Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2006., 11:26   #1
Question Kineska tjestenina

Malu pomoć molim
Da li mi netko može pomoći i reći što sve od sastojaka ide u kinesku tjesteninu sa tri vrste mesa i kako je najbolje pripremiti?
Koliko sam razaznala, ide dakle meso, ja uvijek uzimam sa piletniom umjesto još sa svinjetinom i junetinom i ide dalje šta, mrkva na rezance, svježi kupus na rezance, od začina što i kada se i u kakvom stanju ubace jaja?

Hvala puno na pomoći
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 14:43   #2
netko, bilo tko
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 15:18   #3
Quote:
bondbabe kaže:
Malu pomoć molim
Da li mi netko može pomoći i reći što sve od sastojaka ide u kinesku tjesteninu sa tri vrste mesa i kako je najbolje pripremiti?
Koliko sam razaznala, ide dakle meso, ja uvijek uzimam sa piletniom umjesto još sa svinjetinom i junetinom i ide dalje šta, mrkva na rezance, svježi kupus na rezance, od začina što i kada se i u kakvom stanju ubace jaja?

Hvala puno na pomoći
nemam pojma sto tocno ide ali nije to tako striktno, svaki restoran stavlja po svome
ja kad radim doma te kineske stvari ne gledam uvijek po receptu vec stavim sto imam
mozes jos stavit i luk na rezance, tikvice, gljive, bambus ili sojine klice
od zacina mozes tavit soja umak, umak od kamenica, djumbir, malo pileceg temeljca koji si zgusnula sa gustinom, ne pada mi trenutno nista vise na pamet

ovo sa jajom, pretpostavljam da mislis na one komadice jaja u jelu
to se radi tako da istuces par jaja sa malo soja sosa (ne treba dodavati sol) i onda u vrelom woku, prije svega, naglo izlijes ta jaja i ispeces jedan omlet
izvadis ih van i dalje nastavis pripremat jelo
kad je jelo gotovo ovaj omlet izrezes na trakice i stavis u jelo
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 11:12   #4
Quote:
undercover kaže:
nemam pojma sto tocno ide ali nije to tako striktno, svaki restoran stavlja po svome
ja kad radim doma te kineske stvari ne gledam uvijek po receptu vec stavim sto imam
mozes jos stavit i luk na rezance, tikvice, gljive, bambus ili sojine klice
od zacina mozes tavit soja umak, umak od kamenica, djumbir, malo pileceg temeljca koji si zgusnula sa gustinom, ne pada mi trenutno nista vise na pamet

ovo sa jajom, pretpostavljam da mislis na one komadice jaja u jelu
to se radi tako da istuces par jaja sa malo soja sosa (ne treba dodavati sol) i onda u vrelom woku, prije svega, naglo izlijes ta jaja i ispeces jedan omlet
izvadis ih van i dalje nastavis pripremat jelo
kad je jelo gotovo ovaj omlet izrezes na trakice i stavis u jelo
e to s jajima me zanimalo, ovo sve drugo mi je bilo jasno, zahvaljujem puno puno
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 16:11   #5
Mozete ubaciti jaja 1-2 min. prije nego sto je jelo koje pripremate gotovo, dobro promijesajte i to je to. Jaja ce se sama odvojiti na komadice (nece biti pravilni kao rezanci, ali u vecini Azijskih restorana to tako rade)
__________________
Did you lost your mind?
No, I sold it on e-bay!
stefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 13:20   #6
ja sam probala tako jaja staviti na sve dinstano već, ali mi je bolje napraviti omlet u posebnoj zdjelici ne raskuha se a ovako neminovno malo ostane sa strane!
E da i za pripremu tih kineskih jela je navodno dobar worchester umak! dodati ga malo. iako oni kažu da se izlije, nije ga dobro previše!
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 15:09   #7
Radila sam jučer ali sam jaja prije ispržila sa soja sosom, usitnila ih i ubacila na kraju u jelo i bilo je fino, sve smo smazali
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 08:38   #8
i kako si radila što si sve stavila ?
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 14:21   #9
Jaja sam prepržila odvojeno sa malo soja sosa i ostavila da se ohladi pa usitnila.
U woku sam prepržila pileća prsa rezana na trakice, dodala malo crvenog luka, svježi kupus i mrkvu rezanu na trakice, sojine klice, soja sos.
Ubacila kineske rezance i na kraju jaja, dodala još malo soja sosa.
Za vikend ću raditi sa gljivama,bambusom, piletinom i sojinim klicama
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 14:24   #10
U Mercatoru ima veliki izbor tih gotovih umaka već pomiješanih sa povrćem al nekako mi bilo draže da sama to sve napravim a vjerujem i finije
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 14:34   #11
Quote:
bondbabe kaže:
Jaja sam prepržila odvojeno sa malo soja sosa i ostavila da se ohladi pa usitnila.
U woku sam prepržila pileća prsa rezana na trakice, dodala malo crvenog luka, svježi kupus i mrkvu rezanu na trakice, sojine klice, soja sos.
Ubacila kineske rezance i na kraju jaja, dodala još malo soja sosa.
Za vikend ću raditi sa gljivama,bambusom, piletinom i sojinim klicama
Stavi i mrvicu naribanog korijena đumbira (ingvera), nemoj pretjerat, limunasto-ljutkastog je okusa
Mi stavimo i bijeli dio od poriluka ili mladi luk, ak nemaš šitake, šampinjoni su sasvim OK
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 10:28   #12
Fino, fino, hvala
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.