Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2020., 08:59   #1
Korisne ideje, rješenja s You Tube-a

Povremeno se u raznim temama na forumu pronađu postovi koji nude razna rješenja u SSM verzijama sa kanala You Tube. Neka rješenja su vrlo zanimljiva i imaju svoju opravdanost, a neka su možda pomalo smiješna.
Zato predlažem da u ovoj temi postavite takva rješenja i moguće ideje , kojima se mogu koristiti Samovci, a izgledaju vam zanimljiva.

Za ovu temu su ista Pravila kao i za sve ostale teme na pdf-u SSM.
Poštujte veličinu dozvoljenih slika i citiranje (quotanje) istih u temi!


OGLASNA PLOČA
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2020., 09:01   #2
Ponuda od forumaša Lee Champa, nudi zanimljivu pilu za drva.
Motorna pila koja i nije motorna.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2020., 10:09   #3
Predlažem da se ipak ne dopušta postavljanje opasnih/suicidalnih ideja poput te pile.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2020., 17:07   #4
Zakaj? Pa tu nema nikaj opasnije od obične pile.
Uostalom, takvih kitova ima za kupiti.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2020., 17:47   #5
Nema kočnice ispred ručke - ona služi da se pila blokira ako ti odleti prema tijelu (glava, vrat i ramena su ugroženi) ukoliko dođe do trzaja (kickback).
Nema gašenja motora u slučaju blokade lanca.
Neadekvatna zaštita od izlijetanja lanca - motorna pila ima široki donji štit ispod ručke jer tu lanac pogodi kad pukne ili izleti, dok ti ova uredno odreže prste desne ruke.
Većina brusilica nema adekvatan prekidač primjeren sigurnom rukovanju u ovoj konfiguraciji.
Nema EM kočnice, a brusilice se u pravilu sporo zaustavljaju.
Ovaj konkretni model nema ni natezač lanca ni adekvatno podmazivanje (ulje koje kaplje po lancu ne stigne ni doći tamo gdje treba - između lanca i lista), a oboje povećava vjerojatnost ispadanja lanca.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2020., 21:05   #6
Možda se može napraviti nekakva vrsta dogovora između onih koji komentiraju, da se na kraju neki od postavljenih primjera obrišu s teme?!

Neka ovo bude jedna vrsta probe, ako se slažete??

Svojim komentarima može se dio teme zajedno moderirati, do razumne granice?! Možda ideja i nije dobra, ali predlažem neka se tema malo razvije, a i vaši prijedlozi.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2020., 22:04   #7
Naravno, zašto ne. Neke ideje su spas za quick and dirty rješenje koje u iskusnim rukama ne mora nužno biti opasno, a da je u isto vrijeme u neiskusnim rukama velika opasnost. Možda bolje ne brisati, već ažurirati s upozorenjima o opasnostima - ljudi će svakako naletiti na neko rješenje i sami, pogotovo ako pogledaju više sličnih videa, pa je bolje da pročitaju i upozorenje.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2020., 22:10   #8
Podržavam temu ,ne vidim nikakve razlike izmređu nje i npr. fotki/shema/skica/laičkih opisivanja el. spojeva tj. spajanje el.sklopova struje gradske mreže tj. mreže n.n. koje traže i osobe bez minimalnog tehničkog predznanja o temi, a što isto vodi potencijalnom suicidu ili ubojstvu iz nehaja, tak da tko voli nek izvoli uz neka pravila igre koja postavlja moderator
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 21:52   #9
https://www.pinterest.com/pin/724094446327894706/
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 22:09   #10
Zanljivo, ali molim poštivati pravila. Obavezno kratak tekst, jer linkovi bez teksta nisu dozvoljeni.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.