Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2012., 22:07   #61
Quote:
ljutakopas kaže: Pogledaj post
Gdje se u okolici ZG može pojesti dobar vrući odojak s ražnja? A da ambijent nije neka lokalna krčma, da je bar donekle ok restoran?
Goričica na putu za Zelinu, Europa prije Zeline s desna i Kvaternik u Lučkom.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:12   #62
sjećam se kad sam bil mali, išel sam s tatom često u jastrebarsko trenirati motokors i kad smo se vračali uvijek smo stali u Europi, jeo sam odojak od tamo prošle godine i dalje je odličan
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:52   #63
u Zagrebu sve pohvale za Nokturno - standardno, svi su ga isprobali ali odličan je
jedan novi restoran Brzi - kod Cibone u Trnju, cijene povoljne, ambijent lijep, konobari ljubazni

a okolica

klet Kozjak u Začretju mrak!
restoran Jezera u Bedekovčini isto super )
marinica1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 23:57   #64
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ma ne brini, nije to ništa novo. Veća potražnja odojaka u ovo vrijeme je normalna. Sada ljudi koji sredinom prosinca žele klati stokilaša stavljaju odojke u tov, a ponuda je nešto manja zbog lanjske niske cijene. Ove oscilacije su kod nas uobičajene i već skoro normalne. Trenutno cijena janjcima pada jer ih kao prvo Todorić uvozi na veliko iz Makedonije, Moldavije, Rumunjske i Ukrajine, a istovremeno brojno stanje stada u kontinentalnoj Hrvatskoj je u stalnom rastu. Na širem Karlovačkom području u zadnjih godinu dana broj ovaca se udvostručio.
Neka je ja,moj ražanj i peka spremni
A jesi vidio cijenu janjetine kod todoriča i kakva je to janjetina koja je 6mj na ledu pa ti to dobro ispeci na ražnju nema šanse npr odojak iz leda se skuži po koži jer sva ispuca kod pečenja a ni kvalitetno ga se ne može nasoliti a onda je to kita od ovce
Tužna je činjenica da uvozimo najviše svinjetine u europi a cijeloj toj priči su jako pridonjele visoke cijene stočne hrane da su svi odustali od uzgoja
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 00:08   #65
Restoran golf u zaprešiću nije loša opcija. Lijep ugođaj (jelačićevi novi dvori, lijepa terasa s pogledom na golf teren) cijene OK i hrana je fina. http://www.golf-restoran-zapresic.hr/
Tu je jedno vrijeme Špiček držao kuhinju pa su nekaj i naučili...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 00:46   #66
Kozjak - toplo preporučujem!
Famas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 23:54   #67
Bok društvo,
ne logiram se cesto na forum, osim kad imam neku potrebu ili nesto za prijavit. Uglavnom, citam vas na svakodnevnoj bazi... Ovaj put se javljam da ostavim jednu kritiku...negativnu, na zalost...
Uglavnom, ovo ljeto sam bila u Zagorju, obisla skoro sve i zaljubila se u taj kraj. Toliko da sam cak i muzu rekla da mi ne bi bio nikakav bed preselit se tamo... Ljeto i lijepo vrijeme su izgleda davali jednu sasvim drukciju, idilicnu sliku Zagorja... Ovih dana mi se pruzila prilika da za ''povoljnu'' cijenu boravim u STAROJ VODENICI (Klanjec). Preko jedne pod onih stranica s popustima smo kupili 2 noćenja s doruckom za dvije osobe za 420kn. Međutim, tamo nas je dočekao horor... Prije svega pričam o hrani jer sve ostalo se moze tolerirati ukoliko bi hrana bila ok (ukusi su razliciti sto se tice uredenja, pa o tome sad necemo). Ocekivali smo tradicionalnu zagorsku kuhinju, a dobili smo najjeftinije industrijske proizvode. Evo redom sto nas je docekalo... stari kruh- tri puta, Za dorucak najjeftinija salama iz supermarketa, zamjena za sir , najjeftiniji tip cajne kobasice, margarin i marmelada i 4 jaja ekstra masna i najgori juice na svijetu. Topli napitak tipo kava se naplacuje 8 kuna... Nas kupljeni paket od 420 kn ukljucivao je popust od pedeset posto na rucak ili veceru. Bila su nam ponudena samo 2 jela, bez mogucnosti narudzbe ala carte. Dobili smo suhu patku od ko zna gdje sa slijepljenim mlicima s okusom propalog tijesta za palacinke??? i pohanu piletinu s nekon pre cudnom i pre masnom rizom za koju valjda treba bit talentiran da ju skuhas na tako ocajan nacin. Cijena s navodnim popustom od pedeset posto bila je 80 kn, sto bi znacilo da svaka od te dvije splacine kosta po osamdeset kn... SAVJET: (onima koji uzmu isti paket... raspitajte se za cijenu jela prije nego narucite jelo.
Dakle, prvi dan u Zagorju, u STAROJ VODENICI bio je totalni promasaj... Nemojte si to priustiti ako niste mazohisti. (... nema veze s hranom, ali ocekivali smo da imaju sobarice, to nije slucaj jer nas je dslijedeci dan docekao porazbacan krevet)... Ali zato nas drugi ''dan u Zagorju'' je bio savrsen!!! Razlog tomu je sto smo presli granicu i zavrsili u Sloveniji... u mjestu Podčetrtek (pol sata vožnje) u JELENOVOM GREBENU... fantasticno iskustvo!!! Kvaliteta jela i usluge, predivan ugodaj i ambijent. Toliko je bilo dobro da nam nije uopce bilo zao tamo ostavit novce... S obzirom na cijenu od 80kn po obroku u Staroj vodenici, ovdje se za te pare dobije prekrasan srneci gulas s njokima od kruha ili npr. 2 domace, ali zaista doimace kobasice s kupusom... i stosta drugo (sto god imaju na karti)... Kao sto rekoh, nije nam bilo zao para pa smo si priustili Platu s domacim salamama, sirevima, namazima i pastetama, prsutom, nakon toga izvrsnu domacu juhu od gljiva, pa taj jelenov gulas s njokima od kruha i kobasice sa kupusom...(prekrasno servirano) i pice i paltili 39 eura sve skupa. Moram spomenut da smo cijelo vrijeme bili okruzeni s vise od cetrdesetak srna i jelena... Osoblje i vlasnik su bili izrazito prijazni (hranili smo srne iz ruku). Topla preporuka!!!
A sto se tice Zagorja, imamo lijepe uspomene od ovoga ljeta...
GREŠNA GORICA- bili smo dva puta... domaci naresci i fina jela po povoljnim cijenama.
KLET KOZJAK... fina patka, ugodan ambijent ...ok cijene
VUGLEC BREG... na razini, ali ipak malo skup...lose strukle!!! Tj.ocekivali smo puno vise za te novce.
VILLA MAGDALENA, dosta dobro, fali Zagorski ugodaj, fine strukle...malo skupo za to sve skupa.
Toliko...
bo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 20:11   #68
Wink klopa

sutra vodim djecu u zoo -može li mi tko preporučiti gdje se u Maksimiru dobro jede?Naime, klinci hoće dobru pizzu iz krušne peći a ja neki Zagrebački
tiom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 02:55   #69
Quote:
tiom kaže: Pogledaj post
sutra vodim djecu u zoo -može li mi tko preporučiti gdje se u Maksimiru dobro jede?Naime, klinci hoće dobru pizzu iz krušne peći a ja neki Zagrebački
za tu konkretnu kombinaciju dobar je Bigy, ulica Pokornoga 12 (iz Maksimirske ulice prema sjeveru, nastavak Mašićeve prema Petrovoj)

ako ne mora biti pizza, onda kod Srbina na Ravnicama za izvrstan roštilj Bistro M&Z, Aleja Antuna Augustinčića 8. to je svakako najbliže ZOOu

...

Zadnje uređivanje tanveer : 28.03.2013. at 03:04. Reason: afterthought
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 10:47   #70
Moze preporuka vas romantika, gdje otic na fora atmosferu pojest nesto?
Recimo gdje bi odveli curu za godisnjicu, kao veceru isprike i sl? Moze Zagreb i okolica (do 40ak min voznje).

Da nije neki klasicni restoran nego nesto malo drugacije, a fino.
Stifmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:25   #71
Quote:
Stifmeister kaže: Pogledaj post
Moze preporuka vas romantika, gdje otic na fora atmosferu pojest nesto?
Recimo gdje bi odveli curu za godisnjicu, kao veceru isprike i sl? Moze Zagreb i okolica (do 40ak min voznje).

Da nije neki klasicni restoran nego nesto malo drugacije, a fino.
Samobor Zeleni papar,Mala hiža u Mačkovcu,Vinski vrh Bolfan Hraščina.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:48   #72
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Samobor Zeleni papar,Mala hiža u Mačkovcu,Vinski vrh Bolfan Hraščina.
Bum malo prozujao da vidim kaj se nudi, ti bi bas po tom redosljedu?
I kaj je obavezno za probati u navedenima?

Takoder pitanje ak netko zna jel moguce pojest mlince kao prilog u nekom restoranu u ZG i okolici?
Stifmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:52   #73
Quote:
Stifmeister kaže: Pogledaj post
Bum malo prozujao da vidim kaj se nudi, ti bi bas po tom redosljedu?
I kaj je obavezno za probati u navedenima?

Takoder pitanje ak netko zna jel moguce pojest mlince kao prilog u nekom restoranu u ZG i okolici?
Redoslijed nema veze.
Ništa nije obavezno jer su to mjesta koja nude vrhunsku hranu,namirnice u sezoni.Za Vinski vrh savjetujem najavu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 12:57   #74
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Samobor Zeleni papar,Mala hiža u Mačkovcu,Vinski vrh Bolfan Hraščina.
Nigdje cjenika......jebala ih informatizacija....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 00:24   #75
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nigdje cjenika......jebala ih informatizacija....
Ako se dobro sjećam, u Maloj hiži dvije juhe, jedno predjelo (rižoto), tri glavna jela, jedan ili dva deserta, dva piva i četvrt litre vina oko 600 kuna.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 00:58   #76
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Redoslijed nema veze.
Ništa nije obavezno jer su to mjesta koja nude vrhunsku hranu,namirnice u sezoni.Za Vinski vrh savjetujem najavu.
I obavezno im spomenuti da dolazite na rucak/veceru posto bez najave restoran tj. kusaonica nudi samo hladnu platu (doduse izvrsnu) s domacim kruhom.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nigdje cjenika......jebala ih informatizacija....
Ovo me strasno nervira, totalno je neprofesionalno i seljoberski.

Negdje cak ne postoji niti jelovnik nego na sajtu samo stoji kako se serviraju "specijaliteti domace kuhinje" - vrhunski spravljeni, of course.
Mislim da si to niti jedan bolji restoran / seosko domacinstvo ne bi smjelo dozvoliti.


Btw, ima li Spicek web stranicu?
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 09:25   #77
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
I o




Btw, ima li Spicek web stranicu?

Nema.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 17:29   #78
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Nema.
Bolje je ne ići tam......on je dobar kuhar i voditelj kuhinje ali očajan voditelj restorana.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 10:26   #79
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Bolje je ne ići tam......on je dobar kuhar i voditelj kuhinje ali očajan voditelj restorana.....
Zašto ne ići?
Ne razumijem.
Restoran nije neka ljepota od "dekuriranja",ali posluga i hrana su savršeni.
Ne sjećam se da sam od ikoga čula da nije bio zadovoljan.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 12:41   #80
Tko ide prema Vrbovcu, dobri ćevapi i solidna klopa, stara cesta, Prikraj, Sv. brcko restać....


Nije reklama jer sam blizu i tamo papamo često...nije delikatesa ali ugodna klopa za usput
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.