Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2011., 07:05   #41
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post

dopustila bi da mu šestice propadnu koje su jako bitne a jednoga dana kad će trebati šestice će se davati ogromna lova na krunice i implantate
Ne pričaj mi o tome. Znam kako je. Jedna jeziva baba iz splitske privatne ordinacije koja mi je do tad izmuzla preko deset tisuća držala me budalom za koju je mislila da može s njom tako unedogled pa mi je tražila za uređenje tri gornja krajnja zuba 12 i pol tisuća na što sam je lijepo pozdravio zauvijek i dao se u potragu za poštenijim medicinarima. Nije me se lako ostavila. Čitavo ljeto su me njezine asistentice proganjale na mobitelu "kako se moram vratiti u njihovu (pljačkašku!) ordinaciju neka dovrše posao jer..." - navodno - "...nema smisla ni svrhe da sada to netko drugi radi kad su oni započeli". A trebali ste je vidjeti kako je odjevena i na kolike se je štikle propela. I kakvim se je nakitom nakinđurila gramziva papiga!A jadnici koji joj prosipaju jedva spajaju kraj s krajem. Kao uostalom i 90% građana ove nesretne i nepravedne zemlje. Nažalost, iz vlastitog iskustva ne mogu reći da su nam medicinari drugačiji od političara...Tone se na svim područjima.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 03:46   #42
trebam hitni savjet

naime mom djetetu od 5 god je popravljana četvorka jer se žalila da je boli

karijes je došao do živca i dva put je stavljan ljekić, no nakon toga nije stavljena plomba već je zub ostavljen otvoren da se ne bi gnojio

no on se ipak zagnojio ijako je otvoren i iako 3 puta na dan peremo zube i čistimo ga sa čačkalicom da izvadimo zaostalu hranu

razgovarala sam sa našom zibarkom i ona veli da taj zub moramo čuvati da bude čuvar mjesta trajnom zubu, a da ako stavimo plombu da će se često upaliti zub

evo dijete mi je 3 dana u bolovima, ne jede od otekline, budi se noću, plače, ja sam uzela bolovanje da budem sa djetetom doma

na moju osobnu procjenu i moje vlastito iskustvo u mojoj mladosti sa zubima smatram da taj zub se mora vaditi i gotovo

manje je bolno ići ortodontu pa da montira čuvara zuba, nego da se mučimo sa antibioticima, uništavamo dobre bakterije u tijelu i tako uništavamo imunitet i da si gledam dijete naotečeno u suzama u pol noći, to ostavlja daleko veće traume nego da ode ortodontu i da nosi aparatić poslije ako bu trebalo

to čuvanje mliječnog zuba koji je otvoren i gnoji se slijedećih 5 godina mi je apsolutno nelogično i besmisleno

moja zubarka tvrdi da ona tako to radi i da je to najbolje za dijete

molim za mišljenje, smatrate li da dobro mislim ? jel bolje čuvati zub ili ga vaditi i poštediti i dijete bolnim upalama i stalnom čačkanju ostataka hrane iz zuba koji svako malo zaboli kad zagrize hranu

ja sam ful zbunjena od savijeta svoje zubarke, molim iskustva i savijete
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 04:55   #43
Mislim da je najpametniji savjet koji ti itko na forumu moze dati da potrazis hitno misljenje drugog stomatologa.

BTW. jesi sigurna da si dobro shvatila zubarku da bi zub ostavila otvoren trajno? To mi zvuci suludo. Obicno se stavi lijek pa plombira kada se upala smiri.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 08:25   #44
Moj ti je savjet da isto odmah što hitnije odeš negdje drugdje po mišljenje pa barem privatniku koji te najranije može primiti.

Ovo pišem iz osobnog iskustva jer se meni tako kao djetetu zagnojilo nekoliko zubi i da istina je da ih ostavljaju otvorene da se cijede i da se taj gnoj ne nakuplja unutra i ne nisu ih dali vaditi uprvo zbog tog razloga zbog mjesta za trajni zub. Samo što je kod mene slučaj bio da bi se to zagnojilo ali nije me ništa bolilo niti sam pila antibiotike tako da je to relativno ok i prošlo i zub je sam ispao u svoje vrijeme ali svejedno s današnjom pameti da moram za svoje dijete to raditi i prolaziti definitivno bi potražila drugu opciju nego da se napravi tako kao meni.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 09:48   #45
kaj baš otvoreno? ono, rupa? jer obično stave lijek da stoji neko vrijeme.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:13   #46
Ne znam....samo se sjećam da je meni bio zubić izbrušen i nisu mi ništa stavljali u njega već se to cijedilo i onda bi stalo nakon nekoliko dana i sve bi bilo ok.

I taj mi je zub još par godina tako stajao ali samo se još više pokvario i kad je valjda došlo vrijeme da ispadne znalo mi se događati da je dio puknuo a dio ostao i to mi je kasnije bilo malo zeznuto jer kada je trebao ispasti nije mi ga mama mogla izvaditi jer gore se cijeli orunio a dolje ostalo u mesu pa mi je to stomatolog kod dva zuba čupao i nije bilo ugodno.

Zato vjeruj mi odi potraži drugo mišljenje jer ja se cijeli život skamenim kad moram zubaru ma na redovitu kontrolu jer mislim da mi je i od tog malo ostao taj nenormalni strah
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:24   #47
Kod moje klinke je bio isti slučaj, al nakon nekoliko tjedana i par liječenja je zubarica zatvorila zub. Nakon toga se upalio samo 1 ili 2 puta pa je ponovila postupak (u 2 godine). Međutim imamo malog prijatelja kojem zubarica (druga) drži zub otvoren jer se stalno dogadja upala, i stalno čiste i čačkaju i sve što i vi.
Znači, obavezno po drugo mišljenje.
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:33   #48
Mi smo imali isto ovakav slucaj, zub je ostao otvoren, nije ga dr htjela vaditi.
Kasnije nije bilo nikakve upale niti bolova, ali je zub trunuo. Jednu krnju je dr izvadila kasnije kad se pocela klimati, a dio jos stoji, jako mali komadic.
Meni se to bas nije svidjelo, nije bas higijenski, ali dr je rekla da tako mora ostati.
Radi se o cetvorki.
Kad uopce niču trajne cetvorke?


Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 18:07   #49
Vidim da tema već dugo nije aktivna što znači da nitko nema problema s mliječnim zubima
Naravno u nedoumici sam što raditi pa da eto, podijelim s vama.
Mali (5 god.) redovito išao zubarici, i radila mu jedan zub - stavila plombu i sve ok. To je bilo prije nekoliko mjeseci. Dva dana mi govori kako ga zub boli, a jutros je počeo i plakati dok je jeo. Odmah ga odvedemo i zubarica mu skine plombu, a zub ispod crn, nikakav. Kao neće mu ništa radit, ostavila ga tako bez plombe crnog, dala da pije antibiotike i to je to. Ako ga bude boljelo da mu damo lupocet. Nevjerojatno mi je da će taj zub sad biti takav i da će to njega vjerojatno povremeno boljeti Ima li netko slično iskustvo i kako ste riješili?
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:21   #50
Meni je isto nevjerojatna praksa da se mlječni zubići ne popravljaju, pisao je netko već o tome . Ne razumijem, zubić koji povremeno boli, sav je crn, kao takav neupotrebljiv...ne razumijem kak je bolje ne dirati nego popraviti. Razumijem da se kaže da mlječni zub čuva mjesto trajnom i da ga se ne treba prarano vaditi, ali ako je sav nikakav, nepopravljiv, boli.

Ne mogu pomoći, mojoj je maloj zubarica popravila par mlječnih, no nisu je boljeli, niti pocrnili. Takvi s plombom čekali su ispadanje.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:29   #51
Mi smo popravili 4 mliječna, jedan je bio baš duboko otišao

Ni ja ne kužim da se ne popravljaju mliječni

a o zubarima više pišemo na temi o zubarima
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 15:24   #52
Ja sam vec pisala da se mojojdosta kvare mlijecni zubi. Do nedavno je samo bila na brusenju i plombi, nedavno ju je poceo boliti jedan od tih plombiranih zubica ist dan popodne smo otisli zubaru, upalio se ispod plombe, stavila joj lijek i nakon tjedan dana kad se upala smirila ponovno plombirala.

Sto se mene tice ako treba i 10x ce popravljati zub nego da pustimo da propadne. Ja bi na tvom mjestu otisla kod drugog zubara po drugo misljenje...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 19:15   #53
Može savjet ako je tko imao sl.situaciju?!

Kćerka(8god.) ima problem mjesecima sa mliječnim zubom(gornja četvorka desno,brušena ,zaplombirana),zubarica nas maknula od sebe jer je mala inače imala problema sa sinusima i obišli smo sve,snimali sinuse,prehlade i začepljenja prošla,a bol u toj desnoj strani čeljusti ostala,snimke sinusa odlične.Bol se ne javlja tjednima i onda krene,pomažu nam otopli oblozi (jer sam mislila da su sinusi pa grijala)i lijekovi protiv bolova(kratkotrajno),u međuvremenu je zbog upala grla popila 2 antib.i boljelo nije,no sad opet od subote s prekidima boli,nekad jače,pa mora popiti tabletu,nekad manje pa pomogne topao oblog.Jučer su me s ORL vratili njoj jer je snimka sinusa odlična,ona i dalje tvrdila da nije do zuba,ali joj izbrusila malo između tog i susjednog zubića jer joj možda hrana tamo ostaje i neka idem to slikati,ali kako NIJE hitan slučaj,nek se naručimo u bolnicu/dom zdr. za snimanje svih zuba.Popiz...sam i otišla privatno i vratila se sa snimkom,svi zubi ok,ali skontala je da joj možda plomba dira živac jer je malo dublje brusila,ali mi kaže da ako joj izvadi plombu,ne smije ga više zaplombirati,mora ostati otvoren???(a ne može ostati otvoren jer će ju boljeti vjerojatno).I ako bol ne prođe do ponedjeljka,nek dođem pa ćemo vidjet.Naravno da ju boli,ja joj zube perem,hrane nema,a zub boli(sutra idem k njoj).Nemam pojma što da napravim,dal da ga otvori ili da ga odmah vadi-možda je netko imao sličnu situaciju,hvala!
__________________
Moj album
SMOKILI2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 19:02   #54
Da li se kod nas koristi sedacija dušičnim oksidom, i koliko je to stetno-opasno za malo dijete (skoro 3 godine). Mala mi ima karijese na obadvije donje cetvorke, od kad su izasle imaju u sredini rupu duboku skoro kao zub. Kako ne suradjuje uopce, zubarica nam je preporucila Ambulantu za djecu sa poteskocama u razvoju, i sad citam zubarica koje tamo radi je napisala nesto za tu sedaciju, budem zvala da pitam, ali do ona mozda netko ovdje ima kakvo iskustvo?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.