Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 21:57   #21
Quote:
crvena ruža kaže: Pogledaj post
Ako mogu pitati za te uloškiće ili kako ste ih nazvali za po noći kako to izgleda i od kojeg je materijala i dali smeta??????????
To su tzv. udlage i rade se od silikona i u pravilu su prozirne.... dal se sjecas onih reklama sa tv-a kada su reklamirali onu pastu za izbjeljivanje: stavis pastu u onaj kalup i to stavis na zube ...e tako ti identicno izgleda i ta udlaga samo sto se radi po mjeri kako ti nebi ispadala po noci ( das e netko ne zadavi)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:15   #22
podižem temu. Mali već od 5 mj otkad su mu izrasli gornji zubi,škrguće zubima. Evo već je prošlo 4 mj,on nikako stati,nekad napravi pauzu pa opet krene. Dok je dudao dudu bilo je bolje,ali kad mu je dosadila počeo bi ju gristi i tako bi je zagrizao i svom snagom povukao prema van. Svaku stvar koja mu dođe pod ruku tako zagrize i manijački povlači,više me to izluđuje,strah me da si ne izbije zube ili tako grize prečku na kolicima ma sve što mu dođe pod ruku. Ne znam više što da radim,ipak nekako predugo traje
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 22:35   #23
Mališa škripi zubima za poludit. I to samo kad smo vani ali ne u kolicima nego kad sam hoda Ne znam da li da nešto poduzimam ili da malo pustim...ima 8 komada i 14 mjeseci
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 22:48   #24
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Starci ,dal vam djeca skrgucu zubima? Ovaj moj misek od 10 mjeseci je poceo skrgutat i to me ubija u pojam i sva se najezim na taj zvuk a on sav sretan uziva u tome i jos se i smiije.... ajde da ima zubi jos bi nesto i rekla ali ovih 6 nedoraslih i vec ih hobla

Citala sam da bi to mogao biti stres, ali ja se tjesim da mu je to sad neka fora ili ga svrbe desni jer je znao tiskat desni i prije nego su zubici iznikli.
ista situacija je i kod nas.mali ima 10 mj i škripucka...baš neugodno za slušanje imam osjećaj kao da će ih polomiti...ma ne vjerujem da je stres...ja mislim da je to samo faza,osjeća nešto novo(8 zuba)pa isprobava,a kao i sve u toj dobi,sad su puni fora
Pepi_2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 07:38   #25
moja je isto šgrtala da to nije bilo normalno, ali joj je nakon par godina prošlo samo od sebe i nisu joj ostale nikakave posljedice na zube, baš sam razmišljam koliko godina to ne radi
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 08:08   #26
Moja škrguće dok spava, kako to ružno zvuči. Neznan zašto se nebrinem oko toga, možda bi tribala???
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 17:38   #27
moja štrucekica ima 10,5mj.i nedavno je počela škripati zubima,a ima ih 6.mislim da je to zato što isprobava što sve može sa njima,em joj izgleda idu van i očnjaci pa si vjerojatno pokušava ublažit jad...ne brinem se zbog toga jer to radi dok je budna,a mislim da bruksizam najčešće dolazi do izražaja u snu...e,a to radim ja nažalost i to je pojava kod ljudi koji su pod stresom a očito drugačije to ne iskazuju,barem tako mislim...ja kao smirena osoba,užas,a onda po noći udri sa zubima,a buuuu;(
maira is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 18:13   #28
Ja skripim zubima po noci cesto a nisam pod stresom te sve kazem u facu onome ko me rasp****.
Moja mala skrguce desnima. Znam da je to radi zubeka koji rastu ali grozno je, sva se najezim.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 18:30   #29
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Je, to je i meni palo na pamet

Moj je jos i gurao donju vilicu naprijed tak da su mu donji isli preko gornjih zubica... Ma grozno za vidit.
Naravno da sam se brinula.
Naravno da je prestao
isto i moja!!!
no to je samo faza bila i prestala je sama od sebe.isto oko 10ak mj.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 20:25   #30
godina dana 7 zubiju i skrrrrrrr skrrrrrrrrrr
cim pocne ja mu dam nesto za grickat
prezivjela jednom prezivjet cu opet
amo neznam za moje usi
m@mek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 08:39   #31
evo podižem temu, moja mala 5,5 godina, već jedno vrijeme u snu škrguće zubima. gledala sam po internetu negdje pišu da zna biti od stresa, po njoj ne vidim da je nešto napeta ili pod stresom, dapače jako je vesela i razigrana

ono što mi je dalo malo mislit, je slijedeće.
nedavno je kod moje susjede bio neki čovjek koji mjeri negativna zračenje i rekao joj je da poslijedica takvih zračenja zna biti škrgutanje u snu.
prije nekih 6-7 godina i kod nas je bio jedan takav koji mjeri zračenja i rekao nam je da nam je u sobi dosta jako to negativno zračenje. ima li nešto u tome?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 11:51   #32
Škripanje zubima u snu-molim pomoć!

Moja šestogodišnja kćer toliko glasno škripi zubima dok spava da me svaki put probudi.
20 godina sam spavala sa sestrom u istoj sobi koja je imala isti problem, a sad i moje dijete
Intenzitet se povećao unazad godinu dana, a sve ukupno to traje cca 3god.
Očajna sam...ne znam što napraviti
Malo sam švrljala po Netu i naišla na par članaka, ali nigdje konkretno ne piše što bi mogao biti uzrok tomu(bla...bla..bla...stres....u to ne vjerujem...najlakše je postaviti dijagnozu stres) i kako to spriječiti, ali piše da se zubi evidentno troše i da kao 50esetogodišnjakinja vrlo lako može ostati bez svih zubi
Noćas, kad je počela sa svojom "pjesmom" pokušala sam joj prstima rastvoriti čeljust...ali nema te sile To kao da je krokodil stisnuo, a ne šestogodišnjakinja!
Ako itko ima bilokakvih savjeta, preporuka...bit ću mu zahvalna!
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 11:54   #33
Moja mama ti ima taj "problem" cijeli život.. Nismo još našli način kak to spriječit, tata se već naviknuo.. al nekad, dok sam još živjela s njima, znala sam ju čut skroz do svoje sobe kak škripi

Ak te tješi, 8.9. je navršila 49 godina i još uvijek ima zube
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 12:04   #34
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
Moja mama ti ima taj "problem" cijeli život..
baš sam nešto čitala da kod klinaca to zna biti zbog psiho fizičkog nečeg...uglavnom, nešto na emocionalnoj razini, pa se malko brinem. Šta, da ju vodim psihologu?

Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
Ak te tješi, 8.9. je navršila 49 godina i još uvijek ima zube
pa sad, nije baš neka utjeha...to da si rekla da im 69 i sve zube, ajde, al ovako....
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 12:08   #35
imaš već negdi ovu temu, valjda će moderatori spojit. moja mala (skoro 7 god) isto škripi li ga škripi. (a ja i dan danas škripim po noći)...nisam se zamarala sa tim do nedavno, ali joj se evo klima prva jedinica pa me strah da u tom škripanju po noći, ne ispadne
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 12:08   #36
Quote:
tipfeler kaže: Pogledaj post
baš sam nešto čitala da kod klinaca to zna biti zbog psiho fizičkog nečeg...uglavnom, nešto na emocionalnoj razini, pa se malko brinem. Šta, da ju vodim psihologu?

ma, to kad neznaju razlog nečemu onda kažu od stresa. pizdarija
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 12:13   #37
Nemojte to zanemariti. Ja škripim od malena. Uzrok...hm..znam da sam kao veća znala više škripiti kad bih bila pod stresom-ispiti, okršaji sa starcima i sl.
Sad skoro da i ne škripim više
Meni je na problem, unatoč redovonom posjećivanju zubara, ukazala tek prije 2 godine jedna mlada stomatologica-naime, zubi su mi "izglodani"-izravnate su prirodne fisure, a s time i malo oštećeni.
Kod nje sam za nekih 200 kn izradila udlagu od nekog kao silikona koja se stavi po noći da se zaštite zubi. Nisam je previše nosila jer mi nije bila baš udobna a i škripim sve manje
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 12:48   #38
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Nemojte to zanemariti. Ja škripim od malena. Uzrok...hm..znam da sam kao veća znala više škripiti kad bih bila pod stresom-ispiti, okršaji sa starcima i sl.
Sad skoro da i ne škripim više
Meni je na problem, unatoč redovonom posjećivanju zubara, ukazala tek prije 2 godine jedna mlada stomatologica-naime, zubi su mi "izglodani"-izravnate su prirodne fisure, a s time i malo oštećeni.
Kod nje sam za nekih 200 kn izradila udlagu od nekog kao silikona koja se stavi po noći da se zaštite zubi. Nisam je previše nosila jer mi nije bila baš udobna a i škripim sve manje
I ja sam strašno škripala jedno vrijeme kad sam bila pod ogromnim stresom.. i ne samo da ti se zubi troše nego su mene zglobovi od vilica užasno užasno boljeli.. još i sad mi zna preskočit taj zglob kraj uha, tako smo i skužili jer sam mislila da imam upalu uha.
Nisam uzimala udlagu i s vremenom je to samo prestalo.
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 13:02   #39
Pretpostavljam da je ovo poznato osobama s tim problemom...ili?
http://www.stomatoloska-ordinacija-v...anja-zubi.html
(ne znam nista o tome, samo sam pretpostavila da tako nesto postoji)
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 13:18   #40
A onda je moja mama stalno pod stresom.. ko bi reko.. a ne čini se tak

Ja ne vjerujem u to.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.