Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2003., 09:48   #201
Gazda - ma to je klon neke kukavicr koja se pod nickom 1 ( toplo se nadam da ima samo jednog klona ) boji izraziti
Winona is offline  
Old 15.06.2003., 10:34   #202
ArtDirector je samo jedan jedini - neponovljivi - dakle original.
Winnona krijes se pod nickom osobe koja mijenja izgled ovisno o trenutacnom psiholoskom stanju Nije mi uopce cudno sto ti je njezino ime zapelo za oko i dusu.
BTW, takve/takvi se obracaju meni kad osjete potrebu promijeniti image.

Gazda, imas previsoko misljenje o samome sebi. Bolje bi ti odgovarao nick "Suzanj".

Zar je uopce potrebno kometirati psiholosko stanje, odgoj, moral ... osobe koja je u stanju ozeniti se/udati se za papire?
Koji je sljedeci korak? (Za neke druge papire?)
 
Old 15.06.2003., 11:05   #203
vec vidim da ces biti popularan na Forumu

porijeko mojeg nicka nema nikakve veze s glumicom W.R. ali ionako je prica preintimna da bi tebi isla objasnjavati.
Zakjucujes napreca i nestrucno

iz iskustva Art Direcora nema nego samo Art sranja
Winona is offline  
Old 15.06.2003., 11:05   #204
Gazda nije li to malo merkwürdig ?
Tip ima 4 posta i sva cetiri na ovom topicu
Winona is offline  
Old 15.06.2003., 11:57   #205
Winnona
U mom prvom postu sam napisao "sramotno" jer je to moje misljenje koje sam htio izraziti u svezi s vjencanjem zbog dobivanja dozvole za obitavanje u nekoj "boljoj/sretnijoj" zemlji, zbog cega si me napala kao kobra.

Nestrucno i neumjesno si me etiketirala "kukavicom i klonom".
Najozbiljnije se bojim za tvoje psiholosko stanje - ovo zakljucujem nakon citanja tvojih pedesetak postova.
Bojis se svega i svacega. Ili ti seksualni zivot nije bas u redu ili je nesto drugo u pitanju!?
Umjesto tangi hodaj bez gacica u bijelim poluprozirnim hlacama, to ce proizvesti jos vecu reakciju suprotnog spola (od 13 do 93 g.) a vjerojatno i zenskog.

Ovim i prethodnim postom tebi i Gazdi sam samo htio naglasiti da se mogu spustiti i na niske grane - na vasu razinu, ako je potrebno.

"U jednoj minuti mozes unistiti prijateljstvo koje si gradio/gradila desetljecima."
 
Old 15.06.2003., 13:31   #206
mozda bi me i diralo da sve opisano nije cisti promasaj

a izbor mog donjeg rublja prepustam SVOM partneru i sebi, ti biraj svojoj partnerici ako ju imas ili ak ti da da se izjasnis

Niakd nisam bila zainteresirana za izazivanje interesa sirkog msa, sasvim mi dostaje cinjenica da je On zaintersiran.

p.s. kaj se tice seksualnog zivota, svak se cese gdje ga svrbi, a gdje se ti ceses, to smo procitali


Cao
odo ja na kupanje
Winona is offline  
Old 15.06.2003., 13:32   #207
Quote:
Winnona
tko ti je ovo Ne znam ni jednu WiNN onu na Forumu
Winona is offline  
Old 15.06.2003., 14:08   #208
Quote:
ArtDirector kaže:

Zar je uopce potrebno kometirati psiholosko stanje, odgoj, moral ... osobe koja je u stanju ozeniti se/udati se za papire?
Koji je sljedeci korak? (Za neke druge papire?)
Cilj opravdava sredstvo. Zar tako nije najjednostavnije? Vjerojatno mnogi zagovornici ovakvog postizanja ciljeva sebe vole nazivati intelektualcima. K tome poneki rade u drzavnim sluzbama drzave cije zakone tako olako shvacaju. Bez uvrede, ali to mi je pomalo gnusno.

Usput nisam klon. Ovo je moj prvi post ponukan citanjem gornjih postova i nevjericom da se, iako anonimno, javno mogu iznositi ovakvi biseri.
cicibella is offline  
Old 15.06.2003., 14:08   #209
Winona1

Vidim da volis imati zadnju rijec pa ti ju prepustam.
Okus soli i sunca mmmmmmmmmmmm
Lijep dan ti zelim!
 
Old 26.08.2004., 07:26   #210
(Dizem staru temu)

Sto se tice morala, zakona i udaje/zenidbe za papire.

Evo ovako.

Za Au znam da postoji 'dobra stara tradicija' mail-order brides. Prije je bilo uglavnom iz Filipina, a u ovo kompjuterizirano novo doba, vrlo su popularne internet-brides iz bivse SSSR.

Potpuno legalno.

Neki tipus koji ne moze u Au naci ropkinju, pardon, suprugu da mu sluzi 24/7, fino naruci zenu iz Filipina/SSSR koja bi mu trebala ljubiti stopala jer je izvukao iz neke siromasne pripizdine i onda je uveze ko stoku u Au.

Nakon sto je poveci broj tih zena pozavrsavao po hitnoj pomoci i prihvatilistima za zene zrtve nasilja u kuci, Au je donjela zakon da osoba s australskim drzavljanstvom moze sponzorirati samo odredjeni broj supruznika izvana, i u slucaju razvoda moraju cekati odredjeni broj godina prije nego sto mogu sponzorirati novog.
(ok, nasla sam:
the number of approved sponsorships which can be made is limited to two, a minimum of five years apart)

Razlog tome je bio sto su neki tipusi sponzorirali i do 7!!! zena jednu za drugom!!!
Dovede je u Au, misli da ce mu biti ropkinja, ako mu se na bilo koji nacin suprostavi - isprebija je ko stoku, ona zavrsi u prihvatilistu, hitnoj ili na groblju on odluci da kuchka nije vrijedna i nadje sebi novu.

Zakonski je jos uvijek dozvoljeno uvoziti zene kao stoku.
OK, limitirano je na 2 zene u razmaku od 5 godina, ali je dozvoljeno.

Moralno - pitam se pitam.. Kakva vrsta muskarca trazi zene iz Filipina ili ex-USSR?
Je li to mozda vrsta muskarca koja jos uvijek zivi u uvjerenju da zene moraju biti pregnant barefoot in the kitchen?
A takvih zena je sve manje i manje u Australiji?
Muskarac kojem ne treba zena nego ropkinja?

Moralno nije.
Legalno jeste.

Prema tome, ko se zeli zeniti ili udavati za papire, neka im je, sve dok druga strana zna o cemu se radi.

To nije nista nemoralnije od udaje ili zenidbe za novac ili status.

I na kraju - u nekim se tradicijama jos placa miraz - nesto kao zenidba za novac? I brakovi ugovoreni dok su buduci muz i zena jos bili u pelenama?

Kako zakoni tretiraju takve brakove - ako je mlada u Australiji, nikad buduceg zenika nije vidjela, on njenoj obitelji plati miraz, ona ga dovede u Au?

Da li se i to tretira kao 'novac za papire'?
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Old 26.08.2004., 07:43   #211
Sad ces vidjeti nema odgovora jer tema nije o komunistima i ustasama i ostalim looserima.


Kod mene ova indijka na poslu je u pravoj frci jer je vec odbila tri ugovorena braka. Sada su joj dovukli tesku artiljeriju Familije: Djeda iz N. Zenlanda.


Mala ce ili se slomiti pod silnim pritiskom i ispiranjem mozga ili ce prolupati.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Old 26.08.2004., 07:56   #212
Ili ce skinuti sari, oprati tocku s cela i sa smjeskom napokon shvatiti da je u Australiji i da moze opstati nezavisno od rodbine i klubova iseljenika
I da se cak :gulp!: i NE MORA UDATI ako nece!!!
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Old 26.08.2004., 07:59   #213
Quote:
Daleka_Obala kaže:
Ili ce skinuti sari, oprati tocku s cela i sa smjeskom napokon shvatiti da je u Australiji i da moze opstati nezavisno od rodbine i klubova iseljenika
I da se cak :gulp!: i NE MORA UDATI ako nece!!!
Nazalost nije tako. Stvari su puno gore nego sto izgleda.
Iako radi finansijski je jako ovisna od roditelja. Mudro su joj uvalili da ona od svoje place otplacuje neke kredite. Tako da o finansijskoj neovisnosti nema ni govora.
Konstantno naricanje o obicajima, tradiciji i slicnim stvarima.

Itd itd...
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Old 26.08.2004., 08:07   #214
Aw, shit. Wouldn't want to be in her shoes....

Je li joj palo na pamet javiti se nekom savjetovalistu za zene? Mislim da ima cak i ethnic services bas za takve situacije?
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Old 26.08.2004., 09:19   #215
Kome treba zena iz kataloga? Pa, onima koji drukcije ne mogu naci zenu. Osim toga, sto fali Filipinkama? Kolegica mi je sa Filipina, i uopce nije losa. Oni su tamo veliki katolici, bas kao i mi Hrvati, pa barem nece biti natezanja koju vjeru ce klinci imati.

Iznenadilo me je jako sto su ove iz Rusije mahom akademicarke. Koji seljober ce izdrzati da mu je zena pametnija?
Secundo is offline  
Old 26.08.2004., 11:45   #216
Neznam da su Filipinke toliko i neiskusne.
U Whyally ,gdje sam zivio 25 godina ,vidio sam "dosta tih starijih"
muskarca sa mladim zenama Filipinkima.
Znadem i vidio sam mnoge dok su starci radili one su paradale po
shopping centu , gubile vrijeme i bile dosta "KOKI", neke su i flirtale !

Vidio sam i muskarce oko 55 godina i startali su novu familiju i sve je bilo u redu.
A cuo sam o dosta slucaja kao sta pisete , gdje su bile zrtve , mislim da ima svakakovih slucaja.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 26.08.2004., 11:52   #217
Nisam zelio mjesati sa gornjim licno znadem i imam pet prijatelja
sa bivseg posla ,koji su sada oko 55-60 godina.

Svi su bili u Vietnamu, veterani, vidjeli su i dozivjeli svasta.
Njih pet se je vratilo u Vietnam poslije rata i ozenili Vietnamise
djevojke.
To je sada 30 godina ...svi su i dalje zajedno imaju familiju i sretni su ...nije bilo lagano 30 godina unatrag sa stigmom "Vietnamka".

U stvari koliko znadem bilo ih je mnogo koji su to napravili ,ali ja pisem samo o kojima znadem.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 26.08.2004., 21:30   #218
Quote:
Daleka_Obala kaže:
(Dizem staru temu)

Sto se tice morala, zakona i udaje/zenidbe za papire.

Evo ovako.

Za Au znam da postoji 'dobra stara tradicija' mail-order brides. Prije je bilo uglavnom iz Filipina, a u ovo kompjuterizirano novo doba, vrlo su popularne internet-brides iz bivse SSSR.

Potpuno legalno.

Neki tipus koji ne moze u Au naci ropkinju, pardon, suprugu da mu sluzi 24/7, fino naruci zenu iz Filipina/SSSR koja bi mu trebala ljubiti stopala jer je izvukao iz neke siromasne pripizdine i onda je uveze ko stoku u Au.

Nakon sto je poveci broj tih zena pozavrsavao po hitnoj pomoci i prihvatilistima za zene zrtve nasilja u kuci, Au je donjela zakon da osoba s australskim drzavljanstvom moze sponzorirati samo odredjeni broj supruznika izvana, i u slucaju razvoda moraju cekati odredjeni broj godina prije nego sto mogu sponzorirati novog.
(ok, nasla sam:
the number of approved sponsorships which can be made is limited to two, a minimum of five years apart)

Razlog tome je bio sto su neki tipusi sponzorirali i do 7!!! zena jednu za drugom!!!
Dovede je u Au, misli da ce mu biti ropkinja, ako mu se na bilo koji nacin suprostavi - isprebija je ko stoku, ona zavrsi u prihvatilistu, hitnoj ili na groblju on odluci da kuchka nije vrijedna i nadje sebi novu.

Zakonski je jos uvijek dozvoljeno uvoziti zene kao stoku.
OK, limitirano je na 2 zene u razmaku od 5 godina, ali je dozvoljeno.

Moralno - pitam se pitam.. Kakva vrsta muskarca trazi zene iz Filipina ili ex-USSR?
Je li to mozda vrsta muskarca koja jos uvijek zivi u uvjerenju da zene moraju biti pregnant barefoot in the kitchen?
A takvih zena je sve manje i manje u Australiji?
Muskarac kojem ne treba zena nego ropkinja?

Moralno nije.
Legalno jeste.

Prema tome, ko se zeli zeniti ili udavati za papire, neka im je, sve dok druga strana zna o cemu se radi.

To nije nista nemoralnije od udaje ili zenidbe za novac ili status.

I na kraju - u nekim se tradicijama jos placa miraz - nesto kao zenidba za novac? I brakovi ugovoreni dok su buduci muz i zena jos bili u pelenama?

Kako zakoni tretiraju takve brakove - ako je mlada u Australiji, nikad buduceg zenika nije vidjela, on njenoj obitelji plati miraz, ona ga dovede u Au?

Da li se i to tretira kao 'novac za papire'?
Vjerujem da je ovo točno što si navela, ali nemoj krivit one koji si uvoze žene a još manje one koje su uvezene na tah način.
Problem nije u ljudima nego u zakonu koji se tako jadno postavio prema tom pitanju,
Vjerujem da su osobe koje rade po svim tim institucijama za zbrinjavanje tih žena koje su na neki način završile po tim centrima a dolaze iz bivšeg USSR ili neke istočne zemlje, upoznati sa svim tim problemima..
A dali se itko zapitao dali je to loše ili dobro e to je već druga pjesma, bitno da im je nacija mirna pa tako i svi ti psihopati koji više nebi znali što bi sa sobom pa rade slične stvari.
Sve sami iskompleksirani, a ni u CH nije bolje..
Ponekad se stvarno zgrozim kad vidim one filipinke ili tajlanđanke od 20-ak god. koje više liče na djecu nego na ženu a idu pod ruku sa požutjelim staronjom od 50 i kusur...
Možda je negdje ljubav u pitanju ali ipak bojim se da sam u zabludi..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 27.08.2004., 00:46   #219
Pa upravo u tome i jeste problem - sto je zakonsito, a sto moralno.

Procitala sam citavu temu i o tome se uglavnom diskutiralo, kako je platiti nekome ze brak kako bi se dobili papiri nemoralno i nezakonito. Zato sam i navela primjer necega sto je sasvim zakonito - ali, bar za mene - potpuno nemoralno.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Old 27.08.2004., 00:55   #220
Re: Re: Brakovi Za Papire

Quote:
Annatar kaže:
Ne znam odakle ti ovo, osim ako ne uračunavaš troškove života, a za kojih $10000 USD nije ni približno dovoljno. Od vjenčanja do državljanstva potrebno je tri godine, jer je to poseban slučaj, s time da se ne smije iz zemlje izbivati dulje od šest mjeseci do godine dana.
Ja znam odalkle mu to jer sam ja to napravio i platio tocno tolko i dao jos sa strane u dvije godine jedno 5 hiljada. Od vjencanja do drzavljanstva treba najmanje pet godina a 3 godine do permanent green card a i to ovisi u kojem state zivis. Znaci nije tocan tvoj komentar. Hvala
 
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.