Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 14:22   #1041
Pozdrav svima!

Zanima me jel netko zna gdje se u Zagrebu provodi testiranje za alergije na hranu, al ono da se pristupa ciljano (npr. testiranje na aditive, konzervanse i sl.)? Pretpostavljam na Šalati? Klasično testiranje je pokazalo reakcije na neke vrste hrana, al nisu dokazali da to stvarno jest alergija (nisu me liječnici slali na RIST, RAST ili nešto slično). Još uvijek sumnjam da mi smeta nešto iz hrane, a teško mi je odrediti što. Uglavnom, bolje mi je nego je bilo, valjda je pomogao Elidel, njega, pozitivan stav, ljubav, šta god, al bilo bi se još lakše boriti kad bi znala točno protiv čega se borim.

Unaprijed zahvaljujem!
The Menagerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 23:39   #1042
Atopijski Dermatitis je bolest nastala usled preteranog, neprimerenog imunog odgovora uperenog protiv raznih antigena. Medicinari, imunolozi ne znaju zasto pojedine osobe ovako burno reaguju. Znaju samo sta se desava u organizmu osobe koja je preosetljiva. Dakle preosetljive osobe reaguju burno, vise nego sto je uobicajeno. Zashto individue postaju preosetljive ne zna se ( ili neko ne zeli da se zna ).

Glavna mesta prodora alergena ( antigena koji izaziva alergije ) su:
1. Respiratorni sistem – znaci preko nosa, usta do pluca
2. Gastrointestimalni sistem – preko usta do zeludca, creva
3. Koza – preko koze

Evo sta se desava.

Kada alergen udje kroz kozu, on dovodi do aktivacije celija imunog sistema koje se zovu B-limfociti. B-limfociti produkuju antitela koja su uperena protiv antigena. Prvi bitan stimulus daje alergen a drugi bitan stimulus daje Th2-limfocit.



Nakon ovih stimulusa B-limfocit se aktivira u Plazmocit koji stvara antitela, favorizujuci IgE klasu antitela ( postoje jos 4 klase antitela ). Dakle atopicari produkuju vise nego sto je uobicajeno IgE antitela.



Antitelo se vezuje za mastocite koji se nalaze pod epitelom koze. Dakle, antitela IgE oblazu mastocite. Za takve mastocite kazemo da su senzibilisani i za samu osobu. Nema nikakvih burnih reakcija.



Sledeci i svaki naredni kontakt sa antigenom dovodi do burnih reakcija. Antigen se vezuje za antitela koja su oblozila mastocite i mastociti se aktiviraju. Aktivirani mastociti produkuju razne supstance koje dovode do vidljivih simptoma ( koje lekari lece ):



1. Histamin – sirenje krvnih sudova, povecana propustljivost krvnih sudova, kontrakcija misica
2. Proteaze – enizimi koji ce da ostete okolna tkiva
3. Prostangladini – jos jaca dilatacija krvnih sudova
4. Leukotrijeni – jos jaca kontrakcija glatke muskulature
5. Citokini – proteini koji stimulisu druge celije imunog sistema da krenu u napad.

Tako da zbog svega ovoga imate simptome zapaljenja, kao na kozi – crvenilo, bol, otok, ugrejanost, svrab...



Zvanicna medicina ne zna uzrok atopijskog dermatitisa ( kao i kod mnogih drugih bolesti ) kaze da nema Izleka=izlecenja vec samo Leka=lecenje. simptoma. A ako neko ozdravi to nikako nije do leka. A ne zna se ni zbog cega neko ozdravi.
Hana72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 18:24   #1043
Smile

Quote:
The Menagerie kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanima me jel netko zna gdje se u Zagrebu provodi testiranje za alergije na hranu, al ono da se pristupa ciljano (npr. testiranje na aditive, konzervanse i sl.)? Pretpostavljam na Šalati? Klasično testiranje je pokazalo reakcije na neke vrste hrana, al nisu dokazali da to stvarno jest alergija (nisu me liječnici slali na RIST, RAST ili nešto slično). Još uvijek sumnjam da mi smeta nešto iz hrane, a teško mi je odrediti što. Uglavnom, bolje mi je nego je bilo, valjda je pomogao Elidel, njega, pozitivan stav, ljubav, šta god, al bilo bi se još lakše boriti kad bi znala točno protiv čega se borim.

Unaprijed zahvaljujem!
Radi se na Poliklinici Nola,Vukovarska.Alergeni se nanose na kožu.Imaju testiranje na sve vrste hrane,konzervanse metale,itd,nije jeftino ali bar znaš da si nešto učinila.Premda za osjetljive osobe nema šanse da nisu alergični na sve konzervanse,kolorate,aromate,ali sve ,i što onda sa životom?
Puno sreće:-)
__________________
Mjesec je izronio poput meduze mokre od zlata
spiderfrommars is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 13:01   #1044
atopijski dermatitis

Moje dijete ima 6 god., dijagnosticiran mu je atopijski i kontaktni dematitis. Uz sve kreme koje su nam prepisali na šalati, ostao mi je nerješeni problem s čime prati kosu, jer ima jaku perut, strašno ga svrbi glava. Sada koristimo šampon Ducray protiv peruti i kad mu kosu operem namažem tjeme sa maslinovim uljem, kratko vrijeme bude dobro, pa opet krene sve iz početka.Molim za pomoć jer više stvarno ne znam što da isprobam!???
danijela.t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 09:51   #1045
Quote:
danijela.t kaže: Pogledaj post
Moje dijete ima 6 god., dijagnosticiran mu je atopijski i kontaktni dematitis. Uz sve kreme koje su nam prepisali na šalati, ostao mi je nerješeni problem s čime prati kosu, jer ima jaku perut, strašno ga svrbi glava. Sada koristimo šampon Ducray protiv peruti i kad mu kosu operem namažem tjeme sa maslinovim uljem, kratko vrijeme bude dobro, pa opet krene sve iz početka.Molim za pomoć jer više stvarno ne znam što da isprobam!???
ajme nikako ne prati kosu s ducray šamponom, užasan je
moja preporuka je crni šampon dr. tempt, miris mu je odvratan ali on jedini za razliku od drugih zbilja pomaže, pisalo se o njemu i pod temom seboreja, preporučam da i te stranice prelistate
Violet Stooge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 11:35   #1046
Hvala na informaciji, spiderfrommars! Pokušat ću nešto učiniti.
Btw. vidim da tu ima dosta ljudi, djece s problemom svrbenja vlasišta. Mene u zadnje vrijeme svrbi za poludit, al nemam baš perut. Prije se to javljalo samo ljeti, a sad to imam konstantno. Ne znam jel psorijaza, seboreja al mislim da je povezano sa AD-om. Ne znam koliko vjerujete u moć bilja, al ja ću probat ispirat glavu sa čajem od koprive jer je jako ljekovita. Reću ću vam ako je pomoglo! pozz
The Menagerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:05   #1047
meni je pomoglo ovo, napravila sam to bez eu lavande

Šampon za masnu kosu po Striboru

Kuha se dvije jušne žlice ružmarina i 1 žlica kadulje 5 min u 100 ml vode. Procijedi i 30 ml tog iscrpka doda se u šampon, uz 50 kapi širokolisne lavande.
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:27   #1048
Šampon za seboreični dermatitis bi bio: 1. šamponska baza od Aromatice, 2. slama zobi (suban), 3. plod divlje ruže. dakle, 3 jušne žlice slame zobi pustiš da provrije 5 min u 25o ml vode, zatim procijediš i oko 30 ml tog iscrpka dodaš u šamponsku bazu, isto tako dodaš i 10 ml ploda divlje ruže, a dobro bi došlo i 10 kapi eteričnog ulja rimska kamilica. Sve to dobro promiješaš. Za kosu bih ti preporučila povremeno 2-3 puta mjesečno pakunge od baznih ulja, npr. ricinus, maslinovo, bademovo, kantarion ili neko drugo ako ga imaš doma. Bilo bi dobro da to ostaviš preko noći na kosi i da ju ujutro opereš. A ako ti se da potruditi evo i recepta za pakung: 15 ml kantariona, 10 g kokosovog ulja, 10 kapi ylang-ylanga, 10 kapi palmarose.
šamponsku bazu ima i urtekram!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 19:41   #1049
Hvala "Violet Stooge" na odgovoru. Crni šampon od dr. Tempta, osobno koristim jer imam seboreični dermatitis po vlasištu i čelu. Odličan je šampon. Koristim ga dva mjeseca i stvarno mi je pomogao, prezadovoljna sam. Ali nisam htjela svom djetetu prati kosu s tim šamponom jer sam mislila da je prejak za njega. Probat ću, pa ćemo vidjeti. Ajme, ljudi ovi pripravci "7 poem" pa kako ti to spremaš, pa to je prekomplicirano.
danijela.t is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 22:52   #1050
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
meni je crni šampon također isušivao tjeme, te sam si radila tu kombinaciju s uvarkom slame zobi (moguće je čak i da je negdje na temi recept ) - sada sam se ulijenila i samo pomiješam urtekramov baby šampon sa svojom mješavinom ulja na dlanu i time operem kosu, a ako se stanje pogorša izmasiram si tjeme uljem kako sam preporučila i ostavim neko vrijeme na glavi
danijela t. evo citiram wardancer, probaj možda ipak sa tim urtekramovim baby šamponom jer čini se i meni da je za dijete crni šampon preagresivan, nisam se baš koncentrirala da to ide za dijete već čim sam vidjela da si napisala ducray šampon mi se digla kosa na glavi
Violet Stooge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 13:11   #1051
Jel ima neko od vas dermatografizam???,Mojoj cerki je dijagnostikovan,IgE,rezultati su normalni,lekarka nam je rekla da se smatra da mala NEMA alergiju,rezultati ok. pa sta je onda DERMATOGRAFIZAM?Da li se to smatra patolosko stanje ili? sta vec...?
massa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:04   #1052
Doktor opće prakse koji se bavi i api medicinom, preporučio mi je, a i mom djetetu da u šampon umiješam 12-15 kapi propolisa i da tako držim 5 min. Da li je tko od vas to isprobao, da li ima rezultata kod svrbeža tjemenena i peruti.
danijela.t is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:33   #1053
evo razrješila sam enigmu :
Sodium Lauryl Sulfate je iritans. Sodium Laureth Sulfate je blazi,

šampon koji koristim je Annyer-revital od koprive sa provitaminom B5, on ima ovaj blaži iritans, nekih desetak kn je koštao u konzumu, u njega sam ubacila onaj uvarak od kadulje i ružmarina, ispalo je savršeno, prestalo me svrbiti i kosa mi je prestala ispadati!
pakung napravim tako da rastopim žlicu meda na laganoj vatri i dodam žlicu maslinovog ulja, kad se to sljubi staviti na kosu i držim pol sata te isperem sa šamponom!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:12   #1054
evo našla sam na stranicama od subana na temi kozmetika s posebnom namjenom je i losion za kosu od arnike, čička, koprive i ružmarina!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 13:35   #1055
Lush i AD

Da li imate iskustva s kozmetikom iz Lusha? Ne pitam za sebe, iako je i sama koristim zbog alergija na svu ostalu kozmetiku, već za meni blisku osobu koja, kao i vi, muku muči s kozmetikom.

Nemojte mi zamerit ak se o tome pisalo i ranij, ali topic je oveći pa sam uspjela pročitati tek trećinu
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 09:23   #1056
dali je netko ugradio filter za tuširanje ili onaj drugi kuhinjski?
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 08:44   #1057
pozdrav svima, zanima me kako njegujete svoju kožu iznutra?
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 12:05   #1058
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
imate li kakvu preporuku za područje oko očiju?
probaj njegovati hidrolatom kamilice ili različka - možeš ga i kapati u oči popotrebi, ispirati ili stavljati obloge. mazati pokušaj mješavinom shea maslaca i nevenovog ulja ili iskušaj neke druge mješavine spomenute na temi…ne znam kakve tretmane za akne koristiš, ali oni znaju biti dosta agresivni, pa je moguće i da na njih reagiraš

Quote:
The Menagerie kaže: Pogledaj post
Uglavnom, bolje mi je nego je bilo, valjda je pomogao Elidel, njega, pozitivan stav, ljubav, šta god, al bilo bi se još lakše boriti kad bi znala točno protiv čega se borim.Unaprijed zahvaljujem!
Je ljubav pomaže Doduše, ja se znam i osipati od navale osjećaja - što mi se nedavno dogodilo - zatelebala sam se i osula kako se nisam godinama - sada je u smirivanju

Samo sam htjela spomenut kako sam i ja godinama pokušavala otkriti sve potencijalne alergene, išla čak 3 god na hiposenzibilizaciju…dok nisam shvatila da se borim na krivoj fronti, da nije stvar u alergenima nego u meni, i da kad meni bude bolje, prestati ću reagirati na «alergene». Mislim, u neku ruku može biti korisno znati na što trenutno reagiraš i to izbjegavati, no alergije se stalno mijenjaju, a i neke stvari je uistinu teško izbjeći, tako da mislim da to nije krajnje rješenje i ne isplati se preveć živcirati oko toga jesmo li identificirali baš svaki i poslijednji alergen kad ćemo već iduće sezone reagirati na nešto na što nikad prije nismo i obrnuto…

inače…kopriva je dobra za glavu, a možeš probati i slamu zobi - ona lijepo smiruje - 7 poem je napisala recept. Koprivu je dobro piti, isto kao i divlju maćuhicu ili korijen čička.

Quote:
massa1 kaže: Pogledaj post
Jel ima neko od vas dermatografizam???,Mojoj cerki je dijagnostikovan,IgE,rezultati su normalni,lekarka nam je rekla da se smatra da mala NEMA alergiju,rezultati ok. pa sta je onda DERMATOGRAFIZAM?Da li se to smatra patolosko stanje ili? sta vec...?
to je isto autoimuni odgovor kože - zbog pobuđenog imunološkog sistema šire se kapilare u koži i javlja se crvenilo i na blagi dodir. po meni je sve to zapravo isto, samo koža malo drugačije reagira. dakle, sve stvari preporučene mogle bi pomoći i njoj: čišćenje organizma prehranom i čajevima, rad na izražavanju emocija (ne znam koliko kćer ima godina), izbjegavanje iritansa svih vrsta…

Quote:
7poem kaže: Pogledaj post
evo našla sam na stranicama od subana na temi kozmetika s posebnom namjenom je i losion za kosu od arnike, čička, koprive i ružmarina!
ovo mi se čini zgodno, samo bih još provjerila sadrži li parabene, koliko ima alkohola itd.



svih vas puuuno pozdravljam i nadam se da uživate u prolijeću koliko i ja
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 23:13   #1059
Quote:
7poem kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, zanima me kako njegujete svoju kožu iznutra?
ovo je najpresudnije pitanje ,pmsm
ja sam nakon puno mozganja i testiranja na alergene intuitivno zaključio da
prvo izbacim slatkiše koji su mi bili puno važni u životu ,i riješio sam pola dermatitisa do te mjere da sam mogao prestati s protopicom i letizenom,
googlaje malo antinflammation diet ,
naime teza jest da konstantno unošenje alergena kroz hranu uzrokuje kroničnu upalu malog intenziteta ,imunitet pada ,antitjela se zbunjuju i napadajuzdravo tkivo i to je to,ali cijela medicinsko- kozmetička industrija šuti
jer svaki bolji dermatolog prodaje kremice,po mogućnosti avene i slično

p.s. ispričavam se što sam upao na ženski podforum,sasvim slučajno ,nisam ni gledao kud me odvelo,ali ne škicam nikud drugdje
__________________
Mjesec je izronio poput meduze mokre od zlata
spiderfrommars is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 10:24   #1060
pozdrav..

baš se pitam kako to da se tamara ništa ne javlja?
valjda to znači da je ok..da je možda izlječena..

nego, nama je početak proljeća bio dosta buran, točno kao i prošle godine u to vrijeme..doduše, ove godine su promjene bile nešto blaže, ali očito pogoršanje se vidlo..valjda da cvatnja i to sve..i pol ljeta bude loše..jesen i zima mu je još najbolje..vrućina i sunce mu smeta..zato se ja baš ne veselim suncu i toplom vremenu..da, još uvijek mažemo i kortićims..bez njih ne možemo, ali opet manje nego inače..u biti vidi se da dermatitis slabi s godinama..prošle godine nismo mogli bez zavoja na rukicama, ove godine imamo samo 3 flastera na prstićima..jedino ne znam zašt ga ta uha stalno svrbe i to u nutarnjoj ušnoj školjci..
i tako..

pozdrav..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.