Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 00:52   #1
Unhappy Starački dom sa stacionarom

Zivim sama u Zagrebu s djedom, koji je u nedjelju imao jaki mozdani udar..
Sad je na Rebru i totalno je nepokretan i jako tesko ili nikako ne govori.
Od cijele okoline reagira samo na mene.
Danas me zvala doktorica na razgovor i rekla da oni njega namjeravaju cim prije otpremiti u Novi Marof.
Ta opcija mi ne dolazi u obzir, tako da moram po hitnom postupku naci u Zg neki staracki dom sa stacionarom

Dal netko ima kakva znanja i iskustva sa starackim domovima?
Bilo kakva informacija je dobrodosla.

Isto tako, dobro ce doci bilo kakvo iskustvo sa mozdanim udarom, jer kako situacija sada izgleda, i nema bas nekakve velike sanse
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 03:01   #2
Draga joop, jako mi je zao citati ovo. Meni netko drag je dozivio mozdani udar ali onaj blagi. Tesko je oporaviti se od mozdanog udara ali ne i nemoguce. Dobro je cuti da bar reagira na tebe...ti si mu velika utjeha i jos uvijek mu ne zaboravi govoriti koliko ti znaci.Ne poznajem te, a ni ti mene,ali ako ti ista znaci,mislim na tebe i tvoga djeda...bar na trenutak.Sretno.
forvirett is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:29   #3
Hvala puno!
Danas su mi rekli da najkasnije do ponedjeljka moram naci neki dom, ili ga oni salju u Novi Marof...
Vrijeme mi odbrojava...
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:37   #4
jedan je u Cehima, novi zagreb, pa iza Zagrepcanke, ne znam ime ulice. taj se ciniok.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:51   #5
Joj to je grozna situacija, pogotovo što su domovi u Zagrebu puno skuplji od onih malo izvan Zagreba. Cijene su ti različite, ali ovisno o njezi idu od 3-4000 kn na gore. Tih 3-4000 kn teško da ćeš naći u Zagrebu, već vjerojatnije u Križevcima, Bjelovaru i sl. okolnim gradovima.

Mi smo imali sličan problem s djedom tako da razumijem kako se osjećaš.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:14   #6
domovi u zagrebu jesu oko 3-4 tisuce. stacionar u savskoj se nadoplacuje oko 500 kn.
moja je teta zadnje 3 godine promijenila vise domova i znam da je cijena ta.

baka i teta su umrle u domu, istom. njega (ovaj u savskoj) je bila besprijekorna. dom sam po sebi je skroman, drzavni je, ali pristup je ok.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:29   #7
Quote:
Billi kaže:
drzavni je
za državne domove se čeka min 5 godina, kažu neki da je sad taj min porastao na 7
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:59   #8
Mislila sam na privatne domove, teško da će tako hitno naći mjesto u državnom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 17:15   #9
odgovor je bio za billi
za državni nema šanse

sestre i njegovateljice u vinogradskoj jako su hvalile neki dom kod jaske ili jastrebarskog, privatan je ali nije preskup
ne mogu sad naći link, imaju i svoju stranicu na netu
malo proguglaj, mene google danas ne voli
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 17:20   #10
google i ja smo se pomirili
http://www.obiteljski-dom.net/onama.php

ja stvarno ne znam kako je tamo, nikad bila
vidjela sam na odjelu jednu ženu koja je par godina kod njih taško bolesna i rekla bi da je njega prvoklasna
po tome bi rekla da su sestre u bolnici u pravu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 02:34   #11
Hvala svima!
Ja jos trazim....
Nasla danas mjesta u nekom 'domu' u Buzanovoj... Ali kad sam dosla tamo i vidla kako to izgleda mrak mi je pao na oci
Nekakav stan u raspadanju i gospodja koja me je provela isto tako u raspadanju...
Polly hvala.. lijepo izgleda... al, bar za sad, pokusavam naci nesto sto blize..

Kad bi bar postojala ikakva sansa da ga zadrzim jos tjedan dana na Rebru...
Ali ne, sta meni pada na pamet
Covijek u zadnjih 20 god ni jednom ne posijeti doktora, placa dopunsko osiguranje od prvog dana kad su ga uveli...
I na sta ima pravo?
Maksimalno 10 dana bolnice
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:17   #12
Quote:
joop kaže:
Nasla danas mjesta u nekom 'domu' u Buzanovoj... Ali kad sam dosla tamo i vidla kako to izgleda mrak mi je pao na oci
Nekakav stan u raspadanju i gospodja koja me je provela isto tako u raspadanju...
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ICI KOD LICOVIH U BUZANOVU!!!!!!!!!!!!

Ni slucajno, ni greskom, ni za najgoru silu, niti najgorem neprijatelju!




joop, ako hoces u sesvetama, imam ti ja kontakt jedne krasne zene koja vodi dom koji osobno preporucam. javi mi se na pm ako su ti sesvete OK.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 10:38   #13
raspitat se u domu trnje

evo radim u domu trnje...

Dom ima stacionar za nepokretne i poluPokretne

dodji na razgovor u nashu socijalnu sluzbu od 8o - 13o...

prosjecno se ceka 3 god, ali cini mi se da socijalni slucajevi imaju neku mogucnost preko opcine...

odmah predat molbu !

dobit chesh i popis od 10-tak dokumenata koje treba prilozit molbi

u sklopu Doma postoji i Gerontoloshki centar koji pruza usluge u kuchi... (njegovateljica, spremachica, soc radnik, lijechnik, psiholog, pravnik,...)

adresa: dom za starije i nemocne osobe Trnje, Poljicka 12 (iza Zagrepcanke)
kad se skrene iz Savske u Vukovarsku, 2. ulica desno, blizu Opcine Trnje..

(disclaimer: ovo ne protumachit kao da je sve gotova stvar..)
drGspot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:10   #14
Hvala svima na pomoci, ali, na zalost, sav moj i vas trud je bio uzaludan...
Unatoc tome sto sam nasla super dom sa odjelom intenzivne skrbi, u cetvrtak ga ipak salju u Novi Marof.
Kazu da je situacija takva da mora 24h biti pod lijecnickom paskom, a da mu to nemoze pruziti ni jedan dom

Navodno u Novom Marofu ima neki dio koji je ljepsi i bolji i koji se nadoplacuje...
Dal zna netko sta o tome?
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:01   #15
To je fakat okrutno, mog djeda su drzali mjesec dana u bolnici.

U najgorem slučaju nađi nešto privremeno pa ga možeš premjestiti.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:25   #16
Jedino što znam je da je jedna moja bivša kolegica komentirala kako je nedavno išla tamo u posjetu i da "Novi Marof nije što je nekad bio" (u pozitivnom smislu).

Malo mi je to čudno, ako je u životnoj opasnosti ne bi ga trebali slati nego ostaviti u bolnici, a ako nije - onda bi mogao biti i u nekom domu sa stacionarom, odnosnom dijelom gdje ga njeguju medicinske sestre i njegovateljice.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 13:40   #17
Dom za starije i nemoćne

Vjerujem da je ovo pravo mjesto za ovu temu. Naime imam baku koja je već u godinama i, otkako je deda umro, je usamljena i gotovo uopće ne izlazi iz kuće. U razgovoru sa njom predložio sam joj da ode u dom gdje bi se družila sa drugim ljudima, imala dodatne aktivnosti itd.
Nažalost nemam pojma o domovima, pa molim one koji nešto znaju da preporuče neki dobar dom, po mogućnosti da je lista čekanja kraća od 10 godina koliko su mi rekli u ovim državnim domovima po Zagrebu.
Hvala.
Marakul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 14:43   #18
znam za jedan dom,poznam vlasnike i kaže da bi se moglo nać jedno mjesto.Poslao sam ti broj na PM
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:00   #19
Domovi za skrb o starijim i nemoćnim osobama

Otvaram ovu temu o domovima jer sam sam bio u potrebi po Zagrebu obići mnoštvo domova i "domova" shvativši da naša "napredna" lijepa zemljica nije uspjela organizirati kvalitetanu sustavnu skrb o bolesnicima koji su radi raznih bolesti (posebno raka ali i Alzeheimera) prinudjeni na palijativnu dakle, intenzivnu skrb, a njihova rodbina praktično prisiljena mjesecima ili godinama masno plaćati razne rupe u kojima njihovi najmiliji odlaze s ovog svijeta kao jadnici u srednjem vijeku.
Ja sam obišao svakojake ali istaknut ću samo one koji mi se čine da zadovljavaju minimalni prag humanosti..rupe neću niti spominjati.

Zanimaju me iskustva onih koji su prošli kroz njih da se priča i ovoj temi s kojom se susretne par tisuća ljudi godišnje. Evo mog popisa...što mislite o njima (molim samo one koji su prošli kroz to)


Fidelitas (Remete)
Dom Vrabac (Gornje Vrapče)
Dom-sanatorij Gornji grad - Ćorluka (Gajnice)
Godan (Srebrnjak)
Stacionar Ksaver (Ksaver)
Duga resa-specijalna bolnica
Nonica (Ferenčica)
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 22:39   #20
Imam iskustva s par domova na podrucju Osijeka.
Sitaucija nezadovoljavajuca.
Dom u Drinskoj ulici,drzavni dom ,slovi kao dobar,i to jeste na prvi pogled.
Novcano je povoljniji nego privatni.
Dio gdje su pokretni korisnici doma je super.
Lijepo uredjeno,cisto ,imaju finu trpezariju,kulturno umjetnicki program...Nesto se uvijek desava,

Ali ko dodje u stacionar..ajme..Dakle u stacionaru su smjesteni oni koji teze hodaju,ili nikako.

Moja mama kad je stigla u stacionar mogla je jos hodati pomocu hodalice...
Medjutim ubrzo su je smjestili u krevet,zabranili hodanje,da ne bi pala..
Ni u wc nisu dali.Bolje da lezi,oni imaju manje problema.Boze sacuvaj da bi pomogli malo prohodat
Naravno,osoba koja tesko hoda,pa jos uz to i ne vjezba,lezi po cijeli dan,izgubi i to malo snage,misici odumiru,.
Ali to nikog briga nije bilo .
Kad odes u prostoriju gdje su smjestene sestre,uvijek ih desetak sjedi..
Umjesto da se malo vise bave pacijentima.
Naravno,kad dodjes,sve obecaju..pa opet po starom.

Hrana je bila ok,cisto je bilo,lijepo su ih i odrzavali ,kupali,ali malo je "duse" bilo.
Ne ukljuce im tv,ne sjete se bateriju od mobitela napuniti im da ih se moze nazvati,i sto je najgore..nakljukaju ih tabletama,da spavaju,da sute..Kao biljke.

A toliko smo ocekivali taj dom,radovali se,jer je eto kao tamo dobro..Ranije je bila u privatnom domu,koji je bio skuplji,ali ipak nedovoljno dobri uvjeti.
Ali su sestre bile bolje,briznije..Manje ih je bilo.


Kad sam vidio da je vrag odnio salu,krenuo sam dalje traziti.Najskuplji je bio dom u Dardi,u rasponu od 4200 do 5000 kuna.
Odlucio sam i zaduziti se,dici kredit samo da mamu izvucem iz Drinske.

Na zalost,nije docekala da jave iz Darde,da ima slobodno mjesto....

Tek drugi dan nakon sto je samo spavala,odnosno nije bila pri svjesti,niti jela niti pila,"sjetili " su se pozvati Hitnu pomoc i otpremiti je u osjecku bolnicu.
Tamo je nakon par sati umrla.
Doktor je rekao da je potpuno dehidrirala.Napravili su sve moguce preglede,snimanja,nisu mogli ustanoviti sto se desava,niti su uspjeli pomoci.
Barem su se trudili,i pokazalali pijetet..

Naravno,ovi iz doma se nisu sjetili niti izjaviti sucut,niti bilo kakvo objasnjenje dati...
Maska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.