte tipa žličicu i vidite kako će reagirati. I držite se onda nekoliko puta tjedno pomalo, ne svaki dan.

Gle, svi smo u svemu griješili i griješit ćemo, ono što mene stvarno ljuti su veterinari. Naravno da misliš "pa kome ću vjerojat ako ne njima, kaj ovi s foruma misle", a na kraju ispadne suprotno. Nažalost.

Frustrira me to.
koji x idu i meni na živce,neki kažu daj psu kuhanu kost, da se zabavlja sa njom,drugi kaže NE ni slučajno, isto ko sa travom; jedan kaže dajte mu da žvače koliko hoće tako će si pomoći i povratiti, drugi kaže NE, ni pod razno, prevrnut će mu se želudac.

ustvari mi sami moramo otkrivati što i koliko može pojesti da mu ne naškodi
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:54   #182
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
ustvari mi sami moramo otkrivati što i koliko može pojesti da mu ne naškodi
Nažalost, prekasno skužiš da je isto ko i s tobom: sam znaš kaj ti i kak bolje paše, neovisno o nekim propisanim vrijednostima i nekoj većini.

Samo hrabro naprijed, pas će vam ionako sam "reći" što i kako može, samo trebate njega pratiti i njemu vjerovati.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:56   #183
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Nažalost, prekasno skužiš da je isto ko i s tobom: sam znaš kaj ti i kak bolje paše, neovisno o nekim propisanim vrijednostima i nekoj većini.

Samo hrabro naprijed, pas će vam ionako sam "reći" što i kako može, samo trebate njega pratiti i njemu vjerovati.
baš tako, sad nažalost moram gibati kod dr, čitamo se poslije
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:04   #184
Kad smo kod trave i gastritisa ja po svom zvjerku znam ako krene jest travu muči ga želudac. Kad bi mu bilo najlošije sumanuto me tražio van u bilo koje doba dana ili noći i pasao travu ispred ulaza dok ne bi povratio.


Jedan vet mi je rekao neka ga ne pustim da ju jede jer kod osjetljive sluznice želuca, budući se trava ne probavlja nego onako cijela izađe van, može se desiti da ju još poreže, ozlijedi...toliko o travi na ovoj temi. Uglavnom ja se toga držim.

Znam da neki psi ne jedu travu kad im je loše ali ih ima dosta u mom susjedstvu koji baš to rade kod probavnih problema.

Usput zanimljivost jedan bioenergetičar rekao mi da je kod zvjerkača i probavnih problema žuč uzrok sad ne znam što s tim da radim zatekao me malo tom informacijom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 16:54   #185
Mi trenutno imamo show s gastritisom. Stvarno se nadam da nije nesto ozbiljnije, ima sve klasicne simptome i posljedice gastritisa, pa se nadam da ce biti bolje kroz par dana. Jucer i danas je bila kod veta, dobila je jucer 2 injekcije, danas 4, cijeli dan miruje, s tim da je danas ipak pojela malo rize i piletine, popila dosta vode i nije povratila dok je jos jucer povracala i od samo malo vode sto bi popila. Inace, radi se o labradorici staroj 14 mjeseci, mislim da svi znaju koliko su labovi prozdrljivi, ali ovo je prvi put da nam je ta prozdrljivost dosla na naplatu.

Ono sto me zanima, hranim je TOTW-om (losos), dosad nismo imali nikakvih problema, pretpostavljam da joj je upalu izazvalo nesto sto je pojela usput. Trebam li je sad neko vrijeme staviti na posebnu prehranu ili moze ostati pri istoj hrani, samo sam je mislila dijeliti u vise manjih obroka?

Unaprijed hvala na odgovoru!
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 16:56   #186
Ja ću ti odgovoriti što se broja obroka tiče: Bella je imala i po četiri obroka dnevno dok joj se gastritis nije smirio, sad kak je ljeto smo smanjili na tri jer jede manje. Ali svakako joj podijeli hranu na što više obroka, najviše zato da joj želudac ne bude predugo prazan. Preporučam i kokosovo ulje ako već nemaš, nerafinirano djevičansko!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 17:02   #187
Hvala ti. Ok, otici cu to odmah sutra uzeti. Na koji nacin se ono koristi/dozira?
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 17:35   #188
Jedna žličica dnevno, ja sam Belli davala prije spavanja, dakle nakon obroka. Neki kažu prije, nama je bilo super baš prije spavanja da joj smiri želudac.

Pazi da je nerafinirano djevičansko. Ja imam ovo (bio&bio).

Sretno u svakom slučaju!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 20:00   #189
gastritis mu se potpuno smirio, sad je 3 dana imao proljev, dobio je medazol svakih 12 sati 1 i pol tabletu, i sad je ko novi
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 20:10   #190
SweetHeart, puno ti hvala.
Nadam se da ce i moja biti kao nova kroz dan-dva, ovo je grozno za gledati ih u ovakvom stanju
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 21:13   #191
jako rana dob za gastritis.
ulja i masti smiruju želudac, no kod osjetljivih pasa izazivaju proljevi i dovode do bržeg punjenja analki. začarani krug.

ako ikako možeš, hrani je sirovim mesom (ako ga povraća zbog naglog povećanja kiseline, kratko ga prokuhaj). sirovo meso se duže probavlja od kuhanog i gotove hrane pa je pas duže sit. tražit će hranu, pas je, uz to i labrador, no dnevnu količinu koja joj treba određuje vlasnik prema iskustvima drugih vlasnika pasa iste težine, a ne apetit psa.
ako joj daješ ulja koja smekšavaju stolicu, uz njih nek dobije goveđu kost iz juhe jer kost zatvara, a kuhana se lakše proglođe. s vremenom ćeš shvatiti koji omjer joj ne stvara probleme. može i pileće vratove i hrbate, i to su kosti koje pas lako sažvače.

svakako izbaci i najmanje količine ljudske hrane koja nije dobra za psa (salama, kolač, čevap...).
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 21:51   #192
Mi smo zbog sirovog imali još više problema, tako da sirovo nažalost nije rješenje za sve. U svakom slučaju, moraju sami naći dobitnu kombinaciju. Nažalost.

Primjer, Bella svaki tjedan jede goveđu kost, prije dva tjedna je dobila jednu na kojoj je bilo više mesa nego inače i imali smo tri dana problema. Riješili kuhanom bundevom.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 22:01   #193
i pokojni minić od mojih staraca je na sirovo povraćao. veličina pola malog prsta, ok, sve više od toga pojačalo bi gastritis. kako je on živio do 16g i 10mj, preko pet godina je patio od teškog gastritisa. probali su i sa domaćim maslinovim, imaju svoje, skroz eko, no on bi dobio proljev i upalu analki. juhica, kuhana mrkvica i meso iz juhe... a te minijature su teške za jesti, nema šanse da jede tri put dnevo, bilo je super kad bi jeo svaki dan, iz ruke i uz naredbu. tu je prednost imati laba.

da, sve savjete poslušati i pratiti vlastitog psa, ako treba i zapisivati, dok se ne dođe do kombinacije koja konkretnom psu paše. jedno je sigurno - većina ljudske hrane, posebno one koju psi obožavaju, povećava gastritis.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 22:10   #194
Bella je na dehidratu jer zasad najbolje funkcionira na njemu. Došli smo do toga da je sad toliko super da opet pojede malo voća i povrća, sira... Dok je jela sirovo čim bi pojela nešto drugo bi povraćala... Ma užas.

Slažem se da je prednost imati psa koji količinski više jede. Ja bih njoj davala i pet puta na dan, ali i ona četiri puta su bila onak, sitni obroci budući da Acanu ili Orijen jede vrlo malo jer su kalorijski jači.

Sad jede dehidrat, tu i tamo kokosovo i bučino ulje i od povraćanja ni p. Tak da nisam previše pametna oko ove tematike, uvijek spomenem naše iskustvo jer možda nekome pomogne, ali nažalost mi se čini da svatko otkrije za svog psa, da tu nema neke šablone.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 09:26   #195
Psu se aktivirao gastritis, proljev cak i krvav , povracao nije ovaj put ali kruljenje u crijevima stravicno, dala sam mu aktivni ugljen 2 tablete jucer, i nocas nakon akcije u 3 sata 75 mg peptorana, jutros je vec stabiliziranije, jucer je jeo samo rizu i malo mesa al sam mu dala u 3 navrata no navecer ga je valjda uhvatila kiselina i to je bilo prestrasno pol noci hodanja po kuci i kruljenja, mislm da je bio dobio i temperaturu..inace nedavno je uzimao antibiotike, pa nula bodova s antibioticima i kortikosteroidima vise..mislim da ga to i sredilo..ne mislim ga vodit veterinaru, mislim mu davat po pola peptorana i kuhanu rizu i piletinu..kad se malo oporavi pocet cemo i s vitaminima, inace muku muci s tim gastritisom bilo sta da pojede izvan uobicajenog, lijecili smo šape i ocito su ga silni antib i kort sredili ovaj put, sad su šape nešto bolje, al ne od te veterinarske terapije, al smo sredili zeludac ehh..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 11:21   #196
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
Moja je isto osjetlkivog zeluca, evo sad ga jos lijecimo gastro barfom jer joj je nesto potaklo. Ali zeludac drzimo pod kontrolom pravilnom ishranom.

Isto joj smetaju tablete protiv parazita, povraca od njih i onda se danima poslije lijecimo.

Ali sva sreca pa sam nasla od kojih ne povraca, Dehinel od Krke. I nakon sto dam tabletu, jos dan dva joj dajem peptoran.

Caniverm je bio najgori kod nas, od njega je danima rigala.

Koliko znam, Advocate i Stronghold ne rjesavaju sve vrste unutarnjih parazita kao sto to radi tableta.
daj molim te meni se cini da je njemu ovo prouzrocio pratel , jel moguce i sto onda d amu dam u zamjenu??
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 16:26   #197
Moj pesonja gastritičar uopće ne podnosi te tablete protiv parazita niti jednu. Još kad sam mu davala povraćao bi po 5 dana i jedva bi mu se želudac smirio. Ništa ne dajem zadnje 2,5 godine, jednom godišnje prekontroliram stolicu i to je to.

četvrtinu peptorana od 75 ako je baš frka i probiotici tipa linex pogotovo ako je pas bio na lijekovima, antibioticima.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 20:42   #198
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Psu se aktivirao gastritis, proljev cak i krvav , povracao nije ovaj put ali kruljenje u crijevima stravicno, dala sam mu aktivni ugljen 2 tablete jucer, i nocas nakon akcije u 3 sata 75 mg peptorana, jutros je vec stabiliziranije, jucer je jeo samo rizu i malo mesa al sam mu dala u 3 navrata no navecer ga je valjda uhvatila kiselina i to je bilo prestrasno pol noci hodanja po kuci i kruljenja, mislm da je bio dobio i temperaturu..inace nedavno je uzimao antibiotike, pa nula bodova s antibioticima i kortikosteroidima vise..mislim da ga to i sredilo..ne mislim ga vodit veterinaru, mislim mu davat po pola peptorana i kuhanu rizu i piletinu..kad se malo oporavi pocet cemo i s vitaminima, inace muku muci s tim gastritisom bilo sta da pojede izvan uobicajenog, lijecili smo šape i ocito su ga silni antib i kort sredili ovaj put, sad su šape nešto bolje, al ne od te veterinarske terapije, al smo sredili zeludac ehh..
mom u takvim napadima pomogne šetnja
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 13:17   #199
Uspjeli smo sanirat to sad be znam kolko cu ga dugo drzat na rizi i peptoranima, i vratit na barf

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 17:01   #200
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Moj pesonja gastritičar uopće ne podnosi te tablete protiv parazita niti jednu. Još kad sam mu davala povraćao bi po 5 dana i jedva bi mu se želudac smirio. Ništa ne dajem zadnje 2,5 godine, jednom godišnje prekontroliram stolicu i to je to.

četvrtinu peptorana od 75 ako je baš frka i probiotici tipa linex pogotovo ako je pas bio na lijekovima, antibioticima.
da i meni se cini da mu je pratel to prouzrocio al ok ...bilo je jos dosta toga kaj mu je moglo prouzroovat
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.