Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2010., 13:06   #41
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
ja sam nosila nisko, i rodila 10 dana prije termina, nista strasno.
nisam pretjerano mirovala, mada su meni stalno bila propisivana mirovanja, ali ne zbog tog niskog nosenja vec zbog kontrakcija, isprva krvarenja itd. zbog niskog nosenja skrenuli su mi paznju za sex, cak mi je jedan od najboljih ginica u BiH rekao da ne bi trebala nikako ako bas ne moram. helem, apstinirala sam ipak.
svejedno sam,u 35 tj. bila prohodna za prst do bebine glavice, a 2 dana prije poroda, (dobro se sjecam doktorovog izraza lica ) mi je receno da doslovoice sjedim bebici na glavi i da MORAM lezati )ja nisam, jer je to bio sami kraj i jedva sam cekala da krene porod. sve mi je vise bilo dodijalo, otecene noge, moja otvorenost, bla, bla.) . cak su me htjeli i inducirati jer sam ja tako s bebom medju nogama i ispadnutog cepa hodala 8 dana. kad zena ima porodjajne bolove, NE SMIJE sjediti jer zaista moze povrijediti bebicu, ali ovako, ne znam bas.ja sam sjedila, hodala, uzivala, cak i radila vjezbe za trudnice. privatni dr. mi je rekao da nema razloha za brigu i jedini je tako govorio, ali eto, ja ipak rodila prije

no, moj ti je savjet, ako ti dr. kaze da se odmaras, onda se odmaraj. oni ipak najbolje znaju!!! ti ulazis u krizno razdoblje, pa bolje pocekaj malo makar da udjes u 9mj.
ja bih mirovala sto vise.

Ja sam dobila normabele i mirovanje,ali sad neznam dali cu ih piti ili ne,inace nisam sklona ljekovima,rade bi mirovala koliko treba!
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 22:07   #42
izbrisalo mi je post ne znam zasto....
Corina je od subote u rodilistu,slaganim trudovima otvorena 1 prst,prima tokolizu i dexsametason za bebina pliuca.porucuje da subolnickesobenovog rodilista super,sestre i doktori odlicni,uz jednu dvije iznimke..guzva je fali osoblja.
Pozdrav forumasicama

muz

novosti,skinili su je s tokolize i poceli su trudovi pa su je opet pristekali na tokolizu
Corina pita koliko drze na tokolizi,do kojeg tjedna
__________________
Naš ormarić
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 10:05   #43
cure, na zadnjem pregledu mi je dokica rekla da mi je beba jako nisko što sam ja i pretpostavljala jer mi je trbuh dosta nisko i stalno osjećam neku napetost, pritisak prema dolje. ipak, zatvorena sam što je odlično i nije mi ništa preporučila, rekla mi je da se bavim aktivnostima isto kao i do sada. valjda je to ok to mi privatnica rekla kod koje radim uzv, jel mislite da bi trebala ići kod svoje dokice po mišljenje? pregled kod nje mi je idući tjedan u srijedu. malo me strah jer me jučer navečer dobrano pritiskalo i leđa su me bolila. više ne znam što je normalno.
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 15:29   #44
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
izbrisalo mi je post ne znam zasto....
Corina je od subote u rodilistu,slaganim trudovima otvorena 1 prst,prima tokolizu i dexsametason za bebina pliuca.porucuje da subolnickesobenovog rodilista super,sestre i doktori odlicni,uz jednu dvije iznimke..guzva je fali osoblja.
Pozdrav forumasicama

muz

novosti,skinili su je s tokolize i poceli su trudovi pa su je opet pristekali na tokolizu
Corina pita koliko drze na tokolizi,do kojeg tjedna
ja sam dosla sa 34 tj i drzali su me 3 ili 4 dana ( 3 dana inekcije za pluca),pa su zamjenili oralnom (partusisten)ali nije bilo neke pomoci i rodila sam sa 35 tj ravno...tako da mislim da ce i nju tak otprilike drzat.....
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 08:51   #45
Da podignem temu malo..Jucer bila na pregledu..jos uvijek zatvorena samo se beba spustila jako nisko..glavicom u zdjelicu ko da se sprema izaci van...iako sam zatvorena i nemam velikih razloga da brinem..mislim si bi li to imalo neki znacaj da cu prije roditi...sada sam 32 tj..3 trudnoca..citam da se u prvoj dijete spusti ranije u zjdelicu-u 35 tj..a u drugoj i sljedecim-jer se maternica vec sirila 2-3 tjedna prije poroda..gin mi je rekla da samo malo mirujem i da to nemora znaciti nista..mislim-nemora..ali ipak ono
Ima li nas jos niskonosecih
__________________
Belive and receive

Zadnje uređivanje leptirica 2 : 03.09.2010. at 09:10.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 17:31   #46
Bok,curke,
eto,vratila se ja danas od ginice sva u strahu,u 29.tom sam tjednu i rekla mi je da moram mirivati i dala normabele da pijem dva puta dnevno jer sam otvorena do ušća i beba stišće s glavicom. Malo teže hodam jer osjećam pritisak,trbuh mi je nekako napet,pa me sad strah kaj će biti...naručila me je za tjedan dana na kontrolu pa će vidjet jel potrebna hospitalizacija ili ne. A cijelu trudnoću do sad većinom odmaram,ne radim...prva mi je beba. Ima ko kakav savjet
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 17:49   #47
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Da podignem temu malo..Jucer bila na pregledu..jos uvijek zatvorena samo se beba spustila jako nisko..glavicom u zdjelicu ko da se sprema izaci van...iako sam zatvorena i nemam velikih razloga da brinem..mislim si bi li to imalo neki znacaj da cu prije roditi...sada sam 32 tj..3 trudnoca..citam da se u prvoj dijete spusti ranije u zjdelicu-u 35 tj..a u drugoj i sljedecim-jer se maternica vec sirila 2-3 tjedna prije poroda..gin mi je rekla da samo malo mirujem i da to nemora znaciti nista..mislim-nemora..ali ipak ono
Ima li nas jos niskonosecih
vidi temu koju sam ja otvorila prije par mjeseci...https://www.forum.hr/showthread.php?t=521584
beba je cijelo vrijeme bila glavom dolje, toliko nisko da me ginićka pitala jel ja jako puno sjedim
na kraju sam prenijela deset dana, bila otvorena 3 prsta a trudova nigdje...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:26   #48
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Bok,curke,
eto,vratila se ja danas od ginice sva u strahu,u 29.tom sam tjednu i rekla mi je da moram mirivati i dala normabele da pijem dva puta dnevno jer sam otvorena do ušća i beba stišće s glavicom. Malo teže hodam jer osjećam pritisak,trbuh mi je nekako napet,pa me sad strah kaj će biti...naručila me je za tjedan dana na kontrolu pa će vidjet jel potrebna hospitalizacija ili ne. A cijelu trudnoću do sad većinom odmaram,ne radim...prva mi je beba. Ima ko kakav savjet
Ja bi ti preporučila odmaraj i odmaraj! U 2. trudnoći meni su u 29. tjednu krenuli trudovi i bila sam hospitalizirana. Hvala Bogu sve je OK završilo, ali tek nakon toga shvatila sam koliko se trudnica koja nisko nosi i koja osjeća bolove i česta zatezanja trbuha mora odmarati. Nismo sve iste. Neke nose ko od šale, a neke se u trudnoći dobro namuče sa svim mogućim problemima.
Ja sam sad u 23. tjednu 3. trudnoće i puno se odmaram. Znači, prilegnem nekoliko puta dnevno, a osobito ako osjetim umor.
U stanju sam nešto raditi po kući ili oko djece max. pola sata, a onda obavezno u poluležeći položaj.
Ne moraš paničarit, ali poslušaj doktorov savjet i take it easy!
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:44   #49
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
vidi temu koju sam ja otvorila prije par mjeseci...https://www.forum.hr/showthread.php?t=521584
beba je cijelo vrijeme bila glavom dolje, toliko nisko da me ginićka pitala jel ja jako puno sjedim
na kraju sam prenijela deset dana, bila otvorena 3 prsta a trudova nigdje...
Bas si me utjesila

Inace sam sklona prenjet...jos kada i iskustva cujem ovako

Javim ishod u svakom slucaju
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 19:47   #50
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Bas si me utjesila
jooj, ma nisam te htjela plašit, nego reć da se ne brineš.. bit će sve ok
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 19:51   #51
I moja se beba vrlo brzo spustila i okrenula, u 23 tj i još sam otvorena za članak prsta. Pijem Partusisten i Normabel, ispočetka sam mirovala i pazila se a sad što sam bliže terminu svašta radim i krečem se, sada sam u 36 tj. I sve je ostalo isto, tako da bez brige
Mačuhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:38   #52
ja jedva čekam sljedeći pregled (nemrem vjerovat da ovo govorim), zato jer već tjednima osjećam da mi je beba jako nisko, i na uzv u bolnici se vidilo isto, ali svaki put sam čvrsto zatvorena i sve je ok. makar, kak vrijeme ide, tak je mene sve više strah, jer već full osjećam i di joj je glava i di su joj nogice....
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 06:54   #53
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
jooj, ma nisam te htjela plašit, nego reć da se ne brineš.. bit će sve ok
Hvala ti puno

Quote:
Mačuhica kaže: Pogledaj post
I moja se beba vrlo brzo spustila i okrenula, u 23 tj i još sam otvorena za članak prsta. Pijem Partusisten i Normabel, ispočetka sam mirovala i pazila se a sad što sam bliže terminu svašta radim i krečem se, sada sam u 36 tj. I sve je ostalo isto, tako da bez brige
Mene strah da se ne bih pocela otvarati..makar ne bih htjela do nekog 37 tj
Jos me sad copila neka upala mjehura..sve me boli..cekam nalaze UK jer ovaj urin je pokazao neku upalu..nadam se da se od bestije jos necu otvorit
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 08:09   #54
Hvala njuškica,
ma našla mi je i gljivice,pa koristim rojazol vaginalete,a poslije pregleda sam imala neki smeđkasti iscjedak,pa poslije rozi,ali kratko je trajao i bilo ga je malo. Mislim da me je grublje pregledala,valjda,sad mi je poslije dva dana bolje,i puno odmaram,ne boli me ništa,samo malo zateže bušica jer osjećam bebu nisko,nadam se da neću u bolnicu
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 14:21   #55
bok cure!

meni se u mj beba ful spustila i rekli su mi strogo mirovanje,ništa ne dizat i ne saginjat se.pošto mi je to bila prva beba odma me ulovila panika i nisam znala šta će se desit,ali hvala Bogu sve je bilo u redu.bebač je izdržao do 37 tjedna i onda nam došao.bit će sve u redu!
ivicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 15:29   #56
Quote:
ivicazg kaže: Pogledaj post
meni se u mj beba ful spustila i rekli su mi strogo mirovanje,ništa ne dizat i ne saginjat se.pošto mi je to bila prva beba odma me ulovila panika i nisam znala šta će se desit,ali hvala Bogu sve je bilo u redu.bebač je izdržao do 37 tjedna i onda nam došao.bit će sve u redu!
Hvala na podjeljenom iskustvu
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 17:26   #57
I meni je u 27.tjednu rekla da mi je beba skroz glavom u zdjelici, da prestanem nositi malog i da ležim što više. Otada tak i radim, ali uz 1,5 godišnjaka je teško baš skroz mirovati.
Uglavnom, zadnjih dana sam sva splašena, zabrijala sam skroz na otvaranje, veličinu cerviksa, jel smijem sjedit, ležat, hodat, i ono što me najviše brine je osjećaj da mi je nešto u pici ono ko da je komadić nečega unutra i stoji i stalan pritisak u zdjelici, točnije baš me bole zdjelične kosti jako.
U srijedu mi je pregled, ali mislim da ću već sutra zvati ginicu da ju pitam za to nešto što mi "stoji" u pici
I tu i tamo pokoji dan imam te menstrualne bolove, koji traju i po pol sata isti intezitet i onda kad da prostite prdnem ili se pokakam prestane, pa nisam sigurna jel to boli od pritiska na crijeva ili....
Baš sam sva zabrinuta
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 17:57   #58
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
I meni je u 27.tjednu rekla da mi je beba skroz glavom u zdjelici, da prestanem nositi malog i da ležim što više. Otada tak i radim, ali uz 1,5 godišnjaka je teško baš skroz mirovati.
Uglavnom, zadnjih dana sam sva splašena, zabrijala sam skroz na otvaranje, veličinu cerviksa, jel smijem sjedit, ležat, hodat, i ono što me najviše brine je osjećaj da mi je nešto u pici ono ko da je komadić nečega unutra i stoji i stalan pritisak u zdjelici, točnije baš me bole zdjelične kosti jako.
U srijedu mi je pregled, ali mislim da ću već sutra zvati ginicu da ju pitam za to nešto što mi "stoji" u pici
I tu i tamo pokoji dan imam te menstrualne bolove, koji traju i po pol sata isti intezitet i onda kad da prostite prdnem ili se pokakam prestane, pa nisam sigurna jel to boli od pritiska na crijeva ili....
Baš sam sva zabrinuta
I mene nesto zulja u pikici..imam osjecaj ko da ima neki cep..i osjecam bol..kao bolni cervix...pa nekad bude i pritisak na paksu ..ali dok sam zatvorena iako je beba nisko nema frke kaze gin..imam i te menstrualne bolove u krizima koji sijevaju niz trbuh nize..imam i kontrakcije..imam malog od 20 kila (4 god) koji bi se nosio...
Ne nosam ga,ali ne mirujem jer imam 2 djece i muza koji cijeli dan nije doma..trebam sama sve raditi i kuhati i cistiti
Sada sam 33 tj pa se jako i ne brinem...jos par tjedana i vojila
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 20:00   #59
mi jučer ormar slagali, muž i ja sami.... danas ne znam kak se zovem kolko me boli, leđa, zdjelica, sve... invalid sam... a ne usudim se ići gin do srijede, pregled imam tek 24.9. u sri mi je zadnji ispit na faksu, i nebi htjela da mi prije tog veli da nesmijem ni mrdnut....
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 11:16   #60
Mame koje ste jako nisko nosile i kojima se beba rano spustila je li dijete imalo kakvih manjih ili većih motoričkih problema ili sl.?
Moja je curica imala tortikolis tj. glava joj je bila vidljivo nagnuta na jednu stranu; nije bila simetrična. Dugo smo vježbale da to riješimo.
Koliko znam to ima veze s položajem u maternici. Nadam se da se neće opet ponovit.
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.