Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 00:12   #21
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
hahahaha, ti si genijalan. al doista genijalan. ne dam im iz principa nista.
daj da te pitam - jel bi dobio od svog brace te silne eure o kojim pricas da se nisi ozenio? da li bi to oni isto tako uvalili DVA DANA PRIJE SVADBE tu istu lovu??
sva sreca pa zakon nije na tvojoj strani.
kaj god da ti smislio - to ukljucuje i prebacivanje auta na drugo ime - braco mili, mozes ga prepisati i na isusa krista sada ali ces pola tog auta vratiti bivsoj supruzi - nista te ne anulira na podjelu bracne stecevine. to ukljucuje auto, namjestaj koji su vam starci kupili, investicijski fond. sad, mozes ici na sud, trajati ce cca 10 godina, opet ces popusiti, platiti to sve s kamatom, ili se mozes dogovoriti. i dakako, onaj koji popusi placa troskove odvjetnika.
u slucaju da nisi znao.
nevjerojatno kak su ljudi dovitljvi. divim se tvojoj inteligenciji. sva sreca pa su zakon o bracnoj stecevini ipak pisali malo pametniji od tebe...
Jbt ako ćemo tako onda on može tražit pola iznosa koji su njegovi starci potrošili na uređenje stana njenih staraca koji su dobili na korištenje.

Uuu kako je lako tuđim k****m mlatit okolo!!
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 00:29   #22
..

pa naravno da hoce. ali da si dobro procitala njegov post a ne samo trazila izliku da se izrugujes procitala bi da je on dio tog namjestaja vec iznio. a ono sto nije ce se dijeliti na pola, takodjer kao bracna imovina. tko je rekao da nece? ja niti u jednom trenutku ne.
i sori, nemam pimpaca. imam mozak. se to racuna?
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 00:31   #23
a ovaj dio koji si tako brizljivo poboldala se odnosnio na njegovu brilijantnu ideju da prepise auto na nekog drugoga samo da ga ne mora dijeliti sad svojom bivsom zenom. zato i velim da su zakon pisali neki malo inteligentniji od njega. jer na tu ideju su dosli mnogi prije njega. i ne samo automobile da su prepisivali, nego i kuce, firme, brodove i kojesta.
eh eh
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 02.09.2009., 00:47   #24
Postoji normalan način izražavanja i bez neodoljive potrebe za sarkazmom.
A taj je da se neke stvari jako lijepo i jednostavno mogu reć bez podrugljivih upadica o bilo čijoj inteligenciji.
I ne brini, ja sasvim dobro i pažljivo čitam
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 13:37   #25
to mi govori osoba koja u prvom postu u komunikaciji sa mnom koristi rijeci poput k-----a?
kak ide ona narodna? tko o cemu, kurva o postenju
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.09.2009., 14:49   #26
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Postoji normalan način izražavanja i bez neodoljive potrebe za sarkazmom.
A taj je da se neke stvari jako lijepo i jednostavno mogu reć bez podrugljivih upadica o bilo čijoj inteligenciji.
I ne brini, ja sasvim dobro i pažljivo čitam
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
to mi govori osoba koja u prvom postu u komunikaciji sa mnom koristi rijeci poput k-----a?
kak ide ona narodna? tko o cemu, kurva o postenju
@ oboje - dopuna narodnih poslovica, kako bi se zajedno svi mi kulturno uzdizali
Lako je tuđim k***m mlatit - ali onda ne uživaš!
Kurvi se ne plaća za sex, nego joj se plaća da otiđe poslije poštenog sexa. (tak bi i ja bivšoj platil, samo da više ode iz mog života, a naravno da to uključuje i da ode u smislu da me pusti na miru da i sa svojom djecom normalno provedem vrijeme koje mi sud dodijeli)
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:11   #27
Ljudi lakše malo da se ne počne crveniti
Ma meni je smješna ta podjela stvari. Sva sreća da sam ja imala ugradbeni ormar
Ali me zato napao za klimu - htjela sam je odšarafiti i dati ali je na kraju odustao. Isto - poklon nama od njegovog brata.
Ostavila sam mu perilicu suđa, kompjuter - isto poklon od brata.
Prvo mu nudila, na kraju odnijela u šupu,onda ispred šupe da mu je lakše odnijeti i tako to stajalo mjesecima dok nije dobilo noge.
Nekome dobro došlo ali kada si već inzistirao -nosi.
A odnio netko drugi mada sam ga svaki put svih tih mjeseci istupljivala da uzme jer je to želio.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 01:49   #28
Hvala ti puno na ovim komentarima... ti očito imaš mnooooogo veće probleme od mene, i ja ti od sveg srca želim da ih što povoljnije riješiš...jer frustracija izbija iz svake tvoje rečenice.
A tko je tebe tako žestoko, srećo, oženio? Ili da kažem, ožednio?
Tražio sam pravni savjet, a ne prodiku frustrirane, zaboravljene i očito totalno napuštene nečije bivše ''ženice''... Počisti prvo ispred svog praga, prije nego li kreneš rješavat svoje frustracije preko nekog drugog. I ne trudi se odgovarati, jer ideš na ignore... Radije vrijeme potroši na sebe...

lp,

A.
azrielzg is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.09.2009., 06:29   #29
Azriel!
Odvjetnik će ti stvarno trebati.
Od ovih iznosa,oko kojih se sporite,moglo bi se dugim suđenjem nagomilati sudskih troškova...ohoho!A netko bude obrao bostan!

Općenito gledajući,uvijek bi prije napuštanja bračne zajednice ili pokretanja brakorazvodne parnice,trebal bračnu tečevinu tj imovinu podijeliti,zajedničkim pismenim dogovorom kod javnog bilježnika.
Naravno,ako je moguće.Ako se supružnici mogu u miru dogovoriti.

Inaće grozno je kako se ljudi krve za svaku sitnicu!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 07:58   #30
auto

Pozdrav !! Molim vas dali netko zna ako je Auto kupljen na auto kredit i koji se još isplačuje i stoji na vlasnika kredita ima pravo Žena na podjelu tog auta i kako se sad dijeli taj auto i šta je sa kreditom koji se još uvijek plača ?
dr.dražen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 09:20   #31
,,,

ha hahaha, mali je zakon.
sori dusho kaj sam ti tak jako digla zivac jer ti ocigledno ne pariram, ali znam da istina boli. pogotovo kada nije na tvojoj strani.
osobno nemam nista protiv tebe, za mene si klasican sindrom balkanske izvlakuse, koja nazalost moze proci jer zivimo u banana drzavi, svojevrsnom eldoradu koji koristi mnogima.
dala sam ti ozbiljan i dobronamjeran savjet da uzmes odvjetnika. i svejedno neces slusati.
sad, tko je mene ozenio - nije nitko. mozda je u tome problem? )))))))
ak se budes tak nastavio pjenit bit ce ti jos i gore, malo smanji dozivljaje i pokusaj se dogovorit sa svojom bivsom zenom, i ove komentare tipa - ne dam joj nis iz principa - smanji na najmanju mogucu mjeru. sudovi su posebno alergicni na takve izjave. a ako stvar i dodje do suda potrosit ces hrpu novaca, jos vise zivaca i opet nece biti po tvojem.
takodjer, ukoliko prebacujes automobil stecen za vrijeme trajanja bracne zajednice namjerno na drugu osobu kako bi supruzi uskratio dio, prema zakonu je takodjer rijec o kaznenom djelu za koji mozes biti kaznen. a buduci da vidim da namjeravas u ameriku, savjetujem ti da to ipak rjesis izvan suda. da ne bi bilo kao u onoj pjesmi - daleko je amerika.
smiri zivce, pljuni u dlanove, priznaj zasrao sam i nastavi zivot dalje. ako si sposoban i pametan, zaradit ces u zivotu jos 118 ormara i najmanje 5 automobila.
iako si ti meni i dalje zakon ))))))))
bash me zanima cega ce se jos dosjetit. pobjec iz zemlje? znas dakako da ima pravo traziti i tvoju deportaciju? a kolko to tek kosta....
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 09:23   #32
dr drazen ima pravo i na automobil a njezin je i pola kredita. ukoliko se dogovorite o nekoj isplati, odnosno tko ce preuzeti otplatu kredita. ako se ne dogovorite, automobil ce vjerojatno ici na bubanj, vratit ce se troskovi kredita, a vama ce svakom ostati za dvije lizalice. mozda tri, ako kupujete na veliko u vrutku.
nadam se da sam pomogla )
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 23:02   #33
Ok,ovo sve kužim...sutra nosim na sud zahtjev za sporazumni raskid braka,ali sad...imovine nemamo,tj on ima trečinu kuče koju je nasljedio od oca dok smo bili u braku,i imamo hrpu kredita i kartica potrošenih do cufta,večina toga je na moje ime radi moje plače....nekako bi to podijelili,a neznam kako,jel od npr amexa plačam 5% iznosa mjesečno...kako to sad,ili on ima kredit 50.000.00 a ja 121.000.00kn....kako?!
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 04:06   #34
Quote:
azrielzg kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da riječ jednog poštenog čovjeka na sudu ne vrijedi ništa! Pa ko uopće dokumentira davanje novca na ruke kao svadbenog poklona??? Nije to neka velika vrijednost, ali njezina stara mi jednostavno ne da mira i da nastavim vlastiti život. Sedam godina je rovarila protiv nas, u konačnici nas uspjela razdvojiti, ostavio sam ženu radi nje, i sad se još okomila na mene... Kako da se riješim toga?? Iz principa im ne dam ni kune, ne radi se tu o nekom nenadoknadivom iznosu (cca 2000 eura, koliko traže od mene), ali - ne dam!
A koja mi je opcija ako auto npr. prepišem na nekog drugog?
Mislim da bi samim tim sto bi svjedocili da je u pitanju svadbeni poklon - zapravo svjedocili protiv tebe.
Jer svadbeni poklon se daje mladencima, iako je svaki gost uglavnom vezan vise za jednu stranu bracnog para (bilo krvnim srodstvom, bilo prijateljskim vezama).
Govoreci to da - rekao si i da je sve vase...sad si se predomislio i ne bi da je sve vase, ali o tome se razmislja ranije...

Mislim da je glupo da pokusavate ivericu vagati na krame, staro gvozdje takodje...
Bilo pa proslo, bolje izgubiti pola auta nego pola zivota...

Inatiti se oko raubanog namjestaja i auta je smijesno, samo tracite i dalje zivot jedno na drugo, na medjusobnu mrznju, a zivot je tako kratak i moze biti tako lijep i pun ljubavi...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 13:57   #35
vanbracna zajednica

J a i moj partner smo vec skupa od 1997 god,zivimo skupa ,ali nismo prijavljeni na istoj adresi,ja sam cak i direktor njegove firme, a sva njegova rodbinaestre rodzaci djeca pa i bivsa zena znajuza nas i dobri smo prijatelji.ON se nije razveo od zene ali ona je suglasna sa nasom vezom,bila nam je u posjeti u pocitelju i sarajevu,ja sam sa njim stekla neka dobra i neznam da li cu moci uzivati u njima,toj svojoj kako kazu svi bivsoj zeni kupio je stan u spaniji,cak smo joj poslali 30000eura iz bosne da moze uplatiti zadnje rate,za sad kaze da nju ne interesuje nista ali ipak moram biti oprezna.KAKO SE TRETIRAJU ZENE POPUT MENE I STA TREBAM DA PREDUZMEM IMAM SVJEDOKE DA SMO SKUPA SVE TO PRAVILI DA JA NIKAD NISAM DIGLA PLATU U FIRMI ZNACI SVI MOJI INTERESI SU BILI DA IZGRADIMONESTO.MOLIM VAS DA MI DATE SAVJET I DA ZNAM STA CU DA RADIM
sepegicp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 15:52   #36
Quote:
sepegicp kaže: Pogledaj post
J a i moj partner smo vec skupa od 1997 god,zivimo skupa ,ali nismo prijavljeni na istoj adresi,ja sam cak i direktor njegove firme, a sva njegova rodbinaestre rodzaci djeca pa i bivsa zena znajuza nas i dobri smo prijatelji.ON se nije razveo od zene ali ona je suglasna sa nasom vezom,bila nam je u posjeti u pocitelju i sarajevu,ja sam sa njim stekla neka dobra i neznam da li cu moci uzivati u njima,toj svojoj kako kazu svi bivsoj zeni kupio je stan u spaniji,cak smo joj poslali 30000eura iz bosne da moze uplatiti zadnje rate,za sad kaze da nju ne interesuje nista ali ipak moram biti oprezna.KAKO SE TRETIRAJU ZENE POPUT MENE I STA TREBAM DA PREDUZMEM IMAM SVJEDOKE DA SMO SKUPA SVE TO PRAVILI DA JA NIKAD NISAM DIGLA PLATU U FIRMI ZNACI SVI MOJI INTERESI SU BILI DA IZGRADIMONESTO.MOLIM VAS DA MI DATE SAVJET I DA ZNAM STA CU DA RADIM
Na pitanje ti mogu odgovoriti samo pitanjem, zašto si uopće sa njim ako tako razmišljaš. Ako misliš da si direktor onda znaj da si TI pred zakonom odgovorna za sve malverzacije u firmi kojih sigurno ima a i on ih zna.
Zakon vanbračnu vezu tretira kao i bračnu pa po zakonu imaš ista prava kao i bračni partner, samo shvati da se onda dijele i dugovi.
I ukratko ako je on inteligentan (što vjerojatno je) i ako ne želi, teško ćeš izvući bilo što. A ako je pri tome i pokvaren, može te smjestiti i u zatvor.
Uglavnom situacija ti nije sjajna, ali takvu si i tražila.
Ako je tip OK, onda nemaš problema, on će sve riješiti pa i probleme sa bivšom (nema veze što nisu rastavljeni).
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 07:15   #37
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Ok,ovo sve kužim...sutra nosim na sud zahtjev za sporazumni raskid braka,ali sad...imovine nemamo,tj on ima trečinu kuče koju je nasljedio od oca dok smo bili u braku,i imamo hrpu kredita i kartica potrošenih do cufta,večina toga je na moje ime radi moje plače....nekako bi to podijelili,a neznam kako,jel od npr amexa plačam 5% iznosa mjesečno...kako to sad,ili on ima kredit 50.000.00 a ja 121.000.00kn....kako?!
Za podjelu dugova se morate dogovoriti sami ili preko odvjetnika. Ako je sve na tvoj amex možeš mu staviti soli na rep.
Ja još debelih pet godina otplaćujem american na moje ime koji je napravljen za auto a on ga odvezao.
Eto, baš mi jučer došlo da će mi uzeti karticu jer nisam sve još podmirila.
Uh,reko, strpajte me u zatvor, hebi ga nemam
A kartica je ionako već davnih dana precvikana na dva djela i uspomena je na vrijeme kada sam bila ovca pa si sve to dopustila.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:03   #38
Zanima me jel se nakon razvoda dijeli na pola i ušteđevina u banci jednog bračnog partnera? (recimo ako je samo jedan skupljao novce u banci od svoje plaće)?
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:03   #39
kuća glasi na njegove roditelje,sagrađena puno prije ulaska u brak s njim.nadograđen je jedan novi dio(nova etaža) za vrijeme braka,i proširen je poslovni prostor za vrijeme braka(poslovni prostor je postojao i prije)...pa me zanima da li ja imam kakva prava na to ,u slučaju razvoda? jer ipak su tu i djeca iz prethodnog braka...
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:44   #40
Čija je imovina od kredita koji je počeo prije sklapanja braka ...

Da li netko zna iz obiteljskog prava čija je imovina od kredita koji je počeo prije sklapanja braka, a završila je otplata kredita u braku?

Hvala!
mrkvica98 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.