Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 22:41   #1221
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
a ja sam samo zeljela znat jel ona antena s linka ista valja

Meni je ok kako funkcionira sad sa sobnom, samo bi htjela da je antena ljepsa i elegantnija.

P.s. Ako bi isla tako okolo po dnevnoj sa zicom od antene trebalo bi mi oko 20 metara te zice...
I kaj onda kaj bi trebalo 20 metara kabela...5,10,15 ili 20 skoro pa isti vrag.
kanal nije baš jeftin, no kabel kao kabel ti je ionak cijena otprilike 2-3 kune tak da tih 20 metara nije neka cifra...

Kaj se tiče antene ne ona WiFi antena sigurno nebu dobra, a i ona druga jako teško nije nemoguće no ovak po izgledu čisto sumnjam da može bit dobra.
a kaj se tiče bilo koje druge sobne antene to ti je jako teško za znat dokle god ne probaš...
može bit koma, a možeš imat i toliko dobar signal da ti uopće ne treba antena nego da ti je doslovce dosta komad žice od svega par centimetara...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 17:38   #1222
Pozdrav, trebao bih vaš savjet u vezi izbora sobne antene. U jednu sobu sam stavio starij tv "Sony KV-29CS60K" koji još radi savim ok, imam DVB-T receiver "Strong 5203". Sad mi treba neka solidna sobna antena(nažalost trenutno mi je neizvedivo stavljati vanjsku), pa me zanima što je trenutno best buy, a da se može pronaći po centrima tipa Elipso, Pevec... Hvala
Le Male is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 13:56   #1223
Ne mogu tvrditi da je "best buy", niti da je ima po centrima koje si naveo (znam gdje ima), ali mogu iz osobnog iskustva potvrditi zadovoljstvo korištenjem iste.

DVB-T Logperiodic sobna antena



Koristim je na 2 lokacije, Zagreb (neboder) / more (obiteljska kuća) i signal odnosno slika su bez greške, čak i na onim muxevima s nešto slabijim signalom (recimo Z1 u Zagrebu).

Za usporedbu, prije ove antene koristio sam onu sobnu s okruglom rešetkom i 2 izvučena teleskopa, a s njom je bio pouzdan (čvrst) signal samo na Mux A.
Ostalo ili je jako variralo, ili nije bilo dovoljno signala za normalno gledanje.
__________________
Enjoy The Silence
gahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 08:46   #1224
@gahan: odlična antena, ako se ima što uhvatiti, ona će to uhvatiti, samo treba naći pravu lokaciju i usmjerenje, mikro-pomaci mogu značiti gubitak signala ... Ja bih izbjegavao antene s pojačanjem...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 22:51   #1225
Signal radio antene - podrum

Pozdrav!

Unaprijed se ispričavam ako sam pogriješio mjesto za ovu temu - molio bi admine da me upute na pravo mjesto, hvala

Da skratim priču, živim u podrumu kuće te posjedujem jedan lijepi av reciver koji ima ugrađeni FM, prije par mjeseci sam imao radove po stanu (podrumu) pa sam unaprijed uštemao u zid koaksijalni kabel za antenu - znači kabel dolazi do recivera i izlazi na vanjski zid kuće te se spaja na spliter, u spliter se spaja još jedan kabel (TV na drugom katu za zemaljske programe) a sve to ide skroz na krov gdje imam onu tkz. riblju antenu međutim kad spojim reciver na taj provučeni koaksijalac signala nema tišina totalna.. za sada koristim onu malu plastičnu kockicu (antenu) koju sam dobio uz reciver ali signal puca svakih 5 sekundi jer očito mora biti van podruma, zanima me da li je moguće da taj spliter i tv ometaju signal i da zato koaksijalac ne daje signal i koje su mi opcije? Da kupim 30m koaksijalca i odvojeno od svega provučem do krova?

Unaprijed hvala

P.S. probao sam i spojiti dobivenu fm antenu na običnu bakrenu žicu koju sam gurnuo van kroz prozor na ulicu ali rezultati su zanemarujuće bolji ...
KEKSO- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:07   #1226
Koji model? Ako si kupio lijep AV receiver, takav često u sebi ima aplikaciju za internet radio. Samo moraš dovuć internet do AVRa (LAN kabel ili wifi, štoveć ima). A na nekim modelima sve to možeš kontrolirat i smartphone aplikacijom.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:17   #1227
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Koji model? Ako si kupio lijep AV receiver, takav često u sebi ima aplikaciju za internet radio. Samo moraš dovuć internet do AVRa (LAN kabel ili wifi, štoveć ima). A na nekim modelima sve to možeš kontrolirat i smartphone aplikacijom.
Denon X520BT, iskreno neznam za opciju internet radia a za aplikaciju na mobitelu znam i imam je ali koristim ju isključivo za streamanje muzike sa youtube-a i mobitela te šaltanje source-a ..
KEKSO- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 00:20   #1228
A baš gledam, izgleda da taj tvoj nema aplikaciju. Bome škrtare za tu cijenu. Uzmi AVR iznesi ga negdje drugdje s njegovom antenom pa provjeri jel ti bolji prijem (ne moraš nosit hrpu zvučnika, dosta jedan ili slušalice ), čist da eliminiraš kvar na prijemniku.

Btw, denonova FM antena je ovo:


ona kockasta je AM. Možda je u tome problem.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 01:16   #1229
Tu foru sam već probao i to sasvim slučajno kad sam tek otvarao pojačalo na drugom katu kuće onda sam ga odmah išo provjerit dal radi naravno pustio radio i sve 5 fino lovi, mislim sad je ipak u podrumu dva metra pod zemljom

Imam obadvoje i znam da je ono jedno ono drugo, kad je na AM-u (kockici) ništa se ne dešava - inače za šta je taj AM uopće? I za šta bi služio onaj ringič na FM kablu??
P.S. Ovaj kabel za FM sam već odrezao i prebrikao ga na 3 metra obične bakrene žice za zvučnike i to gurnuo kroz prozor ali kao što rekoh rezultati nikakvi hahaha

Fala
KEKSO- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 08:31   #1230
Kod receivera:
AM=amplitudna modulacija a koristi se na srednjem valu (0.3 - 3 MHz)
FM=frekventna modulacija a koristi se na ultra kratkom valu (30-300MHz)

TV antena a možda i spliteri koje spominješ je za 175 - 800MHz a tebi treba 88 - 108 MHz
Jednostavnu antenu možeš napraviti tako da uzmeš kruti komad žice dužine 3m i smotaš ga u kvadrat. Okreneš da su krajevi dolje i spojiš koaks od receivera (oplet koaksa na jedan kraj a srednji vodič na drugi kraj . Negdje ukucaš vijak na vanjski zid zid i objesiš tu antenu .
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 10:51   #1231
Quote:
gahan kaže: Pogledaj post
Ne mogu tvrditi da je "best buy", niti da je ima po centrima koje si naveo (znam gdje ima), ali mogu iz osobnog iskustva potvrditi zadovoljstvo korištenjem iste.

DVB-T Logperiodic sobna antena
Sad već trgovci trljaju ruke kad 2019. na antene postave oznake DVB-T2
...inače ova LPDA antena u ovoj izvedbi sumnjam da ima više od 3dB dobiti.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:00   #1232
Po kojem tpu se najlakse moze naci 19.2e??
Neno Svemirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:18   #1233
probaj po ovom

11493 , 22000 H, FEC 2/3 , 8PSK , DVB-S2
kamacnik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 20:38   #1234
Thanks
Neno Svemirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 23:00   #1235
Ljudi pozdrav,ovako imam satelitsku antenu podešenu na 13 istočno gdje gledam Talijane,lnb je jedan ali ima 2 izlaza tv u dnevnom i sobi,nabavio sam lnb monoblock twin da mogu pratiti i Astru e sad pitanje,ako idem promijeniti postojeći lnb i postavim ovaj novi bez da diram tj pomjerim satelitsku dali ću dobiti signal sa Astre,valjda sam dobro pojasnio,još sam kupio Spliter na koji spajam i vanjsku zemaljsku antenu i ona dva mala isto splitera koji mi dijele zemaljski i satelitski signal
__________________
Bez srca bili bismo samo strojevi...
Pollux30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 10:44   #1236
Može bez micanja atene. Postavi monoblock na stari nosač u centar i zapadno. I podesi diseqc.
negativna nula is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 11:00   #1237
Quote:
negativna nula kaže: Pogledaj post
Može bez micanja atene. Postavi monoblock na stari nosač u centar i zapadno. I podesi diseqc.
Diseqc je ugrađen u lnb tako da cu probati promjeniti i namjestit...btw na kojoj frekvenciji je najbolje naci Astru?
__________________
Bez srca bili bismo samo strojevi...
Pollux30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 18:14   #1238
Quote:
Pollux30 kaže: Pogledaj post
Diseqc je ugrađen u lnb tako da cu probati promjeniti i namjestit...btw na kojoj frekvenciji je najbolje naci Astru?
Yebate, par postova iznad tvog je čovjek već dao odgovor na to
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 20:02   #1239
Quote:
Pollux30 kaže: Pogledaj post
Diseqc je ugrađen u lnb tako da cu probati promjeniti i namjestit...btw na kojoj frekvenciji je najbolje naci Astru?
U prijemniku, pod podešavanje satelita, izaberi diseqc. Prvo za HB: 1 ili 2 odnosno A ili B. Kad to proradi stavi suprotnu vrijednost za Astru.
Sve frekvencije sa Astre su jake. Obrati pažnju na standard emitiranja, možda tvoj prijemnik ne kuži MPEG-4, DVB-S2 ili HEVC.
Astra
negativna nula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:32   #1240
Imam jedan problemčić s traženjem programa na Astri 19
Naime, na ovome 11934.00 V76 Astra 1M DVB-S2 QPSK 29700 5/6 mi pokazuje kvalitetu signala kao i na svim ostalim programima s bilo koje frekvencije (70-80%), no nema slike. Našao mi je ovaj "Motorsport tv" pod "Motors tv" i uredno mi pokazuje epg, no nema ni slike ni zvuka. Također pokazuje da ima signala i kvalitete signala
Ne kužim zbog čega je to tak

http://en.kingofsat.net/tp.php?tp=76
Lotterer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.