Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2009., 23:08   #721
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Našao sam jedino Oriolikove cijene. Gdje su cijene of Hespa
hespo i mene interesira i mislim da sve bitno imas na stranici eurodoma
__________________
ja
adrian1 is offline  
Old 15.02.2009., 00:16   #722
Hvala, odlična stranica!

Danas sam bio u Solidumu, preciznije u "Mis-Mar" koji ima nabrijane cijene Hespa. Planiram zvati Hespo, raspitati se za njihovu cijenu i pitati imaju li dostavu u Zagreb. Ne plaćaju mi se nemile marže trgovcima...
Blue is offline  
Old 15.02.2009., 00:48   #723
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Mene zanimaju cijene svih tih madraca i zašto ih se krije kao zmija noge. Našao sam jedino Oriolikove cijene. Gdje su cijene of Hespa, gdje su cijene od Perfekte, gdje su cijene od Tropica?
cijene se kriju jer su one kod kvalitetnijih madraca nepopularne, a to je u kombinaciji sa nepoznavanjem tematike najcesce los marketing. skrivajuci cijene primoraju se musterije da dodju do salona gdje ce uz cijenu dobiti i detaljno objasnjenje o tome sta stoji iza tih cijena.
itakoto is offline  
Old 15.02.2009., 00:57   #724
Na stranici Eurodoma našao sam npr. madrac Viscostar F2 po cijeni 4.846,00 kn. Koja bi bila konkurencija tom madracu kod drugih proizvođača?
Blue is offline  
Old 15.02.2009., 09:11   #725
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Hvala, odlična stranica!

Danas sam bio u Solidumu, preciznije u "Mis-Mar" koji ima nabrijane cijene Hespa. Planiram zvati Hespo, raspitati se za njihovu cijenu i pitati imaju li dostavu u Zagreb. Ne plaćaju mi se nemile marže trgovcima...
Tako sam i ja htjela direktno od njih kupiti krevet, ali rekli su mi da nemaju dostavu. Na kraju sam u Mis Maru uzela krevet, a madrac Viscostar (F1, 160x200) sam uzela u Kiki na akciji Crazy Days još krajem rujna i platila ga oko 3.500 kn
Mayo is offline  
Old 15.02.2009., 10:44   #726
Sad tek ništa neznam!
1998.god. kupili smo EXCLUZIV HESPO (140x200) a 2003.god.morali smo mijenjati jer je bio nula bodova.Tada kupimo BERNARDIN ime sam zaboravio,jedan i drugi su bili oko 1000 dem recimo 3800 kuna.Već 10-tak mjeseci moja leđa zovu na uzbunu.Sada kada sam se odlučio na DORMEO,sada tek ništa neznam,ubili ste me totalno u pojam.Mislio sam da je to u redu madrac,sad sam tek u banani.Trebam neki koji bi izdržao jednog pravog,razvijenog muškarca od 100 i nešto kila,lako je onim anoreksičarima koji su ispod 100 kila oni mogu uzeti bilo koji.Idalje ću vas pratit,zbrajat i oduzimat pa ću valjda nešto pametno i odlučit.
mitnica.a6 is offline  
Old 15.02.2009., 14:12   #727
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
itekako
proizvodnja se upotrebljava i za jos brdo proizvoda u kojima je latex, ne samo za madrace. I dalje odnos cijene i kvalitete u odnosu na mješavine , ali mješavine dobrih proizvođača, ne odgovara omjeru cijene..
znaci organski je bolji i skuplji. ;-)

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
ili ne vjerujem da je 100 čisti latex, a ne vjerujem jer ni jedan proizvođač to osim vlastitog cerifikata ne može i ne želi pokazati u vlastitoj proizvodnji.Moje mišljenje, ne morate se slagati.
ni ne mogu se sloziti. postoje certifikati poput euro latex eco standard koji se dodjeljuje od strane europske komisije i nije vezan za bilo koju firmu pojedinacno, a garantira odredjeni stupanj kvalitete postupka proizvodnje kao i kvalitete finalnog proizvoda.

EuroLATEX ECO-standard za jezgre od latex pjene nastao je pod pokroviteljstvom Udruženja europskih proizvođača lateksa, u suradnji sa jednim od vodećih europskih instituta, institutom TFI (Deutsches Teppich-Forschungs Institut, Aachen, Njemačka). Taj ECO-standard definira maksimalne dozvoljene vrijednosti za zdravlje štetnih tvari koje bi se mogle pojaviti u latex proizvodima kao ostaci procesa proizvodnje. ECO-standard je zasnovan na rezultatima znanstvenih ispitivanja kao i na ranijim standardima.
Štetne tvari na koje se ovaj ECO-standard odnosi su:
• teški metali
• nitrati
• pesticidi
• otapala
• isparljivi organski sadržaj

Važnost euroLATEX ECO-standarda priznata je od strane Europske komisije time što je rečeni standard uvršten u Odluku Europske komisije 2002/740/EC koja “utvrđuje dopunjene i ispravljene ekološke kriterije za dodjelu Community eco-label oznake za madrace za spavanje”. EuroLATEX vjeruje da ovaj standard predstavlja konačni korak u postizanju potpune kvalitete spavanja kad su latex madraci u pitanju
http://www.nekretnine-prodaja.com/na...raci-latex.php

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
latex jest izdržljiv i dugotrajan , svedno dolazi do određenih zamora materijala i neelastičnosti a i higijenski razlozi za promjenu nakon 8 godina.
vec sam rekao kako postoje testiranja koja dokazuju smanjenje debljine jezgre manje od 1% nakon simulacije 10 godina koristenja tako da cu pretpostaviti kako je ovaj odgovor produkt toga sto u trgovini u kojoj radis nemate madrace koji imaju vise od 5 ili 10 godina garancije. sto se tice higijene, presvlaku uvijek mozes oprati ili promjeniti, a s obzirom na antialergijske i antibakterijske karakteristike lateksa i sklonost ka odbijanju vlage mislim da je preporuka za promjenu iz higjenskih razloga nakon 8 godina usiljena jer se slican period zamjene preporucao i za madrace s oprugama koji nisu imali presvlake s mogucnoscu skidanja i koji su gomilali gljivice, grinje, vlagu, ruzinu, gubili mehanicka svojstva i sl.

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
pjena letexa..?
latex je sve samo ovisi o kombinaciji prirodnog i umjetnog i postupaka lijevanja.
nisam ja izmislio pojam. vidio sam na dosta mjesta da se reklamira 100%tna pjena lateksa koja nije 100%tni latex vec materijal koji nastaje mjesajuci prirodni i sintetski lateks sa zrakom. vjerujem da je u pitanju jos jedan marketinski trik jer je kod nas zakon jos uvijek dovoljno labav da dozvoljava muljanje na deklaracijama. unutar zemalja europske unije zakonom je zabranjeno davati nepotpune/netocne informacije na deklaracijama

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Svi navodi su tvoji točni u vezi vrstaosim kombinacija raznih materijala.
Kombinacije nisu losa varijanta i makentiški trik , nego nastojanje da se od svakoga materijala uzme najbolje i u kombinaciji sa drugim dobije ono najbolje od oba , a sve to radi dobivanja dobre konacne cijene za potrošača.
evo opet moj citat: razne mijesane vrste - marketinski trik s ciljem guranja u visu klasu uz nizu cijenu, od svega po malo, a u nicemu posebno dobri. kao sto vidis nigdje ne pise kako su kombinacije losa varijanta vec da nisu dobre kao sto se reklamira.

Zadnje uređivanje itakoto : 15.02.2009. at 14:21.
itakoto is offline  
Old 15.02.2009., 14:31   #728
Quote:
anja_st kaže: Pogledaj post
a kad pilkim može još jedno pitanjce, naime u wollbettu mi tvrde da se u niti jednoj tvornici u evropi na proizvode madraci od 100% -tnog latexa dimenzije veće od 160x200, znači za moj krevet (180x200) bi trebala ići na varijantu 2x90 i to eventualno ta 2 madraca u jednoj velikoj navlaci koja se skida i pere, šta mislite o tome, hoće li se s vremenom rubovi ta 2 madraca malo isfucati tako da će se osjetiti prijelaz između? Varijanta sa 2 madraca u 2 navlake me baš i ne privlači zbog rupe, a na ovakvom maloprije opisanom madracu sam ležala u dućanu i prijelaz se zaista ne osječa.
koliko sam upoznat sa situacijom, mislim da je najveca dimenzija lateks madraca u jednom komadu bez spajanja 170x200cm. iako sam osobno bio skeptican prema spajanju jezgri vec mi je par ljudi reklo da ne primjecuju ni rupu ni razmak odnosno da se dvije jezgre unutar jedna presvlake ponasaju kao da je rijec o jednom komadu.
itakoto is offline  
Old 15.02.2009., 17:23   #729
@itakoto:

Dakle, ne mogu kupiti latex madrac 200 x 180?

Pls daj mi neku preporuku za dobar madrac, bilo kojeg proizvođača. Po mogućnosti s linkom i cijenom
Blue is offline  
Old 15.02.2009., 20:37   #730
Hvala svima na odgovorima. Zvala sam tvornicu i stvarno su ljubazni. Također su dali identičan odgovor o mogućim greškama u sirovini. U ponedjeljak ili utorak dovoze novi madrac bez puno priče. Svaka čast! Ovako nešto se rijetko sreće. Bez obzira na iskustvo sa smrdljivim madracom Oriolik preporučam zbog ljubaznosti i uslužnosti bez puno filozofiranja. Također oni prave sirovine za madrace svih razvikanih poput Hespa i ostalih.
mamica is offline  
Old 15.02.2009., 21:38   #731
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
@itakoto:

Dakle, ne mogu kupiti latex madrac 200 x 180?

Pls daj mi neku preporuku za dobar madrac, bilo kojeg proizvođača. Po mogućnosti s linkom i cijenom
mozes ali u obliku jedna presvlaka i dvije jezgre 90x200 ili jedna presvlaka i jezgra s doljepljenim komadom potrebne dimenzije. ne znam da li to u dovoljno znacajnoj mjeri utjece na kvalitetu madraca ali vjerojatno poskupljuje madrac za 10%.

ne mogu ti preporuciti pojedini model jer osim sto administratori to ne vole nisam upoznat s previse trenutnih modela i njihovim tocnim cijenama. procitaj jos jednom karakteristike pojedinih tipova, odluci koju si svotu odlucila potrositi i nadji si madrac koji ti odgovara.
moja preporuka je prirodni latex debljine min 14cm (trebao bi izdrzati do barem 100kg) sa zonama i presvlakom koja se skida i moze prati u masini ili na ruke po mogucnosti sa nekim dokazom kvalitete poput certifikata o porijeklu sirovine, antibakterijskim i antialergijskim svojstvima i elasticnosti ili sl.
itakoto is offline  
Old 15.02.2009., 21:43   #732
Itakoto hvala puno na odgovoru, ipak mi znači to šta imaš povratnu informaciju od par osoba koje imaju takav madrac.
Meni su u jednom dućanu nudili 100%-tni latex madrac u svim dimenzijama
Ali od ovoliko informacija sam totalno zbunjena, 100% ili 80%, u ovih u komadu može u drugih ne može, kolika gustoća, debljina jezgre, ajmeeeeeeeee čini mi se da više biram madrac nego šta sam birala stan
anja_st is offline  
Old 15.02.2009., 21:55   #733
latex, garancije i tako to


Vraćamo se opet na to da je moje mišljenje da madrac od 100% prirodnog laetxa( a opet tvrdim da nema relevantnog pokazatelja da je u pitanju čitav madrac izrađen isključivo od 100% prirodnog latexa) nije ništa bolji od latexa koji je kombinacija sintetičkog i prirodnog . Standarni kje navodis ne kontroliraju ni ti testiraju taj segment, udio prirodnog i sintetičkog

Garancija je vrlo rastezljiv pojam i upitno je što pokriva, za test, kad ides u Ikeu pitaj ih što točno znači garancija na latex i da li ćeš dobiti novi nakon 10 godina ako se ovaj udubi za ? koliko procenta svoje visine,
Tu definitivno nije pitanje da li mi imamo ili ne toliki rok u garanciji, imamo veći garantni rok nego što ga zakon propisuje u bilo kojoj od drzava EU u kojoj prodajemo a dfinitivno veći od Hrvatskog doba garancije. I što je najvažnije stojimo iza njih. Iz iskustva znam d aje nedavno bas za ZGB otisao jedan madrac jer se ustanovilo da je bila greška u lijevanju i covjek je dobio bez komplikacija novi madrac, na kucnu adresu,a tek onda mu je stari odnešen i to je inače nas stil rada,A kako nabavljamo jezgre madraca preko centralne nabave a ne zaboravimo da je Hilding Anders sa 8,5 miliona prodanih madraca najjači Europski proizvođač to ipak ima neku težinu u toj branši.

Sendvič kombinacije imaju svoje mjesto na tržištu i samo firme koje su domino proizvođači, a to znači , kupim jezgru, kupim navlaku i to navučem jedno na drugo pa sam proizvođač mogu u tom dijelu podbaciti jer nemaju potrebnog znanja niti strojeve da bi mogli testirati proizvod i odrediti pravilne omjere da bi zadovoljili i kvalitetu i cijenu.
Kod nas je jedan naš poznati proizvođač na Ambienti prije godinu dana pricao o Ergochecku i pravio se važan, Šumarski ga je faks, nabavio i čuva ga kao svetu kravu, a mi ga već godinama koristimo u proizvodnji i godinama ide iz trgovine u trgovinu da bi kupci mogli uz pomoć njega odabrati pravilan madrac prema svojim individualnim tjelesnim karakteristikama. i zacudo poneka dgle ispadne da je sendvič madrac nekome bolje riješen je nego latex od 5 ili 7 zona visine 16 ili 18 cm...dakle teorije je ipak jedno a praksa drugo.
Uostalom trenutno je u Zgb, pa odi kako radi

Svako od nas ima svoje mišljenje i različita su te je dobro čuti i tuđa mišljenja i drago mi je da se pojavi ona ovom forumu netko tko zna ovu materiju i s kim se može o tome popričati jer time samo svi ostali profitiraju.

Dakle...probajte madrac, ostavite na stranu od čega je..izaberite onaj na kojem imate najbolji osjećaj, ali pazite da je podnica na kojoj probavate madrac bar slična Vašoj doma jer ona ima veliki utjecaj na ponašanje madraca i prilagodite madrac Vašem novčaniku ali ipak razmišljajte o tome da je važniji kvalitetan madrac nego par kava više .
stoga odaberite mudro jer su stari kinezi rekli
" u životu morate imati dvije kvalitetne stvari..marac i cipele- jer kad niste u jednoj onda ste na drugoj"

ugodan Vam san
almador is offline  
Old 15.02.2009., 22:03   #734
vece dimenzije

dimenzija 140x200 = rezani latexi 80x200 ili 90x200 i ljepljeni da bi bila indentična sredina, vanjski rubovi , okvir je orginalni izgled, stavljeno u zajedničku navlaku te veličine i ljepljeni.
160x200 ili 180x200 dva 80 ili 90 x200 madraca u jednoj navlaci ljepljeni u sredini
dimenzije iznad duzine 200 se doljepljuje na donji dio orginalnog okvira madraca dodatne trake.
sve ovo nebi smjelo biti opipljivo na dodir, tim više jer se radi podšiv sa min 300 gr pes vate.
samo morate paziti kod rolanja da rolate ili od nogu ili od glave a nikako ne bočno jer može doći do razljepljivanja.

doplata za dimenzije 140 ili 160 ili 180 nebi smjela biti nego idu omjeri na standard 90x200 ili laički,
1 komad 180x200 mora biti ista ili do 5% niža cijena 2 dva 90x200
doplate je jedino ako je dimenzija 180x210 onda ide tih 10%

inače ja nebi preporučio za 100kg i + 14 cm..to je pretanko i premeko, minimum 16 cm i podnica sa 48 letvica...onda će biti ok za potporu težine.
almador is offline  
Old 18.02.2009., 01:25   #735
Quote:
anja_st kaže: Pogledaj post
Meni su u jednom dućanu nudili 100%-tni latex madrac u svim dimenzijama
Ali od ovoliko informacija sam totalno zbunjena, 100% ili 80%, u ovih u komadu može u drugih ne može, kolika gustoća, debljina jezgre, ajmeeeeeeeee čini mi se da više biram madrac nego šta sam birala stan
mozes ti njega dobiti u svakakvim dimenzijama samo su ti vjerojatno presutili kako nece biti napravljen u jednom komadu vec naknadno ljepljen. ako si mozes priustiti 100%tni prirodni lateks, uzmi njega, ako ne mozes, uzmi neku mjesavinu prirodnog i umjetnog. mislim da je to i dalje bolja opcija u odnosu na ostalo sto se nudi. ono sto je bitno je da se presvlaka skida da bi mogla osigurati odgovarajucu higijenu i da mozes vidjeti sta si tocno kupila. gustoca odnosno utrosak materijala, sto veca to bolje no u biti je vazno da nije premala a to ovisi o tvojoj tezini. ako slucajno imas 60kg, i onaj najjeftiniji ce vjerojatno sasvim pristojno odraditi svoje (i dalje pricam o lateksu).
itakoto is offline  
Old 18.02.2009., 13:53   #736
Hvala na odgovoru
sad ste me jedino zbunili sa tom debljinom madraca pošto mi muž ima 110kg.... vi mislite da je taj šta mu je jezgra 14cm pretanak jel??? gledala sam one deblje ali oni su mi ipak malo preskupi
anja_st is offline  
Old 18.02.2009., 13:59   #737
Kvalitetan san vrijedi novaca.
Naravno, ne treba se s novcima razbacivati, ali kupovanje pretankog madraca za korpulentnijeg spavača je, po meni, bacanje novaca u vjetar, jer je u startu ideja osuđena na propast.
Laičko mišljenje..
laella is offline  
Old 18.02.2009., 16:38   #738
:)

imaju dvije poslovice kojih se na žalost svi ne pridrzavamo
prva kulturna je
NISAM TOLIKO BOGAT DA KUPUJEM JEFTINO
( objašnjenje je : jer ono što je jeftino nije ni kvalitetno pa cu uskoro morati to baciti i opet kupiti ono kvalitetnije , )
druga ...nasa poslovica..bezobrazna..a vi zamislite što je u točkicama
( nemoj me kazniti admin.pls)

TKO JEFTINO PLATI K..V. SKUPO GA KOŠTA DOKTOR
a zna se , malo šoldi , veliki promet i malo vrimena za higijenu..rekli bi dalmoši


dakle nađite ono što Vam je novčaniku prihvatljivo i onda dodajte jos koji 10-15% na to i kupiti ćete dobar madrac, bolji nego što ste mislili a odrecite se samo par piva i kavica u kaficu i biti ćete na istome.

uostalom spavanje vas u prosjeku košta oko 1 kune na dan.

a sad ozbiljno poruka sinjorini iz ST 14 cm latexa je premalo za 100 i nesto kila, jedino podnica sa 48 lamela, a ona je skupa pa se dodje na isto,,uostalom muza na taj madrac pa ako ga ne žulja pod rebrima...
almador is offline  
Old 20.02.2009., 23:07   #739
Još jednom zahvaljujem na odgovorima
a ništa očito ću morat dat jedno 7000 kunića za madrac šta se tiče podnica njih sam već kupila kad sam uzimala krevet i znam da sam ih dosta platila i naglasila sam kod kupovine da mi daju bolje da mogu staviti svaki madrac, a sad koliko ima letvica nemam pojma, baš ću izbrojat kad odem do stana pa ću vam napisat
anja_st is offline  
Old 21.02.2009., 14:44   #740
Evo, i prošla je moja prva noć na novom krevetu sa novim madracom i novim podnicama!!! PREPOROD! Hespo Latex Plus F2, podnice Perfecta Silver Siesta, Full Pointov biodispozitiv i merino program! Nešta prestrašno, a za potpunu istinu svjedoče i moji kolege s posla, jer sam danas prvi put zaspao na posao
Ugodan san svima
teebz1978 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.