Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2007., 19:27   #21
Cura mozda ima neku upalu..nek ode kod ginekologa, da otkloni tu mogucnost
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 08:57   #22
Quote:
damir1979 kaže:
samo se boji veze zbog svakakvih problema koja veza donosi, tj pricanje, kompliciranje, svađanje itd.
bilo joj je prvi puta sad za Novu godinu samnom, ali moze biti da ju uhvati neka panika, nesigurnost, i da je to sve psihicke prirode u biti.. no mene smeta i bediram se sto pocne pricati kako cu se morat igrat s nekom drugom, kako nije ona za to, ako je mogla sve te godina bez toga, moze i dalje itd itd..
pokusao sam pricat jucer s njom, no samo smo se porjeckali i posvađali, ali probat cu ponovo
cuj cura ocito ima psihickih i emocionalnih problema
izvini al 26 godisnja djevica je

a boji se veze zbog eventualnih svadja??? to kao da neces da izadjes na ulicu jer te mozda pokupi auto

cura je freek i trazi DUBLJU analizu
i ovi bolovi su isto psihicke prirode
nije ona nizbogceg bas tebe cekala sA 26
DA NIJE JAKO RELIGIOZNA?
da nije imala neka zlostavljanja u mladosti?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:37   #23
Nije cudno sto je boli ako joj je bio prvi put, pogotovo ako si ti malo obdareniji Cudno je njeno ponasanje. Ne mislim da je cura nenormalna ako je tako dugo djevica ( nije mi jasan taj stav ima 26 godina, djevica je, nesto ne valja s njom ) ali je cudno sto nece komunicirati s tobom - vjerojatno je zatvorenija ili je imala nekih trauma u proslosti. Ako ti je stalo do nje, pokusaj pricat s njom ( ne je nagovarati na sex, nego bas pricati s njom ), ako nije idi dalje.
Sto se sexa tice, sad jedno vrijeme nemoj inzistirati na penetraciji, vec samo na predigri ( pokoji oralac ce posluziti svrsi ) pa ce se cura osloboditi i sama baciti na tebe
Inace, vidim da imas povijest djevica. Slazes kolekciju ili jednostavno "imas srece"?
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:52   #24
Quote:
Barca kaže:
Nije cudno sto je boli ako joj je bio prvi put, pogotovo ako si ti malo obdareniji Cudno je njeno ponasanje. Ne mislim da je cura nenormalna ako je tako dugo djevica ( nije mi jasan taj stav ima 26 godina, djevica je, nesto ne valja s njom ) ali je cudno sto nece komunicirati s tobom - vjerojatno je zatvorenija ili je imala nekih trauma u proslosti. Ako ti je stalo do nje, pokusaj pricat s njom ( ne je nagovarati na sex, nego bas pricati s njom ), ako nije idi dalje.
Sto se sexa tice, sad jedno vrijeme nemoj inzistirati na penetraciji, vec samo na predigri ( pokoji oralac ce posluziti svrsi ) pa ce se cura osloboditi i sama baciti na tebe
Inace, vidim da imas povijest djevica. Slazes kolekciju ili jednostavno "imas srece"?
Prvo da kažem - ako bolovi perzistiraju, naravno da je liječnik neizbježan.

Ali mislim da su lunali i Barca uhvatili bit situacije. Pogotovo Barcine konkretne savjete
skoro sve potpisujem, osim onog "ako nije, idi dalje" - bar nemoj to olako. Mislim da u svakom slučaju treba pomoći toj curi da se oslobodi, tako da čak i ako ti nije jako stalo do nje, sad si joj dužan posvetiti nešto vremena, nježnosti i pažnje da se oslobodi psihički i fizički. Psihički - možda je samo religiozna ili živi s jako strogim roditeljima? I u takvim situacijama nježnost, razumijevanje i pažnja - i malo takta - čuda čine.

Pretpostavljam ipak da je voliš, i da ti nije teško biti nježan i strpljiv i dulje od "razumnog roka".

Fizički - jako se slažem s Barcinim savjetom. Neko vrijeme nipošto je ne sili na penetraciju, ali joj pokazuj da to, i nju uopće, jako želiš. Ako budeš dovoljno strpljiv vjerojatno ćeš stvar privesti željenom cilju (pa i do orgazama za par mjeseci). Možda će ti cijeli život ostati zahvalna za psihičko i fizičko oslobođenje, možda budeš čovjek koji dovrši njenu izgradnju u kompletnu i zdravu osobu, zato neka ti ne bude žao da joj se neko vrijeme jako posvetiš!
Rip Hymen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:00   #25
stanje je takvo da je imala nekih kriza u proslosti, no sad je to sve proslo.
bila je nedavno kod ginekologa i kaze da je sve u redu s njom, isto tako kaze da bi znala i sama razliku između upala unutarnjih organa i bolova.
Religiozna nije, cak suprotno, ateist je, samo je takav tip da treba puno puno ljubavi, osjetljiva je, ali takav sam slican i ja.
Vjerujte mi i ja sam se zacudio sto je bila djevica, a bila je sa par tipova u vezi i po par godina, tek sam saznao tog naseg dana, sto me nekako jos vise povezalo s njom i puno vise sam ju poceo cijeniti i puno vise osjecati. Da ima los izgled, nema, cak stovise, tipovi ju znaju na cesti zaustavljati u sred dana, sto ju zamara, imala je i tu losih iskustava u proslosti i traume jer neki ne znaju sta znaci NE, a radi i kao hostesa povremeno za razne firme. Nakon svega, dosta je vesela, vedra, spremna za druzenje i zezanciju u svakom trenutku iako je imala nekih trauma, ali to mi se i sviđa, nece biti doma i kukati ko neki...
Jednostavno je takav tip da se mora sama otvoriti i nesto zeljeti, a ne da ide isprobavati ili da ju netko na nesto tjera, inace se povuce... Otvara se, ko ruza na vjetru, tako da smo mozda ubrzali sto se tice sexa jer sam primjetio da nije bas bila opustena pa cak i drugi puta, samo je pogorsalo stvar... i rekao sam joj da mi kaze kad joj prestanu bolovi.
hvala svima na savjetima
damir1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:38   #26
Quote:
Ivanicapeca kaže:
I ja tak mislim. Sve mi šmeka na neke cistice na janicima. Bole pri sexu ful. Laganini s njom kod ginića na pregled i sve bu bilo ok.



po tvome se sve zene s policisticnim jajnicima placu dok se seksaju i svi muski imaju barem 30 cm
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:52   #27
Rekao si joj da ti javi, čekaj vjerojatno ovo samo loše zvuči, ali da sam ja osjetljiva i da mi je prvi seks i da mi nakon svega toga tip to kaže pomislila bih da on samo čeka da se poseksamo. Stoga, ako je tako nepovjerljiva i osjetljiva moraš paziti na svoje izjave, pa znaš kakve smo mi žene od jedne rečenice napravimo 5 digresija i 10 mogućih zaključaka što bi to moglo značiti, pogotovo kad si na početku veze i nemaš još uvijek onu sigurnost i osjećaj koliko te doista tvoj partner voli, pa ti sve djeluje trosmisleno, čak i za osobu s dobrim samopouzdanjem. Ono što ti je Rip Hymen napisao je dobar savjet, znači oralno se igrajte, prstić i jezik zajedno i varijacije, a kad se nauči opustiti onda penetracija s time da si možete kupiti neki gel kao dodatnu pomoću u ovlaživanju tako da je manje boli. Vjerujem da sljedeći put neće imati nikakvih bolova ili zanemarivih jer je ono najgore prošlo i na kraju krajeva sama njena spoznaja da je to sad napravila, pa makar kako-tako, joj je sigurno makla dio pritiska koji je imala.
Eto, samo budi strpljiv i popolako!
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:32   #28
Quote:
atlantis kaže:


po tvome se sve zene s policisticnim jajnicima placu dok se seksaju i svi muski imaju barem 30 cm
Ne, po meni ako boli može biti cista pa onda idem kod dr. da otklonim tu mogućnost. Ne mora ni svaka cista biti od policističnih jajnika. Postoji endometrioza koja se manifestira tako da umireš od bolova za vrijeme sexa, a stvar je grda, jer ti se može desiti da ostaneš neplodna ako je ne liječiš. Ima sve više djevojaka s endometriozom, ali moram primijetiti i sve manje dečki s 30cm KUŽIŠ?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:34   #29
Quote:
Barca kaže:
Cudno je njeno ponasanje. Ne mislim da je cura nenormalna ako je tako dugo djevica ( nije mi jasan taj stav ima 26 godina, djevica je, nesto ne valja s njom ) ali je cudno sto nece komunicirati s tobom - vjerojatno je zatvorenija ili je imala nekih trauma u proslosti.
pa sam kazes istu stvar
CUDNO JE, dakle ima problema, dakle odstupa od prosjeka....

i opet tvrdim
osoba od 26 koja u danasnje vrijeme nije okusila sex ima nekih psiho-fizickih problema
tockja
to "#cudno" ponasanje samo dokazuje
zatvorena, povucen,a stidljiva, traumirana, napastvovana... neki kurac u glavi joj ne stima
i jos kad se upusti boli je kao da su je borerom perforirali---nije normalno pa ti pricaj sta hoces

za pocetak nek ode ginicu da utvrdi da je fizicki sve kak spada
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:59   #30
Ima cura koje su imale xy ljubavnika pa svejedno nece / ne znaju komunicirati s partnerom... nema to veze s djevicanstvom...

Za curu od 26 godina koja nije iskusila sex mozemo reci
- da trguje s djevicanstvom radi lova na muza ( ima ih )
- da je izrazito religiozna ( ima ih )
- da nije upoznala muskarca s kojim bi htjela okusiti sex
i jos hrpu razloga...

Osobno, nije mi jasno kako / zasto neka cura bude u vezi po par godina s nekim ( ako sam dobro shvatila postavljaca topica - imala je nekoliko visegodisnjih veza ) ako ne zeli sex s njim. Ali moras priznati da je moguce da sasvim normalna cura dozivi da dosta kasno izgubi nevinost upravo zato sto su oni pretedenti na njenu nevinost koji su joj bili dostupni njoj bili nezanimljivi. Zasto prejudicirati o nekome koga nismo upoznali na temelju komadica tkiva u njoj. Takav stav je po meni identican onima koji inzistiraju na nevinosti - zenu svode na postojanje opne i neko "iskustvo"
Sve se moze nauciti samo treba volje i zelje

Sto se tice bolova, kaze da je bila u ginekologa. Inace, mene nekad zna boliti par dana ako je sex bio zesci, a on veci
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 01:15   #31
Quote:
Septembar kaže:
pa sam kazes istu stvar
CUDNO JE, dakle ima problema, dakle odstupa od prosjeka....

i opet tvrdim
osoba od 26 koja u danasnje vrijeme nije okusila sex ima nekih psiho-fizickih problema
tockja
to "#cudno" ponasanje samo dokazuje
zatvorena, povucen,a stidljiva, traumirana, napastvovana... neki kurac u glavi joj ne stima
i jos kad se upusti boli je kao da su je borerom perforirali---nije normalno pa ti pricaj sta hoces

za pocetak nek ode ginicu da utvrdi da je fizicki sve kak spada
Ma daj! ne moraju svi sad do 26 imati 50 sex partnera
Znam jednu koja se prvi put seksala nedavno sa 25 godina
Sa curom sve štima jednostavno nije imala sreće da nađe pravog ono za ozbiljno
a nije htjela izgubit nevinost sa nekim za jednu noć,nikad nije dosad ni imala pravu vezu.
Damire jel se ona uopoće napali ono navlaži?
što se tiče te ženske koja je bila par godina u vezi i da nije imala sex s tim tipom, to je već čudno
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 03:32   #32
Quote:
CosmaShiva kaže:
Damire jel se ona uopoće napali ono navlaži?
što se tiče te ženske koja je bila par godina u vezi i da nije imala sex s tim tipom, to je već čudno
Pricao sam s njom 3 sata do sad na telefon, ali ne samo u vezi problema nego o svemu, sto se tice nas, sve je ok.
Da navlazi, mokra do koljena, oboje smo bili totalno mokri dok sam ulazio u nju, tako da sto se tice toga nije bilo problema...

Imala je 2 veze, i par brijanja, u tih dvije veze je bila po 2-3 godine, no kaze da jednostavno nije osjecala toliku bliskost s njima da bi s njima spavala. Iako su ju ti decki voljeli, ona nije osjecala potrebu za time, neznam, no nisam htio previse u detalje oko toga i u proslost. Sta je bilo, bilo je..

Sto se tice povucenosti, stidljivosti, u tome i mene pretice jer lako upoznaje ekipu, lako se uklopi u svako drustvo i nema nikakvih problema u vezi toga. Sve 5. No priznala je da moze biti problem vise psihicki, samo trebamo poradit na tome..
damir1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 17:55   #33
Quote:
damir1979 kaže:
Imala je 2 veze, i par brijanja, u tih dvije veze je bila po 2-3 godine, no kaze da jednostavno nije osjecala toliku bliskost s njima da bi s njima spavala.
oftopik, s ovakvom osobom ne bih htjela biti u vezi.
2-3 godine veze s osobom koja ti nije bliska?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:11   #34
Question Bol tijekom seksualnog odnosa

Pozdrav svima!
prvi put sam na forumu i imam jedno pitanje koje me muci vec duze vrijeme... Nadam se iskrenim odgovorima....

imam 20 god i s deckom sam pocela spavati prije 3-4 mjeseca, kad mi je bio i prvi put. . .
problem je bol tijekom seksa, i peckanje poslje odnosa dolje... zbog toga se ne mogu opustiti i ni priblizno uzivati u odnosu...
Jedno vrijeme me skoro nije boljelo, i onda je opet pocelo... Zna li netko u cemu je problem??? molim vas pomozite!!!

p.s. pokusali smo polako, i kad sam bila jaaaaaaako napaljena (mali je u tome majstor hehe al i dalje se javlja bol...

hvala unaprijed....
 
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:25   #35
Hm...mene isto pecka poslije,čak nekad ne možemo zbog toga na drugu rundu...
__________________
Ring out the bells again, like we did when spring began...
Baterija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 22:05   #36
I zašto je to premješteno na LJES?

Očito je da se radi o nekoj infekciji!
Najčešča je kandida ako se ne varam.

Svakako se izlječite prije nego što nastavite sa spolnim odnosima, život će vam biti puno ljepši!

WishFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 23:03   #37
Quote:
NoSensE kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
prvi put sam na forumu i imam jedno pitanje koje me muci vec duze vrijeme... Nadam se iskrenim odgovorima....

imam 20 god i s deckom sam pocela spavati prije 3-4 mjeseca, kad mi je bio i prvi put. . .
problem je bol tijekom seksa, i peckanje poslje odnosa dolje... zbog toga se ne mogu opustiti i ni priblizno uzivati u odnosu...
Jedno vrijeme me skoro nije boljelo, i onda je opet pocelo... Zna li netko u cemu je problem??? molim vas pomozite!!!

p.s. pokusali smo polako, i kad sam bila jaaaaaaako napaljena (mali je u tome majstor hehe al i dalje se javlja bol...

hvala unaprijed....
Boli te u trbuhu ili vagina?
Treba se jako, jako navlažiti, kako ti tako i dečko, pa će ići kao podmazano. Drugo jako važno je ne pipkati se dole s neopranim rukama, i dečko mora biti jako nježan dolje. Ako ikako možeš, obavezno se popiški prije i poslije odnosa. Nakon nužde se operi ili obriši maramicama za intimnu njegu.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 23:07   #38
Ipak provjeri da nije riječ o infekciji. Koristite zaštitu obavezno!!!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 23:42   #39
mene ti je isto tako jako boljelo kad sam prvi put spavala s dečkom (isto tako je trajalo neko vrijeme) nisam bila dovoljno opuštena ili uska ili neš treće... uglavnom boljelo me je...
jedan put smo slavili neš i bila sam malo popila i nakon tog smo imali odnos (hehe smješno mi je ovo "odnos" ) i nije me niš bolilo valjda me alkohol opustio.... i tako je sve krenulo...sljedeći put me još malo boljelo na početku, pa sljedeći još manje,..., sad sam skroz i zaboravila da me nekad boljelo, hhehe sad je i više nego dobro
peckanje ti je pak vjerojatno zbog smanjene vlažnosti što je i normalno da se nećeš navlažit ako te boli
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 20:38   #40
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
Ipak provjeri da nije riječ o infekciji. Koristite zaštitu obavezno!!!
Najvjerojatnije ti je to
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.