Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 00:11   #1081
tigerlilly, vjeruj mi, ne bi se bas previse usrecila u svicarskome IT-u. moj muz radi u jednoj velikoj banci, u IT-odjelu, i vjeruj mi, usprkos dobroj placi, nikakvu drugu motivaciju nema. ne vise, na zalost. u pocetku je bio jako motiviran, imao je svoje ideje kako ovo ili ono poboljsati, kako iskoristiti svoje veliko znanje i iskustvo, no ne vise. kako se on zali, a to je glavni razlog zasto zeli i on otici iz ove drzave jest njihova ogromna nekompetentnost, nefleksibilnost, sturost i "crno-bijelost. nikakvi novci ga vise ne mogu zadrzati, to te mozda moze drzati jedno vrijeme, ali ne godinama. i bez brige, savrseno se integrirao, naucio je cak i "schwützerdütsch", ima dosta svicarskih prijatelja, no sve to mu nije dovoljno. a kod mene je slicno, medicina u CH "sucks, sucks, sucks". ovaj sistem sucks, ljudi sucks. nitko ne zna jednu banalnu stvar zakomplicirati kao jedan svicer. a njemacka-ja bih rado isla u njemacku, samo mi vele ovi moji njemci da je medicina tamo jos gora, a place mizerne. a za USA, ma ne idealiziram, mislim da je tamo jos gore, iskreno receno, place manje, a radi se vise. no, ono sto svi tvrde (meni, do sada, i to oni koji su tamo zavrsili specke), medicina "macht spass". u CH medicina ne cini zadovoljstvo, sto ej tragicno.
a da ostanem ovdje, cilj bi mi bio privatna praksa, da. no, ne bi bili sviceri da oni ne bi zakomplicirali, tako da su jadni "hausärzte am absterben". nitko vise ne zeli ici privatno, jer je uzasno tesko, jer se bore s vjetrenjacama, protiv sistema. a to umori covjeka, uzasno.
__________________
Insomnia

Zadnje uređivanje FFE : 22.01.2009. at 00:33.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:29   #1082
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
mislim da je tvoj glavni problem kaj si na selu. na selu su ljudi puno "uskiji" v pogledima.
tebi treba širina i raznolikost jednog grada. nemreš i ofce i nofce. j
e ljepše in the country, al ak su lujdi oko tebe seljaki...onda to nije to.
zivjela sam ja i u gradu. na selu mi je ljepse. a ljudi u selu nisu seljaci na kakve ti mislis, nemaju oni krave i svinje. samo jedan ima, i on nas opskrbljuje s bio-mesom (koje je najbolje meso na svijetu ) i s bio-mlijekom. nije to selo u klasicnoime smislu, es ist aber ein dorf.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:31   #1083
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
Upozorenje zlu ne trebalo

Prosle godine je meni brat to sredivao, pazi da ti lupe APOSTILE -pecat na tu potvrdu tj bar ovdje u italiju to treba, prije nego odneses na prijevod, jer ja sam sve morala duplo i platiti i vise dana cekati jer i u Rijeci nije da mozes svaki dan na sud pa kad se nesto zaborave i fulaju i jos tko radi ......malo se to oduzi
ozbiljno? pa bum si dala prevesti u HR, tj. to bu mi sister napravila. ma, ne dam ovdje lovu iz principa, em ce mi deset puta vise naplatiti (mozda i dvadeset), em buju opet zakomplicirali. ali svejedno, hvala ti puno na upozorenju.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:51   #1084
nego, 8.2.09 je glasanje za "personenfreizügigkeit" iz rumunjske i bugarske. drugim rijecima, glasati ce se o tome da li da se dopusti gradjanima rumunjske i bugarske (kao novim clanicama EU) da slobodno dodju u CH i konkuriraju na trzistu rada. e sada, ne bila svicarska to sto ejst, da nema SVP koji je izasao sa svojom kampanjom o tome da se njima TO NE DOPUSTI. pitam ja vas:
- koji rasist moras biti da uopce dodjes na ideju da se o tome glasa
- koji rasist tek moras biti da polijepis plakate gdje stoji NO za rumunje i bugare
da ovo nije tragicno, bilo bi zapravo smijesno. sviceri-rasisti. bas me zanima jel' australci glasaju o tome jel' smiju novozelandjani traziti posao u australiji? ili ameri o kanadjanima? ili hrvati o albancima?

grrrrrr, es ist einfach zum kotzen

naravno da cu glasati DA!
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:54   #1085
Radi se o Romima i problemima koje stvaraju u Italiji. Glasao sam i ja da mogu svi EU-građani, pa tako i Bugari i Rumunji, doći ovamo. Za Rome je vrijedilo da ni do sada nije bilo djelotvornog zakona koji bi im zabranio ulaz, pa se svejedno nisu stvorila romska naselja kao u Italiji, pa valjda neće ni u budučnosti.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:57   #1086
Danas mi došla globa iz Italije. Kažu, vozio sam prebrzo krajem osmog mjeseca prošle godine (!) i hoće zato 152 Eura. To samo da vas upozorim, očito Talijani mogu naći vlasnika auta i u Švici, a ne spavaju ni u 03:37 u jutro (kad su mene uslikali).

Platit ću, ne bi li upao u poteškoće idući puta kada tamo budem prolazio.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 08:00   #1087
Oglašavanje HR nekretnina u CH?

Molim savjet, gdje bih za agenciju mogao oglašavati nekretnine koje prodajemo u hrvatskoj?

znate neki dobar website i/ili novine? U obzir dolazi i plaćanje za postavljanje oglasa.

Koji je najbolji oglasnik u Zurichu?

Unaprijed hvala
teknoboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 10:50   #1088
Ja bi pokušao na hrvatskim stranicama kao www.burza-nekretnina.com, ili plavi oglasnik (www.oglasnik.hr), obzirom da će večina ljudi koji traže nekretninu u Hrvatskoj to baš činiti na hrvatskim stranicama. Pogledaj dali postoji i neka agencija u blizini tvoje nekretnine, da bi netko mogao možebitnim kupcima pokazati nekretninu te srediti cijelu papirologiju. Ne bi trebalo koštati više od 3% do 5% ukupne cijene.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:58   #1089
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Danas mi došla globa iz Italije. Kažu, vozio sam prebrzo krajem osmog mjeseca prošle godine (!) i hoće zato 152 Eura. To samo da vas upozorim, očito Talijani mogu naći vlasnika auta i u Švici, a ne spavaju ni u 03:37 u jutro (kad su mene uslikali).

Platit ću, ne bi li upao u poteškoće idući puta kada tamo budem prolazio.
....prije NoveGodine OBAVEZNO stizu globice, vec godinama, da se je, u doba negdje od travnja do srpnja otprilike.....krivo parkiralo ili proslo u zoni TL-traffico limitato
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 08:36   #1090
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Danas mi došla globa iz Italije. Kažu, vozio sam prebrzo krajem osmog mjeseca prošle godine (!) i hoće zato 152 Eura. To samo da vas upozorim, očito Talijani mogu naći vlasnika auta i u Švici, a ne spavaju ni u 03:37 u jutro (kad su mene uslikali).

Platit ću, ne bi li upao u poteškoće idući puta kada tamo budem prolazio.
Jos mi samo ovo fali,daj reci koje je ogranicenje bilo i koje prekoracenje?

Mali apsurd ,zar im je toliko vremena trebalo da to posalju
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 08:42   #1091
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
nego, 8.2.09 je glasanje za "personenfreizügigkeit" iz rumunjske i bugarske. drugim rijecima, glasati ce se o tome da li da se dopusti gradjanima rumunjske i bugarske (kao novim clanicama EU) da slobodno dodju u CH i konkuriraju na trzistu rada. e sada, ne bila svicarska to sto ejst, da nema SVP koji je izasao sa svojom kampanjom o tome da se njima TO NE DOPUSTI. pitam ja vas:
- koji rasist moras biti da uopce dodjes na ideju da se o tome glasa
- koji rasist tek moras biti da polijepis plakate gdje stoji NO za rumunje i bugare
da ovo nije tragicno, bilo bi zapravo smijesno. sviceri-rasisti. bas me zanima jel' australci glasaju o tome jel' smiju novozelandjani traziti posao u australiji? ili ameri o kanadjanima? ili hrvati o albancima?

grrrrrr, es ist einfach zum kotzen

naravno da cu glasati DA!
Nije rasizam u pitanju,nego nesato drugo.
POla tig Bugara su Makedonci,koji ionako na crno ovdje rade,tebe osobno nece nitko od ovih ugroziti,ali iz nizeg placenog staleza hoce,vec danas ima vise Nijemaca od broja nezapsolenih,a referedndum ce porci,ne sto oni nisu rasisti,nego zbog komplikacija sa EU,tj.sto se dovode u pitanju predhodni potpisani biletarni ugovori.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:29   #1092
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Jos mi samo ovo fali,daj reci koje je ogranicenje bilo i koje prekoracenje?

Mali apsurd ,zar im je toliko vremena trebalo da to posalju
Prekoračenje između 10 i 40 km/h, na autoputu. Valjda je bilo ograničenje 130 km/h.

Vremena je trebalo zato što stvar nije automatski proces (kao kad te uslika moderni radar, skenira regu, i spoji se na bazu podataka pa ti automatski pošalje pismo), već se neki policajac morao potruditi naći moje ime i adresu.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 04:15   #1093
Kako srediti selidbu u Svicarsku?

Selim se u Svicarsku zbog decka i pod hitno mi trebaju neke informacije. Namjeravam zivjeti tamo s deckom i vracati se u hrvatsku svakih 2 - 3 mjeseca. Nemam namjeru raditi jer nemam zavrsen faks.

1. Koliko dugo smijem ostati u drzavi "odjednom" dakle u jednom navratu (a da ne trebam papire i slicno)?

2. Kada bi htjela raditi neki poslic kao biti dadilja ili nesto slicno da li mi treba radna dozvola i kako doci do nje?

3. Kako bi se tamo trebala snalaziti sto se tice zdravstva? Potreban mi je pregled i vadenje krvi svaki mjesec radi bolesti tako da mislim da je ici po privatnim klinikama pre skupo. Da li bi placanjem zdravstvenog osiguranja za izvan hrvatske bilo isplativije od hodanja po privatnicima?

4. Koliko se placa da bi bili zdravstveno osigurani izvan hr?

Ako imate neke korisne savjete, molim vas recite
Poodle noodle is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.02.2009., 14:46   #1094
1. Možeš turistički ostati maksimalno 3 mjeseca, a do sljedećeg dolaska treba proći najmanje 3 mjeseca.

2. Legalno kao turist ne možeš ništa raditi u CH, niti imaš šanse dobiti bilo kakve papire.

3. i 4. Kao turist nemaš baš neka zdravstvena prava, osim eventualnih hitnih slučajeva.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 20:42   #1095
U svezi ovog glasovanja. Nije bitno o okome se radi Ciganima, Hrvatima, Srbima, Albancima, Turcima, Nijemcima itdd. ipak je to ono podlo pozivanje na demokraciju da narod glasa dali bi ovi ili oni smijeli ući u državu i imati prava kao drugi iz EU zemalja. Kad sam prvi put čuo o referundumu u svezi rumuna i bugara nisam tomu pridavao veliku pažnju. Dakako pod uticajem medija, radio, TV, novine i površinskog razmišljanja sam sam sebe uhvatio kako razmišljam o tom problemu u stilu, pa da ako oni dođu radit će jeftinije, nama će oduzeti radna mjeta itdd. Ipak nakon malo dubljeg razmišljanja o tom problemu svatko imalo pametan vidi o čemu se radi i da je nemoguće da cijela bugarska ili rumunija doseli u CH, a ponajmanje da nam oduzmu poslove ili što ja znam. Dakako ovdje je vlast opet našla materijala da zaplaši svoje građane u stilu Hitlera prije početka drugog svijetskog rata i da kao i uvijek svali krivnju za kojekave lopovluke na strance ili nepodobne a sve to u cilju odvraćanja pozornosti od mnogo većih problema u koje je država zapala.
A uz vlast naravno dolaze i firmaši koje beru kajmak i počinju sa ucjenama i psihičkim opterećnjem svojih radnika tipa, evo kriza je, sad će bugari, rumuni, oni rade jeftinije od vas, vi nam ne trebate jer ste skupi i slično. Ali na žalost od toga nema ništa. Zamislite samo da imate firmu, otpustite hrvata i zaposlite rumuna koji nezna beknuti hrvatski, što bi vi sa njim? Tim priča završava.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:41   #1096
Nego, jeste li vidjeli ovo:

Švicarska otvorila granice građanima EU
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4011992,00.html
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:49   #1097
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Nego, jeste li vidjeli ovo:

Švicarska otvorila granice građanima EU
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4011992,00.html
Nebrini, imaju oni uvijek skriveni adut..Ali i ovo je za pohvalu. Izgleda da su na glasanje izasli stranci sa CH pasom, zato je ovo i izglasano..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:06   #1098
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
1. Možeš turistički ostati maksimalno 3 mjeseca, a do sljedećeg dolaska treba proći najmanje 3 mjeseca.

2. Legalno kao turist ne možeš ništa raditi u CH, niti imaš šanse dobiti bilo kakve papire.

3. i 4. Kao turist nemaš baš neka zdravstvena prava, osim eventualnih hitnih slučajeva.
Hvala,

Ali ne kuzim nesto. Imam frenda iz hrvatske koji je tamo otisao studirat, i on tamo najnormalnije zivi itd. Kada bi tamo upisala faks (imam internacionalnu diplomu iz srednje) da li imam pravo tamo normalno zivjeti?

I jos nesto, ja planiram u Zenevu, ali kada bi zapravo boravila na granici, tj u Francuskoj, da li vrijede druga pravila? Mislim da ce decko ionako iznajmiti stan u Francuskoj jer je puuuuuno jeftinije tako da ja niti ne moram oficially biti u svicarskoj. A sada da li je dolazak i odlazak u Francusku jednako strogo reguliran ili nije?

Hvala puno, ovakve detalje ne mogu nikako naci na internetu
Poodle noodle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:48   #1099
Quote:
Poodle noodle kaže: Pogledaj post
Kada bi tamo upisala faks (imam internacionalnu diplomu iz srednje) da li imam pravo tamo normalno zivjeti?
Da, ali prvo treba upisati fakultet.

Quote:
Poodle noodle kaže: Pogledaj post
I jos nesto, ja planiram u Zenevu, ali kada bi zapravo boravila na granici, tj u Francuskoj, da li vrijede druga pravila?
Vrijede ista pravila, 3 mjeseca.

Quote:
Poodle noodle kaže: Pogledaj post
Hvala puno, ovakve detalje ne mogu nikako naci na internetu
Takve se stvari obično saznaju jednostavnim pozivom u švicarsku ambasadu u Zagrebu
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 23:18   #1100
U Svicarskoj je pretucena (od strane skinheadsa) trudna Brazilka, pobacila je blizance.

http://news.yahoo.com/s/ap/20090212/...igner_attacked


Ako je to najrazvijenija zemlja Europe
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.