Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2004., 18:18   #41
evo imam pitanje za acad majstore...
ima li u njemu komanda CIRCULAR PATTERN ..nisam ni obračao pažnju na to , a baš me upita jedan za raditi nekakovu getribu u Acadu ...ja kao ja rekoh može li u CATY ili Solidworksu..jer tu sam doma ..ono krug -explode-skreč-circular patern
ima li to tamo da znam ubuduče...
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 18:28   #42
ne možeš uspoređivati solidworks s običnim autocadom...to je otprilike kao da uspoređuješ corel i photoshop...ali s inventorom možeš slobodno.
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 18:33   #43
znači ima...ok , a kakav je format INVENTORY-a, jel upotrebljv za što , za CAM i CAE ?
uskoro ću ga dobiti pa ču malo pregledati sučelje i baciti "stručni i objektivni" komentar o njemu....
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 15:04   #44
Quote:
Garovix kaže:
.........
kaj se tiče odgovora na gogino pitanje, mislim isto kao netko iznad da bi na cd-u trebao biti još neki nacrt kao xref ili ak nije to, palo mi na pamet da nije možda stvar u layoutima...ak koristiš acad 14, probaj doma ili negdje gdje možeš file otvoriti novijom verzijom acada...

ak nije ni to, imaš virus na kompu pa pobriši sve fajle sa ekstenzijom .vxd koje nađeš
hvala....ima nesto u tome jer se pojavljuje veliki natpis..xtref/ nesto/ pa opet nesto....proucit cu

dok sam bila doma imala sam licnog vraca koji mi je rjesavao probleme razne...sad moram sama

goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 18:18   #45
Ako ti piše veliko xref/nešto/pa opet nešto, definitivno ti fali external reference (neki fajl ili slika u tiffu, jpegu i sl.) kao podloga preko koje crtaš svoje stvari. Mora bit na CD-u. Ako nije traži da ti pošalju.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 22:21   #46
Quote:
H3MAT0M kaže:
Ako ti piše veliko xref/nešto/pa opet nešto, definitivno ti fali external reference (neki fajl ili slika u tiffu, jpegu i sl.) kao podloga preko koje crtaš svoje stvari. Mora bit na CD-u. Ako nije traži da ti pošalju.
H3MAT0M, hvala
mozes li mi molim te napisati kako cu pronaci taj " external reference"
mozda je taj natpis preko cijelog tlocrta bio u stvari ...taj file koji nedostaje

konkretan povod nije vazan jer sam svoje odradila, isprintala...i nije bio nikakav posao, samo usluga prijateljima
ali bih voljela znati za drugi put, ako mi se nesto slicno dogodi

goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 22:52   #47
Koliko znam, on ti je na CD-u i svaki put ga otvara s tog CD-a. Dok radis prebaci ga na desktop, a kad ides prebacivat file na drugi CD obavezno prebaci i xref i zadaj mu novi path... barem sam ja tako radila sa svojim slikama koje sam ubacivala kao xreference...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 09:12   #48
Pa ben mu zar je to problem, dobila si hint, malo pogledaš help i skužiš bez problema.

No dobro, odeš na Insert u glavnom menijui odabereš opciju external reference ako se radi o jednom crtežu ili Xref manager - ako se radi o više vektorskih crteža ili image manager ako se radi o rasterima.

Imaš opcije attachiranja dettachiranja...itd. Pri tome obrati pažnju na polje iznad kojega stoji Xref/Image found at. U njemu mora stajati ispravan put do crteža/slike. Ako crteže kopiraš mičeš itd...uvjek obrati pažnju na taj dio.

pogledaj

http://www.kartografija.hr/obrazovan...utoCAD_Map.pdf

a primjeri su http://www.kartografija.hr/obrazovan...ici/crtezi.exe
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 09:53   #49
Koristan link, nisam znao da i to imamo...
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 14:35   #50
Quote:
goga kaže:
H3MAT0M, hvala
mozes li mi molim te napisati kako cu pronaci taj " external reference"
mozda je taj natpis preko cijelog tlocrta bio u stvari ...taj file koji nedostaje

konkretan povod nije vazan jer sam svoje odradila, isprintala...i nije bio nikakav posao, samo usluga prijateljima
ali bih voljela znati za drugi put, ako mi se nesto slicno dogodi

Evo ovak: ako ti je podloga (to što ti fali) neki .dwg fajl onda odi u insert->external reference... Otvorit će ti se novi prozor u kojem tražiš taj fajl (standardno kao i u svim programima). Ako je više
tih .dwg fajlova kao podloga za ovo što ti crtaš onda odi na insert->xref manager... pa na attach i dalje je sve isto.
Ako ti je pak podloga neki .jpg ili .tiff onda insert->image manager... i opet attach...
U biti sve je to isto, jedina je razlika u extenziji fajlova koji ti služe kao podloga.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 16:31   #51
Question E, sad meni treba pomoc

Nestali su mi Express tools i nemam pojma gdje da ih nadjem. Nema ih u meniju, nema opcije da ih stavim u meni, da stavim ikonice u toolbar, nista nigdje, kao da ih nisam ni instalirala.

A znam da su tu jer mi rade shortcuti koje upisem preko komandne linije. Ali ne mogu tako radit jer ne znam sve shortcute napamet.. ajd, pomagajte, hitno mi je...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 17:12   #52
Meni se jednom desilo da su mi nestale sve ikone. Reinstalacija mi je pomogla. Probaj napravit reinstalaciju samo express toolsa ili kompletnog autocada. Jedino ćeš morati ponovno podešavati si postavke (ako si nesto mijenjala)
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 17:21   #53
Grrrrrrr... vec sam jednom napravila reinstalaciju. Sta se to ne moze nikako drugacije rijesit? Pa ne mogu reinstalirat svaki put kad pozelim nesto crtat...

Autocad
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 17:23   #54
Koji autocad je u pitanju?
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 17:26   #55
2004

A tako sam volila svoju 2000
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 18:18   #56
A niš, imaš na cedeju opciju za instalaciju samo express toolbara, pa probaj s time. Nadam se da će upalit.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 19:21   #57
da li netko zna kako i "na" što se može instalirati INVENTOR 6 ...imam osječaj da mu treba još nešto prije samog instaliranja !?...neče pa neče
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 19:24   #58
Quote:
H3MAT0M kaže:
A niš, imaš na cedeju opciju za instalaciju samo express toolbara, pa probaj s time. Nadam se da će upalit.
Vec je instaliran...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 19:25   #59
no zato me BobCAD-CAM ugodno iznenadio...
novi verzije 19 sada radi s svim dosad poznatim strojevima i nije demo !!!!
nije mi jasno kako mi je to uspjelo izvesti , ali sve radi ko podmazano , a ne bi trebalo !?...ne mogu da verujem !!!
vic je u pametno položenom .dll i malo kemijanja pri instalaciji , ali ne znam da li se mogu sjetiti kako sam to po redu izveo
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 19:28   #60
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Vec je instaliran...
Onda skroz skini autocad sa kompa, restartaj i onda ponovno instaliraj. Stvarno ne znam u čemu je problem, meni taj acad 2004 radi super od prvog dana.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.