Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 12:46   #81
Quote:
jinxy kaže: Pogledaj post

Nego, nisam baš doma u turskim sapunicama pa imam par pitanja za vas koji ih duže pratite - dal ti glumci stvarno pjevaju il samo otvaraju usta?
I nije mi sasvim jasno čemu tolika drama oko pjevanja u baru, očito sam neke detalje ispustila. Mislim, dal se radi samo o ljuljanju s pijanim gostima u ritmu lakih nota ili se očekuje da poslije zaljuljaju i kreveti?
Tolika frka oko jevanhjja u baru je draga moja Yixiy zato što to nisu čistsa posla Meralina majka Seher krije jako tešku životnu priču iza sebe kao što več znaš bnjoj su rekli da je djete mrtvo ukporo če se saznat i ostaka priče ali mogu ti reči da je proića strašna i da je ona tragično završila u tpom baru kao žrtva trgovione robljem više ti ne mogu ptkriti i nažalost se opet u treenucima očaja obratila za pomoč tim mafijašima koji če kje nažalost stajat glave kad se pokuša iz svega toga izvuči.i da odgovor na tvoje pitanje očekuje se da ona radi sve što gosti od nje traže pa čak ako treba i spava s njima bar sam ja to tako shvatila mada turci neče to takio direktno pokazati na televiji ali ako ne ispuni što se traži od nje ona dobije od gaazbe tj njegovih ljudi batine.ovime riskiram kaznu jer se radanja ne smije ubnaprijed otkrivati
toliko za sada
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 21:03   #82
Ajd nadam se da će te kazna zaobići, ionak malo ljudi čita ovu temu. Ak treba javljam se dobrovoljno da se i meni opali neki karton, čisto onako, ak se već budu dijelili pa da i ja stanem u red.
Da me se ne shvati krivo, draga mi je Seher. Slaba sam na dobrodušne ljude koje život sjebe putem, a budući da sam se ipak uplela u gledanje sapunjare znam da takve likove nažalost uvijek koriste jedino za izazivanje sve većih tragedija. Pitala sam jer mi nije bilo jasno koja se tu poruka šalje gledateljima i zašto mi malo pomalo nameću da bih je trebala osuđivati jer pjevucka u nekom klubu. Ne osuđujem je čak ni ako pjevuckanje podrazumijeva jebuckanje, valjda nisam ciljana publika.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 23:00   #83
Pa u jednoj turskoj(tko ce se sjetit vise u kojoj)zena je radila sve moguce i nemoguce da joj sin ne dozna da je bila pjevacica u baru.na kraju je dobila infarkt zbog toga.ili tako nesto.
U "kad lisce pada" ljubavnica jednog inace vrlo familijarnog i ozbiljnog tipa je bila pjevacica u baru.
Dakle,nesto najgore sta se zeni u turskoj moze dogodit je da postane pjevacica u nocnom baru.onda je dotaknulo dno.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 19:47   #84
Quote:
jinxy kaže: Pogledaj post
Da me se ne shvati krivo, draga mi je Seher. Slaba sam na dobrodušne ljude koje život sjebe putem, a budući da sam se ipak uplela u gledanje sapunjare znam da takve likove nažalost uvijek koriste jedino za izazivanje sve većih tragedija. Pitala sam jer mi nije bilo jasno koja se tu poruka šalje gledateljima i zašto mi malo pomalo nameću da bih je trebala osuđivati jer pjevucka u nekom klubu. Ne osuđujem je čak ni ako pjevuckanje podrazumijeva jebuckanje, valjda nisam ciljana publika.
Draga moja Jinxy ni ja ne smatram daje to za osuđivanje ali turskoj publici je.Doduše vidi se da Seher nevoli taj posao koji radi ali je u trenutku očaja jer je htjela omogućiti meral školovanje pozajmila tolioku količinu novaca od tog gada i sada nema druge nego raditi taj posao kojeg se srami ismatra da zbog njega nije dostojna Meral osim tofga szrahuje za meralinu sigurnost i ima potpuno pravo to če se ubrzo pokazati. Nažalost scenaristi su joj namjenili dokraja tragičnu sudbinu jer očito nije dovoljno tragedija što su ta djeca odrasla u domu bez ikoga svoga nego sad kad bi nakokon mogli namjeniti mersal malo sretniju sudbinu oni poet odliuče oduzetijoj majku ako su namjenili tom liku od olčetka tako tragičnu sudbinu nisu je trebali ni uvoditoi u seriju kao dsa meral nije dovoljno ropatilaa ponovni gubitak tek nađene majke e je potpuno uništiti i pretvoriti u potpunu nregativku neznam zašzto je to potrebnoo i nemogi ti više ništa otkriti gledaj i vidjet ćeš

Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Pa u jednoj turskoj(tko ce se sjetit vise u kojoj)zena je radila sve moguce i nemoguce da joj sin ne dozna da je bila pjevacica u baru.na kraju je dobila infarkt zbog toga.ili tako nesto.
U "kad lisce pada" ljubavnica jednog inace vrlo familijarnog i ozbiljnog tipa je bila pjevacica u baru
Dragi plati kaputiču to ti je bilo u seriji tuđi život i ona nije dobila infarkt zato što joj je sin saznao istinu več zato što joj je na vrata došao pravi Denizov otac zato je umrla

Zadnje uređivanje TheWitch : 24.01.2017. at 15:34. Reason: quote
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 21:21   #85
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Pa u jednoj turskoj(tko ce se sjetit vise u kojoj)zena je radila sve moguce i nemoguce da joj sin ne dozna da je bila pjevacica u baru.na kraju je dobila infarkt zbog toga.ili tako nesto.
U "kad lisce pada" ljubavnica jednog inace vrlo familijarnog i ozbiljnog tipa je bila pjevacica u baru.
Dakle,nesto najgore sta se zeni u turskoj moze dogodit je da postane pjevacica u nocnom baru.onda je dotaknulo dno.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
ja sam se u tim scenama histeriziranja oko toga da rade u baru uvijek pitala
jel mozda one tamo rade nesto vise od samog pjevanja
a to jednostavno ne prikazu pa zato drama.,,,
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:56   #86
Red face

Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
ja sam se u tim scenama histeriziranja oko toga da rade u baru uvijek pitala
jel mozda one tamo rade nesto vise od samog pjevanja
a to jednostavno ne prikazu pa zato drama.,,,
Draga lowa ne znam jesi li primjetila da u turskim serijama nikad ili gotovo nikakad ne pokazuju scene seksa kao da je to nešto sramotno najviše što pokažu jest ljubljenje a ponekad im je jedini doseg držanje za ruke i čeloljub.
Da toliko histeriziranja zbog pjevanja ubaru je očito zato što to pjevanje nije samo pjevanje več je paravan za rostituciju ali to oni neče tako pokazsati. Da nije tako kako kažen ne razumijem zbog čega bi se Seher toliko sramuila reći Meral da pjeva u baru jer da je pjevanje samo puijevanje to je savim pristojan posao ali pjevanje očitoto nije samo to ja sam to shavatila po rećenici kad je seher vlasnika špitala špozajmicu a on joj je rekapo daču ti a ti čejš raditi do ktraja da je vratiš nečešodbijati goste. što se drugo iz toga nečeš odbijati goste može iščitati nego da če ona ako bude potrebno morati i spavati s gostima možda griješim ali ja sam to tako shvatila
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:13   #87
Quote:
ebru kaže: Pogledaj post

Dragi plati kaputiču to ti je bilo u seriji tuđi život i ona nije dobila infarkt zato što joj je sin saznao istinu več zato što joj je na vrata došao pravi Denizov otac zato je umrla
A tako.valjda sam to pomijesala.ali uglavnom bila je frka oko tog pjevanja.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...

Zadnje uređivanje TheWitch : 24.01.2017. at 15:36. Reason: quote
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:35   #88
ti scenaristi su bolesni, majke mi moje! katafakingstrofa!
kad god se tim sirotim curama dogodi nešto lijepo hvatam se za glavu jer već znam da će to pretvoriti opet u neku jebenu tragediju.
a još bolesnija sam ja što to gledam i dalje.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 19:39   #89
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
ja sam se u tim scenama histeriziranja oko toga da rade u baru uvijek pitala
jel mozda one tamo rade nesto vise od samog pjevanja
a to jednostavno ne prikazu pa zato drama.,,,
To je zato što to nije bar tipa ovih na zapadu, nego se zovu "Pavyon" i to podrazumijeva i druge usluge osim pjevanja.
hepp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:54   #90
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ti scenaristi su bolesni, majke mi moje! katafakingstrofa!
kad god se tim sirotim curama dogodi nešto lijepo hvatam se za glavu jer već znam da će to pretvoriti opet u neku jebenu tragediju.
:
u pravu si, postalo je totalno negledljivo. ja sam mislila da će ostaviti ljubavnu priču između Đemre i Gokana, da se barem nešto lijepo desi u svoj toj bijedi, a scenaristi su uspjeli i to uništiti.
ali vidim da turci vole takve serije, snima se to i dalje.... što se mene tiče neka si to sami gledaju
__________________
Saying nothing... sometimes says the most
maxnel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:45   #91
Ufff. Ova serija stvarno umara. Kakvi likovi, prestrašno nešto...

Kemal i Mesude- tragikomedija. Na neki način zaslužuju jedno drugo, šteta samo jadne djece koju usput upropaštavaju. Kaderina mama mi je totalno van pameti a bome mi nije jasna ni Kader ni ta njena potreba da štiti mamu koju boli njonja za nju. Nazan – spasi se tko može, strava od žene. Još nisam prežalila onog jadnička Gokhana, mrzim kad tako ukokaju neku dobričinu samo da bi gomilu drugih likova učinili još više nesretnima, a svi gadovi i dalje hodaju uokolo i rade probleme. Defne je pak prikazana tako nakaradno zla da sve skupa postaje neuvjerljivo.

Gledam iz tjedna u tjedan što Seher izvodi, već je nanizala cijelu hrpu odluka od kojih me glava boli. Umjesto da posjedne kćer i veli "gle ovaj DNA nalaz, dakle paz' vamo mala moja, situacija je sljedeća.." ona potepe gomilu vremena obilazeći oko Meral i izluđujući sebe i nju. Pa se iščupa iz šapa onog kriminalca bez većih teškoća (što je već samo po sebi bilo relativno neuvjerljivo) jer eto narod ne voli pevaljke koje svi pipaju pa da se ne bruka pred djetetom, kad li dijete ostane bez stipendije i mama se brže bolje zaduži do grla i uvali u isti drek u kojem se godinama davila.
Da sam još tolika ne bih mogla pronaći logiku. Pa hebemu, ajde da joj je trebalo kupit bubreg na crnom tržištu ali plaćat stipendiju ko da je to jedina škola u Istanbulu?

Naravno da je 'gazda' došao pogledati u što je investirao tolike pare a Seher umjesto da opet posjedne kćer i veli, "Mala moja, mama izvela pi*dariju i situacija se zakomplicirala, moramo te pospremiti da ne padneš u šape krivim ljudima", ona rasturi i sebe i to svoje ionako već nestabilno dijete.
Jednostavno ne mogu prežvakati svo to zaplitanje u lažima da ne bi slučajno pala brukica. I onda uvijek neka treća osoba ne može više trpiti nastalu situaciju pa izblebeće sve što je ona sama odavno trebala reći. Pa onda drž pa ne daj, pa drama na sve strane, čupaj kosu... i što se desi na kraju? Meral zakuka da ne može trpiti ruganje u školi i pada nova briljantna odluka – dat ćemo se u trk. Joj dajte me najte.

Netko tko je pregrmio prošlost kakvu ima Seher i ostao živ mora imati soli u glavi, kakav-takav nagon za samoodržanjem i sposobnost da misli dva-tri koraka unaprijed. Ovakva ishitrenost je suluda.

Sa svakom novom epizodom sve sam više nervozna, ne znam više sebi opravdati zašto još uvijek pratim.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 08:37   #92
yinxy , napisala si i moja razmišljanja, nakoliko puta sam mislila prekinuti gledanje, ali , eto, još sam tu
ovaj idiot kemal mi nekada bude smiješan samo daleeeeekooo od ejlul, zaslužili su jedno drugo.
nisam još vidjela pljuskanje kakvo izvodi neriman - nešto novo
sedef je obučena i našminkana ko zadnja flundra u onoj birtijetini - užas
jako mi je žao što se gunej izlajao defne, skupo će platiti, čini mi se. kad se pojavio nisam ga mogla smisliti, sad mi je simpa
feride je toliko lijepa žena (meni), a tako malo samopouzdanja, što to scenaristima treba?
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 18:32   #93
Red face

Yinksy i Cincamarice u nekim stvrarima se slažem svama cure. Znam da čete me možda popljuvati jer branim seher ali nema veze. Ja se u svakoj seriji vwežem za neke likove u ovoj suto otpočetka cemre , songul kader naravno ejul ispočetka mi je Meral išla naživce ali sad vidim da je njezino ponašanje bilo obrama od boli koju proživljava, slažem se da je seher napravila puno gluposti i donijela krivih ofdluka pogriješila je što je tražila pozajmicu od vlasnika bara ali opogodilo ju je sve ono što jpooj je Meral rekla onaj put prvi kad joj je seher htjela reči istinu i mislila je da če usrečiti Meral lati li joj školarinu, vidi se da se ona ipak brine za Meral i da je voli uskoro če reagirati kao majka kioja samo štiti svoje djete. Budimo realni dsver da jednom , nakon puno vremena otplati dug , zapravo ona ga nikad nečewe otplatiti ze zbog količine novaca koji joj je gazda pozajmoio jer svak dug se nakon nekog vremena plati ali da ona ćudom skupi sav potreban novac iodtradi dug kriminalac je nikad neče ostaviti na miru jer je ona zapravo njegov zlatni rudnik koliko sam shvatila inače ne bi toliko Sevdu maltrenira da mu kaže gdje je Seher niti bi oteo songul jer je shvatio da če se seher vratiti ako ju pomoč u djeteta prisili. Seher za razliku od Mesude koja bira muža umjesto djeteta i kaže svomn djetetu naravno da ču vjerovat mužu a ne djetetu i Banu kokoj je Kadeer kčer samo kad se njezin muž bori za skrbništvo nad drugom kčeri i kader miu treba da dokaže da banu ima još jeno djete koje je napiustila da on doboije skrbništvo ona dolazi Kader daje joj darove i moli je da ne ostavi setru bez majke s kojimm ravom ona kaće Kader da ne napravi test da se ne saza da je ona njezina ćer i još joj prijeti ako me izdaš više me nečeš vidjeti nakraju e se ispostaviti da je casna bogatašica banu veča drolja od seher vidjet čete kako. ja jednostavnio me mogu da ne branim seher ne znam zašto uvukla mi se pod kožu možda zato što se vidi da stvarno voli Meral, to se tiče guneya nije smio izbrbljat defne ono što mu je songul u povjerenju rekla doduše nije nui songul trebala taj problem podjeliti s njim jer nije njegova stvar a gunej je trebao znat da če defne jedva dočekat priliku da opet ima čime ponižavati meral jer obna se smara večom odd tih cura iz doma aživi kako ćivi zato što jezoina majka uzela nasljstvo koje cemre ostavio otac a kad je defnin otac zbog grižnje savjedsti odluzučio reč isti cemre i moliti je za oprost njegova žena i kčer su sve učinile da to spriječe i on je nakraju dobio infarkt i umro. Meral koliko god se srami onoga čime se Seher bavila obožava svoju majku , i napravit če sve da je obrani nije ona loša duboko iu sebi pati jwr se osječa krivom što joj se majka vratila zbog nje tom poslu a tu je i strah daje je ponovo zauvijek izgubiti a tek ju je našla. Što se tiče Neriman i od nje mi se povrača njoj nisu bitne te jadne cure i što njezoina nečaknja radi kader več da to ne uništi njeziniu karijeru.
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 18:53   #94
ja nisam prestala s gledanjem samo zato što sam udana za vrhunskog mazohista koji ne odustaje od serije. probam uzeti knjigu da čitam, ili surfati, ali svako malo mi oko pobjegne, a čir na želucu samo raste
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 21:33   #95
Quote:
cincamarinca2 kaže: Pogledaj post
nisam još vidjela pljuskanje kakvo izvodi neriman - nešto novo
Misliš ono kad samu sebe zašamara?
Svaki put se razveselim kad to vidim.

Quote:
cincamarinca2 kaže: Pogledaj post
sedef je obučena i našminkana ko zadnja flundra u onoj birtijetini - užas
Mah, koliko ja vidim žena ima dobru figuru i valjda bi dobro zgledala i zamotana u zavjesu. Ne smeta mene ni haljetak ni natrackanost šminkom nego parada oko cijele te teme. Dvoličnost i lažno moraliziranje, to me živcira. Zašto nitko u toj seriji ne poziva na red finu, pristojnu, oženjenu gospodu koja zalazi u te barove, nego drvlje i kamenje po sirotinji koja ih je dužna zabavljati. To su mi nevjerojatne stvari, da ih od malih nogu šopaju pričama da je najveća sramota zaglaviti na tom mjestu ali nitko izgleda ne smatra sramotnim prodavati ljude kao robu.

A Feride i Toprak su mi baš dragi, još kad ih ne bi svako malo tak djetinjasto prikazivali ne bih imala prigovora.

Quote:
ebru kaže: Pogledaj post
Budimo realni dsver da jednom , nakon puno vremena otplati dug , zapravo ona ga nikad nečewe otplatiti ze zbog količine novaca koji joj je gazda pozajmoio jer svak dug se nakon nekog vremena plati ali da ona ćudom skupi sav potreban novac iodtradi dug kriminalac je nikad neče ostaviti na miru jer je ona zapravo njegov zlatni rudnik koliko sam shvatila inače ne bi toliko Sevdu maltrenira da mu kaže gdje je Seher niti bi oteo songul jer je shvatio da če se seher vratiti ako ju pomoč u djeteta prisili.
Već ju je jednom pustio. Možda ona lijepo pjeva i privlači goste ali isplativije mu je krasti okolo mlade cure nego se gnjaviti sa ženom njenih godina kad je već zapela da želi otići. Cijeli zajeb je nastao kad se vratila. Dao joj je gomilu novaca a ona digla sidro. Jasno da je podivljao, pa kud ćeš takvom kriminalcu uzeti toliki novac i pobjeći i očekivati da će to samo tako proći? A zna kakav je.

Ne napadam je, da mi nije draga ne bih se toliko živcirala, samo govorim da me nerviraju te scenarističke nebuloze. Previše je batina u životu dobila da ne bi mogla predvidjeti posljedice bijega.
Ja samo šizim jer hoću neki suvisli zaplet a ne da mi tu šačicu pozitivnih likova redom pretvaraju u nepromišljene naivce.

A Banu je dno dna, slažem se, pored nje čak i Mesude djeluje manje užasno a nisam mislila da je takvo što moguće.

Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ja nisam prestala s gledanjem samo zato što sam udana za vrhunskog mazohista koji ne odustaje od serije. probam uzeti knjigu da čitam, ili surfati, ali svako malo mi oko pobjegne, a čir na želucu samo raste
Moj problem je što volim dovršiti sve što započnem, al sve si mislim da sam se s ovom serijom preduboko uvalila i da ću u nekom momentu morati potpisati kapitulaciju. Umjesto da me zabave najčešće me samo izluđuju, to ne može biti zdravo.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:43   #96
Quote:
jinxy kaže: Pogledaj post
. Previše je batina u životu dobila da ne bi mogla predvidjeti posljedice bijega.
Ja samo šizim jer hoću neki suvisli zaplet a ne da mi tu šačicu pozitivnih likova redom pretvaraju u nepromišljene naivce.
Draga yinxy ja ne mislim da Seher nijepredvidjela posljedice bjega , znala je da se od tog kriminalca neke lako izvući,ali jednostavno nije mogla podnjeti meralinu bol Sječaš li se kako se sledila kad je vidjela Meral na onoj pozornici. Mislim da ju je na bjeg natjerao strah da če Meral krenuti njezinim stopama- nisi vidjela da je Meral ne shvačajči u što se upušta bila soptremna pjevati tamo i da Seher se prepala da če ako nešto ne učini doista meral krenuti tim stopama zar to nije dok meraline ljubavi prema seher:Ona je neshvačajuči opasnost kojoj izlaže i sebe i majku htjela otplatiti dug , što je mislsa otplatiti pjevanjem ona je nezrelo djetera a li to je dokaz koliko voli majku a Seher je jednostavono pokušala učiniti nešto istina glupo ali iz ljubavi prema svom djetetu da usreči meral a i kad joj je mala pokazala da če ako ona nešto ne poduzme ona se uhvatizti mikrofona seher se jednostavno prepala jer je svijesna da taj gad jednom kad se dočepa Meral više je nikad ne bi pustio

Zadnje uređivanje TheWitch : 09.02.2017. at 04:40. Reason: quote
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 00:55   #97
Čuj ovak se možemo vrtit u krug unedogled.

Meral je maloljetna a to je već problem za nekog tko vodi posao s golišavim pevaljkama. Plus kaj po nekoj logici stvari nije dijete koje nikome neće faliti i koje nitko neće tražiti ako ju neka bitanga zgrabi i odvede. Za Abasa koji živi od te nekakve polu-ilegale sve skupa bila bi prevelika gnjavaža i rizik. Uopće ne mislim da je mala ikad bila u nekoj stvarnoj opasnosti, gad se jednostavno zabavljao izluđujući Seher jer joj je napokon našao slabu točku.

Nemreš dignut pinku od svodnika pa se onda naglo pogospoditi. Znala je od koga posuđuje i što se od nje za te pare očekuje, da se posvetila vraćanju duga ne bi bilo cirkusiranja na sve strane niti bi njega bila briga za Meral. Al ježi ga, tu se onda opet vraćamo na to da je trebala kćeri sve iskreno objasniti.

Nega, ja ću se i dalje duriti na scenariste a ti pravdaj Seher.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 08:51   #98
možda ste me krivo shvatile, ja ne napadam seher, ja napadam kostimografe i šminkere, zapravo možda i seher želi izgledati neprepoznatljivo, a ipak ju je tata od gorkhana skužio, ne znam, ali meni ostavlja gorak okus u ustima, može raditi to što radi i lijepo sređena.
mesude i bade kao mame su nula naspram seher.
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 00:06   #99
Red face

Slažem se s s tobom yinxy da je seher trebala iskreno reći Meral ćime se bavi,ali na koji način doči svome djetetu za kojeg je šenaest godina mislila da je mrtvo, i ono je šesnest godina odrastalo u domu bez ikoga svoga , napokon ju nađe , kako da joj kaže dođi dušo moja salušaj me , majka ti radi u nočnom klubu tako da zabavlja muškarce i radi sve to se traži od nje , ako treba im pleše u krilu ili spava snjima i tako zarađuje za život i tako ti je osigurala školarinu u privatnoj školi i sad mora raditi to dok ne plati taj dug m,možda cijeli život u protivnom če dobiti batine ili če vas obje ubiti i zato ti ostani u domu na sigurnom dok ja to ne riješim recimo nekih pet šest godima , toga se jako saramim ali ne mogu se izvuči , kako to reči djetetu koje čezne za majkom i majčinskom ljubavi.
da se malo vatimo na školarinu meni nije jasno to lutanje scenarista, nebuloza je da one koje nemaj nigdje nikoga svoga odrastaju u domu dobiju stipendiju za skupu privatnu školu , ne kažem da su one glupe i ne mogu dobiti stipedniju ali koja socijalna služba , kooja država daje svojim štičrenicima stipendiju za skupu privatnu školu dobro možda ne poznam turske zakone ali to mi je ipak nebuloza, nije li na početku rečeno da su one tamoi upisane radi one sramote sa dečkima eventualno bi u tu školu mogle iči Cemre kaoja je nekoć pripadala tom krugu i kojoj je otac platio školovanje prije smrti i Kader samo pod uvjetom da joj majkla plača a nije li Meral rekla seher prije nego se seher zadužila da mora imati visoku prosječnu ocjenu da nastavi primati stipeendiju ili bogate roditelje kao merve aleyna i defne roditelje koji im mogu priuštiti takvo škplovanje instrukcije isve potrebno ,značoi one bez obzira na šproskjek neče biti izbačene samo zato jer imaju love.
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 06:36   #100
Quote:
ebru kaže: Pogledaj post
.... kako to reči djetetu koje čezne za majkom i majčinskom ljubavi.
Pa tak nekak kak si napisala.. možda s malo manje detalja za početak. Ne znam, Ebru. Nema lijepog načina da nekome objasniš ružnu istinu. Ono što je ispričala Feridi mogla je ispričati i Meral. Po meni bi joj izjava tipa 'dužna sam kriminalcu brdo para i moram vratiti dug ako mislim ostati živa' donijela manje nesreće nego tjeranje kćeri od sebe jer ono je stvarno bilo da ti srce pukne. I opet se sve na kraju saznalo uz hrpu novih komplikacija.
Ne znam. Al da je bilo po mome u tu fazu ne bi ni došla, u klub se ne bi vraćala, Meral bi završila u nekoj javnoj školi negdje, ne bi bilo cirkusa... i mi ne bi imale kaj gledati.


Iskreno ne sjećam se baš detalja oko stipendije, u to sam vrijeme bila preneražena idejom o prisilnom ginekološkom i objavljivanjem podataka maloljetnih djevojaka u novinama, to mi je bilo toliko van pameti da sam slabo pratila sve ostalo. Mislim da je Feride nekako pritisnula Nazan pa je ova organizirala stipendiju za njih. Nešto u stilu da ih ta škola stipendira ako budu držale dobar prosjek? Pretpostavljam da ostalim klincima starci plaćaju godišnju školarinu pa im prosjek ocjena ne igra neku ulogu.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.