Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2013., 17:25   #3081
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
nije.osigurani su preko muža a zahtjev je na mene.
hvala
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:16   #3082
mamasite

ko si mi sve papiri potrebni za dd...?
djete je na meni a ja prošle godine nisam radila (koplik. do 4.mj i onda porodiljna)..

Hvala...
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 13:05   #3083
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Ma vrijedi,evo ovdje vam sve piše.
ajs evo kvotam smu sebe.na tom linku ti sve piše.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 23:06   #3084
Zanima me šta predstavlja ovaj dokaz ili izjava o nastalim promjenama u statusu korisnika? Muž se prošle godine zaposlio, priložit ću njegov IP obrazac,međutim treba li još šta,nije mi jasan taj dokaz?
__________________
I wanna fall from the stars straight into your arms...
Tenkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 09:13   #3085
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
da li je bitno na koga glasi zahtjev za dječji doplatak, tj da li zahtjev mora biti na onoga preko koga su osigurana djeca ili ne?
Zahtjev mora glasiti na istu osobu koja je i lane primala dd jer se mora upisati broj spisa.
Ako se mjenja osoba pravi se novi spis i sve detaljne papire od A-Ž mora se priložiti.
Ja sam prije par godina prebacio dd na suprugu uz sve domovnice,vjenčani uvjerenja o prebivalištu i 100 dr stvari,morao sam napisati IZJAVU ZAŠTO PREBACUJEM DD NA MAJKU ja sam jednostavno napisao "zato što je to njihova majka".
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:54   #3086
please pomoć, stigao mi je slijedeći poziv doma...



predala sam papire za dd ali uz potpisivanje one izjave da ide od 01.03. jer mi se nije dalo skupljati papire za 2011. za jedan mjesec naknade za jedno dijete.

dakle, predajem papire za 2012. (tj sve sam predala osim porezne)

moja pitanja po povom pozivu:
-piše hitno, i to je zaokruženo, da im moram poslati dokumente, ili što god napraviti s njima (ja ne kužim kaj ovo piše pored prekriženog osobno u sobu
-dakle ako im hitno treba mbg za dijete, to im mogu faksom poslati odmah, nije problem, ali ne znam koliko hitno mogu poslati porezno uvjerenje? kaj ne moram čekati kraj mjeseca da bi mi ga porezna uopće izdala? i ako im ga ne pošaljem sad, što će biti s tim kaj su oni napisali HITNO?
-dolje piše br faksa, jel to znači da im sve mogu poslati faksom, a ne oram originale? (jer onda mogu porezna uvjerenja vaditi samo jednom za vrtić i doplatak i ne moram plaćati onih 40 kn po papiru za uvjerenja za vrtić)
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 18:41   #3087
Narode,trebam informaciju,naime suprug je otišao raditi na kruzer 1.12,iz bivše mu firme je stigla potvrda o primanju,koja je procedura sad kad je na brodu,dali treba i tamo tražiti neku potvrdu o primanju ili kako to već ide....
__________________
On the bright side,my coffee will never get cold in hell!

Zadnje uređivanje La roux : 17.02.2013. at 19:59.
La roux is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 19:42   #3088
Ako sam nezaposlena i nisam na burzi, da li svejedno trebam potvrdu da burze da nisam u sustavu zavoda ili kako vec?
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:45   #3089
Pozdrav!

Imam sve kaj treba za produženje DD, samo jedan podatak ne uspijevam naći nigdje, ja sam nezaposlena i primam porodiljnu 1663 kn, kao majka van susatava rada. Znači nisam prijavljena na burzi. Jel moram ići po kakvu potvrdu u hzzo, ili kamo? Jel trebam ja uopće donijeti potvrdu u primanjima ili ne?
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 23:23   #3090
Trebas sa hzzo papir na kojem pise koliko si tocno dobila novaca od njih. A prosle god su mene trazili i papir da burze na kojem pise da nisam primila nikakvu naknadu od njih. Ove god ne znam da li to treba?!
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 23:48   #3091
Zna li netko moram li slati papire baš u svoj područni ured ili mogu odmah u Zagreb? Prošle godine sam slao u ZG i sve bilo ok., a sad čitam na stranicama HZMO da treba u područni ured slat. Mislim da mi je brže odmah poslati u ZG jer oni iz područnog ureda to ionako šalju u ZG. Ovi kod mene su malo lijeni pa si mislim da će prije stići ako pošaljem direktno nego da oni u područnom uredu pošalju papire nakon 10 dana.
Gallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 00:08   #3092
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Trebas sa hzzo papir na kojem pise koliko si tocno dobila novaca od njih. A prosle god su mene trazili i papir da burze na kojem pise da nisam primila nikakvu naknadu od njih. Ove god ne znam da li to treba?!
Thanx!

A ovo za burzu nemam pojma...lani kad smo prvi put nosili sve, to nisam trebala...
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 09:20   #3093
Zna li netko kad ce isplata
ivci02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 10:54   #3094


http://www.mfin.hr/hr/izvrsenje-proracuna

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=3022
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 16:45   #3095
Evo da odgovorim sama sebi; potvrdu sa burze me ove god nisu trazili ?!
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 16:58   #3096
Bok svima, imam jedno pitanjce Mi primamo doplatak 249 kn svaki mjesec, sve stima, muz radi, ja studiram, znaci 249 kn. Prosle godine na danasnji dan 20.2.2012, nam je sjelo 1459 kn doplatka, a danas nista. Jel zna itko ista o tome? Ne kuzim ni zasto smo dobili tih 1459 kn prosle godine, nadala sam se i ove, al nista ocito. I da, nismo imali nikakvi ostataka, sve je od 1.mjeseca od kad smo predali za doplatak uredno sjedalo na racun.
emma_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 18:25   #3097
Pozdrav!
Imam jedno pitanje i molila bih da ako netko zna odgovor da mi pomogne ili me bar uputi gdje da dalje pitam. Prvi put predajem zahtjev za dd. Muž mi je sa prekidima radio u inozemstvu. Firma u kojoj je radio prva 3 mj je propala i nisu mu isplatili posljednju plaću. Problem je u tome što je ona uredno prikazana kao isplaćena i radi toga gubimo pravo na dd jer smo na negdje oko 1900kn. Ima li tko savjet?
gogilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 00:06   #3098
Ako zakasnim i ne predam do 28.2 nego par dana kasnije,gubim samo jednu ratu,jel tako a dalje ću dobivat?
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 07:41   #3099
mogu li predati prvi put zahtjev oko 5.03. ili mora biti do 1.3.?
ivala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:16   #3100
Quote:
ivala kaže: Pogledaj post
mogu li predati prvi put zahtjev oko 5.03. ili mora biti do 1.3.?
Zakonski rokovi se moraju poštovati.
Ako kasnije predate zahtjev idete i kasnije u razmatranje ja npr.predam početkom 2 mj a riješenje dobijem u 5 ili 6 mjesecu.
Izostat će Vam dd za taj mjesec koji kasnite a idući ide normalno.
Nemojte kasniti pošaljite preporučeno na HZMO ako baš ne stignete ali zadnji dan 28.2 do 20 sati u poštanskom uredu.
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.