Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2007., 19:33   #101
pa brijem da u većini kemijskih moš to napravit
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 20:02   #102
Quote:
plasibou kaže: Pogledaj post
pa brijem da u većini kemijskih moš to napravit
Kao npr.? (iz Splita sam )
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 20:05   #103
ha ne znam ja sam iz gorice, tak da ne znam di sve u zgu ima kemijskih
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 23:54   #104
ovak cure,

imam jaknicu proljetnu, onak neka lijepa plava boja, plavo siva, ne znam to opisat, kupljena u haemu...

i zelim je obojat u crnu, pise na njoj 100 % pamuk, al mi izgleda kao da je od kepera onak neki tvrdji materijal

se to moze? nema sarene konce po sebi pa bi valjda sve primilo
nema ni zip, samo gumbi
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:12   #105
ak je pamuk mislim da je sve oke
a konac dal će se pofarbat ovisi o tom jel je pamučni il poliesterski ak je poliesterski onda ostaje kakav je i bio
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 12:31   #106
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
ovak cure,

imam jaknicu proljetnu, onak neka lijepa plava boja, plavo siva, ne znam to opisat, kupljena u haemu...

i zelim je obojat u crnu, pise na njoj 100 % pamuk, al mi izgleda kao da je od kepera onak neki tvrdji materijal

se to moze? nema sarene konce po sebi pa bi valjda sve primilo
nema ni zip, samo gumbi
Keper je vez u tkanju, draga, a ne vrsta pređe.
Obično se u keperu rade pamučni materijali sa dodatkom elastina u pređi (traperice).
Inače, cure, možete same doma obojiti svoje "krpice" u vešmašini i to bojilima koja se mogu kupiti u hobby centru Chemaco. Bojilo se samo stavi skupa s jaknom u vešmašinu na kuhanje i na kraju izađe obojana.
Već se o tome ovdje pisalo i uglavnom su svi zadovoljni rezultatima. Bojilo košta isto nekih 60kn
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 07:11   #107
...ja sam bojala dobar dio svoje robe...jakne,traperice,samt hlače,majice...sve ti mora bit pamučno ili bar s visokim udjelom pamuka...čak ni one najjeftinije boje mi nisu puštale boju,naravno moraš stavit dosta soli i octa...
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 14:53   #108
shto mislite, sha che mi ispasti ako bež lanene hlache pofarbam u zeleno? hoche biti to zeleno?
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 16:02   #109
pliz neka netko napiše ime ili adresu kemijske čistionice koja boja odjeću u centru (užem i širem), Trešnjvka, može i Maksimirska... a da rade provjereno kvalitetno... imam crnu jaknu koju nosim godinama i nijedan končić na njoj nije otišao... al' je u pranju izblijedila pa izgleda jadno... a htjela bih ju još nositi...
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 17:09   #110
Quote:
finky kaže: Pogledaj post
pliz neka netko napiše ime ili adresu kemijske čistionice koja boja odjeću u centru (užem i širem), Trešnjvka, može i Maksimirska... a da rade provjereno kvalitetno... imam crnu jaknu koju nosim godinama i nijedan končić na njoj nije otišao... al' je u pranju izblijedila pa izgleda jadno... a htjela bih ju još nositi...
mislim da u marticevoj,ak je marticeva al blizu ak nije ima jedna cik-cak tak nekak, velika nemres promasit. crse popravke, farbaju itd.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 17:11   #111
Quote:
amiee kaže: Pogledaj post
shto mislite, sha che mi ispasti ako bež lanene hlache pofarbam u zeleno? hoche biti to zeleno?
mislim da nece ispast zeljena boja.imala sam negdje ispisano koja boja s kojom kak ispada, pogledat cu ak jos imam.
ja sam u ljubicasto farbala majcu koja je bila na bijelo roze pruge, majca je ispala rozo - ciklam boje na pruge .
jos sam imala neke takve ispade sa bojama .prbaj odnjet na farbanje,mozda imaju neke jace boje il znaju kak p ostic zeljenu boju.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 17:28   #112
Quote:
Hanna 01 kaže: Pogledaj post
Kao npr.? (iz Splita sam )
U Splitu imas Galeb kemijsku koja, mislim, to radi. Ne mogu se sad sjetit imena ulice, uglavnom povise DM iznad pazara, cini mi se ulica Kneza Viseslava?
Morat cu pitat mamu, zivila sam u Drzicevoj godinama a sad se i ne sjecam imena susjedne ulice mi.
enigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 18:43   #113
hvala, mrkvich!
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 20:59   #114
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
Imam samo tu jednu majicu koju bi trebala ofarbati...za sada!

mozes je u loncu skuhati-ja sam tako ofarbala 2 majice u crno,i to je odlicno ispalo. ali mi je problem s ovom koja nije 100% pamuk to sto sad pri svakom pranju pusta boju.uzas.cak mi je i na kozi ostavilo trag. jbg,nikad vise kao prije.
missh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:17   #115
moram i ja obojat jedan crveni kardigan kojem je vanish za 2 minute ubio boju i sad imam bijelu mrlju.dolje vanish
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 23:04   #116
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
moram i ja obojat jedan crveni kardigan kojem je vanish za 2 minute ubio boju i sad imam bijelu mrlju.dolje vanish
ne vjerujem...vanish? mozda si ga krivo primjenila (ili stavila neki novi mutirani, vidjala sam ih po policama)
meni je vanish
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 13:41   #117
eo da i ja upitam kako ofarbati hlace koje su 50%pamuk 50% pise pes(poliester pretpostavljam) moze se to sa standardnom bojom ofarbat?ili moram trazit to za niszu temperaturu
Svarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:21   #118
Quote:
Svarog kaže: Pogledaj post
eo da i ja upitam kako ofarbati hlace koje su 50%pamuk 50% pise pes(poliester pretpostavljam) moze se to sa standardnom bojom ofarbat?ili moram trazit to za niszu temperaturu
mozes pofarbati, samo je pitanje kakva ce boja ispasti, tj. koliko intenzivna ce biti. moze se dogoditi da bude drugacija nijansa od ona na kutiji jer zapravo mozes pofarbati samo onih pamucnih 50%. farbas na temperaturi na kojoj inace peres tkaninu, a na svakoj boji ti pise na kojim se sve temperaturama moze koristiti.
one iz dm-a mislim da farbaju i na 30 stupnjeva, a one coloreria ili kako se vec zovu (ima u kozmu, mercatoru, kemoboji) mislim da samo do 40 stupnjeva. iz osobnog iskustva, ove druge su mi malo bolje, bolje primaju i gotovo se uopce ne ispiru (sve sto sam njima bojala nije izbljedjelo nista vise nego sto bi inace, da sam originalno kupila takvo).
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:26   #119
ma uglavnom stavio sam da se farba pa cu da vidim na sta ce da ispadne
a vidicu kasnije ih mozda i pofarbam tom colorei il kako vec nadams e da ce ovo uvpjet
Svarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:42   #120
Bojenje tekstila - HELP!

Imam tamno smeđu casual suknju. Naslonila sam se na nešto na čemu je bilo nekakvog izbjeljivača i pojavile su se 2 mrlje. Suknja je nova i obožavam je nositi i sad me zanima postoji li kakva boja za tekstil kojom se kvar može popraviti i da li možda u kemijskim čistionicama rade bojenje?

Svaki komentar, savjet, bio bi mi dobro došao!
Unaprijed hvala! ;-)
mokume_gane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.