Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2004., 15:47   #1
Mobilne kućice

Što mislite o tkz mobilnim kućicama?
( Da ne bi bilo zabune, ne mislim na kamp kućice )
npr: mobil-home proizvođača http://www.sunroller.si
adria-home proizvođača http://www.adria-plus.com/si/adriadom/tloris/
euro-house proizvođača http://www.euro-house.hr
( možda još neki proizvođač - uvoznik, meni nepoznat )
Ima ih po našim kapovima i privatnim parcelama. Da li netko ima tako nešto, ili je boravio u njima?
Treba li kakva dozvola za postavljanje?
Od ta tri proizvođača, za koje ja znam da postoje na našem tržištu, koji je bolji?
Marty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 08:33   #2
Bok,

Gledao sam linkove koje si stavio, inace nisam znao za takvu vrstu kuca.

Ja bih tako nesto kupio za vikendicu (ako je dobra cijena), ali za stanovanje ne bih bas. Jedino kao privremeno rjesenje. Cini mi se da bi tu moglo biti problema sa toplinskom i zvucnom izolacijom. Zimi bi se smrzavao, a ljeti kuhao unutra.

To je moje misljenje.
Pokućarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 12:41   #3
Pozdrav
Pokućarac to što navodiš ne stoji.
Ameri imaju takve kuće. Čak duple koje se rastavljaju tako da svaku polovicu možeš odvesti.
Izolacija (toplinska i zvučna) je u okvirima standarda, a bolja od naših klasičnih zidanih. Sjeti se tzv. marlesica ili finskih.
I nije potrebna građevinska dozvola.
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 12:18   #4
joooj, meni bi to trebalo umjesto vikse na moru! i ne treba građevinska, ni lokacijska ni neka uporabna ili nesto od toga treba?

jedino bi me bilo strah da ce ju netko otfurat dok me nema
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 15:01   #5
za priključak na struju i vodu (legalan) treba imat minimalno lokacijsku dozvolu..
samo neznam kako bi s tom kućicom krstario uskim otočkim putevima i kako bi ušao na trajekt i koliko bi te koštalo..
inače izgleda praktično..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 15:33   #6
jedini naš link ne radi
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 21:59   #7
Mobil home kao vikendica

zanimaju me vaša mišljenja ili još bolje iskustva,

htjeli bi napravit vikendicu, parcela je urbanizirana, struja je blizu, voda je problem ali bi stavili cisternu. Vikendicu želimo što prije, već za sljdeće ljeto, pa nam se nekako čini ta solucija najispaltivija i najbrža.
Veća pokretna kućica, 40 m2, dođe nekih 200,000 kn. Neznam baš izračunat koliko bi nam još trebalo za struju, vodu i septičku. Ako neko zna otprilike koliko bi došli ovi priključci neka mi odgovori.
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 07:59   #8
ideja ti je super, i muž i ja smo pričali da ćemo jednog dana kupiti neku parcelu na moru i na nju stavit neku mobilnu kućicu. pa da mi ju ne mogu srušit ako će ih smetat.
samo mi se cijena te kućice koju spominješ čini visoka, ali možda nisam u pravu...
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 08:49   #9
Cijena se odnosi na veću kućicu iz linije gold model belveder ovog proizvođača :
http://www.shelbox.it/croato/intro1.html

- ta linija je kao nešto luksuznije opremljena, ali nas nije privukla iz tog razloga već zato što ima odvojenu dnevnu sobu od kuhinje
- ali ima mobilnih za dvostruko manje

Zadnje uređivanje laella : 15.06.2008. at 20:10.
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 09:24   #10
Problem je što pojedine općine ne dozvoljavaju postavljanje kontejnera, fiksno-mobilnih kućisa i sl
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 09:40   #11
Evala...

Šta se crne jame tiče, zaboravi, stavi ovo, zamjenjuje crnu jamu kompletno, sustav je sve u jednom, među povoljnijima i jednostavnijima za postavljanje je... Po zakonu možeš tako tretiranu vodu ispuštat direktno u more ili potok...

http://www.interplan.hr/mikrokup.htm

Šta se vode tiče, ukopaš veliku cisternu, skupljaš kišnicu sa krova kroz filter, preljev napraviš u isti odvod ka i ovaj uređaj gori, i voda rješena...

Šta se struje tiče, ako nemaš prevelikih potreba i velikih potrošača, kombinacija fotoćelija na krovu i jedne manje vjetrenjače sa dosta baterija za akumulaciju, i riješena struja u gotovo svim uvjetima...

Za jednu vikendicu, ludilo riješenja, ako ih imaš volje platit, a prije toga se potrudit i pronać najoptimalnija rješenja... Ja nisan triba fotoćelije niti vjetrenjaču pa konkretnih prijedloga neman, ali znan 100% da je izvedivo...

Tako si samodovoljan, struja/voda/kanalizacija, sve po PS-u.. Imaš nekih tekućih troškova (održavanje, baterije) ali imaš troškova i sa priključcima...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 10:54   #12
hvala za stranicu, a što se tiče struje i mi smo razmišljali o toj soluciji, još nismo odlučili kako ćemo izvest ali nam je struja stvarno blizu pa bi bilo možda isplativije se prikopčat nego postavljat fotoćelije, održavanje i baterije su dosta skupe)

- jel ntko zna koliko stoji priključak za struju?

Zadnje uređivanje laella : 15.06.2008. at 20:11.
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 11:56   #13
inače je tehnix napravio neke mobilne eko kućice, ali ne znam dal su ih već dali u komercijalnu prodaju.
www.tehnix.hr
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 16:15   #14
http://www.scrapbookscrapbook.com/DA...it-houses.html

Ovdje imate mnogo zanimljivih ideja
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 14:10   #15
Evo ova firma proizvodi mobilne kucice
http://www.jedinstvo.com/kontKuce.asp?lang=hr
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 19:07   #16
znam u biti sve proizvođače mobilnih u hrvatskoj i svih sam kontaktirala ali ih neki ustvari uopće ne rade, zvala sam Jedinstvo, Futura, Lamel, Beton rad d.o.o. i još neke koje sam iskopala.
Ustvari poslije sam skužila da je prevoz tih kućica jako skup, oko 850 eura po kilometru,j er im je potrebna i policijska pratnja, tako da smo se mi definitivno odlučili za Eurohouse jer nam je najbliže.
Samo što me više interesiraju konkretna iskustva ljudi koji su boravili u njima
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 08:41   #17
Quote:
luna103 kaže: Pogledaj post
850 eura po kilometru,
Ti se šališ, jelda?

Quote:
luna103 kaže: Pogledaj post
Samo što me više interesiraju konkretna iskustva ljudi koji su boravili u njima
U TN Zaton imaš kamp u sklopu naselja Hollyday willage ili tako nekako,.. tamo imaš za iznajmiti već postavljene mobilne kućice Sunroller, preporučam da rezerviraš i provedeš par dana u jednoj,
Inače prevoz te kućice ( 8x4 m) od tvornice do srednjeg jadrana je cca 2000 eura po kamionu, s tim da stanu dvije na jedan kamion.

Evo link: http://www.zaton.hr/hr/mob_kuca.php
surgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 13:28   #18
surgo:
da stvarno sam napisala lijepu cifru, zeznula sam. 850 eura je cijena prijevoza za oko 40 km, takvu su nam ponudu dali kad smo išli informativno vidjet kućice. Ta parcela na koju bi išla kućica je udaljena nekih 40 km. Izvinjavam se na greški.


Ovaj prijedlog da kampiramo u mobilnim kućicama je baš na čekanju. Drugi tjedan idemo u kamp, ne baš ovaj koji spominjete. Jedva čekamo da vidimo dojmove. Odmah nakon kampa,a ko dojmovi budu pozitivno ugovaramo jednu za nas.
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 10:37   #19
Pomoć - kućice?!

Nadam se da mi netko može pomoći...pred par godina moj je tata na sajmu opreme interijera vidio kućice (ne kamp kućice, izgledaju kao normalne male kuće) koje su iznutra skorz opremljenje namjestajem i mogu se na kamionu dofurati negdje na zemljište i te se tamo postavljaju. Isto tako, može ih se i 'seliti', koliko sam skužila, opet na kamion pa na neko drugo zemljište. Da li netko zna kako se to zove? Nisu montažne (jer se ne montiraju, barem ne na licu mjesta). Pokušavam naći na netu nešto u vezi tih kućica, ali mi fale ključne riječi.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 10:51   #20
Nasla sam: to se zove mobilne kucice. Ako netko ima ikakvih iskustava, pisite. Mozda bi mod mogao promjeniti naslov teme!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.