Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2010., 12:19   #341
Quote:
bb78 kaže: Pogledaj post
Imam staru kamenu kuću pa me zanima kakvu vrstu fasade je najbolje staviti na nju? Zidovi su dosta neravni pošto je to građeno prije 150-200 godina.

ako je neravno onda termo ili običnu žbuku, a ponda bi mogao razmišljati dr solucijama
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 13:38   #342
da najprija ožbukat cimenat pa onda dalje radit što hoćeš.....
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 09:31   #343
Može li mi tko savjetovati što uraditi sa stiropor fasadom. Urađena prije nešto manje od 2 godine.Stirepor stavlje n na ciglu, pričvršćen tiplama, urađeno sve do kraja. Međutim prije pola godine se pojavilo napuknuće na na fasadi i naravno vlaga prodire unutra naročito za vrijeme jakog juga (živimo na moru). Kako sanirati crtu na fasadi .
more33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 10:12   #344
Moje iskustvo sa fasadom.
U 5/2009. sam stavio fasadu na kuću sa stiroporom 10 cm debljine.
Mnogi su me odgovarali da nema potrebe za 10 cm, kako većina stavlja 5 a da je 8 čisto dovoljno, da je to veliki trošak.....
No evo sad mogu iz prve ruke reći da mi se investicija definitivno isplatila. Razlika između 8 i 10 cm na ukupnu investiciju mi je bila cca 3.000 kn, za kuću od 200m2.
Ove zime, odnosno od početka sezone grijanja utrošio sam 50% plina manje u odnosu na isto razdoblje lani. Pri tome napominjem da se prošlogodišnja zima i ova ne mogu uspoređivati. U vremenu od 10-17h uopće ne palim grijanje (termostat na 0) jer jednostavno nemam potrebu, osim kad je bio onaj veliki minus.

Sve u svemu, svakome savjetujem da definitivno ne štedi na stiroporu jer će razlika u cm isplatiti ako ne u prvoj onda u drugoj sezoni grijanja sigurno.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 16:44   #345
Quote:
more33 kaže: Pogledaj post
Može li mi tko savjetovati što uraditi sa stiropor fasadom. Urađena prije nešto manje od 2 godine.Stirepor stavlje n na ciglu, pričvršćen tiplama, urađeno sve do kraja. Međutim prije pola godine se pojavilo napuknuće na na fasadi i naravno vlaga prodire unutra naročito za vrijeme jakog juga (živimo na moru). Kako sanirati crtu na fasadi .
hmm....da se ne primjeti nikako,to je ono što ja stalno naglašavam,majstori fušeri.....to se nemože riješit dugotrajno jer vjerojatno nije mrežica dovoljno preklopljena ili nikako pa puca i pucat će stalno.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:41   #346
Za majstore znamo na vlastitom iskustvu.... ali čime prkrpati te pukotine, što je najbolje koristiti da vlaga ne izbija unutra?
more33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:48   #347
Quote:
more33 kaže: Pogledaj post
Za majstore znamo na vlastitom iskustvu.... ali čime prkrpati te pukotine, što je najbolje koristiti da vlaga ne izbija unutra?
ma teško će se to sad...neznam...trebalo bi cijelu stranu...

znam da vam se to sad neda, em je nezgodno em je trošak...

probajte nekim silikonom zakrpati....kroz njega neće voda a mogao bi dobro zakrpati i sjesti u rupe
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 10:11   #348
nije majstor u pravu

Quote:
bram kaže: Pogledaj post
Veli mi majstor koji mi bude radio fasadu da oni ne lijepe stiropor oko rubova već samo točkasto(6 točaka) zbog razloga da voda koja se kondezira na zidovima ima kuda otići .

Zar nije onda problem takve izvedbe što uopće nije prekinut hladni most sa okolinom jer je fasada šuplja ?

Ima li netko tko je radio fasadu sa lijepilom oko rubova stiropora da mi kaže da li ima problema sa vlagom u zidovima ?

Nadalje , veli da sam trebao uzeti stiropor sa falc-om jer zbog ovog bez falca ću imati flekavu fasadu tj. će se vidjeti spojevi ploča stiropora . Šta vi mislite?
Imam fasadu 10 cm stiropor bez falca,http://geoterma.blog.hr/ dvije godine ,nema nikakvih pukotina.Ali majstori nisu štedili na ljepilu i izvođeno je u kišnom periodu da se ljepilo prebrzo ne suši, što kasnije može biti uzrok stvaranja pukotina, ne raditi po zimi i ne raditi na suncu -zlatna pravila za svaku fasadu.
Drugo ljepljeno je po rubovima u krug i dvije točke u sredini, bez propuha ispod stiropora, vlaga u zraku stambenog prostora mjerena , kreće se od 35-55posto , ovisno o vremenu vani i učestalosti otvaranja prozora- podatak iz prakse, znači niti drugo ne stoji.
I još jedna stvar , nikakve tiple ,do 7 metera visine ne trebaju, u cigli i tako ne drže , badava razbijati ciglu.

Zadnje uređivanje geoterm : 25.02.2010. at 10:41.
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 19:13   #349
dobar ti taj majstor....bar mi koji to radimo vidimo da ti majstor nije baš......ali kolko para tolko muzike
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:27   #350
Quote:
antetg kaže: Pogledaj post
dobar ti taj majstor....bar mi koji to radimo vidimo da ti majstor nije baš......ali kolko para tolko muzike
Imaš pravo majstor se vidi na slici i nije baš , al je zato fasada vrhunski ispala , a kolko para : poprilično i vrijedi svake kune uložene u nju, ah a da ti ne tražiš posao tu po forumima pa kritiziraš kao ti bi bolje tražim žbukera za podrum .....odlični su mi ovi genijalci koji misle da je forum plavi oglasnik.

Zadnje uređivanje geoterm : 25.02.2010. at 22:38.
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 10:50   #351
Quote:
geoterm kaže: Pogledaj post
Imaš pravo majstor se vidi na slici i nije baš , al je zato fasada vrhunski ispala , a kolko para : poprilično i vrijedi svake kune uložene u nju, ah a da ti ne tražiš posao tu po forumima pa kritiziraš kao ti bi bolje tražim žbukera za podrum .....odlični su mi ovi genijalci koji misle da je forum plavi oglasnik.
stara izreka je ZA DOBRIM KONJEM SE PRAŠINA DIŽE,NIKAD NISAM SE REKLAMIRO NA FORUMU NITI OĆU,NIJE MI POTREBA PRIJATELJU,imam ja posla i bez foruma,ako sam kome dao ponudu onda je to na pp.Ali ako tebi valja fasada meni je još bolja
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 12:04   #352
Smile

Quote:
antetg kaže: Pogledaj post
stara izreka je ZA DOBRIM KONJEM SE PRAŠINA DIŽE,NIKAD NISAM SE REKLAMIRO NA FORUMU NITI OĆU,NIJE MI POTREBA PRIJATELJU,imam ja posla i bez foruma,ako sam kome dao ponudu onda je to na pp.Ali ako tebi valja fasada meni je još bolja
O tome da li se reklamiraš ili ne i čak i dijete bi moglo isčitati iz tvojih postova, oprosti ali,te šljakerske fore ostavi za svoje društvo.Ovaj forum je izmjena iskustava ,a ne Plavi oglasnik.

http://geoterma.blog.hr/
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 16:15   #353
a dobro ako ti tako misliš,ali malo sam ja više na forumu od tebe,dosad se nitko nije tužio,ali ima slučajeva uvijek za razmatranje....
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 22:11   #354
Quote:
geoterm kaže: Pogledaj post
Imam fasadu 10 cm stiropor bez falca,http://geoterma.blog.hr/ dvije godine ,nema nikakvih pukotina.Ali majstori nisu štedili na ljepilu i izvođeno je u kišnom periodu da se ljepilo prebrzo ne suši, što kasnije može biti uzrok stvaranja pukotina, ne raditi po zimi i ne raditi na suncu -zlatna pravila za svaku fasadu.
Drugo ljepljeno je po rubovima u krug i dvije točke u sredini, bez propuha ispod stiropora, vlaga u zraku stambenog prostora mjerena , kreće se od 35-55posto , ovisno o vremenu vani i učestalosti otvaranja prozora- podatak iz prakse, znači niti drugo ne stoji.
I još jedna stvar , nikakve tiple ,do 7 metera visine ne trebaju, u cigli i tako ne drže , badava razbijati ciglu.
sve 5.
majstor je, sudeći po navedenom, ipak bio dobar
sviđa mi se odabir stiropora, poštivanje određenih pravila kao i dvostruka mreža na kritičnim mjestima a o netiplanju trubim tu po forumu već par godina tako da i to pozdravljam.

ipak, imam pitanje, geoterm. imaš PM.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:32   #355
Zna li tko cijenu fasadnog stiropora, neznam da li bi stavio 5 ili 7 (8) cm?
Koju žbuku odabrati akrilnu ili silikatnu?
Rekli su mi da ova silikatna nije paropropusna, pa da bolje to izbjegnem.
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 10:05   #356
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Zna li tko cijenu fasadnog stiropora, neznam da li bi stavio 5 ili 7 (8) cm?
Koju žbuku odabrati akrilnu ili silikatnu?
Rekli su mi da ova silikatna nije paropropusna, pa da bolje to izbjegnem.
http://kemenovic.com/cjenik.htm

ja bi preporučio što više stiropora - ne ispod 10cm.
emulator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 14:49   #357
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Zna li tko cijenu fasadnog stiropora, neznam da li bi stavio 5 ili 7 (8) cm?
Koju žbuku odabrati akrilnu ili silikatnu?
Rekli su mi da ova silikatna nije paropropusna, pa da bolje to izbjegnem.
8 cm je sasvim dovoljno
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:02   #358
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Zna li tko cijenu fasadnog stiropora, neznam da li bi stavio 5 ili 7 (8) cm?
Koju žbuku odabrati akrilnu ili silikatnu?
Rekli su mi da ova silikatna nije paropropusna, pa da bolje to izbjegnem.
8 sasvim dovoljna i u svakom slučaju akril ima i boljih solucija ali malo skuplje
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:56   #359
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
8 sasvim dovoljna i u svakom slučaju akril ima i boljih solucija ali malo skuplje
Ok koja je bolja solucija, novac mi nije bitan.
Akrilna je navodno higroskopna pa sa vremenom nastaju fleke
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 14:55   #360
recite mi za unutarnju izolaciju vanjskih zidova kombi ploče od 5 cma (trava-stiropor-trava) kaj velite na to? Ja sam stavil to kad sam zagradio balkon i zid (iako je samo 9 cm čistog betona) je full topal.
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.