Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2012., 19:35   #3001
Angry iskustva i pomoć!?

Pozdrav svima,
dakle situacija je slijedeća:

1. SNIMALICA. Cijenjena gospoda iz Optima Telekoma mi prvo ne žele 3 mjeseca isključiti snimalicu, iako sam podnio zahtjev još početkom 3.mj., piše mi na korisničkim stranicama da će usluga biti aktivna do 31.3. trenutno smo dobrano zagazili u 5.mj. a snimalica (koju niti sam koristio niti se baš sjećam da sam aktivirao) je još uvijek vrlo dobro aktivna i uredno se naplaćuje na računu.

2. KVAR NA LINIJI. U 3.mj. sam imao kvar na liniji, točnije od 02.-15.03. kvar je prijavljen 03.03. i rečeno mi je da kada budu otklonjeni problemi pošaljem prigovor kako bi mi se račun za taj mjesec umanjio. Što mislite, jesu li mi umanjili račun za 3.mj?? NARAVNO DA NISU! Kada sam ih nazvao rekli su da je slučaj još u proceduri i da će slijedeći račun biti umanjen. Danas mi je pristigao račun za 4.mj. Pogađate? NARAVNO DA NIJE UMANJEN!

3. ISTEK UGOVORA. S obzirom da mi sredinom 6.mj. istječe ugovor kontaktirao sam dotičnu gospodu kako bih trebao postupiti jer više ne želim njihovu uslugu. Zamislite njihov odgovor: "morate čekati da ugovor istekne, a zatim nam šaljete dopis s kojim tražite prekid odnosa." znači čekate da ugovor istekne a onda vam oni i dalje naplaćuju korištenje usluge. npr. kada bih prestao biti njihov korisnik s datumom 02.07. kladim se da bi mi naplatili uslugu za cijeli 7.mj. O3 213,10kn, Snimalica 8,19kn + PDV.

E sada sam našao jednu zanimljivost u njihovim Uvjetima korištenja te molim da mi se jave ljudi koji imaju eventualnog iskustva.
Opći uvjeti:
Članak 17. st. 5. OT je dužan u roku od 15 dana od dana zaprimanja prigovora dostaviti pisani obrazloženi odgovor Pretplatniku o
utemeljenosti prigovora


PRIGOVOR SAM POSLAO 18.03. ODGOVORA NEMA!

Članak 17. st. 6. Ukoliko se u postupku po prigovoru Pretplatnika utvrdi da je OT povrijedio odredbe pretplatničkog ugovora ili neopravdano obustavio pružanje usluge, pretplatnik koji je podnio prigovor ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade


Razmišljam o prijevremenom raskidu, imam li šanse?
Hvala unaprijed.
ambiciozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 19:53   #3002
Quote:
BulletProofSoul kaže: Pogledaj post
Korisnik sam Optima telefona i interneta sad vec 3 godine. I nikad nisam imao nekih znacajnih problema, ali danas sam uzasno frustiran. Sinoc sam oko 19-20 sati primjetio da mi internet ne radi. Zovem sluzbu i kazu mi da postoji problem sa internetom na podrucju cijelog grada Cakovca, ali da vjeruju da ce se problem rijesiti do pomoci. Naravno nije. Zovem danas opet u pola 13 i kazu da su svjesni problema i neka iskljucim modem na pola sata. Naravno nista. Sada je proslo skoro 24 sata i zovem ih opet, ne mogu ih ni dobiti, ne javljaju se. Naravno da mi je problem biti bez interneta i raditi nesmetano, a ne mogu dobiti ni informaciju do kada planiraju rijesiti to.
Pa ako mozda netko ovdje zna sto se dogada i koliko ce njihova usluga dugo ostati nedostupna, neka slobodno javi.
he he :P a ima čakofčanca, neznam koji je to jucer bilo, znaci meni je jucer net pocel zahebavat oko 19.30 par puta je nakon toga na kratko proradio i od 23.15 do sada nikakvih problema, i u travnickoj i u travniku je ista prica bila kolko sam saznao od frenda

to je 2. put da sam imao takav problem u isto ili slicno vrijeme, prvi put je bilo prije cca mjesec dana
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 20:16   #3003
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
he he :P a ima čakofčanca, neznam koji je to jucer bilo, znaci meni je jucer net pocel zahebavat oko 19.30 par puta je nakon toga na kratko proradio i od 23.15 do sada nikakvih problema, i u travnickoj i u travniku je ista prica bila kolko sam saznao od frenda

to je 2. put da sam imao takav problem u isto ili slicno vrijeme, prvi put je bilo prije cca mjesec dana
tocno tako, prije mjesec i nesto sitno bio je isti problem ali je brzo uklonjen. Ali sad traje duze od jednog dana, a najvise me vrijeda sto me nakon manje od dvije minute cekanja na liniji izbace i nemoguce ih je dobiti. A vidis ja sam manje od kilometra dalje od istog kvarta i meni ne radi.
BulletProofSoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 20:18   #3004
e ovako
adsl na t-comu sam imao negdje 5 godina, i više-manje nikakvih problema! ono malo kad je bilo problema, tehničar je došao u roku dva dana. (napominjem da nisam iz Zagreba, nego iz Bjelovara)
inače oduvijek imam spojena dva računala na ruter (žičano stolni kompjuter i bežično laptop)

od proljeća prošle godine, uzeo sam paket Optime (onaj najveći TV + internet 5 MB + telefon) i od onda su počeli problemi!
veza mi je pucala konstantno. stalno, stalno i stalno. najmanje deset puta na dan.
što je najgore, kada dođem mišem na ikonicu veze (ona mala dva kompjutera), napiše mi Very good connection. a nijednu stranicu ne mogu otvoriti!

naravno, zvao sam ih petnaestak puta, u ovih godinu dana, i svaki put mi kažu - da vide kako je veza do mog rutera odlična!
kad sam zatražio da mi pošalju tehničara, kažu da šta mi to vrijedi, ako on dođe, a kod njega se pokaže da je sve u redu.
još sam ih pitao da li su možda loše parice, da se njih zamijeni. rekli su da su dobre, jer bi im pokazalo lošu vezu.

onda sam uzeo stvar u svoje ruke i počeo tražiti rješenje po internetu. negdje sam pročitao da programi koji se sami updataju mogu stvarati probleme. isključio sam update sa svih programa osim antivirusa, i dalje mi je pucala veza.
kako sam imao avast, otišao sam na forum njihovih stranica. ljudi su pisali da avast zna često uzrokovati pucanje veze.
uninstalirao sam ga, i stavio aviru. veza je i dalje pucala. onda sam skinuo i aviru, i stavio avg. i znate šta! veza više nije pucala!

i to je sve krasno trajalo nekoliko mjeseci, dok Optima nije odlučila 1. 5. staviti neki update TV programa, i ponovo mi uništila internet! i život
sad mi veza puca i preko dvadeset puta na dan!
opet sam ih zvao, kažu da je njihova veza do rutera ok.
sad sam maknuo antivirus s kompjutera, skype i već razmišljam o brisanju windowsa. mislim, ako je zbilja njihova veza do mog rutera ok, onda vjerojatno nešto ne valja u mom kompjuteru (napominjem da sam ga nekoliko puta pregledao u vezi virusa i spywarea, i nikad ništa nisam imao)

evo to je moja priča, možda nekome pomogne (u vezi antivirusa), ali više zbilja ne znam kome bi se požalio. korisničkoj službi Optime se više ne isplati žaliti. a drugome nemam kome.
hvala šta ste me saslušali
možda se vratim skupom T-comu, ili Bnetu ili šta više znam kome
pucami is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 20:30   #3005
Ja sam zasad zadovoljan,pa ću vidjeti.Inače,i kod t-coma sam imao često probleme sa gašenjem veze,ali ništa strašno,par klika mišem i veza je bila uspostavljena.Ako i sOptimom bude tako,onda sam zadovoljan.
Da pitam osobe koje imaju te probleme sa Optimom,dali koristite uslugu preko njihove infrastrukture ili onu preko t-com infrastrukture 8to su oni o+ paketi) ?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 21:16   #3006
Quote:
selk kaže: Pogledaj post
A meni nijhova djelatnica rekla da mi i dalje ostaje prikaz broja,bez naknade.
U tom njihovom paketu (O2+ surf) kao i da modem od njih dobivam besplatno.
Evo dobio sam odgovor od SZK:
"Uslugu prikaza broja pozivatelja možete također zatražiti i ista se naplaćuje 15 kn".
Znači njihova djelatnica sa terena me skoro prevarila.
, kao i za ruter koji se isto naplaćuje 111 kn.
selk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 21:22   #3007
Ovo je za poludjeti Neta nema od sinoc, zvala odmah da bi mi rekli da je problem u cijeloj Hrvatskoj. Danas u 13h mi kazu da ce kvar biti brzo otklonjen i neka izgasim modem na pola h, naravno nista! Sad zovem, ali mi automat kaze da sad ne mogu primiti moj poziv! Kakva je to sluzba za korisnike?
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 06:00   #3008
.. ima li tko uopce informaciju o kakvom se to globalnom kvaru radi na Optimi? .. ovo vise nema smisla, od srijede navecer uopce nema adsl-a, a i OptiTv divlja, doduse jos radi, ali ima problema .. korisnicku sluzbu tesko za dobiti, kad se jave naravno nemaju niti priblizne informacije kad ce sve u normalu .. sto se tice ugovornih obveza ova situacija nece izaci na dobro ..
fango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 07:28   #3009
Meni sve ide dobro,imam net.Znači kvar ipak nije u cijeloj Hrvatskoj.A ja sam tek jučer uključio Optimin modem.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:03   #3010
Ja sam sinoc dobila Net nakon sto sam ih prvo jedno pola h zvala pa jos 20-tak min.provela razgovarajuci s operaterom koji je valjda smateao da razgovara s nekom babom koja nema pojma o kompjuteroma pa se odnosio prema meni kao prema maloumniku! Ali, ajde, rijeseno je.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:08   #3011
Meni se ne javljaju.pa da pitam ovdje:nakon što sam uključio njihov modem i sve,rekli su mi da moram javitit t-comu odjavu korisničkih postavka i smanjiti promet na na osnovni paket.Jel to točno,sam dobro shvatio?
I nakon toga nebih trebao dobivati račune od t-coma,zadnji račun koji ću dobiti će biti samoza prošli mjesec?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 12:10   #3012
Quote:
pucami kaže: Pogledaj post
e ovako
adsl na t-comu sam imao negdje 5 godina, i više-manje nikakvih problema! ono malo kad je bilo problema, tehničar je došao u roku dva dana. (napominjem da nisam iz Zagreba, nego iz Bjelovara)
inače oduvijek imam spojena dva računala na ruter (žičano stolni kompjuter i bežično laptop)

od proljeća prošle godine, uzeo sam paket Optime (onaj najveći TV + internet 5 MB + telefon) i od onda su počeli problemi!
veza mi je pucala konstantno. stalno, stalno i stalno. najmanje deset puta na dan.
što je najgore, kada dođem mišem na ikonicu veze (ona mala dva kompjutera), napiše mi Very good connection. a nijednu stranicu ne mogu otvoriti!



naravno, zvao sam ih petnaestak puta, u ovih godinu dana, i svaki put mi kažu - da vide kako je veza do mog rutera odlična!
kad sam zatražio da mi pošalju tehničara, kažu da šta mi to vrijedi, ako on dođe, a kod njega se pokaže da je sve u redu.
još sam ih pitao da li su možda loše parice, da se njih zamijeni. rekli su da su dobre, jer bi im pokazalo lošu vezu.

onda sam uzeo stvar u svoje ruke i počeo tražiti rješenje po internetu. negdje sam pročitao da programi koji se sami updataju mogu stvarati probleme. isključio sam update sa svih programa osim antivirusa, i dalje mi je pucala veza.
kako sam imao avast, otišao sam na forum njihovih stranica. ljudi su pisali da avast zna često uzrokovati pucanje veze.
uninstalirao sam ga, i stavio aviru. veza je i dalje pucala. onda sam skinuo i aviru, i stavio avg. i znate šta! veza više nije pucala!

i to je sve krasno trajalo nekoliko mjeseci, dok Optima nije odlučila 1. 5. staviti neki update TV programa, i ponovo mi uništila internet! i život
sad mi veza puca i preko dvadeset puta na dan!
opet sam ih zvao, kažu da je njihova veza do rutera ok.
sad sam maknuo antivirus s kompjutera, skype i već razmišljam o brisanju windowsa. mislim, ako je zbilja njihova veza do mog rutera ok, onda vjerojatno nešto ne valja u mom kompjuteru (napominjem da sam ga nekoliko puta pregledao u vezi virusa i spywarea, i nikad ništa nisam imao)

evo to je moja priča, možda nekome pomogne (u vezi antivirusa), ali više zbilja ne znam kome bi se požalio. korisničkoj službi Optime se više ne isplati žaliti. a drugome nemam kome.
hvala šta ste me saslušali
možda se vratim skupom T-comu, ili Bnetu ili šta više znam kome
Ajde molim te daj malo detalja, koji modem imaš, uđi u modem i usmi popis parice da vidimo parametre koliko je prigušenje i tako to... jesi probao poslati mail sa opisom na [email protected]?
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 12:57   #3013
dali zna netko što se događa sa optimom na daruvarskom području?
nemamo niti telefona niti interneta. sve je krepalo od jučer navečer.
niti mi, a niti susjedi koji imaju optimu nemaju nikakvu vezu, niti mogu ikoga zvati preko fisknog telefona

služba za korisnike ne funkcionira... kao da je optima odjednom nestala.
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 13:16   #3014
Quote:
kikec kaže: Pogledaj post
dali zna netko što se događa sa optimom na daruvarskom području?
nemamo niti telefona niti interneta. sve je krepalo od jučer navečer.
niti mi, a niti susjedi koji imaju optimu nemaju nikakvu vezu, niti mogu ikoga zvati preko fisknog telefona

služba za korisnike ne funkcionira... kao da je optima odjednom nestala.
nije nestala samo velika gužva...daruvar i dalje je u prekidu negdjen presječen vod koliko sam čuo
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 13:38   #3015
Quote:
UltraDelux kaže: Pogledaj post
Ajde molim te daj malo detalja, koji modem imaš, uđi u modem i usmi popis parice da vidimo parametre koliko je prigušenje i tako to... jesi probao poslati mail sa opisom na [email protected]?
imam Zyxel, na internetu sam trazio podatke kako uci u njega, ali nista nisam nasao
sve IP-ove za ulazak u Zyxel sam probao (192......) u browseru, ali nijedan mi nije htio otvoriti control panel
ne znam koji su korisnicki podaci za ulazak u optima router
pucami is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 14:00   #3016
Quote:
UltraDelux kaže: Pogledaj post
nije nestala samo velika gužva...daruvar i dalje je u prekidu negdjen presječen vod koliko sam čuo
sada sve radi. samo dokad? opet do večeras?
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 14:06   #3017
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Meni se ne javljaju.pa da pitam ovdje:nakon što sam uključio njihov modem i sve,rekli su mi da moram javitit t-comu odjavu korisničkih postavka i smanjiti promet na na osnovni paket.Jel to točno,sam dobro shvatio?
I nakon toga nebih trebao dobivati račune od t-coma,zadnji račun koji ću dobiti će biti samoza prošli mjesec?
Sto prije to obavi sa t-comom da imas sto manje za platitit na tom zadnjem racunu.
Jer biti ce ti naplaceno(trebalo bi biti)za onoliko dana koliko si koristio njihovu
uslugu.Ako si koristio ovaj mjesec recimo 10 dana tako treba biti i naplaceno-.
Ali se pripremi da ce ti racuni od njih i dalje stizati_barem je meni tako.
Imas vise u temi o t-comu-.
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 17:34   #3018
Quote:
UltraDelux kaže: Pogledaj post
nije nestala samo velika gužva...daruvar i dalje je u prekidu negdjen presječen vod koliko sam čuo
.. sve mi se cini da su kablovi "presjeceni" na vise lokacija, kao teroristicki cin, moglo bi se lako dogodit da mi ugovorna obaveza bude iznenada presjecena, nema smisla, treci dan nema adsl-a, telefon steka, tv boze pomozi .. prijavio sam i kvar, kao doci ce pogledati o cemu se radi, ali mislim da bas i nemaju dovoljno osoblja i da nisu spremni za kvarove ovih razmjera .. sta god da se dogodilo ..
fango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 17:44   #3019
Quote:
Jean Paul Gault kaže: Pogledaj post
Sto prije to obavi sa t-comom da imas sto manje za platitit na tom zadnjem racunu.
Jer biti ce ti naplaceno(trebalo bi biti)za onoliko dana koliko si koristio njihovu
uslugu.Ako si koristio ovaj mjesec recimo 10 dana tako treba biti i naplaceno-.
Ali se pripremi da ce ti racuni od njih i dalje stizati_barem je meni tako.
Imas vise u temi o t-comu-.
Evo,odjavio sam korisničke postavke kod t-coma i adsl kod njih.rekli su da ću platiti ono što sam koristio do 10.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 19:25   #3020
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Evo,odjavio sam korisničke postavke kod t-coma i adsl kod njih.rekli su da ću platiti ono što sam koristio do 10.
mislim da ćeš paket prometa platit za cijeli mjesec bez obzira što si koristio samo 10 dana jer je njihova politika da ako se i jednom spojiš taj mjesec, plaćaš cijeli iznos paketa.barem je tako bilo u mom slučaju.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.