Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2012., 19:45   #2881
A koliko ukupno plaćaš t-comu, a koliko Optimi?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:03   #2882
nema pravila, što mi je za optimu jasno jer uz tu mjesečnu naknadu idu još impulsi dakle koliko pričamo toliko nam naplate od 74 kn pa do 300 kn zavisi kažem koliko blebećemo ali mi za T-com nije jasno jer u principu plaćamo naknadu za flet,adsl i maxtv plus eventualno koji film ako iznajmimo kod maxtva što je jako jako rijetko a njihovi računi su uredno preko 300 kn!!!
višnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:06   #2883
Quote:
višnjica kaže: Pogledaj post
ja imam telefon na Optimi a net i tv kod T-coma, nije mi jasno zašto mi T-com naplaćuje 168 kn za HALO usluge svaki mjesec kad uredno mjesečnu naknadu i impulse plaćam Optimi i nemojte mi reći da zovem njihovu službu za korisnike jer sam zvala već tri puta i svaki put su mi rekli drugačije
Nisam siguran da netko može odgovoriti a da ne gleda u račun.
Što ne pošalješ upit na njihov mail ? Tako dobiješ točnu informaciju jer ne smiju griješiti .
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:18   #2884
pričekat ću da dođi i računi i ispisi za 3. mjesec i od Optime i od T-coma pa ću onda od konkurencije do konkurencije,uglavnom hjtela sam se riješiti T-coma pošto poto a sad čitam da Optima ima te puste smetnje pa molim lijepo nekog sa debelim iskustvom da mi da savjet što da radim ili da uzem max3 kod T-coma(koji se trenutno ne može uzeti jer oni uvode neke izmjene) pa da to masno platim a nemam smetnje sa netom i tv-om ili da uzmem optimu manje platim a da šteka mi net i tv,i dajte pliz točno mi objasnite što sve plaćam o3tvsurf paketa i dali i oni kao i t-com pripremaju neke izmjene pa bi možda bilo najbolje da se skuliram i pričekam
višnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:22   #2885
Kod max3 paketa će izmjene najvjerojatnije biti na nepovoljnije (skuplje).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:42   #2886
Quote:
UltraDelux kaže: Pogledaj post
Lampica DSL stabilna ?
Jesi kontaktirao SZK da vidiš je vide pokušaje spajanja? Uz to jesi podesio postavke VPI i VCI na 0 i 35?



ma sve sam podesio po njihovom routeru i to što si naveo. internet mi se spaja bez problema sa njihovim routerom ali ja želim koristit tog :P
Portalgun11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:46   #2887
biste li mi sad objasnili ukratko što me čeka nakon prebacivanja sa T-coma na Optimu,dakle njihov telefon već imam a uzela bih O3TvSurf vjerovatno + jer živim u selendri ali to ću još provjeriti,znači odem kod Optime potpišem ugovor najvjerovatnije na 24 mjeseca, odem kod T-coma da mi izbrišu lozinku povodom prebacivanja, čekam tjedan možda dva možda tri da mi sve to uključe, zanima me mogu li koristiti već postojeću T-com opremu i zanima me wlan internet dali se to kod optime dodatno plaća i što mi još dodatno mogu naplatiti osim naknade od 266 kn (u cjeniku piše oko 280 kn) plus impulsi
višnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:51   #2888
Bok.

Potpisao sam ugovor s Optimom prije 4 tjedna i prije 10 dana mi je došlo pozitivno rješenje o prebacivanju iz T-Coma u Optimu (O2 Surf+ paket), pa sad čekam da me i tehnički prebace. Dok sam potpisivao ugovor, ponudili mi iz Optime da zadržim postojeći (T-com) router ili da si kupim njihov za 110kn. Reko, zašto da plaćam novi ako je i ovaj dobar. E, sad...nakon što mi je došlo rješenje malo sam krenuo tražit informacije o iskustvima drugih ljudi (stabilnost, brzina...) pa sam između ostalog naletio i na priču o Annex B (T-com) i Annex A (Optima) routerima. Budući da su sve to bili postovi starijeg datuma, zanima me dal to još uvijek stoji, tj. da li ja moram sam ručno mijenjati firmware routera ili će to napraviti netko tko me bude prebacivao iz centrale. Ako moram sam to napraviti onda vas molim za neki link na tutorijal ako postoji.

Router je Thomson TG782i

Hvala
ahiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 20:44   #2889
Quote:
ahiko kaže: Pogledaj post
Bok.

Potpisao sam ugovor s Optimom prije 4 tjedna i prije 10 dana mi je došlo pozitivno rješenje o prebacivanju iz T-Coma u Optimu (O2 Surf+ paket), pa sad čekam da me i tehnički prebace. Dok sam potpisivao ugovor, ponudili mi iz Optime da zadržim postojeći (T-com) router ili da si kupim njihov za 110kn. Reko, zašto da plaćam novi ako je i ovaj dobar. E, sad...nakon što mi je došlo rješenje malo sam krenuo tražit informacije o iskustvima drugih ljudi (stabilnost, brzina...) pa sam između ostalog naletio i na priču o Annex B (T-com) i Annex A (Optima) routerima. Budući da su sve to bili postovi starijeg datuma, zanima me dal to još uvijek stoji, tj. da li ja moram sam ručno mijenjati firmware routera ili će to napraviti netko tko me bude prebacivao iz centrale. Ako moram sam to napraviti onda vas molim za neki link na tutorijal ako postoji.

Router je Thomson TG782i

Hvala
I ja sam imao isti slucaj kao ti.,
Znaci ako koristis optimu preko t-com infrastrukture radi ti i modem od t-coma za optimu.,
Ali u mom slucaju bila mi je brzina nesto manja sa starim modemom od t-coma pa sam stavio tp link od optime i radi sve ok-.
A sad jel bilo do modema ili splitera tko zna-.
U svakom slucaju modem od t-coma ce ti raditi i sa optimom,samo unesi nove korisnicke podatke.
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:03   #2890
ljudi moji zna li tko sta se desava da nam mozda nece povecat brzine? Pocela mi se brzina dizat skroz na 1 mb po sekundi i to traje nekih 15 minuta i poslje opet!
harmonikas221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:41   #2891
Quote:
harmonikas221 kaže: Pogledaj post
ljudi moji zna li tko sta se desava da nam mozda nece povecat brzine? Pocela mi se brzina dizat skroz na 1 mb po sekundi i to traje nekih 15 minuta i poslje opet!
Pa koliko si imao do sada
__________________
Bez srca bili bismo samo strojevi...
Pollux30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:25   #2892
Potpisali smo ugovor za prelazak na Optimu O2+surf paket i rečeno nam je da možemo zadržati router od t-coma. Danas zove čovjek iz t-coma i kaže da dolaze po opremu! Kakvu opremu?! Što to znači da ipak ne možemo zadržati router i moramo kupovati novi?
gnothi seauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:37   #2893
Quote:
gnothi seauton kaže: Pogledaj post
Potpisali smo ugovor za prelazak na Optimu O2+surf paket i rečeno nam je da možemo zadržati router od t-coma. Danas zove čovjek iz t-coma i kaže da dolaze po opremu! Kakvu opremu?! Što to znači da ipak ne možemo zadržati router i moramo kupovati novi?
Nema što pokupiti jer ako ti je prihvaćen ugovor znači da je HT vratio povratnu informaciju optimi da nemaš ugovornu obvezu s time i oprema je tvoja. Osim ako je u pitanju iptv prijemnika taj uređaj vraćaš.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:43   #2894
Quote:
gnothi seauton kaže: Pogledaj post
Danas zove čovjek iz t-coma i kaže da dolaze po opremu! Kakvu opremu?! Što to znači da ipak ne možemo zadržati router i moramo kupovati novi?
Kad si dobila modem od t-coma? Ako si ga dobila prije 1.9.2010., onda je tvoj i ne moraš ga vratiti. Ako si ga dobila nakon tog datuma, dobila si ga u najam i moraš ga vratiti.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 13:17   #2895
muke po optimi se nastavljaju

napokon danas na korisničkim stranicama stoji da mi je usluga O3TVSurf isključena i da kao i do sada koristim flat internet osnovne brzine i opti fix tarifu telefona. I pogledam ja lijepo račun za 3. mjesec kad ono ni manje ni više nego 298 kn Od toga 213,10 kn + pdv za tv paket.
Tko je tu lud?
Ugovor je potpisan 26.01. a uključeno je 29.02. ,dakle trebala sam imati 3 mjeseca po 50 % nižoj mjesečnoj naknadi. a oni za jedan dan u veljači 150,34 kn+ pdv ,a za ožujak 213,10 kn+pdv.

Nazovem ja službu za korisnike i pitam u čemu je problem. Objasni mi operaterka da je vjerovatno pogrešno obračunato i da pišem prigovor i nakon provjere podataka pita me što mi piše u odgovoru na prošli prigovor. Kada sam rekla da ga još nisam dobila, otišla se konzultirat s kolegama i rekla da će mi poslat rješenje mailom.
Stiglo sad rješenje u kojem stoji da nam je odobreno isključenje tv usluge bez penala i da moramo potpisane papire koje šalju u prilogu poslat u koverti koju su priložili (ono koverta priložena u mail, mo'š mislit). A među papirima naravno i zahtjev za prijelaz iz tv usluge u drugu koju želimo, dakle još jedna navlakuša da se obvežemo na 2 godine.
I napomena da sam dužna račun za 2. mjesec(taj na koji sam pisala prigovor jer je prevelik za jedan dan (ne)korištenja televizijskog paketa).
Sada sam ponovno poslala prigovor i na taj račun i na ovaj za 3. mjesec jer ga ne planiram platit kad oprema stoji u kutiji već mjesec dana.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 14:05   #2896
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Kad si dobila modem od t-coma? Ako si ga dobila prije 1.9.2010., onda je tvoj i ne moraš ga vratiti. Ako si ga dobila nakon tog datuma, dobila si ga u najam i moraš ga vratiti.

Mislim da sam ovaj koji imamo trenutno dobila poslije tog datuma, to nam je valjda već 3. Oni su bili nešto mijenjali opremu pa nam je jedan otišao zbog kvara... Znači vraćam ga... No krasno!
gnothi seauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 00:29   #2897
Quote:
Pollux30 kaže: Pogledaj post
Pa koliko si imao do sada
pa imam brzinu od 4 megabita a ono skoci na 10 i to ostane nekih 15 min! Al zvao sam danas i receno je da ce se brzina moc mjenjat ko hoce!
Jer ovi paketi u kojima se nije mogla brzina mjenjat sad ce se moc samo se ceka neka potvrda pitanje dana!
harmonikas221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 15:09   #2898
Ja od nedavno imam drugih problema s Optimom. Imam paket O2+ (znači optimina oprema, a žice tcomove) od početka prosinca 2011. I sve do prije nekoliko (10-ak) dana s internetom bilo je sve OK brzina downloada je skoro uvijek bila iznad 4MB/s ali onda mi je počela pucati veza i to u večernjim satima i donekle za vikende. Priko dana je veza uglavnom OK i nemam pritužbi no čim prođe 19 sati veza puca svako malo ili brzina downloada pada ispod 1mb/s. Zvao sam Optimu da prijavim probleme i oni su također utvrdili da veza puca dosta često, odnosno da je preopterećenje na liniji. kad mi je to rekao čak sam se pripao da me nije netko hakirao. Sutradan mi je došao tehničar tcoma (jer je mreža njihova i ako to s njima optima rješava) no kako je on došao u priko dana kad je veza bila OK (jer tad još nisam znao da je veza samo uvečer loša) ispostavilo se da problema nema, no moram i to naglasiti kad je t comov tehničar vidio da je sva oprema od Optime primjetio sam na njemu promjenu u ponašanju. I onda malo pomalo došao sam do zaključka da veza puca u večernjim satima i onda sam nazvao optimu i to im i rekao. rekao mi je da će me kontaktirati kroz koji dan i da će njihov tehničar utvrditi stanje. I napomenuo mi je da im tcom radi probleme jer kako kažu tcomovi korisnici imaju prioritet u odnosu na ostale. A u večernjim satima nastaje zagušenje jer tad su manje više svi ili na internetu ili na MAXTV i sl. Jer odmah sam ja njima rekao da vjerojatno nije do opreme koju posjedujem od kompa, routera, splittera i dr. Jer da je oprema u pitanju veza bi mi pucala i tijekom dana a ne samo u večernjim satima.
Sad mi samo preostaje sačekati optimine tehničare, pa da vidim što će mi (ne) riješiti problem. O tome ću vas izvijestiti.

P.S. I da napomenem živim u manjem mjestu Dalmatinske zagore pa stoga je vjerojatno potrebno pojačati centralu no da li će do toga doći?
I još da kažem da s telefonskom linijom nemam problema

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 07.04.2012. at 17:08. Reason: necemo dijeliti epitete
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 10:22   #2899
Pozdrav!
Koristim O2 paket već 4 mjeseca i do sad sam bio prezadovoljan.
Međutim, nakon tri "normalna" računa, ovaj četvrti koji je stigao iznosio mi je 310 kn! :O
U računu sam pronašao stavku: Prodaja opreme 89,35 kn bez PDV-a.

Pa me zanima što to znači i da li to moram još plaćati i zašto? :/
LeBronJames6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 10:33   #2900
Jesi kupio od njih opremu (router)? Ako jesi, to ti je povlaštena cijena za koju si ju kupio. Plaća se jednokratno, ali mi je nejasno zašto je naplaćeno tek sad.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.