Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2015., 16:28   #221
ulje češnjaka, divljeg origana i kantarion

za sluznicu ne bih preporučila ocat pošto je prilično agresivno, pa cure neka pokušaju premazati sa uljem češnjaka ili divljeg origana uz par kapi kantariona..unutarnje treba skidati laserom, spaliti dušikom ili premazati podofilinom...

sretno...
searching is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 14:27   #222
Question

nadovezat cu se na ovu temu jer ne znam gdje da postavim pitanje. imala sam oralni seks s deckom, i od tada su mi se pojavile neke kao bradavice u ustima. on nema kondilome, ali ja sam se uspanicila da su to mozda meni kondilomi u ustima. jel netko imao slican problem? ili zna preporuciti nekog privatnog orla za pregled?
naime, pijem vitamine vec neko vrijeme, nadam se da su samo afte, ali nije bolno, a ni ne prolazi. samo ih je jos vise
ohsihs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 22:02   #223
Pozdrav svima, zanima me koliko može trajati inkubacija? je li moguce preko 4 mjeseca? i da li je moguće da je on zaražen (virusom) a ja ne? hvala
freeKy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 13:36   #224
Što mislite od premazivanju kondiloma na međici? Preosjetljivo mjesto ili ne?
audiofonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 15:59   #225
Ja bih samo htjela ukazati na mogućnost krive dijagnoze. Nemojte ići na spaljivanje i maltretirati svoje intimne dijelove ukoliko niste stoposto sigurni da je riječ o kondilomima. Meni su čak dva doktora rekla da su u pitanju bradavice, međutim...uzevši sve faktore u obzir shvatila sam da je to malo vjerojatno skoro pa nemoguće. Tako da usporedite svoje svoju situaciju sa vestibularnim papilama (eng. vestibular papilomatosis, squamous papillae- kod žena, te pearly penile papilae u muških) i uštedite si novaca i živaca. Naši doktori (ne svi, ali dosta njih) su neupućeni i ne smatraju (sudeći po reakcijama ovih kod kojih sam ja bila) kondilome nečim zabrinjavajućim ( 'ma jooj, to ti je kao da imaš herpes na usnici', 'ne morate to reći vašem partneru, neće on to ni primjetit'...) stoga prije nego odete spalit nešto dobro provjerite o čemu se radi
vioola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 09:48   #226
Pozdrav, 3 puta sam išla na spaljivanje u nekih 6mj. Ginekolog mi je rekao da mi je očito skroz pao imunitet, sada mi je propisao Isoprinosine i neke vaginalete biljne nadam se da pomoći
Razmišljala sam da krenem sama premazivati tinkturom, ali neke kondilome ne možeš sam skužiti, jedva ih on vidi nekim aparatom digitalnim, a meni se iskreno gadi čekati da narastu. Samo želim reci žene moje kada ih prirodno premazujete vjerujte mi da ne vidite sve kondilome i samo se u krug vrtite, jer niti doktor ne može zamijetiti svaki golim okom...
noname3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 09:54   #227
Quote:
jakozabrinuta kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
molim vas za pomoc na temelju vasih iskustava
i ja sam jos jedna vlasnica kondiloma -.-
nemam toliko novaca da idem privatnim ginekolozima, a jos nisam napravila ni papa test tj. nisam nikad bila na pregledu. dosla sam u zg zivjeti pa bi vas molila da mi kazete koja je procedura i gdje bi mi bilo najpametnije otici? koliko dugo cu morati cekati na rezultate papa testa i koje lijecenje kondiloma pokriva hzzo?
molim vas za pomoc jer ne znam sta da radim kako i gdje
hvala vam puno unaprijed
Mislim da se preko HZZO liječenje odvija samo premazivanjem nekom tekućinom, za koju je meni ginekolog rekao da je upitno učinkovita ali ako nemaš izbora Svako si moraš uložiti u nekaj za imunitet jer bez toga će ti se stalno vraćati Samo čim prije nađi ginekologicu jer će ti ih se samo sve više i više stvarati...
noname3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:45   #228
ljudi koji vec imate iskustva sa kondilomima molila bih vas pomoc.. prošli tjedan ginekolog otkrio da imam kondilome.. na zadnjem pregledu prije 3 mj nije ih bilo (sindrom policističnih jajnika, izostanak mjesečnice pa sam česti gost kod njih).. prije 4-5 mj sam radila i papa test - uredan kao i svi prije njega. dal bih trebala opet raditi papa? gin ništa nije spominjao, samo je komentirao da je zadnji bio uredan. dobila sam Isoprinosine 14 dana, 3x dnevno po 2 tablete i kremu Plimycol.. odmah mi je premazao nekom tekućinom i za 7 dana ponovno moram k njemu na premazivanje.. da li postoji ikakva mogućnost da se prenosi bez spolnog odnosa?? s dečkom sam 5-6 godina, prvi i jedini.. on prije mene imao 2 partnerice.. otvoreno sam razgovarala s njim, naravno kaže da nije bio ni sa kim osim sa mnom u tih par godina.. da li je moguće da je bivša 1 "aktivna" to prenijela njemu pa se meni tek sad to pojavilo nakon 5-6 god (od 11 mj sam bila prehlađena 5 puta, visoka temperatura, kašalj, curenje iz nosa.. a i baka mi umrla iznenada pa me strašno pogodilo sve to skupa).. ili bi to značilo da je dečko ipak zastranio? Ginekolog mi je samo rekao da se može prenijeti spolnim putem, ali da sam mogla zaraditi i na wc školjci, preko ručnika, na bazenu? (što mi je čudno i ne drži vodu) dečko u srijedu ide liječnici opće prakse pa će tražiti uputnicu za muškog ginića hvala na pomoći
windig is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 10:41   #229
Quote:
freeKya kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, zanima me koliko može trajati inkubacija? je li moguce preko 4 mjeseca? i da li je moguće da je on zaražen (virusom) a ja ne? hvala
Od 3 tjedna do 8 mjeseci
Quote:
windig kaže: Pogledaj post
ljudi koji vec imate iskustva sa kondilomima molila bih vas pomoc.. prošli tjedan ginekolog otkrio da imam kondilome.. na zadnjem pregledu prije 3 mj nije ih bilo (sindrom policističnih jajnika, izostanak mjesečnice pa sam česti gost kod njih).. prije 4-5 mj sam radila i papa test - uredan kao i svi prije njega. dal bih trebala opet raditi papa? gin ništa nije spominjao, samo je komentirao da je zadnji bio uredan. dobila sam Isoprinosine 14 dana, 3x dnevno po 2 tablete i kremu Plimycol.. odmah mi je premazao nekom tekućinom i za 7 dana ponovno moram k njemu na premazivanje.. da li postoji ikakva mogućnost da se prenosi bez spolnog odnosa?? s dečkom sam 5-6 godina, prvi i jedini.. on prije mene imao 2 partnerice.. otvoreno sam razgovarala s njim, naravno kaže da nije bio ni sa kim osim sa mnom u tih par godina.. da li je moguće da je bivša 1 "aktivna" to prenijela njemu pa se meni tek sad to pojavilo nakon 5-6 god (od 11 mj sam bila prehlađena 5 puta, visoka temperatura, kašalj, curenje iz nosa.. a i baka mi umrla iznenada pa me strašno pogodilo sve to skupa).. ili bi to značilo da je dečko ipak zastranio? Ginekolog mi je samo rekao da se može prenijeti spolnim putem, ali da sam mogla zaraditi i na wc školjci, preko ručnika, na bazenu? (što mi je čudno i ne drži vodu) dečko u srijedu ide liječnici opće prakse pa će tražiti uputnicu za muškog ginića hvala na pomoći
Pa stvar je u tome što ne možeš nikoga sa sigurnošću okrivit jer to može imat svatko a da ni ne zna da ima. Možda si ti to pokupila od nekog drugog ili imala pa se sad pojavilo padom imuniteta ili stresom. Meni je doktorica rekla da je moguće da ga pokupiš 8 mjeseci prije pa se tek sad pojavi u obliku bradavica što je u jednu ruku dobro jer kad se pojave bradavice onda je to manje opasan oblik od onog skrivenog.
Quote:
Johnny47 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja dam svoj osvrt na kondilome, možda nekom pomogne. Mlada sam muška osoba koja je zaradila HPV, naravno uz HPV su se javili i njegovi znakovi - genitalne bradavice. Da sad ne duljim što, gdje i kako me to zlo snašlo, po blagodatima Interneta i razno raznim forumima sam pronašao "recept" u vidu obloga s vinskim octom (za vanjsku primjenu) i uklanjanje bradavica. I sa zadovoljstvom Vam mogu reci da su rezultati vidljivi unutar tjedan dana. Ove manje bradavice su se nakon obloga pretvorile u krastice i u potpunosti otpale. Ove velike tvrdoglavije se nisu tako lako dale pa sam za njih koristio oblog s alkoholnim octom (vinski 5% octene kiseline, alkoholni 9% octene kiseline) i nakon 2 terapije (stavio bih oblog navečer prije spavanja i skinuo ujutro kad se probudim) su doživile istu sudbinu.. Prvo pobijele, zatim faza kraste i otpadanje. Pošto je to zlo poznato po recidivima uz sve to trebalo bi podizati imunitet i ostaviti se loših navika (duhan, alkohol - mada ja evo i danas zapalim cigaret i popijem par pivi). Za imunitet preporučam smjesu s medom, smiksanim limunom i đumbirom..

Nadam se da je od pomoći! Nek je sa srićom!!
Ma ja sam se načitao svakakvih gluposti po forumima i internetu i samo sam se isprepadao. Otišao sam na privatan pregled, žena mi dala recept za kremu kojom se maže mjesec dana i trebala bi biti ista stvar da se posuše i otpadnu. Samo što krema košta 490 kn kod nas a u Sloveniji 55 eura. Al mi ne pada napamet isprobavat neku alternativu bez stručnog mišljenja, ipak je to kita.
I da isto mi je rekla da kod pušača krema slabije djeluje.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 20:39   #230
Bok svima!

Danas sam bila na krioterapiji i premazivanju kod dermatologa. Ne znam kako je vama bilo, ali ovo je bilo strašno, jedva sam izdržala Što je najbolje od svega rekla mi je da u iduća 2 dana će mi biti pakao, neću moći ići na WC, nema pojma kako ću izdržati na poslu

Ali najbolji dio od svega što me šalje na testiranje za hepatits, HIV i sifilis. Eto plače mi se sad nemam pojma zašto je to mogućnost
Skylar7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 11:05   #231
Pozdrav

Bila sam na spaljivanju kondiloma pred cca 3tj.. Zatim sam bila naručena pred 2 dana na kontrolu i uz to piše phd, ali nisam mogla ići. Može mi netko reći što je to točno? Jel nužno da zakažem drugi termin ili ne moram?
miss-sunshine91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 18:19   #232
Dobar dan,

Kupila sam Condylox, ali ga na kraju, hvala Bogu, nisam trebala koristiti. Stoji mi doma u ladici, nikad korišteno, čak niti otvoreno. Cijena je bila oko 200 kn. Ja bih dosta smanjila cijenu, samo da to maknem i zaboravim na to. Pa ako netko želi, mogu poslati i slike i sve što treba.

Lp
praeclara rara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 09:00   #233
Quote:
windig kaže: Pogledaj post
ljudi koji vec imate iskustva sa kondilomima molila bih vas pomoc.. prošli tjedan ginekolog otkrio da imam kondilome.. na zadnjem pregledu prije 3 mj nije ih bilo (sindrom policističnih jajnika, izostanak mjesečnice pa sam česti gost kod njih).. prije 4-5 mj sam radila i papa test - uredan kao i svi prije njega. dal bih trebala opet raditi papa? gin ništa nije spominjao, samo je komentirao da je zadnji bio uredan. dobila sam Isoprinosine 14 dana, 3x dnevno po 2 tablete i kremu Plimycol.. odmah mi je premazao nekom tekućinom i za 7 dana ponovno moram k njemu na premazivanje.. da li postoji ikakva mogućnost da se prenosi bez spolnog odnosa?? s dečkom sam 5-6 godina, prvi i jedini.. on prije mene imao 2 partnerice.. otvoreno sam razgovarala s njim, naravno kaže da nije bio ni sa kim osim sa mnom u tih par godina.. da li je moguće da je bivša 1 "aktivna" to prenijela njemu pa se meni tek sad to pojavilo nakon 5-6 god (od 11 mj sam bila prehlađena 5 puta, visoka temperatura, kašalj, curenje iz nosa.. a i baka mi umrla iznenada pa me strašno pogodilo sve to skupa).. ili bi to značilo da je dečko ipak zastranio? Ginekolog mi je samo rekao da se može prenijeti spolnim putem, ali da sam mogla zaraditi i na wc školjci, preko ručnika, na bazenu? (što mi je čudno i ne drži vodu) dečko u srijedu ide liječnici opće prakse pa će tražiti uputnicu za muškog ginića hvala na pomoći
Jesi se uspila rješit kondiloma?
123 mery is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 09:13   #234
Pozdrav
Ako nekog zanima vezano za kondilome(genitalne bradavice) kako sam se uspjesno rjesila u tjedan dana
123 mery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 10:05   #235
Spas za bradavice,provjereno i uspješno

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
123 mery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 10:09   #236
Vidim post od davno vezano za kondilome,jesi se uspila riješit?

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
123 mery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 01:13   #237
Jel netko išao na krioterapiju kod Dr. Lesić? Jel boli? Kolko košta?
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2020., 23:09   #238
Pozdrav!
Registrirao sam se na ovaj forum, kako bi dobio neke odgovore.
Napipao sam prije mjesec dana prilikom tuširanja kvržice oko anusa. Mislio sam da su hemeroidi, pošto mi ih oba roditelja imaju i kupio neku kremu protiv istih. Pošto to 2 tjedna nije prolazilo, čak dapače, počelo je užasno svrbiti, malo surfajuci i gledajući slike po netu, počeo sam shvaćati da nisu hemeroidi.
Otišao sam prije par dana kirurgu i čim je bacio pogled, rekao je da su to kondilomi i da se trebaju operirati.
Ja sam odmah bio u šoku, gdje, kako, što.. on je bio stvarno pristupačan i odmah smirio me da je to sve normalno, da će se riješiti i tjt.
Pitao sam kako sam to dobio, rekao je samo virusom, pad imuniteta i da je sve to normalno. Da svaki od nas ima to.
Smirio me samo par minuta dok nisam izašao i krenuo guglati.
Pročitao sam da je HPV uzrok? On mi je rekao da može biti i ne mora. A na netu piše isključivo HPV.
Pa ja stvarno ne znam gdje bi to mogao pokupiti.
Uvijek koristim zaštitu baš iz tih razloga, a sada već 3 mjeseca niti nisam bio s nekim spolno aktivan.
Čitam da to može "stagnirati" mjesecima pa se javiti?
Također, kako sam dobio baš na "guzici" ... Koliko čitam to je karakteristično za analni sex i homoseksualce, što ja sigurno nisam.
Opet mi nije jasno, kako sam dobio.
Nisam pod stresom, imunitet odličan (prehladu nisam vidio već godinu dana), stalno pod nekom fizičkom aktivnošću ... Ukratko, zadnjih par mjeseci mogu reći da je život sređen, da sam najzadovoljniji do sada općenito svime i da nemam apsolutno nikakve probleme koji bi utjecali na imunitet ili stres. I dođe sad ovo?
Kako? Zašto?

Sad dok se malo situacija smirila i dok bi trebao hodati k anesteziologu itd, razmišljam dali je stvarno dr mogao iz 3 sekunde pogleda odmah tako znati o čemu je riječ i da treba operaciju? Dali stvarno to nikako ne može se riješiti bez operacije?
Što ako stvarno imam HPV? Zašto me nije uputio da trenutno ne prakticiram spavanje s nekim?!
Rekao mi je samo da ću biti na bolovanju par dana i da je to to. Da se vraćam poslu i aktivnostima ko da ništa nije bilo?
Dali je to doista tako?
Ovo je osjetljivo područje i ne znam kako ću npr u gymu u čučnjeve ili nešto? Kako ću na poslu sjediti za računalom?
Dali je proces stvarno bezbolan ili ću imati bolove?
Što nakon operacije? Rekao je da ću mazati samo nekim kremama... Hmmm?!
Svaki savjet ili ako je netko prošao, neka napiše info. Može i privatno. Hvala.
Please is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 15:29   #239
Pozdrav
Imam kondilome na jeziku i u grlu. Gdje i kome da se obratim?
Zvala sam par klinika privatnih otorinca, dermatologa i svog ginica i svi su mi rekli da oni to ne rade.
itsibitsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2020., 17:51   #240
Quote:
itsibitsi kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Imam kondilome na jeziku i u grlu. Gdje i kome da se obratim?
Zvala sam par klinika privatnih otorinca, dermatologa i svog ginica i svi su mi rekli da oni to ne rade.

Probajte poliklinika Harni i Kvaternik

https://poliklinika-kvaternik.hr/der...nje-kondiloma/
https://poliklinika-harni.hr/ginekol...nuda/kondilomi


https://alternativa-za-vas.com/index...icle/bradavice

U RS ima prirodni preparat
https://prirodnilek.rs/blogs/news/ko...tomi-i-lecenje
searching is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.