Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2016., 20:01   #1
Serenay Sarikaya


Serenay Sarikaya rođena je 1.srpnja 1991. u Ankari, majka joj je Umran Seyhan (rodila je Serenay u svojoj 16-oj godini ), a otac Mustafa Sarikaya.

Kad je Serenay imala 6 godina roditelji su joj se razveli, otac je osnovao novu obitelj, a Serenay je ostala živjeti s majkom, najprije u Antalyi, a poslije u Istanbulu.
Iz mnogih intervjua sa Serenay može se naslutiti kako njih dvije nisu imale baš lagan život no nikada se ona nije žalila na to, dapače, ističe kako je bila sretno dijete. Iako joj je u odrastanju nedostajao otac, kaže da ima dobar odnos s njim, rijetko se viđaju, no često se čuju telefonski. Često spominje majku kao najveću potporu u životu.

U svojoj petnaestoj godini sudjelovala je na svom prvom natjecanju na Europskom tinejdžerskom izboru ljepote održanom u Češkoj u 2006, gdje je osvojila 4. mjesto i posebnu nagradu žirija.

Prvi put se na velikom platnu pojavila u filmu Şaşkın (2006, ime lika Itır), a 2008. u filmu Plajda (2008, Asli). Iste godine se pojavila u tv seriji Peri Masalı (2008, Talya) u režiji Sinana Cetina, koji je kasnije pripremao za glavnu ulogu u seriji Limon Ağacı (2008, Peri).

Iste godine je snimila svoju prvu reklamu, za Turkcell

Slijedila je uloga u seriji Adanalı (2008-2010, Sofia Dikkaya).

Na izboru za Miss Turske 2010. godine osvojila je drugo mjesto, Miss Universe. Na nekim stranicama na engleskom jeziku navodi se kako je bila maloljetna te zbog toga nije otišla na svjetsko natjecanje za Miss Universe. Maloljetna nije bila, imala je tada 19 godina. Na turskim stranicama piše kako se povukla jer joj je gluma bila važnija, a i započela je snimanje nove serije (Lale Devri, 2010-2012, Yeşim Taşkıran Ilgaz). U nedavnom intervjuu (koji ću postaviti na kraju) kaže kako joj je to bila najsloženija uloga do sad.

Glas je posudila liku Astrid u filmu Ejderhanı Nasıl Eğitirsin/Kako izdresirati zmaja (2010).

Zgodan mi je ovaj kratki film So Long /Hoşçakal (2011, Sarah) uz Kaana Urgancıoğlu, svog ranijeg partnera iz serije Limon Ağacı.

Uz Nejata İşlera glumila je Melisu u Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013).

Istovremeno je imala i uspješnu manekensku karijeru. Koliko sam pronašla, zadnje revije je nosila 2012. no i dalje je uspješan fotomodel.

Glavna uloga u seriji Medcezir (2013-2015, Mira Beylice) donijela joj je brojne nagrade (koje ću navesti u drugom postu).

Godine 2014. snimila je reklame za Elidor, 1, 2.

Od 2014. godine je zaštitno lice tvrtke Mavi, za koju je snimila više reklama.

Serenay ima predivan glas, izvela je nekoliko pjesama u Lale Devri.
Njeno pjevanje je posebno do izražaja došlo upravo u seriji Medcezir u kojoj je zajedno sa svojim glumačkim partnerom (Çağatay Ulusoy) izvela brojne pjesme. Navodno im je ponuđeno snimanje albuma no oboje su to odbili jer su se željeli više posvetiti glumi.

Serenay pjeva i u ovom klipu, sastavljenom od kratkih kadrova sa snimanja jesensko-zimske kolekcije za Mavi. Njena izvedba je oduševila Demet Akalin koja je izjavila da Serenay mora biti rock zvijezda i po drugi put ponudila snimanje albuma. Na pitanje novinara o tome Serenay je rekla da je to lijepa ponuda, no da još ne zna jer joj je važnija gluma.

Ove godine je snimila film Ikimizin Yerine (2016, Çiçek), čija se premijera očekuje u listopadu ove godine.
Jučer je izašao prvi fragman filma, ovdje je i prijevod fragmana na engleski jezik.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen

Zadnje uređivanje TheWitch : 14.09.2016. at 20:39.
holaquetal is offline  
Old 14.09.2016., 20:09   #2
Serenay - put do uspjeha, 2.dio

Najpoznatije nagrade:

Ostale nagrade (ne mislim da su manje važne samo su meni manje poznate). Većinom su to nagrade za najbolju glumicu, jedino se one koje sam označila zvjezdicom (*) odnose na Najomiljenije/najpopularnije zaštitno lice neke marke/brenda ili nagradu za stil:


Od ljeta 2015. je u vezi s Keremom Bursinom.

Krajem kolovoza 2016. je u Barceloni snimila najnoviju reklamu za Mavi i tom prilikom je Cengiz Semercioğlu napravio intervju objavljen 10.9.2016.
Cijeli razgovor je prevela na engleski jezik jedna vrijedna fan stranica. Kad se klikne na link, pokazat će se deset slika, klikom na svaku sliku otvori se dio prevedenog razgovora. Napomena, redoslijed je obrnut, prva slika lijevo gore na stranici je ustvari kraj razgovora, a zadnja slika desno dolje je početak.

Ukratko, govori o snimanju reklame u Barceloni, odgovara na pitanja o pjevanju, o mogućem filmu ili seriji s Keremom, o filmu s Nejatom, o novoj seriji koja bi trebala ići na tv početkom 2017, o tome kako bira projekte i kako se ne boji mogućeg neuspjeha nekog projekta "jer uvijek postoji nešto novo", o roditeljima, o braku, o prijateljima, o studiju, o putovanjima...

Ima još jedan zgodan razgovor za Hürriyet iz studenog 2015., također preveden na engleski (niže na stranici). Izvor.

.................................................

To je , do sada, ono što znam o Serenay. Nastojala sam samo iznositi provjerene činjenice o njenom životu i ostaviti svakom tko pročita neka sam izvuče (ili ne izvuče) zaključke. Naklapanja s portala i drugih izvora nisam navodila jer su naklapanja uvijek samo to, a ne volim iznositi neprovjerene podatke.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Old 15.09.2016., 07:26   #3
Puno lijep i opširan uvod,bravo za trud holaquetal
Samo da dodam,prvi susret s njom nije mi potpuno sjeo,ali što je duže pratim(naročito na reklami za jeans),sve mi se više sviđa
Želim joj puno uspjeha,kao nagradu za ne tako lagodni početak..
Pratim je sad u Medceziru,moje pohvale :klap:

I još da...lijepo pjeva,stvarno je svestrana...bravo
11tena is online now  
Old 15.09.2016., 08:15   #4
Odličan uvod.

Lepa i talentovana devojka. Nisam je gledala do sada u seriji ali pošto je već kombinuju sa Enginom obratila sam pažnju da vidim šta se tu događa. Ovo što sam ovde videla je jako dobro. Posebno su mi legle scene u filmu sa Islerom.

Zanimljiva je, energična. Ako smo već prinuđeni da gledamu masu tugaljivih scena u turskim serijama ona bar ima svežinu i šarm da ih nekako ozari. Jednostavno joj ne bih poverovala da je tužnjikava Neke druge ozbiljnije emocije, to da.

Ako bude sa Enginom ima sve da pršti.
Andreas Sam is offline  
Old 15.09.2016., 14:22   #5
Ajjj, ovorena tema za Serenay. Hvala holaquetal i na odličnom i iscrpnom uvodu. Bogme, bogata karijera za 25-godišnju djevoku. I još toliko nagrada.

Za sada sam je gledala samo u „Adanaliju“ i već tada je pokazala svoj veliki glumački talent. Nije bila samo slatkasta kći glavnog junaka već cura sposobna izraziti najraznolikije pa i najdublje emocije. Imala je nekoliko jakih dramskih scena, za 17-godišnju djevojku teških, ali briljirala je u njima. Svi smo je zavoljeli kao Sofiju.

Ja je zato pamtim ovakvu:




Bila je djevojče, ali ni sada se nije puno promijenila osim što je sazrela i postala još ljepša. I vidim, puno se piše o njoj, a ona stalno aktivna. Nisam je gledala u drugim ulogama, ali „Medcezir“ ću nastojati gledati (malo loš termin, ali snaći ćemo se i na netu).

Baš bih je voljela vidjeti u paru s Enginom, volim ih oboje. Bila bi to jako dobra kombinacija dvoje odličnih glumaca. I fizički bi mi pasali. No, o tom potom.
đurđevak is offline  
Old 16.09.2016., 14:05   #6
Ove godine Mavi slavi 25-godišnjicu osnutka, a Serenay je 1.7. navršila 25 godina. Prošlog tjedna je upriličena zajednička proslava u restoranu Cecconi's.

http://www.milliyet.com.tr/kutlamala...gazin-2307861/

Gost je bio i Teoman koji je pozvao Serenay na pozornicu te su zajedno otpjevali Aşk Kırıntıları.

http://www.gecce.com/haber-serenay-s...an-muthis-duet

Inače, Teoman je napisao pjesme za film İkimizin Yerine u kojem glumi Serenay.

http://www.koseyazisioku.com/hurriye...ciplak-sarkici
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Old 18.09.2016., 09:14   #7
Rođena za pistu

veća

I posljednje slike sa Etilera
I još

Arapski je fanovi obožavaju..doduše,mogu reči da oni stvarno vole svoje favorite i vrlo su revnosni u objavljivanju svega i svačega okolo svojih ljubimaca.Tako da pomažu i nama ostalima
11tena is online now  
Old 18.09.2016., 16:31   #8
Quote:
11tena kaže: Pogledaj post
I posljednje slike sa Etilera
I još
Serenay je jedna od rijetkih turskih glumica koja se zna dobro obući. Ima kod nje i nonšalancije i šika, a vrlo često i neki pomaknut detalj što mi se jako sviđa.

Voli ona nositi šeširiće:




Kratki video. Ne znam što kaže.


Kad smo kod šeširića, još jedna lijepa slikica:


Zadnje uređivanje đurđevak : 18.09.2016. at 17:00.
đurđevak is offline  
Old 18.09.2016., 22:21   #9
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Kratki video. Ne znam što kaže.
Ima ovdje, a prevela je i fan stranica.

Svakako, govori o novom filmu i glumačkom partneru, Nejatu İşleru, a meni je najdraži onaj dio u kojem kaže da će u ovoj sezoni biti u više projekata!
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Old 19.09.2016., 14:25   #10
Vidi ti i ovo:klap:
Hoće je hoće
Na streličarskoj akademiji,pokušaj..
Pa u sridu
11tena is online now  
Old 19.09.2016., 18:17   #11
Quote:
11tena kaže: Pogledaj post
Vidi ti i ovo:klap:
Hoće je hoće
Na streličarskoj akademiji,pokušaj..
Pa u sridu
Stvarno multitalentirana cura. Ide njoj sve od ruke.


Ovdje je i galerija njezinih slika povodom filma „İkimizin Yerine“ čija će premijera biti 19. listopada.


klik za veće





Učenica Çiçek ima ljubavnu priču sa svojim profesorom kniževnosti. Zanimljivo. Film ću obavezno pogledati, inserti obećavaju, a sviđa mi se i Nejat İşler kojega sam, doduše, gledala samo u filmu „Zimski san“ gdje me kao glumac oduševio.
đurđevak is offline  
Old 21.09.2016., 19:49   #12
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Ovdje je i galerija njezinih slika povodom filma „İkimizin Yerine“ čija će premijera biti 19. listopada.
Mali ispravak, 21. listopada.


Ovdje su mi Hazar i Serenay preslatke:




Sliku je krajem srpnja postavila Hazar Ergüçlü na svom instagramu , #missingyou #sis

Sprijateljile su se za vrijeme snimanja serije Medcezir/Plima i oseka.

http://www.gazetemag.com/hazar-erguc...rikaya-ozlemi/
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Old 25.09.2016., 12:29   #13
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Za sada sam je gledala samo u „Adanaliju“ i već tada je pokazala svoj veliki glumački talent. Nije bila samo slatkasta kći glavnog junaka već cura sposobna izraziti najraznolikije pa i najdublje emocije. Imala je nekoliko jakih dramskih scena, za 17-godišnju djevojku teških, ali briljirala je u njima. Svi smo je zavoljeli kao Sofiju.

Ja je zato pamtim ovakvu:

http://thumbnails116.imagebam.com/50...7504581471.jpg
http://thumbnails116.imagebam.com/50...9504581671.jpg
I ja ću je uvijek pamtiti kao malu Sofiju iz Adanalija. No drago mi je što je mogu gledati i u Medceziru i sviđa mi se što su tamo iskoristili i njezino pjevačko umijeće.

Dobro je što se Serenay voli iskušati u raznim ulogama. Nakon vesele i pozitivne Sofije koju je teško ne voljeti, prihvatila je potpuno drugačiju ulogu u Lale Devri. Gledala sam samo klipove iz te serije, ali odmah se vidi koliko su to različiti likovi.
Okušala se i u različitim žanrovima.



Čini mi se da je glumica i inače vedra osoba.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Zgodan mi je ovaj kratki film So Long /Hoşçakal (2011, Sarah) uz Kaana Urgancıoğlu, svog ranijeg partnera iz serije Limon Ağacı.

Uz Nejata İşlera glumila je Melisu u Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013).
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Ove godine je snimila film Ikimizin Yerine (2016, Çiçek), čija se premijera očekuje u listopadu ove godine.
Jučer je izašao prvi fragman filma, ovdje je i prijevod fragmana na engleski jezik.
Vjerojatno zato drugi glumci snimaju s njom više puta, vidimo da je dva puta glumila i s Neyatom, i s Kaanom, a druži se i s curama iz Medcezira.



Ovo je prevedeni dio intervjua iz 2009. u kojem je sudjelovala s Oktayem Kaynarcom koji je glumio njezinog oca u Adanaliju. Serenay priča o počecima svoje glumačke karijere

https://www.youtube.com/watch?v=l10fAIm1VZM
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Old 26.09.2016., 16:19   #14
Serenay i Kerem pri izlasku s večere u Da Mario restoranu na Etileru, prošlog petka.



http://www.gecce.com/haber-serenay-s...ksam-yemeginde
..............................

U samo jednom tjednu najava filma İkimizin Yerine je na youtube kanalu pregledana više od milijun puta.

http://www.gecce.com/haber-ikimizin-...-milyonu-gecti
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Old 28.09.2016., 17:57   #15
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Serenay i Kerem pri izlasku s večere u Da Mario restoranu na Etileru, prošlog petka.
Evo i videa s te sačekuše.

Vrijedne fanice su izrezale i povećale najslađi dio videa.

Kerem ima novu seriju, a o Serenayinoj se još spekulira. Najčešće se ipak spominje partnerstvo s Enginom. Znam da se još ništa ne zna, ali jako navijam za kombinaciju njih dvoje.


Da začinim za kraj, evo jedne njene fotke koja mi se jako sviđa.

đurđevak is offline  
Old 30.09.2016., 05:56   #16
Novo,from photoshoot magazine @HarpersBazaarTR za mjesec oktobar
Lijepo


11tena is online now  
Old 30.09.2016., 14:32   #17
Evo i naslovnice https://www.instagram.com/harpersbazaartr/, https://www.instagram.com/p/BK-JE95g...arpersbazaartr

klik

__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Old 03.10.2016., 10:54   #18
Evo i druge najave za Ikimizin Yerine s engleskim titlovima

https://www.youtube.com/watch?v=pJrPNAzMp9I


Ajme! Ajme! Ovo će biti opako, puno složenije nego što sam mislila.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Old 03.10.2016., 13:30   #19
šta je ovo??

i meni se već
Andreas Sam is offline  
Old 03.10.2016., 22:42   #20
Nisam pogledala video na vrijeme, a sada je već izbrisan. Ipak sam ga našla na ovoj stranici. Bit će to tužna priča. (Nadam se da će i film biti vrlo brzo preveden.)


A prije filma i njenog odgovora u vezi serije (kažu da će biti vrlo uskoro ) evo još njenih novijih slika. Ova prva je posebno posebna.

klik za veće


đurđevak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.