Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2007., 11:58   #21
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ako imaju tako lijepe kuhinje, zašto ih nemaju na svojim internet stranicama?
bozetebe pa tu su ih stavili


xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 12:07   #22
Quote:
Ivson kaže: Pogledaj post
Ima ag dinas na velesajmu dosta veliki salon. A inace mislim da nisu tak skupe jednostavno zato sto nekak nisu u modi al meni su isto super. Moja teta si je kupila u Zana stilu u Solidumu neku talijansku ali imaju i na velesajmu salon ja mislim. Bas neku krem boju ali u Solidumu imaju izlozenu zelenu i crvenu i ne znas koja je ljepsa. For some reason ova krem je bila dosta jeftinija jedno 20%valjda im nejde ta boja. Sad jos amo da se sjetim firme....DiOrio tako nesto.
Na stranici http://skrati.com/ncwxnm ima i cjenik pa mozes pogledati okvirno koliko Dinasov model kosta.
 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 00:26   #23
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ako imaju tako lijepe kuhinje, zašto ih nemaju na svojim internet stranicama?
Hajde nemojmo pretjerivat, zar uz lijepe kuhinje i azurnost internetskih podataka, pa to bi bilo malo previse!!!
Vazno da je oni imaju za pogledat u studiju!!!
zeva_uk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 12:45   #24
ove končar kuhinje su mi otkriće
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 15:29   #25
Quote:
slagalica kaže: Pogledaj post
Evo vidim da se na puno tema govorilo o kuhinjama, ali uglavnom o modernim kuhinjama, ravnih i modernih linija.
Dugo mi je trebalo da skužim zašto su one toliko popularne - zato što su jednostavne za proizvodnju, svaki bolji majstor ih može sam načiniti ako kupi materijal u nekih od poznatih dućana tipa Furnir.

Fronte su im bilo od iverala bilo od mediapana, kroje se po mjeri i to je to.

Prvi puta u životu kupujem kuhinju, i htjela bi nešto drugačije, da je kuhinja mora biti topla, domaćinska, onako domestic .

I bacila sam oko na nešto klasičnije kuhinje, kvazi-rustikalnog izgleda, svijetlije boje (prljavobijele ili nježno žute).

Sviđaju mi se Aida od Gorenja, Chiara od Gory-ja, Maraska od Lipe, a u zadarskom Inetrieuru imaju krasnih klasičnih kuhinja. Mislim da je to isto na neki način obrađeni medijapan, možda negdje drvo, ali mi mnogo toplije izgledaju.

E sad, znam da im rezbarene fronte znatno dižu cijenu, no zanima me ima li itko nešto slično i kakva su iskustva?
Pa i moderne kuhinje su od p[unog drva, sve zavisi o cijeni.
Popiluarne su zato jer se jednostavno nekom svidjaju,a ne zato sto ih je lako izraditi
Kad kupujem nesto ne zanima me jeli se taj namucio ili ne dok ju je radio nego jer im se svidja.
Ja imam modernu kuhinju od javorovog drveta, stavila granitnu radnu plocu i platila sve s aparatima 15 000 eura. Napominjem da je radjena po mjeri, znaci biras sam sve.
Zato, ako imas love daj si izraditi kuhinju.
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:46   #26
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
Pa i moderne kuhinje su od p[unog drva, sve zavisi o cijeni.
Popiluarne su zato jer se jednostavno nekom svidjaju,a ne zato sto ih je lako izraditi
Kad kupujem nesto ne zanima me jeli se taj namucio ili ne dok ju je radio nego jer im se svidja.
Ja imam modernu kuhinju od javorovog drveta, stavila granitnu radnu plocu i platila sve s aparatima 15 000 eura. Napominjem da je radjena po mjeri, znaci biras sam sve.
Zato, ako imas love daj si izraditi kuhinju.
ne bih se bas slozila s tobom; iveral je dovoljno dobar, a nije valjda da jednu kuhinju zelis imati cijeli zivot?!
Za kuhinju dati 15.000 € je perverzija
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:29   #27
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
ne bih se bas slozila s tobom; iveral je dovoljno dobar, a nije valjda da jednu kuhinju zelis imati cijeli zivot?!
Za kuhinju dati 15.000 € je perverzija
Slazem se da ima i dobrog ivera,imam jedna ormar koji je kao da je od pravog drveta i po cijeni i kvaliteti, ali inace gledam da su stvari kvalitetne jer se cesto selim pa da se mogu normalno sklopiti.
Naravno da je ne zelim imati za cijeli zivot, vec sam jednu prodala za prilicno male novce jer mi nije odgovarala u drugi stan u koji sam se selila.
Mislim da ta svota uopce nije preverzija kad ih imas i skupljih.
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 17:16   #28
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
Slazem se da ima i dobrog ivera,imam jedna ormar koji je kao da je od pravog drveta i po cijeni i kvaliteti, ali inace gledam da su stvari kvalitetne jer se cesto selim pa da se mogu normalno sklopiti.
Naravno da je ne zelim imati za cijeli zivot, vec sam jednu prodala za prilicno male novce jer mi nije odgovarala u drugi stan u koji sam se selila.
Mislim da ta svota uopce nije preverzija kad ih imas i skupljih.
Upravo sam bila u Koncaru. Kuhinje su im fenomenalne, i kvalitetom i cijenom. Elementi su od iverala, a fronte mogu biti od iverala ili od punog drveta. Kombinacije elemenata su ogromne i iskreno, mogu zadovoljiti cak i moju izbirljivost, koja je legendarna
Ladice su metalne, sa odlicnom mehanikom i shtoperima. Predefinirane za recimo beshtek i sl. Oprema elemenata je isto vrlo uvjerljiva!
Cijena za kombinaciju sa punim drvetom (fronte) na nivou klasicnih kuhinja komplet iveral. Jedva cekam konacnu ponudu
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 08:54   #29
gledam i na
http://www.rigo-grupa.hr klasične kuhinje,

pa me zanima da li je netko kupovao namještaj kod njih

poštuju li rokove isporuke? ima li problema kod isporuke i/ili montaže?

thnx
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 11:20   #30
...a što je s tzv. Končar kuhinjama, još nisi dobila konačnu ponudu, ili? Mene isto zanimaju te nazovi malo rustikalnije kuhinje (one "po mjeri" mi sve izgledaju isto), a za sad nisam u prilici da šetam okolo (samo vikendima), nego sve proučavam na internetu. Nije mi jasno čije su te kuhinje s kojima dila Končar, jer sam preko onog nekog linka došla na neku češku stranicu.
Ma dobro, ionako još nemam točne dimenzije kuhinje, odnosno razmještaj instalacija, pa se mogu malo strpiti, ali kuhinja je kuhinja... Moram si izabrati nešto lijepo, toplo, ali i funkcionalno...
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 11:35   #31
kako se slijedeći tjedan aktivno bacam na potragu za kuhinjom, rustikalnom, naravno , zanima me a li se drvene fronte teže održavaju tj. da li su
osjetljivije od medijapana?
i da li rustikalna kuhinja može biti od medijapana (mislim na fronte)?

hvala!
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 11:37   #32
[QUOTE=dubac;7662530]
... Nije mi jasno čije su te kuhinje s kojima dila Končar, jer sam preko onog nekog linka došla na neku češku stranicu.
[QUOTE]

končareve kuhinje su iz češke.
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:41   #33
održavanje

Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
zanima me a li se drvene fronte teže održavaju tj. da li su
osjetljivije od medijapana?
i
To je pitanje svih pitanja! I ja se pridružujem s istim pitanjem. Ali molim i navođenje sredstva za čišćenje. Hoću li morati trljati svoju kuhinju (još u nekom proizvodnom pogonu) narančinim uljem ?
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 07:50   #34
končar kuhinje

problem sa končar kuhinjama je isti ko kod svih koje se ne rade po mjeri, nego iz gotovih elemenata; teško je naštimati sve na cm, a najgore je što je teško postići potpunu dubinu svih gornjih elemenata u slučaju da želiš imati elemente od poda do stropa. Uz sav trud čovjeka koji je za to zadužen, ni nakom 6 pokušaja to se jednostavno nije dalo posložiti
inače su mi elementi vrlo kvalitetni; ladice metalne ali tihe, sa štoperima; velik izbor fronti od drveta i iverala, cijelo more ručki, kukica i sl .... ali što vrijedi kad ne možeš izvesti kuhinju kakvu želiš
danas bi mi trebala biti gotova ponuda za kuhinju iz Rigo grupe ... oni rade po mjeri, ali strah me pomisliti kolika će biti cijena pogledajte na njihovom situ, izgledaju krasno
btw mislim da ne bi trebalo biti problema sa održavanjem drvenih fronti; zar to danas nije sve lakirano i preparirano na sto načina?!!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:25   #35
alo elegant

za koju si kuhinju tražila ponudu? kolika ti je duljina kuhinje i koja je visina gornjih elemenata?
sorry na puno pitanja, ja drugi tjedan imam saastanak sa prvim stolarom, pa me sve zanima.
meni je ona chiara prepreprelijepa, ali ja ću morati preko stolara sve raditi jer mi ima jaku puno "čudnih" mjera i udubina u kuhinji...

jako me je strah održavanja jer sad imam bijelu od marlesa od medijapana, čistim je što manje sa kemikalijama pa u tom smislu ribam samo sa magičnom krpom i vodom ili najjeftinijim alkoholnim octom (obavezno isperem i osušim nakon toga), ali ipak tako ne ode sva masnoća, pa se tu i tamo mora posegnuti i za agresivnijm sredstvima (mr. proper, cilit bang)

ono što mene brine je kako se lakirano ili čime već obrađeno drvo efikasno čisti
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 19:27   #36
Danas sam bila u Solidumu u Zana Stilu - netko ga je već spominjao, odnosno talijanske kuhinje Di Iorio s kojima dilaju. Stvarno su lijepe. Rustikalne su od punog drva - jela, orah, hrast. Nema ne znam koliko modela, ali meni su svi lijepi koji su izloženi. Ima i modela od medijapana. Cijena po metru je oko 4,5 tisuće kuna. Poslije sam pogledala također spominjane kuhinje AG Dinasa (Salon Dalmadom), pa sam se nekako razočarala. U katalogu mi naime izgledaju super, ali uživo... nekako su tako pacerski složene, k'o ni sebi ni svome. Nekako loše pofarbane, iskrzane... Ne znam. Ja sam lokalpatriot pa bih voljela domaću kuhinju. Ali jednostavno, mislim da to neće ići. Inače u Zana stilu se kuhinja čeka 30-45 dana ovisno da li se dodatno lakira, a oni sami rade izmjeru u stanu. Nisam tražila da mi rade izračun kad ionako nemam točan položaj instalacija (stan je u izgradnji), tako da ću to kad dođe vrijeme.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 12:32   #37
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
alo elegant

za koju si kuhinju tražila ponudu? kolika ti je duljina kuhinje i koja je visina gornjih elemenata?
sorry na puno pitanja, ja drugi tjedan imam saastanak sa prvim stolarom, pa me sve zanima.
meni je ona chiara prepreprelijepa, ali ja ću morati preko stolara sve raditi jer mi ima jaku puno "čudnih" mjera i udubina u kuhinji...

jako me je strah održavanja jer sad imam bijelu od marlesa od medijapana, čistim je što manje sa kemikalijama pa u tom smislu ribam samo sa magičnom krpom i vodom ili najjeftinijim alkoholnim octom (obavezno isperem i osušim nakon toga), ali ipak tako ne ode sva masnoća, pa se tu i tamo mora posegnuti i za agresivnijm sredstvima (mr. proper, cilit bang)

ono što mene brine je kako se lakirano ili čime već obrađeno drvo efikasno čisti

upravo za chiaru sam i ja trazila ponudu
kod mene je novogradnja u radu, pa mi je trebalo samo orjentaciono postaviti elemente zbog prilagodbe instalacija; čovjek mi je to vrlo brzo i bez prigovora (što je malo prečest slučaj u ostalim firmama) napravio; svidjelo mi se što on zna što od bijele tehnike ide na koju vrstu zida (predviđen mi je dupli knauf kao pregradni zid) može doći, kako je najpametnije u smislu rada u kuhinji posložiti elemente ... all in all čovjek zna svoj posao. Ima dobrih savjeta i ideja .... npr, željela sam elemente do plafona, ali veli da chiara izgleda bolje ako je to -10/15 cm do plafone ....
Točnu ponudu, sa vrstom elemenata i detaljnim mjerama dobiti ću idući tjedan ... bila mi je ova faza bitna do petka .... pa ti mogu na pm poslati cifru.
Dimenzije kuhinje su prilično glupe, ali cca ... 265*230, ali na jednom zidu je to 250 cm, s tim da je u nastavku prostora blagavaona i dnevna soba. Do sad sam imala klasičnu drvenu kuhinju i to bijelu. Održavala sam ju samo blagim detergentom, na par litara vode i bez puno sušenja ... sve 5. Mislim da su svi ti elementi preparirani na 100 načina i da održavanje ne bi smjelo biti problem, ali pitati ću tog čovjeka i provjeriti.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 19:29   #38
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
svidjelo mi se što on zna što od bijele tehnike ide na koju vrstu zida (predviđen mi je dupli knauf kao pregradni zid) može doći, kako je najpametnije u smislu rada u kuhinji posložiti elemente ... all in all čovjek zna svoj posao
Kaj nije žalosno da se moraš čuditi da netko tko prodaje kuhinje zna posložiti elemente? Što se tiče baš rasporeda elemenata zna se na netu naći zgodnih savjeta. Npr. na sajtu od kuhinja Šarić si je vlasnik dao truda, pa dao dobre savjete (uz puno toga što nama ljubiteljicama rustikalnih kuhinja zapravo ne treba), zgodno je za pročitati. Ja sam si sadašnju kuhinju tak nekak i posložila (i bez interneta). Inače moja je trenutna kuhinja, ono, "kuhinjska kuhinja", taman za stan u kojem jesam. Ništa moderno (Svea Viola). Ionako je posebna prostorija. Ali za održavati je zakon. Iveral prekriven nekom folijom, kao nešto sedefasto, a rubovi bukva (i radna ploča). Uopće ne vidiš kad je zmazana. Samo kad ti nakon par mjeseci ( ) nešto gadno pošprica frontu, pa to ideš čistiti (Mr. muscolo kitchen), shvatiš da ti je odjednom ta fronta bjelja od drugih, pa za pol sata opereš sve fronte da nema razlike . Sad je druga stvar jer će mi se kuhinja vidjeti ih boravka...
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 19:49   #39
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
Kaj nije žalosno da se moraš čuditi da netko tko prodaje kuhinje zna posložiti elemente? Što se tiče baš rasporeda elemenata zna se na netu naći zgodnih savjeta. Npr. na sajtu od kuhinja Šarić si je vlasnik dao truda, pa dao dobre savjete (uz puno toga što nama ljubiteljicama rustikalnih kuhinja zapravo ne treba), zgodno je za pročitati. Ja sam si sadašnju kuhinju tak nekak i posložila (i bez interneta). Inače moja je trenutna kuhinja, ono, "kuhinjska kuhinja", taman za stan u kojem jesam. Ništa moderno (Svea Viola). Ionako je posebna prostorija. Ali za održavati je zakon. Iveral prekriven nekom folijom, kao nešto sedefasto, a rubovi bukva (i radna ploča). Uopće ne vidiš kad je zmazana. Samo kad ti nakon par mjeseci ( ) nešto gadno pošprica frontu, pa to ideš čistiti (Mr. muscolo kitchen), shvatiš da ti je odjednom ta fronta bjelja od drugih, pa za pol sata opereš sve fronte da nema razlike . Sad je druga stvar jer će mi se kuhinja vidjeti ih boravka...

Ma slažem se ja s tobom u pogledu rasporeda namještaja u kuhinji, ali ima jedan detalja na kojeg mi se čini da mnogi od nas koji to rade prvi puta, ne obraćamo pažnju. Naime, cilj nam je da sve što nam treba stane u taj prostor! Moj problem je što ne nalazim baš klasičnu kuhinju koju rade po mjeri, onako kako se to meni sviđa. Osim toga, ne znam standarde mjera elemenata ... pogotovo visine i dubine .... a otkud da znam na koji je način potrebno predvidjeti ventilacije, instalacije... koliko što zagrijava i na kakvu vrstu zida takav aparat treba i smije doći?! najmanji je problem sve posložiti da stane ... ali što je žalosno, to su svi ti priučeni dizajneri, koje nudi masa privat firmi koja se bavi izradom kuhinja uopće nema pojma o tim detaljima. Oni imaju logiku nas, amtera, samo što poznaju elemente koje raspoređuju. A meni je ipak stalo da i za koju godinu još uvijek imam kuhinju koja će biti za kuhanje, ali i koja će izgledati kao kad sam ju kupila.
Veliš da imaš modernu kuhinju ... u svemu ovom što pitam i saznajem, nameće se zaključak da je s tim tipom kuhinja lakše nego s klasičnim .... ali meni se to ne sviđa...
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:33   #40
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
upravo za chiaru sam i ja trazila ponudu


npr, željela sam elemente do plafona, ali veli da chiara izgleda bolje ako je to -10/15 cm do plafone ....
Točnu ponudu, sa vrstom elemenata i detaljnim mjerama dobiti ću idući tjedan ... bila mi je ova faza bitna do petka .... pa ti mogu na pm poslati cifru.
Dimenzije kuhinje su prilično glupe, ali cca ... 265*230, ali na jednom zidu je to 250 cm, s tim da je u nastavku prostora blagavaona i dnevna soba. Do sad sam imala klasičnu drvenu kuhinju i to bijelu. Održavala sam ju samo blagim detergentom, na par litara vode i bez puno sušenja ... sve 5. Mislim da su svi ti elementi preparirani na 100 načina i da održavanje ne bi smjelo biti problem, ali pitati ću tog čovjeka i provjeriti.
ajme, chiara

i ja želim kuhinju do plafona - da iskoristim prostor i da imam manje za čistiti

ako ti nije problem, ajde mi pošalji tu svoju ponudu na pm
mislim da ću i ja malo do rigo grupe, ali ovaj tjedan i vikend nisma u zg i to me usporava...

hvala elegant
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.