Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2008., 19:06   #1
Arrow B.net

pozdrav!

Planiram uzet u bnet-u paket ali samo internet i wlan router opcija mistral light 1 mbit/s flate rate ali cuo sam za neke probleme (ali vecina ga hvali) pa me zanimaju vasa iskustva i preporuke i dali moram placat pretplatu i za telefon i tv ako samo uzmem internet i morju li oni provodit svoje kablove u kucu ili kak to misle izvest please help
sportski_fanatik_ is offline  
Old 30.06.2008., 20:58   #2
imam b-net i u početku mi router nešto stalno štekao, prva 2 mj...ali sad je sve super...možeš imati kabelski net preko njih samo ako u tvojoj zgradi oni imaju već uvedene kablove..nalaze se po hodnicima u čitavoj zgradi, nakon toga oni dođu i povežu ti ih sa stanom..tak su meni....u kućama nemaju tu mogućnost niti u zgradama gdje nema njihovih kablova...nazoveš ih i pitaš, kažeš adresu pa oni u compu pogledaju jel moguće...

ne moraš imati telefon niti tv jer je to kabelski internet...nema veze sa telefonom...

ja imam xcarnet mistral 2048/384 kbps (flat rate) za 109 kn + najam modema 14 kn = 123 kn mjesečno....router sam kupila 278 kn....ali sada se može iznajmiti za 29 kn mjesečno tko ne želi kupiti...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 01.07.2008., 16:25   #3
ne moras uzet nista osim neta ako ne zelis.
Imam taj flat mistral, i surfanjem sam zadovoljan
ali je problem sta umjesto megabita imam
samo pola mbit brzine... pa ako ti to ne smeta...

Inace radi okej... osim tog malog osjecaja naguzenosti
jer dobijam polovicu onoga sta placam...
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Old 28.08.2008., 20:17   #4
Arrow B.net

Obzirom da sam korisnik B.net-ovih usluga i da se pomalo bliži trenutak digitalizacije signala dotičnog providera, molio bih znalce za pojašnjenje. Naime, nešto mi nije jasno. B.net će korisnicima i dalje kablom slati analogni signal koji će se pomoću „uređaja“ (ma kako ga god zvali) u njihovom stanu „pretvarati“ u digitalni. E sada, ta „konverzija“ mi nekako nije jasna. Znam da postoje tuneri koji mogu digitalni signal emitirati i kao analogni, ali ovo „obrnuto“ još nisam čuo. Ponadao sam se da će B.net pustiti digitalni signal onih programa koji do njih dolaze u digitalnom obliku a ne da rade dvostruku konverziju, prvo kod sebe u analogiju pa onda kod korisnika u „nazovi“ digitaliju. Može li mi tko, kome je poznato to područje, malo (ili puno) pojasniti. Ima li to uopće ikakve veze s digitalijom?

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 25.03.2011. at 17:21.
leo4 is online now  
Old 28.08.2008., 20:25   #5
Prvo B net u nekim gradovima već šalje digitalni signal......
i to ti šalju normalno antenskim kabelom...
dakle na istom kabelu imaš i analogni i digitalni signal.
Da bi digitalni signal mogao primati na prijemniku treba ti DVBt reciver.......
A slat će ti digitalno one programe koji već jesu u digitalnom obliku, bilo satelitske bilo zemaljske.
Nebudu oni ništa konvertirali.........
exAzriel is offline  
Old 28.08.2008., 20:57   #6
Sve gore napisan, s moje strane, temelji se na informacijama B.netove službe 08001313 i podrške korisnicima 062/100-101! Dakle podaci koje sam dobio na upit. Znam da u zagrebu već funkcionira podjela „tuner“ ali podaci od djelatnika na gore navedenim brojevima govore u prilog onome što sam napisao. I meni bi logično bilo da šalju digitalni signal, koji na LCD-u mogu gledati u digi obliku a na CRT-u bi mogao gledati analogiju iz tunera. Ali kako mi se čini nije tako! Imaš li konkretne podatke?
leo4 is online now  
Old 28.08.2008., 21:31   #7
pa imam.....
zvao sam B net radi nekih stvari i raspitao se o ovome..
Usput i na CRT možeš gledati digitaliju, ak kupiš vanjski reciver....
Sad mi fakat nije jasno kome je krivo objašnjeno, meni ili tebi?
Usput digitalijom u TV prenosu nisam nov, pa mi je bilo logično objašnjenje koje sam ja dobio....
Možda se neko treći javi sa novom informacijom????
exAzriel is offline  
Old 28.08.2008., 21:36   #8
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
pa imam.....
zvao sam B net radi nekih stvari i raspitao se o ovome..
Usput i na CRT možeš gledati digitaliju, ak kupiš vanjski reciver....
Sad mi fakat nije jasno kome je krivo objašnjeno, meni ili tebi?
Usput digitalijom u TV prenosu nisam nov, pa mi je bilo logično objašnjenje koje sam ja dobio....
Možda se neko treći javi sa novom informacijom????
Meni izgleda da ni sami djelatnici na već spomenutim tel brojevima nisu dovoljno i konkretno informirani. U par navrata od različitih osoba dobio sam kontradiktorne podatke. Naravno da na njihovoj stranici o tome nema ni slovca! Stvarno mi nije jasno čemu tolika mistika, kao da su oni „izmislili“ digitaliju pa sada kriju „recepturu“!
leo4 is online now  
Old 29.08.2008., 11:07   #9
Naravno da su "djelatnici" na Customer care-ima priučeni, pa je očito tako i kod b.neta, i da u pravilu i veeeelikom postotku znaju manje od prosječno potkovanog tehnofila...
Dakle, u ZG-u se pušta paralelno analogni i digitalni (DVB-C) signal kroz ISTI KOAXIJALNI KABEL, e sad pitanje je šta je dostupno točno kod koga i kolko si stari-novi korisnik. Naime "stari" korisnici koji imaju uredno kabl uštekan direkt u telku (neovisno dal CRT, LCD il plazma) i gledaju analogiju, postupno bi trebali "migrirati", tj. b.net bi im postupno trebao mijenjati analogni u digitalni prijem preko STB-a tj. digitalnog kablovskog receivera (DVB-C, ne "T") sa scart izlazom pa u telku, ali do kojeg opet dolazi isti onaj koax kabl koji je dosad dolazio u telku, samo što će sad prvo u receiverm, a onad u TV.
Za razliku od starih, novi pretplatnici koji ovih dana npr. uzimaju njiovu uslugu, trebali bi odmah dobijati digitalni DVB-C signal kroz koax kabel i preko digitalnog kablovskog receivera (set-top-boxa), no jeli tome stvarno tako, e to bi trebalo provjerit s ekipom na "terenu", tj. s nekim kome će ovih dana doć na ukapčanje (montažu).
Jel sad bar malo jasnije oko kablovinja, digitalije i analogije?
Dakle, nikakav receiver ne "pretvara" dolazni analogni u digitalni signal, nema šanse, on je već u dolazu kroz koaxijalac takav, u biti svoje naravi.... ;o)))
Aj bok.
DeeJay Dee is offline  
Old 29.08.2008., 12:19   #10
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
Naravno da su "djelatnici" na Customer care-ima priučeni, pa je očito tako i kod b.neta, i da u pravilu i veeeelikom postotku znaju manje od prosječno potkovanog tehnofila...
Dakle, u ZG-u se pušta paralelno analogni i digitalni (DVB-C) signal kroz ISTI KOAXIJALNI KABEL, e sad pitanje je šta je dostupno točno kod koga i kolko si stari-novi korisnik. Naime "stari" korisnici koji imaju uredno kabl uštekan direkt u telku (neovisno dal CRT, LCD il plazma) i gledaju analogiju, postupno bi trebali "migrirati", tj. b.net bi im postupno trebao mijenjati analogni u digitalni prijem preko STB-a tj. digitalnog kablovskog receivera (DVB-C, ne "T") sa scart izlazom pa u telku, ali do kojeg opet dolazi isti onaj koax kabl koji je dosad dolazio u telku, samo što će sad prvo u receiverm, a onad u TV.
Za razliku od starih, novi pretplatnici koji ovih dana npr. uzimaju njiovu uslugu, trebali bi odmah dobijati digitalni DVB-C signal kroz koax kabel i preko digitalnog kablovskog receivera (set-top-boxa), no jeli tome stvarno tako, e to bi trebalo provjerit s ekipom na "terenu", tj. s nekim kome će ovih dana doć na ukapčanje (montažu).
Jel sad bar malo jasnije oko kablovinja, digitalije i analogije?
Dakle, nikakav receiver ne "pretvara" dolazni analogni u digitalni signal, nema šanse, on je već u dolazu kroz koaxijalac takav, u biti svoje naravi.... ;o)))
Aj bok.
Jasnije je dakako! Ali još neki dan sam od B.net-ovih osoba za kontakt dobio info da i dalje ostaje analogni signal! Ta informacija me i ponukala da se obratim forumašima! I meni je ta (tvoja) informacija logična. Dakle iz receivera (set-top-boxa) ću skartom na lcd a koakcialom na CRT? TV kartica u kompu, pretpostavljam, trebala bi podržavati i DVB-C signal! Ta mogučnost bi trebala biti naznačena na kartici ili?
leo4 is online now  
Old 29.08.2008., 14:02   #11
Scartom iz STB-a (receivera) možeš na koji god tip televizora, AKO ISTI IMA SCART ULAZ, i to ti je jedini način da vidiš digitalnu DVB-C sliku.
Koax kablom možeš proći kroz "loop" tj. petlju (ulaz pa izlaz 75omskog antenskog kabla) na receiveru (ako je dotični receiver ima) i dobiti običnu, analognu sliku na telkaču jer koax kabl samo prenosi informaciju (signal) koji u slučaju analogne reprodukcije na TV-u ne treba ništa dodatno u smislu obrade videa/audia, no međutim da bi DVB-C signal pretvorio u gledljiv (opet analogni) na ekranu, potreban ti je tuner/receiver koji, naravno može biti i u samoj telki (neki LCDi Sonyja, Sharpa i sl., na starim CRT-ima ih nema) ili ovakaav b.net-ov, vanjski.
Prema tome ako imaš ikakav DVB-C receiver, bilo inetgriran u TV, bilo vanjski, zaboravi na izvorni analogni signal iz koax kabla, kaj će ti to? Jedino ak misliš "brikat", tj. iskoristit b.net-ov kabl za spajanje na 2 telke pa jedan jedini dolazni koaxijalac dovest do DVB-C receivera, scartom pustiti DVB-C signal na jednu telku, a preko antenskog izlaza na receiveru proć dalje s analognim signalom na drugi telkač koji nema scart već samo obični antenski ulaz..... To bi teoretski mogao samo dok god b.net pušta oba signala istovremeno, a to ne bu još dugo.... A kak buju onda riješili multi-povezivanje sa samo digitalnim DVB-C signalom, to bumo još videli, jel buju davali više STB-ova onda ili ne, po kojoj to pak cijeni onda i tak....???
I da nešto još pojasnim: DVB-C dolazi od "digital video broadcasting - cable", hoće reć "prijenos digitalnog video signala kablovskom inačicom" tj. putem kabla, imamo još i "T"-terrestrial, isto to, ali zemaljskim putem, preko zemaljskih odašiljača i dalje eterom, "S"-satellite, sve isto sam prek satelita, i "H"-handheld, znači puetm palmova, mobitela i ostalih izvedenica "ručnjaka", i tu se radi o prijenosu digitalnog signala jednom od vatrijanti, gdje da bi dobio gledjivu sliku na ekranu moraš paketne nizove digitalih nula i jedinica opet na kraju "prebaciti" u analognu verziju prilagođenu ljudskom oku (vidu).
Za DVB-C TV kartice za komp ne znam jel postoje, pretpostavljam, nisam s tim baš doma, ali sigurno bi takvo što, u smislu opcije i kaj podržava, na njima trebalo i moralo biti naznačeno.... pozz
DeeJay Dee is offline  
Old 29.08.2008., 14:54   #12
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
Scartom iz STB-a (receivera) možeš na koji god tip televizora, AKO ISTI IMA SCART ULAZ, i to ti je jedini način da vidiš digitalnu DVB-C sliku.
Koax kablom možeš proći kroz "loop" tj. petlju (ulaz pa izlaz 75omskog antenskog kabla) na receiveru (ako je dotični receiver ima) i dobiti običnu, analognu sliku na telkaču jer koax kabl samo prenosi informaciju (signal) koji u slučaju analogne reprodukcije na TV-u ne treba ništa dodatno u smislu obrade videa/audia, no međutim da bi DVB-C signal pretvorio u gledljiv (opet analogni) na ekranu, potreban ti je tuner/receiver koji, naravno može biti i u samoj telki (neki LCDi Sonyja, Sharpa i sl., na starim CRT-ima ih nema) ili ovakaav b.net-ov, vanjski.
Prema tome ako imaš ikakav DVB-C receiver, bilo inetgriran u TV, bilo vanjski, zaboravi na izvorni analogni signal iz koax kabla, kaj će ti to? Jedino ak misliš "brikat", tj. iskoristit b.net-ov kabl za spajanje na 2 telke pa jedan jedini dolazni koaxijalac dovest do DVB-C receivera, scartom pustiti DVB-C signal na jednu telku, a preko antenskog izlaza na receiveru proć dalje s analognim signalom na drugi telkač koji nema scart već samo obični antenski ulaz..... To bi teoretski mogao samo dok god b.net pušta oba signala istovremeno, a to ne bu još dugo.... A kak buju onda riješili multi-povezivanje sa samo digitalnim DVB-C signalom, to bumo još videli, jel buju davali više STB-ova onda ili ne, po kojoj to pak cijeni onda i tak....???
I da nešto još pojasnim: DVB-C dolazi od "digital video broadcasting - cable", hoće reć "prijenos digitalnog video signala kablovskom inačicom" tj. putem kabla, imamo još i "T"-terrestrial, isto to, ali zemaljskim putem, preko zemaljskih odašiljača i dalje eterom, "S"-satellite, sve isto sam prek satelita, i "H"-handheld, znači puetm palmova, mobitela i ostalih izvedenica "ručnjaka", i tu se radi o prijenosu digitalnog signala jednom od vatrijanti, gdje da bi dobio gledjivu sliku na ekranu moraš paketne nizove digitalih nula i jedinica opet na kraju "prebaciti" u analognu verziju prilagođenu ljudskom oku (vidu).
Za DVB-C TV kartice za komp ne znam jel postoje, pretpostavljam, nisam s tim baš doma, ali sigurno bi takvo što, u smislu opcije i kaj podržava, na njima trebalo i moralo biti naznačeno.... pozz
U međuvremenu sam sreo znanca koji kao pretplatnik premium B.netovog paketa već ima set-up box. Obzirom da nema LCD nego CRT kaže da ne primjećuje (što je i logično) neku razliku. To je i ujedno dokaz da idu paralelni analog i digi signal. Malo prije sam odskenirao na LCD-u digitaliju (sa kabla) i pronašao je sve kanale kao i na analogiji ali nažalost bez slike i tona. Ali EPG radi! Jedino što je vidljivo je TV Jadran (mada ne znam što se tamo ima gledati. Sad me čudi da sam preko DVB-t tunera u telkaću mogao to pohvatati. Da, anlogni signal „koristio“ bih za CRT tv aparat u drugoj sobi. Zato me i zanimala mogućnost prikaza analogije! Hvala ti na iscrpnom objašnjenju!
leo4 is online now  
Old 29.08.2008., 17:05   #13
Znam da još uvijek idu paralelno oba signala i mislim da će sigurno tako do kraja godine, možda i duže.
Koji TV imaš? Ako je neki od Sonyja, vjerojatno imaš i DVB-C tuner inside, ali logično samo inicijalni signal, bez slike i tona, zasad je varijanta za DVB-C kod b.neta samo s njihovim vlastitim vanjskim STB-ima čini mi se, u koje je onda ukucana svojevrsna autorizacija prijema pa imaš sliku i zvuk.
Nemaš frke, i drugi put.
DeeJay Dee is offline  
Old 29.08.2008., 18:16   #14
Vidim da ljude buni ovo: "analogni" i "digitalni" signal...zapravo ne postoji digitalni signal, vec je svaki signal-nosilac na svijetu analogni (drugaciji ne moze biti jer je stvarni svijet analogni), dok sadrzaj tog signala tj ono sto on prenosi moze biti analogno ili "digitalno"...dakle signal nosilac je isti, zato mogu preko istog koaksijalca ici i analogni i digitalni SADRZAJI...

eto toliko, nadam se da nisma zasao u ezoteriju...
MytByte is online now  
Old 29.08.2008., 18:33   #15
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
Znam da još uvijek idu paralelno oba signala i mislim da će sigurno tako do kraja godine, možda i duže.
Koji TV imaš? Ako je neki od Sonyja, vjerojatno imaš i DVB-C tuner inside, ali logično samo inicijalni signal, bez slike i tona, zasad je varijanta za DVB-C kod b.neta samo s njihovim vlastitim vanjskim STB-ima čini mi se, u koje je onda ukucana svojevrsna autorizacija prijema pa imaš sliku i zvuk.
Nemaš frke, i drugi put.
SONY 32D3000! Sigurno ima pored DVB-t i DVB-c tuner jer kod skeniranja nudi antena ili kabl! Hvala svima na odgovoru!
leo4 is online now  
Old 01.09.2008., 11:28   #16
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Vidim da ljude buni ovo: "analogni" i "digitalni" signal...zapravo ne postoji digitalni signal, vec je svaki signal-nosilac na svijetu analogni (drugaciji ne moze biti jer je stvarni svijet analogni), dok sadrzaj tog signala tj ono sto on prenosi moze biti analogno ili "digitalno"...dakle signal nosilac je isti, zato mogu preko istog koaksijalca ici i analogni i digitalni SADRZAJI...

eto toliko, nadam se da nisma zasao u ezoteriju...
Ma ofskroz, myt, naravno da je noseći signal analogna sinusoidna krivulja, dok "unutra" može biti analogni ili digitalni (paketni) content, mislio sam da se razmelo već iz mog, anyway tnx na dodatnom pojašnjenju ljudima
DeeJay Dee is offline  
Old 02.09.2008., 00:15   #17
ako mi moze netko odgovorit...kad bnet podjeli recivere sa dvb-c tunerom kakav mi recorder treba za snimat taj digitalan signal ? sa istim takvim tunerom (dvb-t tu ne igra pretpostavljam) ili nije ni potrebno da ima dig tuner?
ne kuzim bas ovo pa zahvaljujem na odgovoru :-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Old 02.09.2008., 08:45   #18
Quote:
milk kaže: Pogledaj post
ako mi moze netko odgovorit...kad bnet podjeli recivere sa dvb-c tunerom kakav mi recorder treba za snimat taj digitalan signal ? sa istim takvim tunerom (dvb-t tu ne igra pretpostavljam) ili nije ni potrebno da ima dig tuner?
ne kuzim bas ovo pa zahvaljujem na odgovoru :-)
Evo na ovo sam naišao! Možda će dati neke odgovore!
http://hr.satelitv.net/jumpto.asp?re...at=104&id=3403
leo4 is online now  
Old 02.09.2008., 10:33   #19
Daje neke odgovore ali ne na gornje pitanje:

Dakle, na SVAKI recorder moze se snimati analogni RGB signal iz b.netovog DVB-C receivera, dakle SCART iz receivera u recorder, SCART iz recordera u TV...kako doticni DVB-C receiver nema HDMI (digitalni izlaz) te kako je ionako digitalno snimanje sadrzaja preko HDMI-ja jako restriktivno i u praxi onemoguceno, bilo koji DVD recorder s mogucnoscu "budjenja" signalom iz vanjskog prijemnika ce biti dobar jer istovjetnu digitalnu presliku originalnog signala se ne moze dobiti...

opet sam zakomplicirao, sta mogu...:-)
MytByte is online now  
Old 02.09.2008., 14:07   #20
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Daje neke odgovore ali ne na gornje pitanje:
Dakle, na SVAKI recorder moze se snimati analogni RGB signal iz b.netovog DVB-C receivera, dakle SCART iz receivera u recorder, SCART iz recordera u TV...kako doticni DVB-C receiver nema HDMI (digitalni izlaz) te kako je ionako digitalno snimanje sadrzaja preko HDMI-ja jako restriktivno i u praxi onemoguceno, bilo koji DVD recorder s mogucnoscu "budjenja" signalom iz vanjskog prijemnika ce biti dobar jer istovjetnu digitalnu presliku originalnog signala se ne moze dobiti...
opet sam zakomplicirao, sta mogu...:-)
dakle, ja krivo shvacam ili ne moze onda niti jedan recorder snimit digitalni signal onakav kakav cu gledat na televiziji ? pa kako onda kad ostane samo digitalna ili krene HD kako to snimat? cemu onda dig tuner u recorderu osim ako ga nemam na teveju ili drugi vanjski?
i jos par pitanja..
1. jel moze dvb-c reciever - scart - recorder - hdmi - tv ??
2. kad bude dvb-c imao hdmi out onda sve sa hdmi?
jel ovako slika bolja? a i imam upscaling za dvd...jel ovo ja dobro kopcam?

hvala :-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.