Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2009., 17:06   #121
e da....zaboravila sam jos nesto... skuzila sam da ce mi decko morat polagat te neke testove...dali ih polazem i ja ili...? znaci da ponovim...ja idem preko decka,a on ce uzet tu visu za raditi... i kad sad sve uzmemo u obzir...od testova,vise...bla bla bla...koliko nam love treba? nemojte u obzir uzimati karte za avion...nasli smo jako jeftine...jedino nam je za psa skupo,ali na to smo se pripremili... HVALA!!!!!!!
buby0806 is offline  
Old 15.05.2009., 17:37   #122
Quote:
buby0806 kaže: Pogledaj post
e da....zaboravila sam jos nesto... skuzila sam da ce mi decko morat polagat te neke testove...dali ih polazem i ja ili...? znaci da ponovim...ja idem preko decka,a on ce uzet tu visu za raditi... i kad sad sve uzmemo u obzir...od testova,vise...bla bla bla...koliko nam love treba? nemojte u obzir uzimati karte za avion...nasli smo jako jeftine...jedino nam je za psa skupo,ali na to smo se pripremili... HVALA!!!!!!!
1:15 Saturday 16/05/09
Malo lakseeeeeeeeeeeeee

niste pisali samo sam proletio :kuda idete westlake su svugdje gdje su zapadna jezera ili mjesto...dakle moze biti bilo gdje, i ja zivim u West Lakes Shore.

Niste napisali najvaznije pod kojom vizom bi vi isli?
Sta je zanimanje vasega decka?
Kakav vam je engleski?
Koliko ce biti "obecana pomoc"

Niste li malo zaneseni "idete svojima"....i sve ce padatio sa neba, ZASTO niste pitali njih ta pitanja?

Ambasada nema apsolutno nista sa vama....nego "emigration Australija"....http://www.immi.gov.au/Australia goverment Department of Immigration and Citizenship


Znadem nikome se ne cita ....stara pjesma dobivam tjedno ista pisma koja su malo ozbiljnija i osobe makar imaju "malo vise sabirno napisano kao neki emails
sta sam objavio"....upravo sam se spremao prenesti neke nove linkove i razlozenja sta cete naci poslije ovoga posta.

Dakle malo smirenije "necete u Australiju u tjedan dana nego u 12-24 mjeseca",veoma je rijetko tko isao prije.....a pogotovo sada u ovome globalnome mesu i losoj financijskoj situaciji.

Napisite zatrazeno pa cete dobiti odgovor.....uostalom par postova unatrag ima dosta info o trosku oko obitelji.


vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 15.05.2009. at 18:16.
Vilko is offline  
Old 15.05.2009., 18:10   #123
Malo je kasno ujutro ili rano pa cu samo zapoceti

Zanati koji zahtjevaju vise od znanja engleskoga prema zahtjevu.

Kao sta svi znademo ima mnogo zanimanja i zanata.
Mnogi trebaju i dosta prakticnoga rada a manje tehnickoga skolovanja.
Svaki zanat se postiva i "svi smo potrebni jedni drugima "isto kao i zajednici, jer ne mogu svi biti intelektualci sa univerziti/fakultetom.

Kazuci to ne znaci da ako je netko sposoban i nadaren i zeli da ne moze u svojoj struci postici i vise nego jedan enginjer.

Uglavnom za Skill radnika se trazi potreban engleski/prema uslovima.

Ubuduce ce biti i jos strozije kao sta i vidimo na promjenima zakona.

Isto tako kao osoba koja prati iz dana u dan podatke isto kao i statistike "koje su tocne"...vi iz Hrvatske se natjecete sa osobima koje imaju prednost pred vama u svim strucima.

Ima zemlja koje su kvalifikacije priznate u Australiji bez ispita isto tako i engleski...jer im je prvi ili drugi sluzbeni jezik.

Poslije cu prenesti listu tih zemlja....da ne ispustim koju sada na brzinu (to se odnosi na neka zanimanja)
=================

Dakle po mojemu znanju /mozda sam ispustio koje zanimanje-zanat/slijedeci zanati trebaju licence.


Skoro svi zanati su priznati u Australiji sa dokazom svjedozbe polozenoga ispita ,radne knjizice kao i drugih uslova, radnoga staza.

Zanati koliko je meni poznati kao:

Elektricar
Elektricarski Majstor
Mehanik klimatizacije
Vodoinstalater
Plinski instalater


Gornji zanati su podlozeni ne samo utvrdjivanju podataka da ste kvalificirani ,nego i morate “prema zahtjevu authority poloziti potrebne ispite”.

NEMA VEZE AKO DOLAZITE IZ UK ILI BILO KOJE DRUGE ZEMLJE....zakon je jednak za sve svi polazu.

Vecinom cete trebati “sta je i najlakse pohadjati pripremu za polaganja ispita “na TAFE college.

Svaka drzava /State u Australiji ima drugacije uslove kao i zakone ,ali sve su manje vise svode na jedno.

Moci cete dobiti licence da radite pod nadzorom osobe koja ima licence za nadgled....dok ne polozite potrebni ispit.

Kada ste spremni morati cete poloziti ispit za electricara naprimjer “Wiring regulation standard “:

AS/NZS 3000:2007 (Paperback / PDF) :
Electrical installations (known as the Australian/New Zealand Wiring Rules)

====================
Current Plumbing Regulations. The 2003 edition of the Australian/New Zealand Standard 3500 (AS/NZS 3500:2003) applies to all plumbing work ...



toliko za sada slijedi sutra nastavak/

vilko

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 15.05.2009. at 18:32.
Vilko is offline  
Old 15.05.2009., 19:14   #124
Quote:
buby0806 kaže: Pogledaj post
E sada.... ZELIM PITAT NEKOGA TKO ZNA...dali bi nam bilo lakse i bolje u australiji ili nastaviti zivjeti ko podstanari cijeli zivot? dali postoji mogucnost da skupimo odredjenu lovu u roku od 4godine i sa tim se vratimo i u rijeci kupimo SVOJ stan? dali su to puka mastanja ili mogucnost realizacije? P.S. psa vodimo sa sobom...radi se o maltezeru... POMOZITE!

Dakle, svakako vam je bolje otići u Australiju, pod uvijetima koje si navela, o tome uopće nema zbora.
Novac za stan u Rijeci sigurno nećete skupiti za 4 godine ali u jednom duuuljem roku hoćete.Sada, pitanje je koji dio Rijeke si mislila, cijene u RI dosta variraju ovisno o lokaciji.Međutim, kada vidite kako se dole dobro i ugodno živi nećete ni imati želju za vraćanjem.
Psa svakako ne vodite sa sobom jer će vam prestavljati trošak i napor a vi morati u AU svu energiju i vrijeme utrošiti na stavaranje egzistencije a ne na šetanje psa.
Imati psa može todaytonight, ona je dole već etablirana osoba
pantigana is offline  
Old 15.05.2009., 21:25   #125
radi se o queenslandu.... stanovi u rijeci (oni bolji) su oko 100.000eura. decko mi je zavrsio elektro skolu i oduvijek se bavi klimama i strujom (sto bi radio i u australiji). engleski je i meni i njemu super... a isli bi sa skilled independent regional visom... sta se stvarno visa ceka tako dugo??? 12-24mjeseca??? sto se psa tice znam da cemo imat problema,ali nemamo drugu opciju. i tako cu ja jedno vrijeme (2mj) biti bez posla tako da ce se u to vrijeme pas i naviknut na okolinu i moci cemo ga ostavljat samoga. ako sam dobro skuzila...u au se place dobivaju svaka 2 tjedna!?!?!? koliki je prosjecni minimum,a koliki prosjecni maximum placa...pitam okvirno... Vilko ako je problem odgovarat nema veze...ja pitam bilo koga tko je spreman pomoci! hvala!
buby0806 is offline  
Old 16.05.2009., 02:22   #126
Quote:
buby0806 kaže: Pogledaj post
---
bok buby

evo budem ja probala da ti malo odgovorim na pitanja, koja, kao sto ti je vec prije napisano, su zapravo vec odgovorena (molim Australce da me korigiraju ako nisam u pravu)

daklem, minimalac je negdje $400-$450 tjedno....maximalno nema granice....sto vise zaradis to bolje za tebe (i za porezni ured)

cijene stanovanja ovise di si, u kojem dijelu grada, blizina centru, itd

sto se tice cekanja vize....je, tako se dugo ceka, a mozda i duze jer se upravo razmatra privremeni prestanak imigracije osim u nekim iznimnim slucajevima (Vilko bu vjerojatno znao nesto vise o tome)

kaj se pesa tice, jasno ti je da mora u karantenu prije nego mu se dopusti ulazak u AU......karantena je, ja mislim, oko mjesec dana i nema garancije da ce ga pustiti u AU (dobro se raspitaj, da ne hices novac bez veze)

ustediti novac za 4 godine?! apsoultno!! kak bi rekao nas kolega forums Omega, sve je moguce osim drvene peci.......samo to ovisi o vama - koliko zaradjujete i kako trosite.........

primjera radi, a u svezi troskova na psa.....ja sam se upravo vrnula od veterinara sa mojom pesekicom Zivom.....$112 pregled i redovno cijepljenje (jednom godisnje) + $30 kapi za usi (ima upalu usiju)

kaj se tice dobivanja place u AU, neki dobivaju na 2 tjedna, neki mjesecno, neke privatne kompanije placaju tjedno.....tako da to sve zavisi

testove koje spominjes, vjerojatno mislis na IELTS.....kao sto sam vec prije na jednom postu spomenula, nemojte olako uzimati te testove......prije svega, pre skupi su da bi se plako uzimali

i jos nesto....cudi me pesimizam kod tako mlade osobe kao sto si ti......kazes da studiras ekonomiju, decko je vodoinstalater i pretpostavljas da bus cijeli zivot podstanar ako ne odes negdje vani zaraditi novac

imam jako puno frendova u zagrebu konkretno koji nisu nikam isli, nego su delali, stedili i.....kupili si stanove

takodjer, moras razmisljati kaj bus ti sa svojim faxom?! hoces ga nastaviti u AU ili kaj?!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 16.05.2009., 08:31   #127
Quote:
buby0806 kaže: Pogledaj post
radi se o queenslandu.... stanovi u rijeci (oni bolji) su oko 100.000eura. decko mi je zavrsio elektro skolu i oduvijek se bavi klimama i strujom (sto bi radio i u australiji). engleski je i meni i njemu super... a isli bi sa skilled independent regional visom... sta se stvarno visa ceka tako dugo??? 12-24mjeseca??? sto se psa tice znam da cemo imat problema,ali nemamo drugu opciju. i tako cu ja jedno vrijeme (2mj) biti bez posla tako da ce se u to vrijeme pas i naviknut na okolinu i moci cemo ga ostavljat samoga. ako sam dobro skuzila...u au se place dobivaju svaka 2 tjedna!?!?!? koliki je prosjecni minimum,a koliki prosjecni maximum placa...pitam okvirno... Vilko ako je problem odgovarat nema veze...ja pitam bilo koga tko je spreman pomoci! hvala!
Sta je zavrsio?....elektro-skolu ...koju?
Koji zanat ima i sta mu pise na zavrsnoj diplomi...to je sta se trazi!

Sta je on radio cijeli zivot sa klimom i strujom ne znaci nista ako nema polozeni ispit i zanatsku diplomu......isto kao i radni staz u istome.

Nije meni problem odgovarati na pitanja koja su postavljena sa smislom i redom i pregledna.

Treba samo pregledati kako se pise od drugih forumasa koji su postavljali pitanje.

P.S. isto je vazno koje mjesto u Queenslandu i post code ako se moze znati?

Onaj koji zaposljava mora dokazati da nema Australijske radne snage za TO RADNO MJESTO

srdacan pozdrav

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 16.05.2009. at 08:47.
Vilko is offline  
Old 16.05.2009., 08:52   #128
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Dakle, svakako vam je bolje otići u Australiju, pod uvijetima koje si navela, o tome uopće nema zbora.
Novac za stan u Rijeci sigurno nećete skupiti za 4 godine ali u jednom duuuljem roku hoćete.Sada, pitanje je koji dio Rijeke si mislila, cijene u RI dosta variraju ovisno o lokaciji.Međutim, kada vidite kako se dole dobro i ugodno živi nećete ni imati želju za vraćanjem.
Psa svakako ne vodite sa sobom jer će vam prestavljati trošak i napor a vi morati u AU svu energiju i vrijeme utrošiti na stavaranje egzistencije a ne na šetanje psa.
Imati psa može todaytonight, ona je dole već etablirana osoba
dakle vi se pantigana smatrate osobom koja znade o Australiji i zaradi i uslovima i cijenima da odgovorite na slijedece:
Quote:
Originally Posted by buby0806
E sada.... ZELIM PITAT NEKOGA TKO ZNA...dali bi nam bilo lakse i bolje u australiji ili nastaviti zivjeti ko podstanari cijeli zivot? dali postoji mogucnost da skupimo odredjenu lovu u roku od 4godine i sa tim se vratimo i u rijeci kupimo SVOJ stan? dali su to puka mastanja ili mogucnost realizacije? P.S. psa vodimo sa sobom...radi se o maltezeru... POMOZITE!
spustite se sa neba...ne davajte savjete o necemu o cemu samo citate!

To bi bilo kao kada bi ja vama pisao kako da zivite u hrvatskoj.

vilko

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 16.05.2009., 10:05   #129
Prilikom pretraznje pitanja i odgovora nasao sam "noviji link na HRVATSKOM"...izdan Sjecanj 2009, koji je posebno za svaku drzavu /State.

POCETAK ZIVOTA U AUSTRALIJI!

Kliknite na ovaj link da odaberete koju drzavu/State zelite:

http://www.immi.gov.au/living-in-aus...s/croatian.htm



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 16.05.2009., 10:17   #130

Posebno bi napomenuo novima da razumiju ....sta mogu naci u gornjim linku na Hrvatski:

Medicare
Australska vlada pomaže u pokrivanju troškove liječničkih i bolničkih usluga kroz program zvan Medicare. Medicare plaća većinu liječničkih pregleda, rendgenskih snimanja, analiza krvi, boravak u državnoj bolnici i neke druge usluge.
Da doznate da li imate pravo na Medicare i da se prijavite, trebate otići u Medicare ured sa svojim putovnicom, putnim ispravama i trajnom boravišnom vizom.
Medicare ne plaća troškove prijevoza automobilom prve pomoći, zubarske usluge, fizioterapiju, naočale, usluge ortopeda i kiropraktičara ili privatnu bolnicu. Više informacija o Medicare-u naći ćete u 1. poglavlju, Što treba učiniti ubrzo nakon dolaska.Medicare website www.medicareaustralia.gov.au


Dok smo oko MEDICARE....vecina /skoro svi/lijecnici, specijalisti naplacuju posjete prema preporucenoj cijeni , dok MEDICARE placa samo 75% od od posjete, sta znaci da vas kraca posjeta doktora opce prakse kosta iz vasega poketa od 15-30 dollara/ja kao umirovljenik placam $10-15 Au dollara po posjeti.

Privatni Insurance samo pokriva bolnicu/smjestaj....ne i racune doktoru ili operaciju sta placa MEDIKARE.....a doktori sa obzirom da ste u Privat sistemu opale sa najvecom cijenom usluge...tako da vas obicno traze da platite razliku prije nego idete u bolnicu.



O je ....private Hospital samo pokriva Bolnicu.....za ostalo trebate EXTRA INSURANCE /mozete pitati pantigana on je expert o zivotu u AU/

Sretno!
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 16.05.2009. at 10:30.
Vilko is offline  
Old 16.05.2009., 12:33   #131
ovo mi je prvi put da pišem na ovom forumu, pa bi za početak želio sve pozdraviti,i zahvaliti na ovim iscrpnim i korisnim informacijama,a posebno bi čestitao g. Vilku koji se stvarno trudi prikazati Australiju kakvo je.

Može li mi netko reći,koliko se traži inženjeri elektrotehnike ili matematike (još sam u srednjoj školi ali mi idu dobro tehničke znanosti) odnosno je li koje zanimanje od ova dva više zastupljeno u Australiji (znam da se o tome dosta pričalo) ali ako možete kako pomoći,pomozite.
mgrci43 is offline  
Old 16.05.2009., 13:24   #132
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
ovo mi je prvi put da pišem na ovom forumu, pa bi za početak želio sve pozdraviti,i zahvaliti na ovim iscrpnim i korisnim informacijama,a posebno bi čestitao g. Vilku koji se stvarno trudi prikazati Australiju kakvo je.

Može li mi netko reći,koliko se traži inženjeri elektrotehnike ili matematike (još sam u srednjoj školi ali mi idu dobro tehničke znanosti) odnosno je li koje zanimanje od ova dva više zastupljeno u Australiji (znam da se o tome dosta pričalo) ali ako možete kako pomoći,pomozite.
Ta su zanimanja tražena, znam da su inžinjere fizike zapošljavali čak u burzovno-brokerskim firmama jer se pokazalo da oni sa svojim znanjem fizikalnih modela mogu dobro analizirati, modelirati, simulirati burzovne operacije.
Samo naprijed, sigurno nećeš pogriješiti ako kreneš tim smjerom
pantigana is offline  
Old 16.05.2009., 14:06   #133
Buby 0806 Nije lako preseliti kucnog ljubimca u Au. i moze biti jako skupo. Puno je uvjeta koje pas mora zadovoljiti. Mora da ima najzadnju vakcinaciju, biti pregledan od Veta prije dolaska i biti microcipiran. Kvarantin kontrola je minimum od 30 dana do 120 dana. Kvarantin stanice u Au. su samo u Sydney, Melbourne, Perth. Boravak u kvarantinu se placa i ako se odlucite na to sve , ja unaprjed suosjecam s Vasim pesekom., posto sam i sama vlasnica jednog psica. Najbolje zelje.
__________________
nikad ni tak bilo da ni nekak bilo niti nigda ne bu da nekak ne bu!
dame Helen is offline  
Old 16.05.2009., 14:21   #134
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
ovo mi je prvi put da pišem na ovom forumu, pa bi za početak želio sve pozdraviti,i zahvaliti na ovim iscrpnim i korisnim informacijama,a posebno bi čestitao g. Vilku koji se stvarno trudi prikazati Australiju kakvo je.

Može li mi netko reći,koliko se traži inženjeri elektrotehnike ili matematike (još sam u srednjoj školi ali mi idu dobro tehničke znanosti) odnosno je li koje zanimanje od ova dva više zastupljeno u Australiji (znam da se o tome dosta pričalo) ali ako možete kako pomoći,pomozite.
Moji sinovi 46 i 34 su matrikulirali u : Engleski,Science,Chemistri, Math.1 ,Math.2.

Mladjiji je imao 100% ili 20 bodova u Engleskome,Science i Chemistri i 92% i 93% u Mats.

Obadva su mogli dobiti dio skolarine od zeljezare, ali kako sam ja electricar i electroniktehnicar, uzeli su sjedece sta se danas vise ne radi zvanicno.

U zeljezari su uzeli dva zanata elektricarski i scientific instrument mechanik na 4 godine, sa time da im zeljezara dozvoli da mogu za vrijeme radnoga vremena
ici na electro-elektronic tehnition course.

Sa obzirom da su zavrsili matrikulation bili su automatski u prednosti mogli su poloziti u par mjeseci 18 mjeseci skolovanja, i onda u obziru da su imali zanat i ujedno tehnicku skolu....napredovali su da su zavrsili/mladjiji/u 4 godine, dva zanata i electro tehnicar na isti dan.

Odonda je jos napravio i Bachelor of science, tako da moze ako zeli unlimited ,predavati /sta i radi na poslu i Uni/TAFE....PLC...samo kao primjer.

U zeljezari mladi enginjeri prolaze kroz upoznavanje planta....preko njega.
Isto tako i uci zanatlije u PLC i nadgledava sve projekte kao i sam pondesuje potrebe oko cijeloga djela planta.
Momentalno je na poziciji Senior electrical tehnicar, sa osnovnom placom godisnje $80.000Au dollara , a mogao bi doci u produkciju na mnogo bolji pozition i placu, ali voli svoj posao i jos je mlad.

============
Ali to je bio njihov izbor, na koji sam i ja imao dosta uticaj kao union predstavnik i clan u zeljezari ,jer sam znao sta ce se dogoditi da ce doci do multiskill...potrebe gdje je vaznije ne samo enginjering nego i poznavanje planta kao i alata....u svim kombinacijama ima posla uvijek i svugdje, bilo kao zanatlija ili kao tehnicar-elektronic...ili u skoli kao nastavnik u prekticnome ili u gimnaziji u Science.
=============

Inace kao sta je pantigana kazao.......naprijed sa skolom jos ste daleko....ali u dobrom pravcu i voljom.

Dok vi zavrsite Au ce biti natrag u velikoj potrebi jer se prosiruje i planira u Juznoj Australiji u Olimpyc dam...jedan od najvecih rudnika na svijetu.

A gdje su svi postojeci rudnici po cijeloj Au.
A da ne govorimo i u u samom Adelaidu zapocinje izgradnja ratnih brodova kao i podmornica....ali o tome drugi puta.

Srdacan pozdrav

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 16.05.2009. at 14:33.
Vilko is offline  
Old 16.05.2009., 14:34   #135
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Ta su zanimanja tražena, znam da su inžinjere fizike zapošljavali čak u burzovno-brokerskim firmama jer se pokazalo da oni sa svojim znanjem fizikalnih modela mogu dobro analizirati, modelirati, simulirati burzovne operacije.
Samo naprijed, sigurno nećeš pogriješiti ako kreneš tim smjerom

Hvala,znam da neću pogriješiti, jer volim matematiku,fiziku...a i mislim da tu ima dosta posla,jer danas se tehnika razvija prebrzo i stalno treba novih stručnjaka.
mgrci43 is offline  
Old 16.05.2009., 14:38   #136
Hvala i g. Vilku na ovim detaljima kao i svim ostalima.
mgrci43 is offline  
Old 16.05.2009., 15:06   #137
provjerila sam kod veterinara i dobili smo ovakve informacije... posto mi je pas tezak 4kg i posto ima sve...od microcipiranja do zadnjeg cjepiva i posto nikada nikoga nije ugrizla ne mora proci karantenu te najmanje 2mj prije leta treba kupiti prijenosnu kutiju kako bi se pas na nju navikao posto ce u njoj putovati sa nama u avionu. znaci nece za vrijeme leta biti odvojena od nas i ne mora u karantenu. jos jednom cemo morat prije leta proci preglede sa njom i izracunali smo da nam treba 4000kn da bi mogli sa njom u au. bolje mi je i to nego ju dati udomiti. radje onda necu u australiju.... hvala svima koji daju bilo kakve informacije!
buby0806 is offline  
Old 16.05.2009., 17:14   #138
Quote:
buby0806 kaže: Pogledaj post
provjerila sam kod veterinara i dobili smo ovakve informacije... posto mi je pas tezak 4kg i posto ima sve...od microcipiranja do zadnjeg cjepiva i posto nikada nikoga nije ugrizla ne mora proci karantenu te najmanje 2mj prije leta treba kupiti prijenosnu kutiju kako bi se pas na nju navikao posto ce u njoj putovati sa nama u avionu. znaci nece za vrijeme leta biti odvojena od nas i ne mora u karantenu. jos jednom cemo morat prije leta proci preglede sa njom i izracunali smo da nam treba 4000kn da bi mogli sa njom u au. bolje mi je i to nego ju dati udomiti. radje onda necu u australiju.... hvala svima koji daju bilo kakve informacije!
Da pokusamo odgovore po Australijskim zakonima jer Vi dolazite ovdje ....a ne u Hrvatsku!
Sa obzirom da vam je pas "najvazniji od svih briga da pocmemo sa njime"
================
I da ne mislite da nemam srca "ja sam nasega /sinovoga Lassie collie/drzao dok ga je veterinar stavio spavati zauvijek ...i zuze su mi tekle ...nismo ga smjeli sa nama u retirement Village...a i jedva je vec hodao....imali smo ga od 6 tjedna starosti...ja sam isao 400km po njega.



===============
Ovakovi su tocni zakoni podaci.

http://www.daff.gov.au/aqis/cat-dogs

http://www.daff.gov.au/aqis/cat-dogs/countries/cat4

Arrival in Australia

On arrival the animal will be met by AQIS staff and transported directly to the Animal Quarantine Station. There is no visiting of animals at the airport upon arrival in Australia.
AQIS provides housing, bedding, food, water and care for the animal for the duration of its stay. All quarantine costs must be met by the importer, an invoice for these charges will be posted to the importer after arrival of the animal in Australia and must be paid prior to release.
Should the animal require veterinary care, AQIS will contact the importer and arrange for a private veterinarian. Private veterinarians will charge the importer directly.

Toliko sta se tice procedure oko psa ...procitajte linkove sta ce vam sve kazati sta je potrebno i koliko kosta.

Niste do sada odgovorili na mjesto u koje idete u Queensland i post code?

Nakon svega samo vam zelim pomoci i trebam te podatke za daljnje odgovore.

pozz
vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 16.05.2009. at 17:56.
Vilko is offline  
Old 17.05.2009., 03:00   #139
Quote:
buby0806 kaže: Pogledaj post
provjerila sam kod veterinara i dobili smo ovakve informacije... posto mi je pas tezak 4kg i posto ima sve...od microcipiranja do zadnjeg cjepiva i posto nikada nikoga nije ugrizla ne mora proci karantenu te najmanje 2mj prije leta treba kupiti prijenosnu kutiju kako bi se pas na nju navikao posto ce u njoj putovati sa nama u avionu. znaci nece za vrijeme leta biti odvojena od nas i ne mora u karantenu. jos jednom cemo morat prije leta proci preglede sa njom i izracunali smo da nam treba 4000kn da bi mogli sa njom u au. bolje mi je i to nego ju dati udomiti. radje onda necu u australiju.... hvala svima koji daju bilo kakve informacije!
Draga buby Vas je vet pogresno informisao jer pas nemoze s vama u cabinu, nego odvojeno i nema veze bio on 1 kg ili vise, a isto ovdje mnogi stanodavci nedozvoljavaju nikakvo drzanje kucnih ljubimaca u stanovima, kao sto je Vilko vec napisao za svoju ljepoticu i btw Vilko zaista je to bio jedan divan pas.
__________________
nikad ni tak bilo da ni nekak bilo niti nigda ne bu da nekak ne bu!
dame Helen is offline  
Old 17.05.2009., 03:07   #140
Quote:
buby0806 kaže: Pogledaj post
provjerila sam kod veterinara i dobili smo ovakve informacije... posto mi je pas tezak 4kg i posto ima sve...od microcipiranja do zadnjeg cjepiva i posto nikada nikoga nije ugrizla ne mora proci karantenu te najmanje 2mj prije leta treba kupiti prijenosnu kutiju kako bi se pas na nju navikao posto ce u njoj putovati sa nama u avionu. znaci nece za vrijeme leta biti odvojena od nas i ne mora u karantenu. jos jednom cemo morat prije leta proci preglede sa njom i izracunali smo da nam treba 4000kn da bi mogli sa njom u au. bolje mi je i to nego ju dati udomiti. radje onda necu u australiju.... hvala svima koji daju bilo kakve informacije!
zlato, aj me poslusaj please, i obavjesti se o prijenosu peseka na jednom od ova dva linka

http://www.daffa.gov.au/aqis

http://www.immi.gov.au/

i jos jedna obzervacija, if you don't mind, ako ti zbog peseka neces ici u AU da si, kao sto kazes, poboljsas zivot, ustedis, kupis stan, itd., onda tebi bas i nije neka kriza
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.