Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 13:34   #201
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ja rekla za 12 dana, i baš očekujem najkasnije u ponedjeljak... Istina je da se stanice moraju razvijati i da je uobičajena proceruda oko 3 tjedna, ali tu se radi o prosjeku... No, vako je meni objasnila kolegica koja na rebru baš radi analize amniocenteze, da najraniji rezultat neslužbeni mi može dati za 7 dana (pošto sam ja imala pobačaj, rekla sam joj da mi ne treba žuriti s tim neslužbenim info), a da za 12 dana može bez problema i sa sigurnošću dati potpuni nalaz... pošto oni zaprimaju puno uzoraka, radi se i selekcija onih koji su hitni i onih koji mogu čekati i do 5 tjedana, a ako nešto nije uredu oni javljaju i tad ranije... meni je recimo bilo hitno jer u slučaju jako lošeg rezultata trebalo bi odlučivati o pobačaju što se može raditi do 22. tjedna (mislim ) a ja sam već bila u 18. tako da sam čekala 5 tjedana ne bi ni zakonski mogla na pobačaj ako bi tako odlučili... Zato se i kaže da je optimalno da se amnio radi u 16. tjednu jer se onda može čekati i do 5 tjedana... Ne znam meni su tako objasnili iz prve ruke

naravno.. to i jest logično.. ako nešto nije u redu da se ne čeka polsije 22 tjedna da se mora obaviti pobačaj/prijevremeni porod.

Mala... javi kakvi su nalazi, podijeli sa nama to! Sve smo u istoj gabuli i neizvjesnosti tu (koje idemo na amnio naravno)....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 16:44   #202
Cure, koje idete na amnio, šaljem vam puno vibrica za dobre rezultate, ali i za koliko toliko mira u životu.
Ja znam da sam od prvog mjerenja nuhalnog do rezultata kombiniranog probira (trajalo je 5 dana) izgubila valjda 5 godina života.
I sad sam rekla da ne idem na pregled do 20-og tjedna - ka da se treba i slijedeći s 34-36 isto kad treba.
Možda se i predomislim, al sam još u posttraumi od svega.
U svakom slučaju do iza nove godine ne idem nigdje na pregled

Imate VELIKU od nas
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 16:59   #203
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Cure, koje idete na amnio, šaljem vam puno vibrica za dobre rezultate, ali i za koliko toliko mira u životu.
Ja znam da sam od prvog mjerenja nuhalnog do rezultata kombiniranog probira (trajalo je 5 dana) izgubila valjda 5 godina života.
I sad sam rekla da ne idem na pregled do 20-og tjedna - ka da se treba i slijedeći s 34-36 isto kad treba.
Možda se i predomislim, al sam još u posttraumi od svega.
U svakom slučaju do iza nove godine ne idem nigdje na pregled

Imate VELIKU od nas
hvala bejbe.. Meni kombinirani probir nalaz fantastičan... ali opet u meni neki nemir.

Pogotovo kada vidim da imam 32 da mi je ovo prva trudnoća i da statistika bolesno rođene djece govori u prilog tome.

Opet kada pročitam vani u svijetu amnio je jedna od najnormalnijih pretraga..

Evo ja jučer uzela dvije uputnice i to jedna za amniocintezu (ležanje u bolnici) a druga za genetski laboratorij (za genetiku).

Sutra idem napraviti briseve... i priznajem nije mi svejedno.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 17:06   #204
Meni je kombinirani super (rekla teta dr da je kao u 17-godišnje trudnice), al ja i spadam u nisko rizične - imam 27, nitko nikad ništa u obitelji...
A rizik od spontano kod amnio mi je više od 10x veći nego da se rodi bolesno dijete.
Još stignemo, al 99,9% nećemo.

Ma može ona biti normalna pretraga, al je invazivna i zato ju po meni treba smanjiti na minimum.

Znam da ti nije svejedno.
Al ja ti kažem da bude sve OK
Od mog šefa žena rodila prvo s 45, i to nakon 2 spontana. Išli su samo na triple i pokazalo OK - i rodila klinca, evo ga u trećem razredu osnovne.

Ma samo nek bude dobro - al nemojte mi se vi živcirati - ja sam uspjela u tolikoj mjeri da mi se čir javio nakon dugo vremena i to toliko bolno da sam morala uzeti tablete da bi se uopće mogla ispraviti na krevetu.

Samo mirno - radi anđela
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 22:29   #205
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
hvala bejbe.. Meni kombinirani probir nalaz fantastičan... ali opet u meni neki nemir.

Pogotovo kada vidim da imam 32 da mi je ovo prva trudnoća i da statistika bolesno rođene djece govori u prilog tome.
Draga moja, ako sam dobro skužila ti ideš na amnio jer sama imaš neke sumnje, a ne da te netko od doktora upozorio na to... ako sam u pravu reči ću ti samo nemoj molim te ići na amnio, radije odi u 20. tjednu na dobar 3D uzv... Zašto ti to govorim... u mojoj sobi prije nego što sam ja došla na 2 tjedna dana bila je žena tvojih godina koja je isto bez konkretnog razloga, znanosti radi otišla na amnio i ostala bez djeteta...
ne znam ja u slijedećoj trudnoći bez obzira na rezultat neću tako lako otići na amnioncentezu, napravit ću sve moguće druge testove koji nisu toliko invazivni, PAPP vjerojatno i možda još neki... stvarno će mi morati dati valjane razloge da opet krenem u amnio avanturu...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 07:39   #206
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Draga moja, ako sam dobro skužila ti ideš na amnio jer sama imaš neke sumnje, a ne da te netko od doktora upozorio na to... ako sam u pravu reči ću ti samo nemoj molim te ići na amnio, radije odi u 20. tjednu na dobar 3D uzv... Zašto ti to govorim... u mojoj sobi prije nego što sam ja došla na 2 tjedna dana bila je žena tvojih godina koja je isto bez konkretnog razloga, znanosti radi otišla na amnio i ostala bez djeteta...
ne znam ja u slijedećoj trudnoći bez obzira na rezultat neću tako lako otići na amnioncentezu, napravit ću sve moguće druge testove koji nisu toliko invazivni, PAPP vjerojatno i možda još neki... stvarno će mi morati dati valjane razloge da opet krenem u amnio avanturu...

ne mala....ne!

Doktor mi ga je preporučio. takav je. Frend mi je. rekao je da je imao sumnju kod jedne od 22 godine. Kaže super mlada cura a meni nešto čudno na UZV. Svi nalazi su bili 5.
Preporučio joj ga je. i zaista. kaže dijete sa Down-om. kaže da je cura prvo bila u šoku.. odmah je negirala hoće ga roditi itd. Došla je nakon par dana njemu (valjda razmislila) i rekla da hoće pobaciti.
Poslije toga ponovno zatrudnila, ponovno na amnio i sve 5.

ne nije to moj hir.. nego mi je rekao. Lara sve je tu ok... ali jedino amnio to može reći.. na UZV se ne vidi a testobvi nisu pouzdani. Amnio je 99,4% - Dosasd kaj je na tržištu najviše je ziher!

A njegov je stav da ga obavezno svaka poslije 30 mora raditi. Petrova preferira od 37. a ja imam 32.

I kaj da radim?

Poslušala ga!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 10:54   #207
Flekice 35 hoću reći da sam te poslušala i nalazi tj brisevi su mi gotovi.

Ueaplazma urealytcium nije izolirana
Mikroplazma hominis nije izolirana
Fizološka flora vagine
Roche Amplicor PCR test na Chlamydia trachomatis - NEGATIVAN

Sada mi je lakše. Imala si pravo trebalo je to napraviti. Zbog Amnio i zbog vlastite savjesti a i zbog toga što te bakterije rade u trudnoći (izazivaju spontene i prijevremene porode)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 10:56   #208
misizS imala si pravo. Evo drage moje potvrđeno iz zavoda za javno zdravstvo: Na briseve (ureaplazma, mikroplazma, klamidija) čeka se šest dana. Ureaplazma i mikroplazma mogu biti gotove za dva dana ali klamidija se čeka 5 da se uzgoji.

Tako da vam je drage moje bespotrebno ići kod privatnika kad se isto čeka!!!

A ipak uštedi se novaca
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 11:11   #209
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Evo drage moje potvrđeno iz zavoda za javno zdravstvo:


Tako da vam je drage moje bespotrebno ići kod privatnika kad se isto čeka!!!

A ipak uštedi se novaca

kako kojeg zavoda za javno zdravstvo
ja sam prvi put otišla u rockfellerovu u Hrvatski zavod za javno zdravstvo - dakle, državni - gdje se klamdija čeka 14 RADNIH dana...sve ostalo, čini mi se, 5 radnih dana...

onda mi je doktorica rekla - kad sam sljedeći put radila urinokulturu - da odem u Zavod za javno zdravstvo grada Zagreba - dakle, lokalni - jer se tamo manje čeka na nalaze.
Razlozi - jedne financira država, druge grad, tak da ovi koje financira grad imaju više novaca i, citiram, bolje podloge.
Razlika je, doduše, par dana.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 11:13   #210
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kako kojeg zavoda za javno zdravstvo
ja sam prvi put otišla u rockfellerovu u Hrvatski zavod za javno zdravstvo - dakle, državni - gdje se klamdija čeka 14 RADNIH dana...sve ostalo, čini mi se, 5 radnih dana...

onda mi je doktorica rekla - kad sam sljedeći put radila urinokulturu - da odem u Zavod za javno zdravstvo grada Zagreba - dakle, lokalni - jer se tamo manje čeka na nalaze.
Razlozi - jedne financira država, druge grad, tak da ovi koje financira grad imaju više novaca i, citiram, bolje podloge.
Razlika je, doduše, par dana.
pa ne u Rockfellerovu već Mirogojsku. Na to sam mislila.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 11:37   #211
Ja sam sve obavljala u Petrovoj - briseve čekala
A vidiš stvarno, briseve sam ja čekala malo duže - oko 2 tjedna, urinokulturu tjedan dana, a beta je bila isti dan.
al meni se ni nije žurilo jer sam ja radila briseve dan prije ovulacije - da vidim kako stojim s tim - a ono drugi dan začeli mi naše mladunče
Tako da su brisevi bili taman negdje za UZV s 4 tjedna
al bitno da ste našle što i gdje je najbolje.
I da se treba čekati, treba - to vam je ono kad vidite na TV kad imaju u onim plastičnim tanjurićima onu crvenu masu pa po njoj premazuju nešto nevidljivo - ptapićem s vatom ili kao metalnom "iglom" - to je uzgoj bakterija na podlozi i onda kad se uzgoje se perma obliku, boji... njihovih kultura (nakupina koje izgledaju kao točke) određuje o čemu se radi - a isto tako postoje podloge koje su selektivne pa omogućavaju rast samo jedne od bakterija - tu se samo gleda jel se nešto stvorilo ilio nije.
Ma to je cijela znanost mikrobiologija...
sretno svima s brisevima
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 11:51   #212
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kako kojeg zavoda za javno zdravstvo
ja sam prvi put otišla u rockfellerovu u Hrvatski zavod za javno zdravstvo - dakle, državni - gdje se klamdija čeka 14 RADNIH dana...sve ostalo, čini mi se, 5 radnih dana...
.
ja sam ih nazvala nakon cca. 8 radnih dana jer mi je trebalo i bili su gotovi.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 12:01   #213
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
ja sam ih nazvala nakon cca. 8 radnih dana jer mi je trebalo i bili su gotovi.....
da, oni kao služvbeni uvijek navedu najdulji mogući rok
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 12:40   #214
Lara, i kad je racz?!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:09   #215
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Lara, i kad je racz?!

nema racz. ima samo acz. i to 07. siječnja 2008 godine u 17+5 tjednu.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:46   #216
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
nema racz. ima samo acz. i to 07. siječnja 2008 godine u 17+5 tjednu.
kak nema racz... drugi naziv za amnio, odn. liječnički naziv je racz bar su meni u bolnici tak stalno govorili
a samo da vas obavijestim da moji nalazi nisu gotovi, jer sam u dogovoru sa frendicom koja tamo radi odlučila da ipak, pošto sad stvarno nema žurbe za tim, ostaviti da kromosomići rastu 18 dana koliko je optimalno, tako da očekujem sutra nalaz...
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:51   #217
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
kak nema racz... drugi naziv za amnio, odn. liječnički naziv je racz bar su meni u bolnici tak stalno govorili
a samo da vas obavijestim da moji nalazi nisu gotovi, jer sam u dogovoru sa frendicom koja tamo radi odlučila da ipak, pošto sad stvarno nema žurbe za tim, ostaviti da kromosomići rastu 18 dana koliko je optimalno, tako da očekujem sutra nalaz...
a valjda racz i acz je onda isto. Veze nemam.

Mala, daj javi kaj će nalazi reći..... pliz!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 17:56   #218
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
a valjda racz i acz je onda isto. Veze nemam.

Mala, daj javi kaj će nalazi reći..... pliz!
i ja ti čekam moje. Napravila sam racz 04.12. Valjda će do Božića
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 22:34   #219
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Ponovljena pretraga u drugoj bolnici da se potvrdi dijagnoza (bez da im se kaze sto su prvi zakljucili). .
Ponavljanje amniocenteze u drugoj bolnici potpuno je bespotrebno i suvišno budući da se svaka plodna voda analizira na Zavodu za genetiku bez obzira na to otkuda je došla.Vjerojatnost pogrešnog kariograma mizerna je i minimalna da praktički i ne postoji.Zato je ponavljanje istog invazivnog postupka po mom skromnom mišljenju više nego glupo.
Amniocenteza je indicirana kod trudnica starijih od 35.godina iz razloga što se tada rizik od spontanog pobačaja usljed tog zahvata izjednačava sa rizikom da će žena roditi dijete sa kromosomskom anomalijom (negdje oko 1:400),evo i link http://www.poliklinika-harni.hr/teme...a/04_amnio.asp

Ja ne znam što bih napravila u slučaju lošeg nalaza.Suprugov stric je DS,teški oblik koji nikada nije ni govoriti naučio.Dok je baka(njegova majka) bila živa,nekako je i njemu i nama bilo lakše,no evo već je 7 godina nema i moram reći da je teško.

Zadnje uređivanje smucek : 21.12.2007. at 00:22.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 07:36   #220
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Ponavljanje amniocenteze u drugoj bolnici potpuno je bespotrebno i suvišno budući da se svaka plodna voda analizira na Zavodu za genetiku bez obzira na to otkuda je došla.Vjerojatnost pogrešnog kariograma mizerna je i minimalna da praktički i ne postoji.Zato je ponavljanje istog invazivnog postupka po mom skromnom mišljenju više nego glupo.
Amniocenteza je indicirana kod trudnica starijih od 35.godina iz razloga što se tada rizik od spontanog pobačaja usljed tog zahvata izjednačava sa rizikom da će žena roditi dijete sa kromosomskom anomalijom (negdje oko 1:400),evo i link http://www.poliklinika-harni.hr/teme...a/04_amnio.asp

Ja ne znam što bih napravila u slučaju lošeg nalaza.Suprugov stric je DS,teški oblik koji nikada nije ni govoriti naučio.Dok je baka(njegova majka) bila živa,nekako je i njemu i nama bilo lakše,no evo već je 7 godina nema i moram reći da je teško.
to ima smisla kaj si napisala... da svi nalazi idu na jedno mjesto. Tako da je besmisleno opet to kontrolirati jer će i ponovljena pretraga doći na to mjesto.
Onoliko koliko sam se ja informirala i to jučer amniocinteza je pretraga 99,99 posto točna jedino postoji moćućnost da fali ako ti liječnik nestručno uzme dio plodne vode ili ako je žena baš loše sreća da se te stanice ne razviju u njezinom slučaju.

Dobije se kariogram maltene nerođenog djeteta. I to je jedino pouzdano dosada.
Krvne pretrage su samo vjerojatnosti...ali nisu pokazatelj.

Da, čitala sam na poliklinici harni. Mogućnost spontenog je izjednačena sa mogućnošću poroda bolesnog djeteta kod zdrave žene. Znači 1:400.

Znači nitko ti ne garantira da ćeš pobaciti isto tako kao što ti ako ju ne napraviš nitko ne garantira da ćeš roditi zdravu bebu.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.