Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2017., 07:55   #421
Mi smo ok
Prva prospavana noć, sve manje lupoceta i dalsya, napokon se osjeti neki pomak na bolje. Danas je 8. dan od prve i 6. od druge operacije. Fibrina ima sve manje, ali još ga ima, i još ga boli, ali manje. I apetit se vraća malo po malo.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:09   #422
Pozdrav dame,
Upravo smo otpušteni iz bolnice. Malenom je jučer već bilo dosta, sav bio utučen... Još ima piskutav glas, teže priča, malo teže guta a plače dok jede jer ga poneki zalogaji jako zabole pa trlja uši i plače. Boji se jesti ali ima apetita i želje za svim samo je strah prevelik. To što ga povremeno jako i na minutu dvije zaboli dok jede - ponekad skroz odustane od jela. Dalsy još ne želi jer taj tren kad je prokrvario taman sam mu davala dalsy pa je povezao. Polako sam mu danas objasnila da je to slučajnost i da je kriv kašalj, a imamo i lupocet. Sad ćemo vidjeti kad će ti "napadi" boli popustiti do te mjere da se ne boji jesti. Upala pluća zaliječena (još 3 dana antibiotika i standardna terapija za bronhitis). Dolores, drago mi je da je bolje, nadam se da smo rok bojazni od ponavljajućeg krvarenja prošle. Što mu daješ jesti? Evo ja krenula nakuhavat juhu, rižotić, pire... Sve ono što su mu davali u bolnici a govorio je mljac :-) Pudinzi mu dozlogrdili. Mota se po kuhinji, maše rukom da mu mirisi dođu bliže nosu, traži da i on kuha i pita jel može sad jesti (a meso tek stavila na rižot, još je crveno)... Naravno, sve će biti malo prekuhano i na mikroskopske komadiće...
Ridikulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:00   #423
Super, woohoo, sad mi je lakše i zbog vas. I ja mislim da smo sad svi van opasnosti...napokon
Isto je jako gladan i čim krene jesti zaboli ga i odustane. Ali danas je jeo sve bez boli i čak mu još zasad nismo ništa ni dali protiv bolova. napokon.
Nemam nikakve ideje za hranu osim ovog kaj si napisala. čokolino (nije htio jesti), gris s lino ladom (eventualno pola tanjura), sladoled (jako teško), krem juhe bi jeo po sat vremena i nekako pojeo, bistre juhe isto tako, rižoto totalno raskuhani ga je jučer još bolio, danas je jeo. Od palente se zakašljao, pa sam odmah odustala. Sir i vrhnje ide nekako.
Uglavnom, do danas je bilo mučenje, danas već jede skoro sve kaj mu se ponudi i skoro pa s guštom jede, malo mu još fali da bude 100% :klap:

Sad kad si spomenila Dalsy, jedna od sestara, mi je spomenula da je možda od Dalsya prokrvario, da ibuprofen zna izazvati krvarenje, pa sam guglala, i zaista se vani ni ne daje nakon operacija. doktor nam to nije potvrdio, pa smo ga ipak izbjegavali maksimalno prvih dana. Ali jednostavno nije išlo bez njega, ali smo ga davali najmanje moguće. sad smo samo na lupocetu.

Eto, nadam se da više "nikad" nećemo biti ozbiljno bolesni
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 10:46   #424
Dijelimo istu nadu
Šokirana sam koliko je smršavio... mislim, jesam ga u bolnici kupala i presvlačila ali kad je jučer jurnio gol dok sam ga presvlačila Ajme... Rukice nikad tanje, od guze ostala dva ispuhana balona... Izvagala ga - dvije kile manje - na njega malenog izgleda kao 10 Nisam u bolnici pitala, kad mu mogu dozvoliti igru sa drugom djecom? Mislim, ne vrtić, naravno, ali malo igre vani u vrtu, ili pješćaniku (u hladu) ili u kući sa dva susjeda, bez trčanja i sličnog? Inače je takav da kad drugima curi nosić i nije im ništa on pobere bronhitis i sl. Osjeća se dobro danas, osim plakanja na antibiotik (gorak mu je) i pita kad bi se mogao malo poigrati sa dečkima. Pustit ću ga u vrt kad dođe hladovina a on od straha od krvarenja ili boli nazvao susjede "slinavcima" jer im uvijek curi nosić i zabrinuto promišlja rizik i nagradu (želi se igrati a boji se "zaraze"). Ne želim od njega sad napraviti hipohondra ili bakteriofoba, kad je izlazio jučer iz bolnice - kroz čekaonu je stavio ruku na nos i usta Znam da su mu nekad znali reći u bolnici da ne lunja po drugim sobama, jer ima dječice koji su tek stigli i jako su bolesni, pa da se ne zarazi i sad se toga uhvatio... Možda još, ne znam, dva dana? Ali da mu nekako objasnim da je to zbog toga da vrati snagu i da se ne zatrči u igri i da se ne mora bojati? Baš me doveo u situaciju da ne znam što mu reći.... Nadam se da je samo privremeno zabrinut jer je doživio šok sa svim ovim a ionako je prečesto u bolnici i da će se opustiti za dan-dva kad bol nestane. Prevelik je da mu muljam a premali da nađe "sredinu" i ne ide u krajnost? Što da mu kažem?
Ridikulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:54   #425
Ajme, eto tek sad uuspjela pročitati kaj se sve dešavlo i koliko ono moje "bit će sve u redu" nije moglo biti netočno. Baš mi je žao mišeka malih, nadam se samo da će se uspijeti brzo oporaviti kada bol i strah prestanu i nestanu.

Za izlazke i aktivnosti morate pitati doktore, jer moj je zbog svega kaj je bilo skoro tri tjedna proležao doma.

Držim fige da drugi dio oporavka bude lakši i brži.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 15:31   #426
i inače se, kad je operavak bez komplikacija, preporuča tri tjedna izolacije tj što manje kontakata s drugom djecom.
osjetljiviji su na infekcije nakon op, mjera predostrožnosti.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 16:44   #427
ja sam tjedan dana nakon operacije završila na atb sa upalom grla, a da nigdje nisam izlazila. izgleda da je klinac opet nekaj donio iz vrtića. hvala bogu, pa je to bio zadnji put.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 20:35   #428
Garga dakle skroz si ok od tada?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 21:03   #429
jesam. prošli mjesec kad su vladale žestoke viroze samo me malo "grebuckalo" i to dane na parove razbroj se. nedavno smo otkrili da je mali kliconoša streptokoka tak da dobro da sam se riješila mandula.
a kak je tvoj sad nakon operacije?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 21:33   #430
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
jesam. prošli mjesec kad su vladale žestoke viroze samo me malo "grebuckalo" i to dane na parove razbroj se. nedavno smo otkrili da je mali kliconoša streptokoka tak da dobro da sam se riješila mandula.
a kak je tvoj sad nakon operacije?
Puno bolje ali smo otkrili da je i alergičar
Prije se to sve pripisivalo mandalama a dio je bio ipak i od toga

U siječnju je imao Full zaštopane sinuse, ono sve zeleno, pa je dala atb
2 tjedna nakon atb opet zeleni smrklji pa je dala sumamed
10 dana nakon sumameda opet i ja tražila bris a ona kaže da nema šanse da je to bakterija i da sumnja na alergiju, to je već bio početak 3 moj, poslala na onaj test iz krvi, dala maxitrol i od maxitrola se očistio, nalazi pokazali da je alergija i stavila ga na nasonex dok ne napravimo na jesen kompletnu alegolosku obradu

Od tad je dobro, manje ili vise curi nos, povremeno žuto ili zelenkasto, pa pojačam inhalira je ali generalno smo se preporodili svi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 21:42   #431
uh! taman se riješite jednog i otkrijete drugo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 08:34   #432
al ovo je puno manje zlo pa sam sretna
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:54   #433
Noise, a što ćemo... nadam se samo da ovo neće preplašiti ostale koji se premišljaju oko skidanja krajnika jer je ovo prvi put u životu da mi je dijete pojelo tri krafne za doručak i da je spavao, bez hrkanja, buđenja, ili piškenja u krevet do 10 ujutro!!! (kucam o drvo). I tek što je pojeo doručak pita što ima za ručak :-) Hvala vam svima na podršci, strpljenju i savjetima ovih dana jer sam bila prestravljena...
Francesca, baš mi je žao što ima i alergije... Za nevjerovati koliko dječice reagira na razne alergene, nadam se da je to ona vrsta koja se sa vremenom "preraste" ili bar ublaži...? Kod nas je samo malo na prašinu (grinje), nema potrebe za terapijom po tom pitanju...
Garga, ti si nedavno operirala krajnike? Uf, to sigurno nije bilo lako! Prijateljica mi se dvoumi - kad je vidila našeg malenog - predomislila se :-/... Imala je gadnu upalu, od čega joj se čak ukočila vilica da nije mogla piti ni jesti danima i zarezivali su joj te gnojne vrećice u grlu, što li... Boji se sad... Ima dvoje mališana, posao, roditelje... a kad te tako obveze stisnu - uvijek si sebi na zadnjem mjestu...
Dolores, nadam se da sad već sve jedete? Imate li još koju kontrolu ili?
I još jednom - hvala svima na podršci - pomogle ste mi da zadržim, kolko-tolko, zdrav razum ;-)
Ridikulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:06   #434
krajem godine sam ih izvadila. ista stvar kao i kod tvoje frendice. angine, gnojne upale, na kraju i alergija na penicilin... prošle godine sam tri puta završila na hitnoj na inciziji. reci frendici nek se riješi toga. nije ugodno, ali kad prođe skužiš da zaista vrijedi. nek si računa tjedan dana pakla.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:41   #435
I mi jedemo po cijeli dan, ne može se čovjek najesti
danas je 14. dan od prve i 12. dan od druge operacije i napokon je ok. ne pijemo više ni lijekove protiv bolova ni antibiotik.
jučer smo bili na kontroli, rekao nam je dr. da može jesti 95% hrane, ali da još malo pripazimo.
u petak još jedna kontrola i to je to
također, hvala na podršci
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:20   #436
Super da su klinci dobro napokon
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 02:49   #437
Moj mali je u začaranom krugu... antibiotik za antibiotikom, streptokok za streptokokom. Ove godine već 2 ili 3 puta... ni ne brojim više...
Kad god bi došli do pedijatrice njeno prvo pitanje bi bilo gdje dijete ide u vrtić? ...i onda nam kaže - znate da je taj vrtić pun streptokoka...
On je sad predškolac. Da li se stvari poboljšaju kad krenu u školu? Do kada su i zašto mandule važne? Ja sam ih nedavno izvadila i zbilja mu ne želim priuštiti da ih vadi kao i ja, u odrasloj dobi...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:24   #438
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Moj mali je u začaranom krugu... antibiotik za antibiotikom, streptokok za streptokokom. Ove godine već 2 ili 3 puta... ni ne brojim više...
Kad god bi došli do pedijatrice njeno prvo pitanje bi bilo gdje dijete ide u vrtić? ...i onda nam kaže - znate da je taj vrtić pun streptokoka...
On je sad predškolac. Da li se stvari poboljšaju kad krenu u školu? Do kada su i zašto mandule važne? Ja sam ih nedavno izvadila i zbilja mu ne želim priuštiti da ih vadi kao i ja, u odrasloj dobi...
A nije te poslala otorincu na obradu?

mislim nije ni mene moja dok nisam ja tražila

ne vade ih prije 4 godine ali ne vidim razloga zašto tvome ne bi izvadili, bolje sad nego kad krene u školu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:29   #439
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Kad god bi došli do pedijatrice njeno prvo pitanje bi bilo gdje dijete ide u vrtić? ...i onda nam kaže - znate da je taj vrtić pun streptokoka...
koja izjava. ja ne znam koji vrtić nije pun streptokoka.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:59   #440
U obradi smo, samo što se otorinci valjda vode onom da treba imati 5x godišnje anginu da bi vadili mandule. Mi smo za sad imali max 4x godišnje iako to nije jedina indikacija za operaciju.
Ja bi najrađe tražila vađenje, a nemam pojma ima li smisla mučiti dijete kad ne znam kak će biti sad kad je otišao iz vrtića...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.