Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 16:40   #61
SALMONELA U MALOG DJETETA molim savjet

pozdrav, dijete 1ipo godina je u 10mj 2016. dobilo salmonelu (ne znamo kako iako pretpostavljamo) i do danas u stolici jos uvijek ista egzistira. U bolnici je 5 dana primala antibiotik i nista vise. Danas je dobro, jede, pije ima 11kg... vesela, raspolozena, trckara... dakle nikakvih simptoma odonda a u nalazu stolice i dalje salmonela enteritidis.
Sad nam kazu da dijete opet mora na antibiotike... molim vas savjet ili neko iskustvo??!! Buduci je dobro ja osobno nisam za antibiotik.
__________________
I NOGA U GUZICU JE KORAK NAPRIJED...
mmmccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 17:08   #62
Quote:
mmmccc kaže: Pogledaj post
pozdrav, dijete 1ipo godina je u 10mj 2016. dobilo salmonelu (ne znamo kako iako pretpostavljamo) i do danas u stolici jos uvijek ista egzistira. U bolnici je 5 dana primala antibiotik i nista vise. Danas je dobro, jede, pije ima 11kg... vesela, raspolozena, trckara... dakle nikakvih simptoma odonda a u nalazu stolice i dalje salmonela enteritidis.
Sad nam kazu da dijete opet mora na antibiotike... molim vas savjet ili neko iskustvo??!! Buduci je dobro ja osobno nisam za antibiotik.
Salmonela je prilicno zilava. Znam slucaj preko kolegice gdje je dijete lijeceno 6 mj.
Bakterija je prisutna i bez antibiotika ce se razbuktat u tezi infekt, a to je opasno. Dok je se ne iskorijeni iz sistema, antibiotik je nuzno zlo.
Isto tako strogo pridrzavajte higijenu, posebno kad dijete presvlacite kakane pelene. Odjecu zaprljanu kakicom obavezno prokuhavajte. Nabavite Pliva sept i odrzavajte higijenu ruku.
Drzim fige da je se sto prije rijesite.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:13   #63
Quote:
mmmccc kaže: Pogledaj post
pozdrav, dijete 1ipo godina je u 10mj 2016. dobilo salmonelu (ne znamo kako iako pretpostavljamo) i do danas u stolici jos uvijek ista egzistira. U bolnici je 5 dana primala antibiotik i nista vise. Danas je dobro, jede, pije ima 11kg... vesela, raspolozena, trckara... dakle nikakvih simptoma odonda a u nalazu stolice i dalje salmonela enteritidis.
Sad nam kazu da dijete opet mora na antibiotike... molim vas savjet ili neko iskustvo??!! Buduci je dobro ja osobno nisam za antibiotik.
Za salmonelu je karakteristično to da se može dugo izlučivati stolicom i nakon što se osoba oporavi. To stanje kada netko izlučuje bakteriju, a nije trenutno bolestan se naziva kliconoštvo. Djeca su prosječno duže kliconoše nego odrasli. Mislim da je razumno dati djetetu antibiotik da se eradicira salmonela, pogotovo ako imate još djece da se ona ne bi zarazila.
Antea77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.