Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 13:34   #1201
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Pa ja bi se složila s njima, ali nemrem ništa ne raditi - ovak imam osjećaj da sam korisna
Da, zato sam i ja krenula na beta glukan. Barem da probam pa da vidim jel bude neke koristi. Štetilo valjda ne bude
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:46   #1202
Koristili smo beta glukan, nisam primjetila promjenu.

Ja svako jutro pravim voćni šejk (nar, jabuka, banana, narandža, djumbir, komadić cvekle, po kašičica rogača, sjemena konoplje, kokosovog brašna, čija sjemenki i mješavine sjemenki i domaći sok od jabuke ili mrkve). To je količina za nas troje, u njegov dio dodam još i jaje japanske prepelice.

Apetit mu je odličan, imunitet takođe, ide u vrtić i do sada se razbolio samo jednom.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:12   #1203
Quote:
bembolina 09 kaže: Pogledaj post
Iskreno mame vi koje ste to probale davati je li uopće išta pomoglo?? Ja osobno nekako sve mislim da tu nema neke pomoći da je imunitet takav kakav je i da se tu nešto nekim preparatima e može puno da je najbolje raznoliko jesti ne trpati se smećem boraviti na svježem zraku i da je to ok. A netko je osjetjiviji pa se jedan ili dva puta u godini više prehladiti a netko neće i ja mislim da je to jednostavno tako.

Mene su već dva pedijatra uvjeravala da se ti sirupi mogu piti da ajd neće sad nešto oštetiti dijete ali neće mu baš nešto niti pomoći i stalno mi to govore da ne bacam novce na to da radije djetetu ne dam da jede gluposti i da ju vodim više van i pokušam uvalit malo više povrća i voća a manje slatkiša nego da pije sirupe je po tim liječnicima koliko sam shvatila jednostavno kakv se rodiš takav si a od ostalog nema puno koristi jer po njima je i psihološki efekat bitan jer njima je to sve pacebo i ako čovjek vjeruje i bez sirupa da će bit ok onda neće toliko biti niti bolestan pa kao ne treba tražiti dijagnozu i "manjak/neodstatak imuniteta" u svakom curenju nosa ...

Probiotici. Pod obavezno i stalno. To nam se jedino pokazalo uspješno do sada.

Sad kad smo mi pokupili crijevnu virozu i rigali ko zmajevi, on je bio dobar.
Slabije je malo jeo tri dana, i malo rijeđa stolica, ali super.
I zaštita sluznice, imamo rutinu već, barem dva tri puta dnevno Sterimar, po jedan utisak u svaku, očistit nosić i to je to. Uvijek se trudim da mu je vlažna sluznica, da se ne osuši.

Od probiotika, pileje lactibiane enfant u kapima, ili biogaiu.
To nam je magistra rekla, crijeva crijeva crijeva, od tuda dolazi osnova imuniteta, dalje je sve nadogradnja. I zasad je super da pokucam. Naravno, nismo još u vrtić krenuli ali zasad funkcionira.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:58   #1204
Mislim da ako niste u vrtic krenuli onda se bas i nemate gdje zaraziti.
Ja sam se dvoumila oko betaglukana, ali nisam na kraju kupila. Pokusavamo s prehranom. Jedu cesnjak, voce, ne jedu slatko..
2 godine imaju, u 9 mjesecu krenuli u vrtic.
Curica je bila na pocetku bolesna, ono saka stopalo usta i onda do nove godine nista. Tad je bila prehladjena i dobila upalu uha.
Mali je pak u 10. mj popio antobiotik, zatim u 12.mj. neku virozu imao.
A sad smo svi bolesni, mali 40 temp imao, mi ostali blaze.

Sad me strah sto ce biti dalje, ovo ih je odmah napalo, krenuli su u pon u vrtic (2 tjedna nije radio nas vrtic, praznici)
Opet razmatram betaglukan, ali me i malo strah to davati, ne znam da li moze na neki los nacin aktivirati imunitet..


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 20:35   #1205
Moj mali je sa 2 god krenuo u vrtic, do tad imao samo jednu bolest - hmfd sa 9 mj

Kak je krenuo u vrtic, svaka respiratorna je njegova, cak smo i mandule izvadili i nema pomaka

Tak da mu se imunitet sigurno nije pokvario, nego dok ne krenu u kolektiv
Ne znas kak ce s tim biti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:19   #1206
Ja listove spinata smiksam sa malo tamne cokolade i bananom. I onda jede zeleni slatkac od cokolade

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 14:36   #1207
ja se na sebi uvjerila da su svi ti preparati bacanje novaca i kad se sjetim unazad koliko sam potrošila na razne sirupe, propolise i za sebe i za klince dođe mi muka...
mi smo se preporodili promjenom načina života: stalno smo vani. Imamo blizu bake i dede na selu i stalno sam forsirala i igranje u blatu, na snijegu, navlačenje sa svim domaćim životinjama, vani do mraka... i bome ove zime ništa od boleština. Ali sam sakrila daljinski, po potrebi isključim net ak navale na laptop, i poslije ručka pravac van. Nekad mi se čini da ona izreka o higijeni kao pola zdravlja više nije primjenjiva na današnje doba. Podovi se glancaju s tri vrste domestosa, a u mojoj obitelji samo jednu generaciju unatrag spavalo se na sijenu, iznad staje, i niš im nije bilo.
Možda je slučajno, možda ne. Al u apotekama više ne ostavljam ni lipe.
dulcinea131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:36   #1208
Quote:
dulcinea131 kaže: Pogledaj post
ja se na sebi uvjerila da su svi ti preparati bacanje novaca i kad se sjetim unazad koliko sam potrošila na razne sirupe, propolise i za sebe i za klince dođe mi muka...
mi smo se preporodili promjenom načina života: stalno smo vani. Imamo blizu bake i dede na selu i stalno sam forsirala i igranje u blatu, na snijegu, navlačenje sa svim domaćim životinjama, vani do mraka... i bome ove zime ništa od boleština. Ali sam sakrila daljinski, po potrebi isključim net ak navale na laptop, i poslije ručka pravac van. Nekad mi se čini da ona izreka o higijeni kao pola zdravlja više nije primjenjiva na današnje doba. Podovi se glancaju s tri vrste domestosa, a u mojoj obitelji samo jednu generaciju unatrag spavalo se na sijenu, iznad staje, i niš im nije bilo.
Možda je slučajno, možda ne. Al u apotekama više ne ostavljam ni lipe.
E ovo potpisujem u cijelosti. Ja sam se isto odrekla svega ali svega toga tih sirupa i čudesa (eto jedino još ponekad zbog stolice dajem ona probiotičke kapi) .

I upravo to svi domestosi i čudesa van. Ja sam čak prestala sve površine glancati onim njaobičnijim sredstvom za staklo i sad samo vodom. Jedino eto što kuhinjsku plohu nakon rada sa svejžuim mesom dobro obrišem nekim antibakterijskim maramicama a ostalo više ništa ne dolazi u obzir.

E da samo da imamo kuda zimi ajd malo ispred zgrade i to ali ovo je idila da imaš negdje na selo po travi trčati i nadisati se svježeg zraka. Joj to mi je tiha patnja.

Još samo da i ja isključim net i daljinski da malo bacim to mi područje još šteka malo
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:49   #1209
Ma sad po ovim debelim minusima nismo ni mi nikuda mrdali, al sam nastojala svako malo provjetriti. Ali uskoro kreću topliji, duži dani, poljoprivredni radovi i jedva čekam.
I da, izbjegavam s njima velike trgovačke centre, tamo uvijek zraka fali, a mene redovito glava zaboli.
dulcinea131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 16:59   #1210
kad su krenuli izlasci van na ove debele minuse malom se nos očistio u roku dva dana, a cijeli 12. mjesec je po cijele dane vukao zelene šmrklje.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:44   #1211
Pozz, imam medexovu maticnu mlijec junior. Jel smije to dijete od dvije god? Jel tko davao? Na kutiji ne pise nista
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:06   #1212
Mame, pitanjce jedno. Dijete mi je bilo bolesno cijeli prosli tjedan, davala sam mu Biorela probiotik, ne znam da li uz to smijem i Imunosal. Mi muku mucimo sa prehranimo inace. Hvala na info. Lp.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:13   #1213
Smiješ ali ja ne bi davala oboje u isto vrijeme nego tipa jedno ujutro a drugo navečer
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:25   #1214
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Smiješ ali ja ne bi davala oboje u isto vrijeme nego tipa jedno ujutro a drugo navečer
Super! Tako sam i ja mislila, ujutro Biorela a navecer Imunosal samo nisam bila sigurna da li smije i jedno i drugo. Hvala na info.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:17   #1215
Pridružujem se paćenicima s bolestima i virozama, više ne znam što učiniti osim kukati

Dakle, starije dijete, 5 godina, jednom godišnje dobije febru, ako i toliko. U vrtiću tj. jaslicama od 2 godine, ne sjećam se kad je zadnji put izostao.

Mlađa, nepune 3 god., Bože sačuvaj, ta se razboli kad ju krivo pogledaš. Evo me opet na bolovanju, baš sam sad računala, zadnjih mjesec dana sam radila desetak dana sve skupa. Katastrofa. Prije dva tjedna je bila na Sumamedu, sve me panika hvata.

Dok pije Imunoglukan, bude nešto bolje, ali treba raditi pauze nakon 2 bočice. I u tim pauzama koma
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:48   #1216
Cigi na šta joj ode? Na uho, na grlo?

Je nakon što smo operirali mandule, kad se opet ponavljao antibiotik, pa opet pedica je posumnjala na alergiju i otkad je na Nasonexu puno je bolje

A B ti ima i atopijski jak, to bi ti sve moglo biti od alerije

Nek te ped pošalje vaditi IgE pa ćete vidjeti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:37   #1217
Ništa konkretno, stalno su neke viroze, par puta upala uha, al općenito slab imunitet od prvog dana jaslica. Al nikakve respiratorne nit išta što bi mogla povezati s alergijama i AD-om, a i to se zamirilo, tu i tamo se pojavi urtikarija, dobije Aerius i smiri se, ali ne sjećam se kad je zadnji put imala one tvrdokorne ekceme koji su samo s kortićima išli ća (da kucnem). Ne znam ni kad smo se zadnji put inhalirali

Sad ćemo opet vaditi Ige, pa ćemo vidjeti.
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 10:15   #1218
kriva tema sigurno,ali ne znam gdje da pitam....

trebam nešto izvrsno za podizanje imuniteta za dijete od 2 godine...šta vi preporučate? Homeopatske kuglice, sirup Strath, Twin lab-Infant care, Imunosal...ili nešto sasvim drugo??
Hvala
migica-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 10:25   #1219
Znanost nije pokazala da iti jedan od tih pripravaka išta radi osim troši novce roditelja.

Ono što dokazano pomaže: Raznovrsna i pravilna prehrana, puno kretanja i vremena provedenom vani na svakakvom vremenu, kućni ljubimci i često pranje ruku.

Nažalost imunitet se gradi i tako da se izaziva imunološki odgovor (bolest) i tijelo gradi imunost. Zato se i temp ne spušta prije 39 (ili 38.5).

Sretno!
Cookie321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 10:34   #1220
Hvala ti puno.

Bila je super zdravo dijete dok nismo krenuli u jaslice...sad svako malo neki vrag: upale, temperature, antibiotici...

uf...
migica-7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.