Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2008., 13:11   #1
Thumbs up AV chat i rasprava o AV tehnologijama i rješenjima

Pozdrav ljudi..
Evo kako sam i rekao proradila je nova stranica koja ce pratit sva zbivanja na podrucju a/v tehnike.
Stranica je jos kao i sta sami vidite u povojima ali svakim danom se dodaju neke nove stvari na site.

Site je zamisljen da educira siru masu ljudi o tehnologiji i tehnickim dostignucima. Na stranici ce se svakodnevno dodavat nove vijesti , znaci copy / paste sa drugih stranih sitova koje cemo prevodit. Nista novo !

Ono sta je posebno zanimljivo su recenzije koje ste mnogi vec ovdje procitali.
za sada su to uglavnom stare recenzije :

panasonic 42pv80
panasonic 37pv70
philips lcd 32pfl3512
philips lcd 32pfl7762

combo receiveri metabox, clark i globalteq.

Ovih dana ide i gotova recenzija i za Katharin 910 kao i za dream box800

između ostaloga tu ce bit recenzije svima zanimljivih dvd playera.
trenutno imam u ducanu preko 30 komada koje cu objektivno i nezavisno recenzirat.

Na stranici ce krenut i nagradna igra gdje ce se djelit jako skupi i kvalitetni hdmi kablovi, dvd playeri , satelitski kompleti, receiveri itd..

Mjesta ima i za vase recenzije koje ce te moc sami napravit i javit se u redakciju hdtehnike.com da vam odobrimo prava za objavljivanje.

Trenutno na stranici imamo vise suradnika.

Moja malenkost
Kolega foxy s ovog foruma koji je inace bivsi recezent u mnogim casopisima koji su izlazili na kiosku !
drago mi je sto mogu rec da se i kolega mybyte odlucio za suradnju i vjerujem da ce i on nac malo slobodnog vremena da tu i tamo nesto napise. Steta bi bila da to drzi u sebi jer ce puknut
Covjek koji je glavni i odgovorni krivac za sve vase probleme vezano za max-tv DARMAR :-)

Trenutno su pregovori s jednom odgovornom osobom iz B-NETA koja mozda pristane pisat kolumne za b -net

Imamo jos i jednog decka koje se obvezao pisat vjesti ..

A ako se neko od vas tu prepozna i zeli sudjelovat moze me kontaktirat na pm.

Forum je također aktivan samo sto nisu teme sve podignute a ovih dana ce se rijesit i to.
Chat smo zamislili kao jednu vrstu on-line okupljanja da ne zagađujemo topic sa nepotrebnim pitanjima.

Na stranici se nalazi i video prozor gdje ce te sve vidjet sto se recenzira.
Direktan link na yuotube.
Stoga bi vas zamolio ako netko zna kako spajat dva video filea avi. format ?? Koji program da koristim ?

Sve pohvale i kritike kao i vasa misljenja i zapazanja mozete ostaviti ovdje pa da skupa pokusamo taj problem uklonit.

Trenutno za stranicu znaju SVI dobavljaci i budite uvjereni ako imate nekakvih kritika za neki proizvod da ce prvo prko te stranice saznat !!!!
Posebno se odnosi na sony, philips, panasonic proizvode !!

Na stranicu se MORATE registrirat ukoliko zelite sudjelovat u raspravama i nagradnoj igri .
Stranicu mozete pratit na adresi.

http://www.hdtehnika.com/
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 09:30   #2
Probaj Virtualdub:

http://sourceforge.net/project/downl...se_mirror=kent

poloadas avi i onda kazes "append avi segment"...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 15:49   #3
da virtual dub
ima i jednotavnijih
http://www.brizsoft.com/avijoin/

PS pohvala za stranicu

sta ce biti sa hdtelevizija.com (juce nije radila jel vec ugasena)
mikx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 09:17   #4
Ma to mi je upitnik nad glavom jer ne znam kako da smajam video kad ga snimam.

A sta je sa tom stranicom koju spominjes.
Nebi ti znao rec. Vjerojatno je na remontu nekakvom.. Ne vjerujem da bi darco dopustio da se nesto srusi. Ne posjecujem vise, pa ne znam..
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 11:40   #5
Evo da i ja napišem koju na forum.hr forumu :O

Lijepo je da su krenule HD orijentirane stranice polako i u ovoj regiji, vani je prava manija za HD domenama, premda hrpa njih nema nikakav sadržaj, već je čisto registrirana da ju netko kupi...

Wob, svaka čast na brzoj realizaciji projekta. Ima nekih sitnica koje bi trebalo popraviti, forum koji je već linkan, a nisu ni kategorije riješene, no vjerujem da ćeš ti to brzo osposobiti...

@mikx - stranica hdtelevizija.com je jučer cijeli dan radila aktivno, ako možeš napisati kada si imao problema s pristupom i koju si poruku dobivao bio bih ti jako zahvalan!

Pozz svima!

Darco
hdtelevizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 11:45   #6
Vidim,krenulo je sa masovnim samoreklamiranjem na tuđi trošak !!!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:32   #7
darco
pisao je error 404 oko 3-4h popodne-ne znam tacno ali sam samo to jednom vidio i otisao
mikx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 01:38   #8
Zgodno da je najavljen članak o card sharingu... Nadam se s više tehničkih detalja o tome što, kako i slično.
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:59   #9
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post
Zgodno da je najavljen članak o card sharingu... Nadam se s više tehničkih detalja o tome što, kako i slično.
Nisi jedini koga to zanima

Mislim da je budućnost svih receivera u tome a ja se tek spremam kupiti jedan dobar receiver
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 10:28   #10
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Nisi jedini koga to zanima

Mislim da je budućnost svih receivera u tome a ja se tek spremam kupiti jedan dobar receiver
Ma to je prva liga, treba to ljudima objasniti. Steta da netko placa 200 kuna mjesecno cardsharing, kad se sve uz malo muke na pocetku moze postimati i imati vecinu atraktivnih kodiranih kanala besplatno.
vkrules is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:21   #11
Slažem se,ali mislim da se baš i ne smije pisati o tome
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:26   #12
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Slažem se,ali mislim da se baš i ne smije pisati o tome
Pa uglavnom se piše o tome samo s tehničke strane gledano, ono što se izbjegava su linkovi i slične stvari.
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:49   #13
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post
Pa uglavnom se piše o tome samo s tehničke strane gledano, ono što se izbjegava su linkovi i slične stvari.
bas tako, moze se objasniti kako se otvara port na ruteru za cs, kako ustimati cw share isl., a za linije neka se snalazi kako ko zna
vkrules is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:55   #14
Quote:
vkrules kaže: Pogledaj post
Steta da netko placa 200 kuna mjesecno cardsharing, kad se sve uz malo muke na pocetku moze postimati i imati vecinu atraktivnih kodiranih kanala besplatno.
Svašta!! Onaj sa čije/čijih kartica idu ključevi k tebi je tu karticu vjerojatno na cesti pokupio pa može dijeliti badava .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:57   #15
Quote:
vkrules kaže: Pogledaj post
bas tako, moze se objasniti kako se otvara port na ruteru za cs, kako ustimati cw share isl.
E pa ja se nadam da će se članak i baviti takvim stvarima, objasniti neke pojmove i sl. Da kad nešto tražimo, znamo što tražiti, jedino nam se ne smije reći i gdje.
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:29   #16
Quote:
mikx kaže: Pogledaj post
darco
pisao je error 404 oko 3-4h popodne-ne znam tacno ali sam samo to jednom vidio i otisao
Pozdrav! 404 poruka znači da tražena adresa nije pronađena. Vjerojatno si pokušao otvoriti neki dokument koji više nije dostupan (poput wobovih recenzija ili intervjua). Da je server down drugačije bi pisalo... No, sve u svemu hvala na informaciji, pogledati ću logove...
hdtelevizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:13   #17
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Svašta!! Onaj sa čije/čijih kartica idu ključevi k tebi je tu karticu vjerojatno na cesti pokupio pa može dijeliti badava .
Majstore, pa podrazumjeva se da i ti ides s nekom karticom u share, nisam ni mislio da nedaš ništa a primaš sve. Ja imam našu Hrt karticu i uspio sam se ubaciti na par dobrih servera i imam ono što me zanima (nogomet)... Što bolju karticu daš u share lakše ćeš doći do kvalitetnih peerova.

Zašto bih plaćao nekom 200 kuna da gledam 3569 kanala koje neću nikad ni otvorit...

Ima ljudi koji se neće zaj.... sa tim i lakše im je platiti da im se sve namjesti a oni samo uhvate daljinac i šaltaju. I to mi je u redu,ko ima viška para nek plaća.
vkrules is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 16:02   #18
Ako netko želi ući u detaljnije proučavanje satelitske tv pa i cs-a u sklopu toga nek ne čeka članak na tom webu ili ovdje jer za to postoje specijalizirani forumi,bilo hrvatski bilo inozemni .Dovoljno je malo proguglati ili pitati a može se besplatno dobiti i cs na probu ako se ima adekvatna oprema.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 16:08   #19
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Ako netko želi ući u detaljnije proučavanje satelitske tv pa i cs-a u sklopu toga nek ne čeka članak na tom webu ili ovdje jer za to postoje specijalizirani forumi,bilo hrvatski bilo inozemni.
Slažem se, već sam ih i pregledavao dosad, no nije sve baš tako razumljivo pisano... a dobro bi došao neki beginner's guide to CS.
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 19:09   #20
Znaći da nisi gledao na pravom forumu !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.